Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Цени-доказване на средства-имоти

Публикувано от ivo_1 
Re: Цени-доказване на средства-имоти
12-11-2009 - 12:29:34
xxx Написал:
-------------------------------------------------------
> Много недообмислен закон. Нелоша идея, но и
> възможност за пълна катастрофа. Трябва да се
> вдигне тази граница от 60000 и да се внесат
> доуточнения какво точно е "незаконна дейност",
> дали нелегалните българи в чужбина попадат под
> ударите, защото ако е така всеки познава такива и
> може да ги докладва, за да им съсипе живота.


не само, че попадат, ами може да им отнемат и имотите в чужбина( ако имат такива). както и на емигрантите...
Re: Цени-доказване на средства-имоти
12-11-2009 - 12:30:36
дали нелегалните българи в чужбина попадат под ударите, защото ако е така всеки познава такива и може да ги докладва, за да им съсипе живота.

Попадат и вече всеки, който те натопи може да изисква преписката да се доведе до край. Попадат и имотите, които сам си си построил, защото строителството ти е излезнало на 350Е/м2, о ти го смятат на 1000Е/м2. Един на Сл.бряг го погнаха за ДДС, за апартаменти, които е дал като обезщетение за земята и му ги сметнаха на "пазарни цени", каквито преди 3 години никой не беше чувал, от порядъка на 1300Е/м2 в Запад. А той ги беше строил за около 300. И той не получава пари за тях, а земя. И сега вади дела за над 600 хил. лв и като гръмне могат да му конфискуват всичко. Защото са му оценили обезщетението за повече пари от колкото той е построил цялата сграда.

Подлежи на конфискация всичко, защото не се изисква съдебна решение. Каквото реши съответният чиновник, това ти конфискува.
Re: Цени-доказване на средства-имоти
12-11-2009 - 12:33:34
Виж сега Муза ако купиш примерно имот за 50 000евро, с 40 000евро кредит нещата стоят така.Първо трябва някак си да докажеш първите 10 000евро.Ако не го напрвиш не е фатално, обаче продължаваме нататък.
Много е вероятно, ако все пак не си враг на някои човек със власт да инспекторите да подходят както трябва и признаят че стойността на имота наистина е 50 000евро, тъй като сделката е с кредит, сигурно данъчната оценка ще е 45 000лв. което ще накара вещото лице да даде същата оценка, а именно 50 000евро.Като се разпита продавача, нотариуса и предвид това че сделката вече ще е минала през касата на нотароиусите си бетон.Няма да имаш проблем.
НО, ако вноскта по кредита ти е 1 000лв, а имаш официален доход 300, гърмиш отвсякъде.Ще ти кажат социалния минимум според НОИ е 300лв на месец заплатата ти стига само за издръжка.Разликата до 1 000лв, а именно 700лв е от незаконен източник следователно имота трябва да бъде отнет.
Честито и Весела Коледа.

ако имаш поне 1300-1500лв. чист доход и вноска по кредита 1 000лв си ок.Освен ако не ти хванат някой извънреден разход, покупка на скъпа вещ, екскурзии в чужбина и др и тогава ще ти сметнат по-голям разход и ако не остане за кредита.........знаеш
spinning smiley sticking its tongue out

п.п Аз не се шегувам че ще пусна доноси и първия такъв ще бъде срещу вносителите на закона.После ще си харесам някой известен политик.Общо взето всяка седмица ще пускам срещу политици които се ме изнервили нещо като ги дават по ТВ-то.На дургия ден отивам в комисията и айде.......




Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2009-11-12 12:37 от ivo_1.
Re: Цени-доказване на средства-имоти
12-11-2009 - 12:38:53
avatar
Muza Написал:
-------------------------------------------------------
> > Излиза, че апартамент купен по татово време,
> изплащан от родителите ни, като вноските са
> удържани от заплатата, подлежи на конфискация?!??
>
> Тогава, ако е струвал 20хил.лв, по курса на БНБ 20
> хил.$, а сега пазарната оценка е 100хил.евро,
> подлежи на конфискация?!??
>
> Излиза, че всички имоти следва да се конфискуват и
> без донос. Нещо не ми се връзва.
>
> От една страна, гледат вноските по кредита,
> сравняват с приходите. До тук добре. Има резон. В
> същото време, обаче нищо, че толкова се внася,
> пазарната цена е n-пъти по-голяма от вноската...
>
> Може би, не разбирам нещо...

Едва ли е така, но някой има интерес да клати лодката. И не са хора, на които родителите са купили жилище по соц. време............
Няма закон, който да те задължава да купиш по "пазарна цена". Така че, каквото пише в н. а., това е валидно и всички спекулации само плашат гаргите.
Представи си, ти купуваш жилище на данъчна оценка. Коя е тази сила, която би те накарала да признаеш, че си излъгала в декларацията по 313 и си вписала неверни данни в н.а.?
Според мен, зорът е да се уплашат " редовите" граждани, да направят разсъждения като твоите, да нададат вой и така да осуетят прибирането на голямото имане.

Re: Цени-доказване на средства-имоти
12-11-2009 - 12:45:41
С доносите работата е сериозна, затова може да правим така. Ти ще пускаш срещу мои познати, а аз ще ги защитавам, а ти ще ми дадеш списък с твои срещу които ще пусна аз, а ти ще ги защитаваш. Може да направим кантора, която да се занимава само с доноси, а да взимаме по 10% от колегите, към които насочваме натопените. Въобще закона започва да ми харесва.

Прави ми вречатление, че всички съфорумци ми се караха, че не плащам данъци/от нищото какво да плащам?/, а сега се спотайват и се чудят как ще оправдават имотите, които са си купили с пари от чужбина, необявени никъде. Само като си помисля с какви престъпници съм общувал и веднага ми се хваща писалката.

Всъщност до къде се пращат сигналите?
Re: Цени-доказване на средства-имоти
12-11-2009 - 12:46:26
ivo_1 Написал:
-------------------------------------------------------
> Виж сега Муза ако купиш примерно имот за 50
> 000евро, с 40 000евро кредит нещата стоят
> така.Първо трябва някак си да докажеш първите 10
> 000евро.Ако не го напрвиш не е фатално, обаче
> продължаваме нататък.
> Много е вероятно, ако все пак не си враг на някои
> човек със власт да инспекторите да подходят както
> трябва и признаят че стойността на имота наистина
> е 50 000евро, тъй като сделката е с кредит,
> сигурно данъчната оценка ще е 45 000лв. което ще
> накара вещото лице да даде същата оценка, а именно
> 50 000евро.Като се разпита продавача, нотариуса и
> предвид това че сделката вече ще е минала през
> касата на нотароиусите си бетон.Няма да имаш
> проблем.
> НО, ако вноскта по кредита ти е 1 000лв, а имаш
> официален доход 300, гърмиш отвсякъде.Ще ти кажат
> социалния минимум според НОИ е 300лв на месец
> заплатата ти стига само за издръжка.Разликата до 1
> 000лв, а именно 700лв е от незаконен източник
> следователно имота трябва да бъде отнет.
> Честито и Весела Коледа.
>
> ако имаш поне 1300-1500лв. чист доход и вноска по
> кредита 1 000лв си ок.Освен ако не ти хванат някой
> извънреден разход, покупка на скъпа вещ, екскурзии
> в чужбина и др и тогава ще ти сметнат по-голям
> разход и ако не остане за кредита.........знаеш
>
>
> п.п Аз не се шегувам че ще пусна доноси и първия
> такъв ще бъде срещу вносителите на закона.После ще
> си харесам някой известен политик.Общо взето всяка
> седмица ще пускам срещу политици които се ме
> изнервили нещо като ги дават по ТВ-то.На дургия
> ден отивам в комисията и айде.......
>

Ако пък ти намекнат за рушвет чиновниците и се направиш, че въобще не стопляш, смятай оценката на апартамента за 100 000.
После ти доказвай, че нямаш сестра.

Иво, да не забравиш Петканов-специалиста по държавен финансов контрол...
:]
Re: Цени-доказване на средства-имоти
12-11-2009 - 12:47:06
Боже господи Камелия иди и се скрии умолявам те.Спри спри спри, лъжеш просто не знаеш какво говориш.
Чел съм почти всички решение на съдилища по този закон.Същото ти казва новия директно.ПАЗАРНА СТОЙНОСТ ВЕЧЕ Е ЗАПИСАНО В ЗАКОНА!
Данъчна оценка и нотариален акт никой не ги признава!
Съдът уважава всички искове по пазарна стойност.Белким сега се стреснат и се замислят, ама закона вече ти казва.ПАЗАРНА СТОЙНОСТ.
Плашели се гаргите, ще видим.Като си толко ербап прати ми на лични данни за теб, мъза ти и децата ти, ще пусна един сигнал за тебе да видим какво ще излезе.
И да не мислиш че само за имоти ровят.И банковите ви сметки ще прероват.
Ако си имала наистина големи обороти като брокер имаш парички по банките, мъжа ти ако има клиенти и той е така.
Ще изброя всички 30 банки ще пиша че там имате сметки, те са длъжни да ровят.




Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2009-11-12 12:52 от ivo_1.
Re: Цени-доказване на средства-имоти
12-11-2009 - 12:49:29
др. Иванов Написал:
-------------------------------------------------------
> С доносите работата е сериозна, затова може да
> правим така. Ти ще пускаш срещу мои познати, а аз
> ще ги защитавам, а ти ще ми дадеш списък с твои
> срещу които ще пусна аз, а ти ще ги защитаваш.
> Може да направим кантора, която да се занимава
> само с доноси, а да взимаме по 10% от колегите,
> към които насочваме натопените. Въобще закона
> започва да ми харесва.
>
> Прави ми вречатление, че всички съфорумци ми се
> караха, че не плащам данъци/от нищото какво да
> плащам?/, а сега се спотайват и се чудят как ще
> оправдават имотите, които са си купили с пари от
> чужбина, необявени никъде. Само като си помисля с
> какви престъпници съм общувал и веднага ми се
> хваща писалката.
>
> Всъщност до къде се пращат сигналите?



Може да разработим добра схема
clap:

Сигналите се пращат в централата на комисията.Намира се на Раковска 112.Близо е до ъгала с Граф Игнатиев *ok*
Re: Цени-доказване на средства-имоти
12-11-2009 - 12:51:39

Иво,
Ами, то и досега беше така, къде е разликата?

Просто, се хващам за по-горните думи. А, именно - гледат към днешна дата пазарните цени, които са по-високи от момента на придобиване.

Сам си го написал - може да си до стотинка честен, но пак евентуално можеш да попаднеш, по простата причина, че пазарните цени са по-високи...
Re: Цени-доказване на средства-имоти
12-11-2009 - 12:55:16
Нееее, гледа се като си купила имота каква е била пазарната цена.Тоест ако си купила 3-стайка в Борово 2004-та тогава бяха към 45 000евро.Днес вярно е към 80-100, ама са длъжни да го сметнат към 2004-та колко си дала.
И ще гледат през годините дали си имала доходи да си покриеш минимален стандарт на живот плюс вноскта по кредита.Това е.
п.п Ако си платила кеш ще трябва да кажеш 2004-та от къде си имала 45 000евро.



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2009-11-12 12:57 от ivo_1.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход