Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Има ли изобщо реални строителни бизнесмени в България?

Публикувано от dmb 
Re: Има ли изобщо реални строителни бизнесмени в България?
04-01-2010 - 22:07:27
Quote
gogolcho
Quote

ей, много разбирачи в тоя форум, много нещо бе, чак си позволил умника разбивки да ми прави,
тия 300000 Е дето си ги сложил за строителство обикновенно отиват само в дупка и укрепване
:] развесели ме

аре бе gogolcho, дадох ти оферта, нали си разбирач, айде имаш възможност да искараш някой лев, кво стана, айде стани и ти лаком строител, инвеститор и т.н. защо ли ми се струва, че май се понаака малко, а?
Re: Има ли изобщо реални строителни бизнесмени в България?
04-01-2010 - 22:18:46
аз ти предлагам контра-оферта: за 200к, т.е. като за теб с отстъпка от една трета (криза е все пак), ще ти изкопам и укрепя дупката :]
Re: Има ли изобщо реални строителни бизнесмени в България?
04-01-2010 - 22:26:02
нещо интересно, което прочетох сега в една статия,

Днес, в края й, на парцела се намира само внушителният изкоп с дълбочина от близо 19 метра. По този показател това е рекорд при строителството в България и логично е един от най-скъпите. Само за изкопните работи от "Уникредит Булбанк" им отпускат 5 млн. евро.

за разбирачите от форума, били те компютърни специалисти, продавачи на обувки, офис - мениджъри или каквито и да е там цървули със заплатки от по 800 - 1000 лв
Re: Има ли изобщо реални строителни бизнесмени в България?
04-01-2010 - 22:31:47
Имаш ли си идея колко са 19 метра, бе брокерче?

Това дето си го цитирал без да посочиш източник, сигурно е за небостъргача, който тръгнаха да правят на Борис и Гешов (или за строежа до БНТ). Имаш ли си идея колко е голям парцела там?!

Я си признай, ти нещо ми се ядоса като тръгна показваш юридически познания в другия раздел smiling smiley Недей така, по-полека с нервите, че никакви пари не могат да ги върнат после winking smiley



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2010-01-04 22:33 от gogolcho.
Re: Има ли изобщо реални строителни бизнесмени в България?
04-01-2010 - 22:36:56
за бившата Пивоварна на Сан Стефано бе момче, статията е на главната в имоти.нет
виж сега, аз съм глупав изпаднал, фалирал, брокер, инвеститор, строител или каквото си харесаш, остави ме мен, не ме е срам от занаята ми, интересното в случая е ти какъв си, щото аз лично не мога да си представя колко трябва да си комплексиран, за да криеш или да те е срам от работата си, с която си изкарваш хлаба, .... ако имаш така ва де
а иначе мен не ме мисли
Re: Има ли изобщо реални строителни бизнесмени в България?
04-01-2010 - 22:52:03
Защо да крия - моята скромна особа е юрист по образование, по професия и по призвание winking smiley Като такъв имам известен поглед върху процесите, касаещи строителството и цените.

Мога да ти кажа и друго - преди раздуването на балона, купих апартамент до НДК за по-малко от 450 долара на квадрат ново строителство, ама не на Ш/З, а готов за нанасяне даже с нови гардероби. Айде сега сядай да разсъждаваш кои цени са по-реални - тогавашните или сегашните. Жив и здрав.
Re: Има ли изобщо реални строителни бизнесмени в България?
04-01-2010 - 23:21:52
Quote
gogolcho
Защо да крия - моята скромна особа е юрист по образование, по професия и по призвание winking smiley Като такъв имам известен поглед върху процесите, касаещи строителството и цените.

Мога да ти кажа и друго - преди раздуването на балона, купих апартамент до НДК за по-малко от 450 долара на квадрат ново строителство, ама не на Ш/З, а готов за нанасяне даже с нови гардероби. Айде сега сядай да разсъждаваш кои цени са по-реални - тогавашните или сегашните. Жив и здрав.

е, gogolcho ти си бил точно от мойте любимци бе, що не казваш от по рано, е това ми е най - любимата част, бракоразводни адвокати, разбиращи от всичко и най - вече от строителство и цени. Трябва да почна да си водя статистика колко такива има изритани от моя офис. Все тарикати, все разбирачи. Само с две думи ще опиша последният случай:
Имам си аз предварителен договор за учредяване на право на строеж с едни хора. Идва време за суперфицията и в офиса ми се появява един такъв голтак - разбирач - адвокат, владеещ слабо разговорният български език, за сметка на някакъв селски диалект. Та същият тоя ми заявява: първо - " господине, защо вашата фирма не фигурира в Строителната Камара ", гледам го тъпака с неудомение и спокойно му заявявам, че ние не сме строителна, а инвестиционна компания, но той милият не прави разлика между тези две неща. Почнах да се отпускам, сега на кратко. Второ - специалиста ми заявява, че право на строеж може да се учреди само на одобрен работен проект с Разрешение за строеж, не могло на архитектурни разпределения, каквато е мойта практика. В закона изрично пише, че право на строеж се учредява на влязъл в сила ПУП или виза на проектиране, ама той закони май само е чел като студент. От там следва персонална охрана на въпростният адвокат от мои служители до изхода и от там шут в задните части на панталоните. Да не изпадам повече в подробности - вече седми месец си имам щастливо учредено право на строеж за въпростният имот.
Това беше лирично отклонение.

Факта, че ми се хвалиш, че си купил имот преди десет години за 450 $ и го сравняваш със сегашните само ми показва, че си по зле и от бракоразводен адвокат и че си прост като гайда. 45000 $ ( за около 100 м2 ) тогава се равняваше на около 8 едностайни или двустайни апартамента, които сега се равняват на около 400 000 Е, толкова, колкото твоят апартамент сега не струва. Да не влизам в подробности, че си чак смешен. Има едно нещо дето се нарича стандарт на живот, инфлация, което върви само нагоре. По просто като за теб - преди 10 години влизаш в магазина и си купуваш с 20 лв две торби ядене, сега влизаш в магазина и с двеста лева не можеш да напълниш и една торба.
Един мой познат продаде около 2000 година тристаен апартамент на Христо Белчев за 55000$, които инвестира в бизнес, който сега е за няколко милиона, а ти какво направи с същите пари, купи си един стар апартамент дето наема сега му е 300 - 400Е.
Дано да можеш да осмислиш нещата, въпреки, че си адвокатче някакво. Айде със здраве
Re: Има ли изобщо реални строителни бизнесмени в България?
04-01-2010 - 23:40:53
Брокерче, брокерче, та турбоброкерче... много си се разпенил нещо, казвам ти, че не е полезно за здравето*huh*

За толкова кратко време успя да надрънкаш куп глупости, върхът бяха тия изкопи дето ми ги даваше за пример - накрая, за да хванат дикиш думите ти, посочи изкоп дълбок 19 метра с площ от 6,5 декара :] Страшен си! А най ме впечатли оная част, в която си шутирал по задните части горкия адвокат:]
Re: Има ли изобщо реални строителни бизнесмени в България?
05-01-2010 - 00:26:41
Quote
gogolcho
Брокерче, брокерче, та турбоброкерче... много си се разпенил нещо, казвам ти, че не е полезно за здравето*huh*

За толкова кратко време успя да надрънкаш куп глупости, върхът бяха тия изкопи дето ми ги даваше за пример - накрая, за да хванат дикиш думите ти, посочи изкоп дълбок 19 метра с площ от 6,5 декара :] Страшен си! А най ме впечатли оная част, в която си шутирал по задните части горкия адвокат:]

Ти явно още не можеш да вденеш, че не си на брокоразводно дело, за да развеждаш Тошо и Грозданка, които ти се връзват, виждам, че си успял бизнесмен, с тая велика сделка за апартаментчето ти до НДК, успех утре сутринта, дано да имаш някакво делце та да искараш 200 - 300 лв хонорарче, а за задните части, ако по някакво стечение на обстоятелствата те изритат от някой офис, да знаеш, че е от моя
Между другото офертата за строителство още е в сила, ако искаш да видиш как изглеждат 300000 сега е момента, ако не Хващай бумагите и утре на опашка в съда да внасяш такси за развод и др. глупости.
За такива като теб ми кука на пура, ако ме разбираш.



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2010-01-05 00:28 от broker112.
Re: Има ли изобщо реални строителни бизнесмени в България?
05-01-2010 - 00:41:55
Ако не друго, поне си забавен, така да се каже, по своемуsmiling smiley Та, не ти разбрах адреса, където да дойда?*ok*

Айде лека, че утре трябва да ходя на бракоразводни дела:}
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход