Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Това ли с а Българските Банки

Публикувано от trader 
Анонимен потребител
Re: Това ли с а Българските Банки
06-11-2009 - 10:49:07
Аз съм с едно Маестро на Райфайзен и съм нямал проблеми да тегля от банкомати в чужбина.
Виж, веднъж като се появих на касата на един магазин с 2 х 200 евро в Париж извикаха един от охраната - негър, 210, 150 кила поне. Човека погледна банкнотите, одобри ги и по живо, по здраво си направих покупките
Re: Това ли с а Българските Банки
06-11-2009 - 11:05:11
avatar
Така казваха на дебитните карти в ПИБ smiling smiley

Имаш сметка с X пари, от тях 200USD не можеш да ползваш и това е неснижаемия остатък. Хубавото беше, че позволяваха много големи лимити (примерно 50000). На картата пишеше VISA Business.

Пиша в минало време, защото след като си мигрираха банкирането и им гръмна системата миналата година, не съм им клиент.


BulCan Написал:
-------------------------------------------------------
> Kупувач, би ли обяснил за тези кредитни карти с "с
> неснижаем остатък" какво представляват точно и
> какви са проблемите с тях? Аз за пръв път чувам за
> такива.


Re: Това ли с а Българските Банки
06-11-2009 - 11:07:48

Въпреки,че не съм фен на Прокредит банк,тяхната виза електрон,работи перфектно в цяла Европа.Единственото място където съм имал проблем,бе в Дисни-Париж,за сметка на това може да си проверите парите,колко са ,за къкво сте ги похарчили,къде,кога и по интернет.Ако,имате и някоя кредитна никъде няма да имате проблем.
Re: Това ли с а Българските Банки
06-11-2009 - 12:31:28
dodo2 Написал:
-------------------------------------------------------
> Така казваха на дебитните карти в ПИБ
>
> Имаш сметка с X пари, от тях 200USD не можеш да
> ползваш и това е неснижаемия остатък. Хубавото
> беше, че позволяваха много големи лимити (примерно
> 50000). На картата пишеше VISA Business.
>
> Пиша в минало време, защото след като си мигрираха
> банкирането и им гръмна системата миналата година,
> не съм им клиент.

Мерси Додо, значи в такъв случай е дебитна, а не кредитна, а лимита не е за кредит, а за тансакция и/или за ден. Въз основа на моя личен опит съм си изградил схема - при пътуване когато се пазари с карта - го правя с кредитна (на много повече места се приемат), когато се теглят пари от банкомат - с дебитна. Кредитната ако не си сложил свои пари в нея, да си на +, при пазарене имаш безлихвен период от 45 дни, но при теглене на пари в брой, лихвата започва да тече ВЕДНАГА, това доста хора не го знаят и се набутват с лихви като теглят от кредитна карта пари в брой. Даже и да имаш свои пари в кредитната карта, при теглене в брой, таксите са по-големи. Затова тегля с дебитна. Даже във веригата супермаркети Пикадили във Варна са ги инструктирали на касите като видят, че плащаш с кредитна VISA да те питат всеки път дали знаеш за услугата "VISA cash back", като им отговориш, че знаеш, отново питат дали не искаш да я ползваш. Това е след като си платиш за покупките, от терминала на касата можеш да изтеглиш пари в брой. Така се подлъгват хората и плащат излишни лихви. Другото, което е важно при ползване на кредитни карти издадени в БГ, трябва да се има предвид, че има 3 лимита - единия е за трансакция, другия е за ден, третия е самият тотал кредитен лимит. Ако има надвнесени лични пари в картата, последния лимит може да се вдигне, НО първите два остават. Това лято в Германия исках да платя с VISA Classic 3600 Е, имах 5000 лв, кредитен лимит и бях сложил още 4000 мои пари, така, че бях ОК с кредитния лимит за 3600 Е, обаче ми отказа трансакцията, звъня в БГ в банката, казват ми, че имам лимит на трансакция до 3000 лв. да я пробват на няколко пъти, два пъти по 1500 Е минаха, но третия вече не ставаше (този път съм минал пък дневния лимит от 6000 лв), та платих 600 Е в брой. Та си вижте първите 2 лимита (на трансакция и на ден) внимателно, преди да заминете някъде в чужбина. Доста неудобна е системата. Имам и няколко кредитни карти от канадски банки, там е по-лесно, единственното, което трябва да направя когато ги ползвам извън Канада е да се обадя съответно на VISA или MasterCard и да ги уведомя м-у кои дати в кои държави смятам да ползвам картите. Те вкарват данните в системата и вече може да си купувам на всякъква сума до кредитния лимит (+ надвнесеното, ако има такова) без никакви дневни или на трансакция ограничения.



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2009-11-06 12:39 от BulCan.
Re: Това ли с а Българските Банки
06-11-2009 - 12:37:02
Надявам се този човек да е наел зверски нахъсан адвокат и да води дела до дупка! Подобно унижение е непростимо!
Анонимен потребител
Re: Това ли с а Българските Банки
06-11-2009 - 13:06:51
Ми то имаше и един дето заведе дело срещу Мерцедес, че получил изгаряне не знам си коя степен от подгряването на седалките smiling smiley
Re: Това ли с а Българските Банки
06-11-2009 - 13:59:54
dodo2 Написал:
-------------------------------------------------------
> Абе не е така - примерно в Германия - харесал съм
> си един куп дрехи, на касата ще плащам и оная
> лелка ми казва "аа с тази карта не може". А
> картата е VISA Platinum Check Card от американска
> банка. Аз . Хем не е кредитна, а дебитна и пак не
> я иска.
>
> И тази лелка случайно видя в портфейла ми някаква
> Visa Electron от ПИБ и вика - дай тая. И си платих
> с нея. Така че колкото и да е странно, в EU Visa
> Electron си ги знаят и даже предпочитат, защото са
> дебитни, просто на човека изглежда са му я били
> прецакали от самото начало.
================================================================
Dodo,виза е фирма за парична логистика.от виза не се занимават със финансирането на картите ,или с изплащанията-това го прави банката,която ти е издала картата.
и няма значение от гледна точка на виза,картата дебит или кредит е......тва пак се е банката......
виза печели от това,че взимат между 3-5% от продавача,на който си платил с картата-делят ги тия проценти с банката ти.......както и виза печели още от това,че има 50$ месечна такса на всеки апарат........
ако ти е спряна картата,това е защото си имал секюрити фрод защита-ако никога не си изполазвал тази карта в чужбина и изведнъж я ползваш-спират достъпа,за да не е открадната или дублирана.......просто преди да тръгнеш в чужбина е трябвало да се обадиш на банката и да ги предупредиш.....или от европата ,когато са ти я спрели-да им звъннеш е трябвало и да им кажеш,че си ти.......
също,няма никво значение дали картата е бизнес,екзекютив,златна,платинена,диамантена.....тва са измислици премислици на банката-плитки търговски трикчета,че да те карат да се чувстваш по ВАЖЕН winking smiley
Re: Това ли с а Българските Банки
06-11-2009 - 14:06:11
Има огромно значение каква е картата-класик, златна, платинена и т.н.Най-малко лимитите са много различни, а и таксите при теглене от банкомати в чужбина са много по-ниски колкото по висок клас е картата.Същото важи иза такситре при теглене в брой , а при достигане на определен лимит има много по-големи бонуси като възстановяване на сума и т.н.
Подчертавам че говоря за кредитни карти, за дебитните не съм запознат с разликите, имам една дебитна и две кредитни.
Re: Това ли с а Българските Банки
06-11-2009 - 14:07:54
И една розова фърст лейди се води на мое име, ама друг е ползвателя moody smiley
Re: Това ли с а Българските Банки
06-11-2009 - 14:19:28
ivo_1 Написал:
-------------------------------------------------------
> Има огромно значение каква е картата-класик,
> златна, платинена и т.н.Най-малко лимитите са
> много различни, а и таксите при теглене от
> банкомати в чужбина са много по-ниски колкото по
> висок клас е картата.Същото важи иза такситре при
> теглене в брой , а при достигане на определен
> лимит има много по-големи бонуси като
> възстановяване на сума и т.н.
> Подчертавам че говоря за кредитни карти, за
> дебитните не съм запознат с разликите, имам една
> дебитна и две кредитни.
===========================================================
ми нали тва ти казвам-плитки търговски трикчета на банаката-всигнат ти лимита със 2000$ и ти я направят "златна"......но дали е бизнес,златна ,или обикновенна-достъпа е един-че имаш бизнес не значи,че можеш да изтеглиш,а с обикновенна не можеш.....
що се отнася до таксите за теглени,те СЪЩО СА ЕДНАКВИ.........от гледна точка на виза.
разликата от в такса теглене зависи от собственика на банкомата-каква сума е сложил за услугата......ако е на натоварено място и има конкуренция с други банкомати-таксата е ниска,ако е в някое малко градче и е полу монополен,ще ти отрежат главата.......

и едно не мога да разбера-ква е тая мания да използвате кредит карти?защо не използвате кеш?
аз имам кредит карти за няколко стотин хиляди долара и използвам кредит карта само при рента на кола или хотел........
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход