Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Да купя или да изчакам дъното....

Публикувано от alienza 
Re: Да купя или да изчакам дъното....
10-12-2009 - 22:58:22
avatar
Явно все още не си разбрал, какво се е случило на 1-ви януари 2007-ма година, че ми задаваш подобни нелепи въпроси.

Внос от тогава насам има единствено от страни нечленуващи в ЕС. Всичко останало е под знаменателя на вътрешно-общностните доставки. Все едно да си в София, да купиш нещо от Пловдив и да оревеш орталъка, че се занимаваш с международна търговия??

А бе... тръгнал съм и аз с невежи да се обяснявам?
Re: Да купя или да изчакам дъното....
10-12-2009 - 23:02:29
Quote
valsodar
Явно все още не си разбрал, какво се е случило на 1-ви януари 2007-ма година, че ми задаваш подобни нелепи въпроси.

Внос от тогава насам има единствено от страни нечленуващи в ЕС. Всичко останало е под знаменателя на вътрешно-общностните доставки. Все едно да си в София, да купиш нещо от Пловдив и да оревеш орталъка, че се занимаваш с международна търговия??

А бе... тръгнал съм и аз с невежи да се обяснявам?

Прости моето невежество, много моля.
Все пак не разбрах в какво точно посредничиш, това ме интересуваше повече.
Ти си добър човек.
Моля те да бъдеш търпелив и да ми обясниш. ..
Re: Да купя или да изчакам дъното....
10-12-2009 - 23:11:45
Quote
BulCan
...
Съгласен съм даже, че се плаща и само за информация, но информацията да е такава, че само те да я имат, да е някъква супер сделка и само аз да я знам като платя. Е, ако спечеля 10 000 или 20 000 от сделката, благодарение на тази информация, защо да не дам 3000 комисионна. Ама такива пак почти няма...

Не се срещат много често тези сделки Булкане, но не е и да ги няма. Може би не си познавал подходящите хора.

п.п.
форума е почти същия порок като цигарите smiling smiley. И вероятно ще го напусна, преди да съм се престрастил съвсем. Та, ако не се чуем... Жив и здрав и успех ти желая.
Re: Да купя или да изчакам дъното....
10-12-2009 - 23:19:21
Quote
dodo2
На мен пак никой не ми отговори sad smiley

Търси се апартамент в София, "за инвестиция", който да не е очевидно набутване. Според най-масовия наем от 200 евро в момента, трябва да е към 20000 евро най-масовата цена. Аз в графиките виждам най-масова цена в интервала 60-70000. Значи цените има да падат още 3 пъти. Ако пък не паднат толкова, то значи всеки който купува има проблем със сметките. Другият вариант е наемите да се вдигнат три пъти. Но като гледам тенденцията е и те да падат. Нещо нередно има тук! smiling smiley

Е, освен и масово доходите да се увеличат три пъти, а от там и наемите да скочат тройно, тогава масовата цена от 60 000-70 000 Е си идва на място. Забравяш само един коефициент на масовото население, който си е определено твой "патент" smiling smiley
Re: Да купя или да изчакам дъното....
10-12-2009 - 23:30:33
Quote
goro
Quote
BulCan
...
Съгласен съм даже, че се плаща и само за информация, но информацията да е такава, че само те да я имат, да е някъква супер сделка и само аз да я знам като платя. Е, ако спечеля 10 000 или 20 000 от сделката, благодарение на тази информация, защо да не дам 3000 комисионна. Ама такива пак почти няма...

Не се срещат много често тези сделки Булкане, но не е и да ги няма. Може би не си познавал подходящите хора.

п.п.
форума е почти същия порок като цигарите smiling smiley. И вероятно ще го напусна, преди да съм се престрастил съвсем. Та, ако не се чуем... Жив и здрав и успех ти желая.

Горо, не е толкова лесно да се откаже (също като цигарите) smiling smiley

Може поне да се ограничи (форума) до положение, при което не вреди на работата и на семейството. А тук определено ще лиспваш на доста хора! Живи и здрави и успехи на теб и семейството ти също, но се надявам да пишеш!!! Ти като интилигентен човек разбираш, кои от "нападките" към брокерите стоят на реална основа и кои не, а освен това и кои не се отнасят до теб. Мнението ти е ценено от съфорумците, които те "познават".
Re: Да купя или да изчакам дъното....
10-12-2009 - 23:46:14
dodo2 виж тук някой може да ти задоволи изискванията

[targ.bg]

Засега само в този сайт но очаквайте изгодни оферти и в други сайтове има няма след година.
Re: Да купя или да изчакам дъното....
11-12-2009 - 00:08:41
avatar
Quote
goro
Разни индианци, разказваха как в Америка брокерите им защитавали интересите, затова били по-хубави от нашите. Горните сайтове са хубаво четиво.

Жоро, хората започнаха да четат американски сайтове. Дано поне малко да съм допринесъл за това.winking smiley Грешките допуснати в САЩ, които доведоха до глобалната криза само може да ни поучат да не ги повтаряме. И тук, в САЩ, където се намирам в момента, както навсякъде си има черни овци, но истината е, че държавната регулация е много по-сериозна, както и бизнестрадициите. Финансовата основа на пазара е много по-сериозна отколкото в младата икономика на България. Раздаването на неосигурени кредити в САЩ, заедно със застраховките и презастраховките им доведе до кризата с имотите, някои играчи и от двете страни тук изгоряха жестоко. Невъзможността да си плащат кредитите пък доведе обикновени хора, които търсеха имот за живеене до фалит. Банковите посредници си взеха комисионите от раздадените неосигурени кредити, което обаче сега им изяде главите. Всичко е навързано, затова като писах тук доста по-напред в темата, ти се очудих, че ми говориш, че американските практики били неприложими за българските реалности. Не е така, защото както сам виждаш, нещата са много сходни. С изключение на това, че тук в САЩ, сериозните брокери са много добре подготвени в материята и много помагат - моя брокер ми показа дипломи от завършено образование в университети, посетени професионални тренинги и сертификати, даващи солидна основа на бизнеса му, както и награди и грамоти за най-добър брокер на каунито, на щата и пр. Тези неща са важни, за да осигурят доверие на клиента към брокера му. И все пак, трябва да се внимава. smiling smiley Големите брокерски фирми осигуряват само франчайз, разбирай ноу хау на добрата практика и правна защита на служителите си, които обаче имат независимост в работата си. Може да се смееш на Римакс (давам ги тях за пример, защото ти или някой друг по-назад в темата ги спомена с присмех), но това е огромна фирма с много служители, които понякога представляват различни страни по сделка и тъй като въпреки, че работят за Римакс са в известна степен независими бизнесмени, спазват правилата на конфиденциалност и придържане към договореностите с клиента. [www.remax-europe.com] Тази фирма разполага с огромна база данни на имоти, на които тя е изключителен представител. Разбира се, представлява и огромно количество купувачи, с които има ексклузивни договори. Помисли си, защо не можаха или по-скоро не искаха да се установят трайно на нашия български пазар. winking smiley
Както и да е, човек така или иначе трябва много да внимава, когато инвестира парите си в каквото и да е, нежели в НИ, където инвестициите са бавно възвръщаеми. Ако му се струва, че може да се справи сам, няма нужда да си наема посредник, а само адвокат.

П.С. За тези, които четат английски, информацията по тези въпроси в интернет е безкрайна. За съжаление, алчността не е помогнала никому и това се доказа ДОРИ и в САЩ. Ето ако някой се интересува например нещо от youtube.









Редактиран 10 път(и).Последна редакция на 2009-12-11 02:31 от Geronimo_Mcph.
Re: Да купя или да изчакам дъното....
11-12-2009 - 03:06:33
Някой има ли данни за отношението наем/цена за минали периоди, за речем за последните 15 години?
Смятам, че ще е интересно да се анализират тези данни, как се е променяло в години на възход и спад на пазара на НИ.
Смятам, че в БГ цена за НИ от 100 наема и дори 150 наема не е имало.
Ако не съм прав, ще се радвам да ме оборите.
Re: Да купя или да изчакам дъното....
11-12-2009 - 03:28:45
Quote
Dimitar.
Някой има ли данни за отношението наем/цена за минали периоди, за речем за последните 15 години?
Смятам, че ще е интересно да се анализират тези данни, как се е променяло в години на възход и спад на пазара на НИ.
Смятам, че в БГ цена за НИ от 100 наема и дори 150 наема не е имало.
Ако не съм прав, ще се радвам да ме оборите.

Веднага - 2001 г. купих апартамент заедно с квартирантите за 21 000$ при 150$ наем.
Re: Да купя или да изчакам дъното....
11-12-2009 - 09:47:40
Geronimo_Mcph , индианецо, кое ме прави по - знаещ , това ли питаш ? Наистина ли питаш? Щом и това не знаеш, ето ти - факта, че ежечасно общувам с продавачи и купувачи, моите наблюдения са базирани на РЕАЛНОСТТА не на принципа ЕЖК, сега разбра ли ? А дали съм можещ нямам намерение да обсъждам и да се изхвърлям като софийски адвокат, фактите , които ти отдавна знаеш, го доказват.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход