Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Цените на имотите в София продължават да падат

Публикувано от dodo2 
Re: Цените на имотите в София продължават да падат
19-11-2009 - 14:33:07
Common Sense,

Няма лошо жилището да се оценява и на квадрат, но трябва да има единни и ясни критерии за това как се определя квадратурата.
Аз например винаги искам да видя скица на имота за да се ориентирам какво точно се продава.

За наема и остарялото обзавеждане - решението е да си потърсиш необзаведен апартамент и да си го обзаведеш за твоя сметка.



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2009-11-19 14:50 от Колев.
Re: Цените на имотите в София продължават да падат
19-11-2009 - 14:47:05
валсодарчо, прочети отново поста на Common_Sense, може пък най - сетне да разбереш нещо. Ето ти мнение на човек, който не спада в групата на мразените от теб - строители, инвеститори, брокери, купили с кредит /спирам, щото списъка на хората, които мразиш е дълъг/, а човек, който има преки наблюдения върху пазара и човек, който е реален купувач. Гледам ти и него поучаваш, в същото време нито жив брокер си виждал, нито НА, нито си ходил някога да видиш поне едно жилище, само преписваш разни чужди мнения, графики, прогнози, отдавна ти предложих да прекараш един цял ден в моя офис, надница ще ти платя ако искаш, ти обаче хем по 20 часа на денонощие висиш тук, хем нямаш време да дойдеш ?! Ела, уверявам те, че ще видиш реалността и може пък най - сетне да разбереш, че нищо не разбираш и че нямаш никакво основание да поучаваш когото и да било за каквото и да било.
Re: Цените на имотите в София продължават да падат
19-11-2009 - 14:52:29
Мой личен празник е, скъпи ми Дичо, когато видя насред 100 тъпанари поне един мислещ и разумен човек.
И ако цената за намаляването на броя тъпанари на глава от населението е естественият подбор по законите на еволюцията, да това също ще е повод за празнуване
--------------
Ще го кажеш ли лично на двете прекрасни деца на мои близки, които си загубиха жилището и сега са при приятели без каквато и да било перспектива, защото родителите им бяха съкратени ? Ти, Великий злобчо, не схващаш ли, че става въпрос за човешки съдби ? Срамувам се от името на родителите ти, защото аз също имам синове, вероятно и по - големи от теб.
Re: Цените на имотите в София продължават да падат
19-11-2009 - 14:54:57
Да но във виртуалната реалност на валсодар, нещата са съвсем други, а той не иска да си вземе "Синьото хапче".
Re: Цените на имотите в София продължават да падат
19-11-2009 - 15:21:03
То ако нямаше толкова необяснима за мен злоба и толкова неприкрита завист, толкова комплекси в толкова недорасло момче, нямаше да се възмущавам от виртуалната му реалност, от желанието му да покаже знания /макар нестъпили на какъвто и да било опит/ и интелект.
Re: Цените на имотите в София продължават да падат
19-11-2009 - 15:59:11
А ти, ти си я караш по старому като гледам, нищо не си се опитал да промениш в мирогледа си и все си я караш на жалейка по отминалите лесни времена.

От всичко в този живот може да се извлекат ползи, стига да видиш полезните промени идващи с него и да се възползваш своевременно от тях.
----------------------
Ето част от мъдрите слова, отправени към мен от валсодарчо. Уточнявам - давам работа на 18 души в три вида бизнес, не го пиша, за да се сравнявам с когото и да било, само за информация. валсодарчо няма един лев, изкаран самостоятелно. Иначе ми дава оценки и акъл.
Re: Цените на имотите в София продължават да падат
19-11-2009 - 16:07:59
avatar
dicho Написал:
-------------------------------------------------------
> Ще го кажеш ли лично на двете прекрасни деца на
> мои близки, които си загубиха жилището и сега са
> при приятели без каквато и да било перспектива,
> защото родителите им бяха съкратени ?

А ти къде бе великий Мислителю и Познавач на имотният пазар, когато те купуваха на приемливи според тебе цени и теглещи кредит надминаващ възможностите им?

Ти къде беше за да ги възпреш от този пагубен за тях кредит, а?

Или им помагаше да вземат по-бързо решението за него с думите - Купи сега, че догодина ще е още по-скъпо?!

Всеки си носи отговорност за действията!
Всеки!

Запомни го това и спри да ми даваш покъртителни примери, за това как някой сега е принуден да си плаща за погрешните решения, които е избрал!

И точно факта, че се имаш за Познавач на имотният пазар, контрастира особенно грозно с примера, който си дал!
Re: Цените на имотите в София продължават да падат
19-11-2009 - 16:16:37
"Броят на осъществените сделки с недвижими имоти през тази година спрямо предходната е намалял от 3 до 5 пъти според населеното място, показва доклад на ERA-Европа, цитиран от „Фокус“. Добрата новина е, че през втората половина на 2009 г. спрямо първото шестмесечие агенциите отчитат ръст на продажбите от средно около 30% на офис площите."

Къде цените падат къде се дигат вече незнам? Един вика "ЦЕНИТЕ ПАДАТ" Друг вика "ЦЕНИТЕ СЕ ВДИГАТ" та последно в тоя сайт пише че цените се дигат Руст с 30% на офис площ *huh* *huh*
Re: Цените на имотите в София продължават да падат
19-11-2009 - 16:26:07
валсодарчо комплексарчо, тъпотиите ти край нямат ! Не си виновен.
Единственото смислено нещо, което си написал досега е , че всеки си носи отговорността за решенията, които взима. В тази връзка къде видя моя вина в погрешни чужди решения ? Или може би мислиш, че брокерската работа е да възпира хората от реализация на взети вече техни решения ?! Разликите между нас с теб са много и огромни, няма да ги спомена, за да не ти набивам още комплекси, ще ти светна само за една - аз съм солидарен с мъката на хората, които са взели някакво решение, за което съжаляват и с удоволствие бих им помогнал с каквото мога, ти злорадстваш над мъката им. Мъчно и е за всички, които по един или друг начин пострадаха от кризата, ти им се надсмиваш. Аз нямам нужда да виждам неуспели хора около себе си, за да се чувствам добре и успял, ти си пред оргазъм след всяка новина за фалирал /самоубил се/ строител, предприемач. Ти ,неуко злобно човече си гневен на всеки, който е успял да направи име, да изкара пари, или и двете. В този форум има още хора, които аз наричам неудачници и поплювковци, захапал съм теб, защото си много млад и защото се чудя /за стотен път ще кажа/ как за толкова кратък живот се сдоби с толкова комплекси и злоба ?!
Анонимен потребител
Re: Цените на имотите в София продължават да падат
19-11-2009 - 16:27:03
Пише, че има ръст в продажбите, а не ръст в цената.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход