Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Цените на имотите в София продължават да падат

Публикувано от dodo2 
Re: Цените на имотите в София продължават да падат
17-11-2009 - 16:08:41
Аз навремето като писах за професията "светкач на лампи" в жилищен комплекс никой не вярваше. :] :] :]
Re: Цените на имотите в София продължават да падат
17-11-2009 - 17:42:26
И какво ще спечелим ние с теб това, че инвеститори ще фалират?
Я ми обясни, че аз някак не мога да разбера как мога да спечеля ако фалират фирми, хора остават без работа, а икономиката ни е отворена и разходите ни не намаляват?
Re: Цените на имотите в София продължават да падат
17-11-2009 - 17:53:32
avatar
Доста изкривена и перверзна ми се вижда логиката, според която трябва да надуваме непрестанно ценови балони, за да върви икономиката ни напред.

В настоящата ситуация ще спечелят всички знаещи, а ще изгубят всички от графа "дай там да завъртим едни пари" - това е истината.
Кризите са единствените познати за сега механизми озаптяващи лакомията и глупоста.
Re: Цените на имотите в София продължават да падат
17-11-2009 - 19:15:55
И как по-точно печели знаещия по време на криза.
Ето аз съм знаещ що се касае до строителство и имоти. Пресметнал съм, че към края на 2006 , началото на 2007г. цените на обезщетенията и цените на земят в София предполагат доста висок риск, отнесен към реалните приходи от продажби и към началото на 2008г. съм продал всичко, което е трябвало да продам.
И сега какво печеля - че мога да разправям наляво и надясно "аз като ви казвах...", да ама това за мен не е печалба, не носи пари.
Много важно като разбирам от сторителство при положение, че оборотите се свиват главоломно и най-важното моя пазар, хората със средни доходи са в несигурно положение , оставени без нормално кредитиране, подлагани на психически атаки да не харчат, защото не се знае какво ще става, омайвани с реклами за високи лихви по депозитите.
ТА как се печели, когато пазарът ти е унищожен? Не когато трябва да се конкурираш, а когато трябва да търсиш нов пазар. Колко време отнема, колко време се инвестира, колко време има само набутване и няма печалби?
И ако мислиш, че само в сторителстовот има драстичмно намаляване на оборотите си в голяма грешка.
От мен да знаеш по време на тази криза дръвцето го гризваме инициативните ЗНАЕЩИ хора, а не само лумпените, които са харчили неразумно.
Re: Цените на имотите в София продължават да падат
17-11-2009 - 19:43:27
igra4 Написал:
-------------------------------------------------------
> Аз навремето като писах за професията "светкач на
> лампи" в жилищен комплекс никой не вярваше


Тази професия е измислена през голямата депресия от собствениците на Импайър Стейт
Re: Цените на имотите в София продължават да падат
17-11-2009 - 20:06:18
4ovek Написал:
-------------------------------------------------------
> И как по-точно печели знаещия по време на криза.
> Ето аз съм знаещ що се касае до строителство и
> имоти. Пресметнал съм, че към края на 2006 ,
> началото на 2007г. цените на обезщетенията и
> цените на земят в София предполагат доста висок
> риск, отнесен към реалните приходи от продажби и
> към началото на 2008г. съм продал всичко, което е
> трябвало да продам.
> И сега какво печеля - че мога да разправям наляво
> и надясно "аз като ви казвах...", да ама това за
> мен не е печалба, не носи пари.
> Много важно като разбирам от сторителство при
> положение, че оборотите се свиват главоломно и
> най-важното моя пазар, хората със средни доходи са
> в несигурно положение , оставени без нормално
> кредитиране, подлагани на психически атаки да не
> харчат, защото не се знае какво ще става, омайвани
> с реклами за високи лихви по депозитите.
> ТА как се печели, когато пазарът ти е унищожен?
> Не когато трябва да се конкурираш, а когато трябва
> да търсиш нов пазар. Колко време отнема, колко
> време се инвестира, колко време има само набутване
> и няма печалби?
> И ако мислиш, че само в сторителстовот има
> драстичмно намаляване на оборотите си в голяма
> грешка.
> От мен да знаеш по време на тази криза дръвцето
> го гризваме инициативните ЗНАЕЩИ хора, а не само
> лумпените, които са харчили неразумно.

Сигурно си спомняш, че във времената на бурен и безобразен ценови възход, имаше хора, които обясняваха безумието и прогнозираха случващото се сега. За да разсея съмненията, че правя наскопосан опит да се изпъча, веднага уточнявам, че тон за това даде проф. Петров.
Всички опити да се обяснява, дори да се дават примери от най-новата стопанска история - шведската имотна криза, Португалската болест, Холандската болест и др. водеха до хор от дюдюкания и насмешки. Тежка беше съдбата на нефеновете на имотния ъп в периода 2005 - 2008. Имаше хора, които играеха нещо, което е Пунди в момента. Някой може да е забравил. Не и аз.

Аз не съм се обиждал и винаги се отнасям с известно разбиране към човешката алчност, глупост и кратка памет. Може пък Творецът де е имал нещо като идея за да скрои нещата така.

И тъй като с тебе сме успявали абсолютно винаги да поддържаме изключително приличен тон, ще взема отношение по въпросите ти, като дори ще те подкрепя.

Какво се печели от тази ситуация? Абсолютно нищо. Има само една малка, изключително малка група от хора, които са спечелили действително и една също малка група, която просто си е спестила крайно неблагоприятни развития.

Ще ти припомня и още нещо. Тъй като ти беше може би единственият ъпър (е, всъщност май и Джоан), който прие да обсъжда макар и само теоретичната възможност за бъдещ ценови срив, след един доста дълъг разговор стигнахме до заключението, че с оглед на конкретната специфика у нас, стигне ли се до имотен срив, може да се окаже, че това вече няма да ни е проблем. Този проблем като икономически и социален приоритет ще отстъпи доста назад, други ще доминират.

Губим !





Re: Цените на имотите в София продължават да падат
17-11-2009 - 20:16:03
avatar
Сменяш мисловната схема, излизаш извън общоприетите клишета, променяш се, адаптираш се към новото, още преди то да се е случило - това е присъщо на мислещите и знаещи хора.

Останалите също го правят, но изцяло под принудата на настъпилите обстоятелства.

В това е основната разлика между печелещите и губещите, първите реагират на събитията още преди те да са се случили и имат оптималната алтернатива, за идните дни.

А втората категория постояно си бие главата с въпроса - Как можа, пак на мен да ми се случи?!

Излез извън клишето!
Строителство не означава непременно жилища, хотели и търговски площи.
Re: Цените на имотите в София продължават да падат
18-11-2009 - 08:48:38
Обаче, Валсадор, оптималната перспектива по време на криза изобщо не може да се сравни с перспективите по време на растеж.
Re: Цените на имотите в София продължават да падат
18-11-2009 - 09:04:27
avatar
Естествено, че е така.
По време на растеж, на спекулативен пазар и Сульо и Пульо са Бизнесмени.

Единствено по време на криза се вижда кой има нещо в главата. winking smiley
Re: Цените на имотите в София продължават да падат
18-11-2009 - 09:06:36
avatar
Естествено, че переспективите са различни - в единият случай пазарът те дърпа напред, а в другият ти го буташ.

По време на спекулативен пазар, всеки с начален капитал може да се изживее като великият комбинатор на Илф и Петров.
Въпросът е, какво му се случва, когато условията се променят? winking smiley
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход