Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Цените на имотите в София продължават да падат

Публикувано от dodo2 
Цените на имотите в София продължават да падат
16-11-2009 - 23:17:14
avatar
Да пунтирам пунди:

нещо не е наред с ръста на цените!
май все повече люде се убеждават , че ще има евтина софра !

profit.bg: Цените на имотите в София продължават да падат

"От данни става ясно, че най-сериозен спад в цените на имотите в София е имало през месеците след юни. Спадът в средните цени на реализираните сделки в София за 2009 г. спрямо 2008 г. е дори по-голям - 38.5%."

Проста сметка - 38.5% спад са изяли 62% ръст преди спада. Ако няма луди и съответно балон, 62% ръст се постигат за незнам-си-колко години (в България вероятно никога, ако се смята и инфлация).

...............................................
за всяка дупка - ЧЕП, за всеки балон - ИГЛА
Радой Ралин smiling smiley





Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2009-11-16 23:18 от dodo2.
Re: Цените на имотите в София продължават да падат
17-11-2009 - 13:36:05
Това май...само показва само какво истинско безумие е било преди кризата! smiling smiley :g:
Re: Цените на имотите в София продължават да падат
17-11-2009 - 13:51:21
Доде, доденце, ти имаш ли представа от ръста на цените в София ? Или смяташ, че това, което е написала ЕДНА от многото АНИ-та е достоверно и показва картинката за София ? Имаш ли представа от предлагането в момента ? Въобще на каква основа стъпваш , разсъждавайки за цените на имотите ? Следиш пазара, общуваш с купувачи и продавачи, имаш данни от СВ , откъде точно черпиш информация , ще ме светнеш ли ? Питам те, не за да се заяждам, а защото аз съм пряк , ежедневен участник на този пазар и не смея да правя прогнози и анализи, а ти би могъл да ми помогнеш.
Re: Цените на имотите в София продължават да падат
17-11-2009 - 13:58:48
avatar
Аз гледам, че прозорците на новото строителство не светят вечер smiling smiley Не ми трябва информация, то се вижда с просто око, че предлагането надхвърля с пъти търсенето. Оттук какво следва - цените ... и те с пъти надолу :]
Re: Цените на имотите в София продължават да падат
17-11-2009 - 14:08:22
Поредния бисер от поредния "спец", несветещите прозорци не означават, че жилищата там не са продадени, това първо, второ - като говоря за предлагането нямам пред вид апартаменти в новото незавършено строителство без "Разр. за ползване", защото тях почти никой не ги купува днес, а за предлагането на останалите видове апартаменти ако някой каже, че има много предлагане, то значи той е поредният "спец", който понятие няма.
Re: Цените на имотите в София продължават да падат
17-11-2009 - 14:22:05
avatar
dicho Написал:
-------------------------------------------------------
> несветещите прозорци не означават, че жилищата там не са
> продадени ...

Да, Дичо, може да са продадени ама никой не живее в тях. Купени са за "инвестиция"


smiling smiley като вноската по кредита се плаща от наема. Е, сега тия "инвеститори" ще гризнат дръвцето. Дано да вдигнат данъците за имот, който не е основно жилище, така ще се сложи край на спекулата и нормалните хора ще могат да си купят жилище за живеене на нормална цена. Ще му пратя на Дянков едно мейлче да го предложи това за данъците smiling smiley
Re: Цените на имотите в София продължават да падат
17-11-2009 - 14:26:27
avatar
Освен това несветещите прозорци означават, че никой не се грижи за имота - общи части, покриви, облицовки, мазилки ... Бай Ганьо иска цената да скочи няколко пъти за 3-4 години и да го шитне на някой баламурник, да ... ама не. Колелото на късмета се завъртя наобратно, напролет половината ипотекари ще са на улицата, а цените наполовина. Всяка инвестиция носи риск, нали така. Не може всички да печелят smiling smiley
Re: Цените на имотите в София продължават да падат
17-11-2009 - 14:38:36
Ще има евтина софра, но само за някои. И гледай да си от тях. Обаче проблемът с идеята да чакаш най-изгодната цена винаги води само до слюноотделяне покрай софрата.
Както сега най-набутани са хората, които са дебнали максимума за да реализират продажба и не са продали, така и след известно време хората, които чакат минимума за да купят ще се прекарат. Интересното е, еч с години спорите , а още не сте разбрали, че всъщност сте едни и същи - едните гледате да не се минете при покупка, другите при продажба. И в крайна сметка сте на страната на губещите, дори и когато не го осъзнавате.
Re: Цените на имотите в София продължават да падат
17-11-2009 - 14:54:37
avatar
Човек, като гледам демографията скоро прозорците няма да светнат. Построили жилища за 20 мил в най-бедната страна в Европа със 7 мил население и искат да продават на европейски цени. Е няма да стане, да сте си правили сметката. А пазарите се движат от два основни фактора - страх и алчност. Точно алчността доведе "инвеститорите" до това положение, а сега страхът да продават, че да не се минат ще ги довърши. Догодина ще продават насила и на по-ниски цени smiling smiley
Re: Цените на имотите в София продължават да падат
17-11-2009 - 15:07:43
avatar
Аз нямам намерение да купувам нищо, просто се бъзикам с пунди. А и да има малко разнообразие, че днес пак е насрал форума с тъпите си теми.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход