Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Цените на имотите в София продължават да падат

Публикувано от dodo2 
Re: Цените на имотите в София продължават да падат
18-11-2009 - 09:11:03
И като знаеш Барба, какво от това?
Никой нормален човек не печели от кризата. А тук затова иде реч, не за това какво трябва да правим за да не фалираме- споко, няма да фалирам, по-добре съм материално отколкото преди 10 години, ама това не означава,че печеля от кризата. И като си говоря с други нормални хора и те не печелят.
Ако не сте разбрали основната ми идея е, че ще спечелим ако излезем през следващата година от кризата, ако си на друго мнение моля обоснови си кой освен измамниците около управляващите може да спечели от криза. Сега да не стане като в края на 90-те - под извинението "ами то няма пари" и халите се продадоха за 5000 долара, сключваха се сделки с обществено имущество за жълти стотинки, обаче не за всеки...
Re: Цените на имотите в София продължават да падат
18-11-2009 - 09:16:11
Начев, абе трябваше с теб да разиграем системата с АДСИЦ, ама пуст моралsmiling smiley
Следващия път да ме натиснеш повече като ми дойде идея за неморално, но ненаказуемо изкарване на париsmiling smiley
Re: Цените на имотите в София продължават да падат
18-11-2009 - 09:20:02
avatar
Айде стига с тези клишета - по време на възхода на икономиката имаше губещи, и те не бяха малко, както и по време на Криза има печелещи. Не знам за вас, но аз и при трите кризи до сега, съм бил печлещ. Може да е стечение на обстоятелствата или чист късмет, но определено след криза съм бил доста по-напред от останалите.

Просто кризата според моите наблюдения е ПОМИТАЛА само неоправдано рисковите и изключително алчни инвестиции. Всеки който е инвестирал разумно в кризата губи много по-малко и при един подем има идеална база за БЪРЗ възход. После идват алчните, щото са видели че печелиш, но пазара уви .... вече е пренаситен smiling smiley

това е истината - по време на криза ЗАЕМАШ изгодната позиция и при първия подем се ИЗСТРЕЛВАШ,
Re: Цените на имотите в София продължават да падат
18-11-2009 - 09:24:16
като условията се променят или когато пазарът глобално се свие? Защото двата случая са абсолютно различни.
Re: Цените на имотите в София продължават да падат
18-11-2009 - 09:26:46
Аааааа при първи подем печелиш- май има разлика от това да спечелиш от кризата.
Re: Цените на имотите в София продължават да падат
18-11-2009 - 09:29:22
avatar
Всяка една криза предоставя възможности да завладееш чужди пазари.
Но, за да се реализира растеж по време на криза се искат три основни неща:
1. Финансова стабилност и налични резерви, акумулирани в годините преди кризата
2. Иновативен подход, базиран на висококвалифициран и качествен персонал
3. Гъвкава пазарна политика, неограничаваща се в рамките само на една страна.

В нашите условия при част от фирмите е налично основно първото.
За второто няма как да стане при условие, че бизнеселита у нас е формиран от червените куфарни емисари.
За третото, ще се научат, но по трудният начин.

Та и за това, в момента тук са големите акули (големи по нашият стандарт за голямо) - тези, които в момента се ориентират доста добре в пазара, понеже не им е за първи път да печелят от кризи, следвайки основният принцип на спекулативният пазар - Купувай евтино, а ако може и на безценица.
Re: Цените на имотите в София продължават да падат
18-11-2009 - 09:35:54
Nacheff,

Драго ми е да те "видя" пак smiling smiley Приготвила съм "Пино-Ноар" виртуално - нали такова обичаше, за да се черпим за твоята прогноза smiling smiley Причината да пиша е само споменаването на една истина, която твърде малко хора помнят. Просто за да ти благодаря, че не си я забравил.

Надявам се, в личен план си добре. Синът още ли е запленен от УК smiling smiley

Човек, привет и на теб smiling smiley
Re: Цените на имотите в София продължават да падат
18-11-2009 - 10:13:55
4ovek Написал:
-------------------------------------------------------
> Начев, абе трябваше с теб да разиграем системата с
> АДСИЦ, ама пуст морал
> Следващия път да ме натиснеш повече като ми дойде
> идея за неморално, но ненаказуемо изкарване на
> пари


Ако щеш вярвай, но съм го мислил.
Може и да е за добро, че не сме се захванали. В момента имам преки наблюдения към 2 АДСИЦ, които вече поглъщат вода, въпреки че консервираха проекти на не толкова рисков етап. Само първите успяха да реализират проекти в много "лесна" обстановка.
Процесът на освобождаването ми от сериозни ангажименти трая цяла вечност, ама той Господ си знае работата.
И, пусто, наистина с морал не става.
Бъдещето остава пред нас.
Re: Цените на имотите в София продължават да падат
18-11-2009 - 10:19:14
4ovek Написал:
-------------------------------------------------------
> Начев, абе трябваше с теб да разиграем системата с
> АДСИЦ, ама пуст морал
> Следващия път да ме натиснеш повече като ми дойде
> идея за неморално, но ненаказуемо изкарване на
> пари


Ако щеш вярвай, но съм го мислил.
Цяла вечност се освобождавах от сериозни ангажименти, а само тези, които стартираха на време успяха да реализират проекти в сравнително лесна обстановка.
Сега познавам поне две АДСИЦ, които гълтат вода, независимо че успяха сравнително навреме да кажат "стоп".
Е, той Господ може и да си знае работата!
За съжаление, май с морал наистина не става!
Гледаме към бъдещето.
Re: Цените на имотите в София продължават да падат
18-11-2009 - 10:23:07
4ovek Написал:
-------------------------------------------------------
> Начев, абе трябваше с теб да разиграем системата с
> АДСИЦ, ама пуст морал
> Следващия път да ме натиснеш повече като ми дойде
> идея за неморално, но ненаказуемо изкарване на
> пари





Ако щеш вярвай, но съм го мислил.
Цяла вечност се освобождавах от сериозни ангажименти, а само тези, които стартираха на време успяха да реализират проекти в сравнително лесна обстановка.
Сега познавам поне две АДСИЦ, които гълтат вода, независимо че успяха сравнително навреме да кажат "стоп".
Е, той Господ може и да си знае работата!
За съжаление, май с морал наистина не става!
Гледаме към бъдещето.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход