Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Да купя или да изчакам дъното....

Публикувано от alienza 
Re: Да купя или да изчакам дъното....
02-12-2009 - 20:36:30
Начефф,
определението на Дичо беше - перефразирам - да убедиш двете страни да направят съответните компромиси в исканията си и накрая да си "стиснат ръцете", т.е. да се стигне до сделка.
Не казвам, че това изчерпва дейността, но съдържа един от най-важните и елементи.

В новия си пост, гледам си задал и други въпроси, та ще се опитам да отговоря и на тях, на които мога.
За дневника.
Посредниците в Гърция са длъжни да го водят. По закон следва да се вписва се всеки имот който им е нареден. Не казвам, че това се прави. И основната причина е отказа на продавачи и купувачи да плащат ДДС. Какво да се прави - и тук материала човешки е такъв.
За названията.
Поне тук се използват и двете названия като равнозначни: както посредник така и консултант по недвижими имоти. За консултиране обаче рядко, някой ще ти плати - редките случаи са по заявки на фирми или предприемачи, търсещи имот лично за себе си. Заплаща се посредничеството, най-често по равно от двете страни и когато изрично не е уговорен друг процент той е обичайния за този род дейност.
Мисля, че в бг големия рев срещу посредниците е големината на тяхното възнаграждение. Поне в този форум можеш да намереш хиляди мнения от рода на: да бе да - как няма да му платя 3+3% за един оглед и една проверка на тежести!
Българина е останал с впечатление, че едва ли не на всеки 2 огледа брокера получава възнаграждение и то е твърде голямо за толкова работа. Ако беше така, щеше да е прав но не е. Има имоти които може да продадеш от 1 оглед, но това са изключения по редки от 6ца от тотото. За един имот, до продажбата му можеш да направиш и 50 огледа и отделно, че никой клиент не прави 1 оглед. Отделно, че един оглед може да трае повече от ден (по правило всеки клиент ти отнема не по малко от ден-два независимо дали ще се стигне до сделка или не). Отделно, че от 20 имота ще продадеш 2, а другите конкуренцията (всички цифри са просто примерни)
И това не е единствената, нито по съществената част, от работа на брокера. (Всъщност, самия термин оглед мисля че е твърде подвеждащ. Използвах него, защото е в масова употреба.)
Комисионната, или процентите или възнаграждението, или както искаш го наречи, е за цялата дейност на брокера, но се плаща само от този който е стигнал до сделка. Защо, дали е справедливо, и как се е стигнало до този начин на формиране не бих могъл да кажа, но е факт, че нито българина нито гърка, нито немеца иска да плати "за оглед" и "консултация", а само за сделка! Факт е, и че се е формирало някакво средно възнаграждение като процент от сделките - и забележи - процент при който едни агенции фалират, а други просперират. И доколкото този процент е почти един и същ - в повечето случаи - показва оптимума на цената на услугата към настоящия момент. (Не ми казвай, че хиляди агенции могат да се наговорят - няма да ти е на нивото)
Много пъти съм казвал тук, че посредниците "изсветляват" пазара на имоти и за това ще ги има. Благодарение на посредниците Петкан не може да ти поиска 5Х за даден имот, защото в първата агенция ще ти покажат 5 сродни имота на цена 3Х. И Петкан няма как да се аргументира. Няма как Петкан да се обърка и да поиска 1Х за имота си, когато сродните струват 3Х, просто защото може да сравни имота си с продаваните от агенциите. (Иначе Петкан ще трябва да тича по всички комшии или в целия квартал и да пита продавал ли е някой скоро и на каква цена.)

И накрая ще се опитам, да отговоря на един въпрос, много болен тук. Възможно ли е посредничеството да поевтинее?
- Може би. Ако в резултат на технологичния напредък се превърне в индустрия. Но тогава ще спре да бъде посредничество, в смисъла на определението на Дичо.



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2009-12-02 20:41 от goro.
Re: Да купя или да изчакам дъното....
02-12-2009 - 21:10:03
Quote
goro
Начефф,
определението на Дичо беше - перефразирам - да убедиш двете страни да направят съответните компромиси в исканията си и накрая да си "стиснат ръцете", т.е. да се стигне до сделка.
Не казвам, че това изчерпва дейността, но съдържа един от най-важните и елементи.

В новия си пост, гледам си задал и други въпроси, та ще се опитам да отговоря и на тях, на които мога.
За дневника.
Посредниците в Гърция са длъжни да го водят. По закон следва да се вписва се всеки имот който им е нареден. Не казвам, че това се прави. И основната причина е отказа на продавачи и купувачи да плащат ДДС. Какво да се прави - и тук материала човешки е такъв.
За названията.
Поне тук се използват и двете названия като равнозначни: както посредник така и консултант по недвижими имоти. За консултиране обаче рядко, някой ще ти плати - редките случаи са по заявки на фирми или предприемачи, търсещи имот лично за себе си. Заплаща се посредничеството, най-често по равно от двете страни и когато изрично не е уговорен друг процент той е обичайния за този род дейност.
Мисля, че в бг големия рев срещу посредниците е големината на тяхното възнаграждение. Поне в този форум можеш да намереш хиляди мнения от рода на: да бе да - как няма да му платя 3+3% за един оглед и една проверка на тежести!
Българина е останал с впечатление, че едва ли не на всеки 2 огледа брокера получава възнаграждение и то е твърде голямо за толкова работа. Ако беше така, щеше да е прав но не е. Има имоти които може да продадеш от 1 оглед, но това са изключения по редки от 6ца от тотото. За един имот, до продажбата му можеш да направиш и 50 огледа и отделно, че никой клиент не прави 1 оглед. Отделно, че един оглед може да трае повече от ден (по правило всеки клиент ти отнема не по малко от ден-два независимо дали ще се стигне до сделка или не). Отделно, че от 20 имота ще продадеш 2, а другите конкуренцията (всички цифри са просто примерни)
И това не е единствената, нито по съществената част, от работа на брокера. (Всъщност, самия термин оглед мисля че е твърде подвеждащ. Използвах него, защото е в масова употреба.)
Комисионната, или процентите или възнаграждението, или както искаш го наречи, е за цялата дейност на брокера, но се плаща само от този който е стигнал до сделка. Защо, дали е справедливо, и как се е стигнало до този начин на формиране не бих могъл да кажа, но е факт, че нито българина нито гърка, нито немеца иска да плати "за оглед" и "консултация", а само за сделка! Факт е, и че се е формирало някакво средно възнаграждение като процент от сделките - и забележи - процент при който едни агенции фалират, а други просперират. И доколкото този процент е почти един и същ - в повечето случаи - показва оптимума на цената на услугата към настоящия момент. (Не ми казвай, че хиляди агенции могат да се наговорят - няма да ти е на нивото)
Много пъти съм казвал тук, че посредниците "изсветляват" пазара на имоти и за това ще ги има. Благодарение на посредниците Петкан не може да ти поиска 5Х за даден имот, защото в първата агенция ще ти покажат 5 сродни имота на цена 3Х. И Петкан няма как да се аргументира. Няма как Петкан да се обърка и да поиска 1Х за имота си, когато сродните струват 3Х, просто защото може да сравни имота си с продаваните от агенциите. (Иначе Петкан ще трябва да тича по всички комшии или в целия квартал и да пита продавал ли е някой скоро и на каква цена.)

И накрая ще се опитам, да отговоря на един въпрос, много болен тук. Възможно ли е посредничеството да поевтинее?
- Може би. Ако в резултат на технологичния напредък се превърне в индустрия. Но тогава ще спре да бъде посредничество, в смисъла на определението на Дичо.

Горо, благодаря !

Не знам, дали става дума за субективно възприятие, но ти ми звучиш спокойно и равновесно. Разбирам те и за много неща съм склонен да се съглася.
Да ме прощава Дичо (вече му се извиних), но неговите постове по правило не мога да ги чета, защото ми звучат твърде пристрастно, агресивно и не искам да се натоварвам. Работата с клиенти е трудно нещо.
Личности и характери - колкото щеш.

В нито един момент не съм поставял под съмнение полезността и необходимостта от наличието на професионалисти, които ангажирано да работят за интереса на клиент, които ги е наел.
Договор - ангажименти - плащане. Колко - нека пазарът си каже думата.

Имотите са едно безбрежно море, в което обикновенният гражданин (често и стопански деятели) не могат да се ориентират.

Общо взето винаги съм казвал, че бг деятелите в тази област имат необходимост да извървят още малко път и като концептуално осмисляне и като обем и качеството на услугите за да си намерят подходящото място.

Не се съмнявам, че често има много и неприятен и неблагодарен труд.
Трябва да се положи още труд и да си оправите къщата.

Прав си, не искам да коментирам възнаграждението. Казах - пазарът да решава.
Само малка тема за размисъл. Срещу премия от вече 2 до 7 % от оценката на автомобилите, застрахователите поемат риска от кражба и какво ли още не. Не е напълно коректно да го сравняваме, но един подобен пример иде да подскаже, че при определени условия с/у наложилото се възнаграждение при имотните сделки може да се предложи по-голям пакет и по-качествени услуги.
Re: Да купя или да изчакам дъното....
02-12-2009 - 21:54:31
avatar
Quote
goro
Петкан не може да ти поиска 5Х за даден имот, защото в първата агенция ще ти покажат 5 сродни имота на цена 3Х. И Петкан няма как да се аргументира. Няма как Петкан да се обърка и да поиска 1Х за имота си, когато сродните струват 3Х, просто защото може да сравни имота си с продаваните от агенциите. (Иначе Петкан ще трябва да тича по всички комшии или в целия квартал и да пита продавал ли е някой скоро и на каква цена.)

И накрая ще се опитам, да отговоря на един въпрос, много болен тук. Възможно ли е посредничеството да поевтинее?
- Може би. Ако в резултат на технологичния напредък се превърне в индустрия. Но тогава ще спре да бъде посредничество, в смисъла на определението на Дичо.

Жоро, сам си отговори на протестите срещу моя пост. Както става ясно, една агенция може да сравни имота с продаваните от други. Защо да не може да покаже това сравнение на Петкан, както се опита да ми кажеш в предишния си пост? Разбира се, че може, за да го убеди да продаде на РЕАЛНА цена. Това е и работата на агента на НИ. Да докаже на Петкан защо цената, която търси е висока и защо НЕ МОЖЕ да продаде на нея. Ако трябва, да го отведе в конкурентен имот, да види Петкан какво продава съседа и на каква цена. Да му каже какво е продадено наскоро и за колко време е продадено. И друго - време е вече да се обясни на Петкан, че трябва да си плаща данъците, т.е. да декларира реална цена, щото тая държава затова е на тоя хал - щото Петкан не си плаща данъците, па после рИве, че улиците имали дупки и полицаите се чешат по задните части вместо да си вършат работата. Поради тази причина (и знам, че това не ти е от ресора, но ако си някакъв фактор в този бизнес можеш поне да повдигнеш въпроса) трябва да се въведе регистър, където всяка от извършените сделки да бъде публично достояние, както е в САЩ. Какво толкова има да се крие при една сделка - парите, които са платени ако имат ясен произход winking smiley няма кво толкова да се крият. Така пазарът ще се саморегулира най-добре. Понеже сме мутренска държава, всеки си крие доходите щото не е ясно откъде и как ги има и законът дава това право явно. Дискусията по тази тема е интересна, дано да има някакъв смисъл. Обаче като гледам, всеки вика ТАКОВА ЖИВОТНО НЕМА и си продължава. Затова и пазарът на недвижими имоти в България е пълен хаос. Няма правила, нама ред. Затова е и това недоверие към брокерите на НИ, защото когато плащаш за услуга искаш да видиш каква точно услуга ти е свършена. Аз като търсех имот, брокерката ми искаше 5 лв. за бензин, че и да си доведа адвокат при сделката и да му платя отделно, че и на нея да дам 3 процента. И за кво по-точно ми искаше тогава тия 3 процента - аз си плащам за бензина, плащам си за адвоката и като теглих една черта се оказа, че от 10 огледа направени по за два часа всеки, ако трябваше да и платя 2000 евро! че тя ми излезе 100 евро на час! Извинявай, ама дори и в САЩ това е надница на супер ама супер професионалист, който ти работи и ти носи огромни доходи. Е, отново извинявай, ама аз тая брокерка не я намерих за такъв супер професионалист, щото през цялото време на огледите седеше като пукал и мрънкаше, че съм бил много претенциозен и не съм купил веднага първото, което ми е показала. Благодаря за такива скъпи професионалисти, дето всъщност нищо не вършат, а искат надници като на Бил Гейтц. Та така, елиминирах скъпчийката, намерих друга, която се съгласи да работи за по-малко пари и която ми намери това, което търсех. Надявам се разбираш, че купувачите парите не ги берат по дърветата, а и да не си го разбирал това до сега, от тук нататък ще го разбереш, щото мутренските пари са на привършване, а от там и далаверите с НИ.
Re: Да купя или да изчакам дъното....
02-12-2009 - 22:23:49
avatar
Quote
nacheff

Само малка тема за размисъл. Срещу премия от вече 2 до 7 % от оценката на автомобилите, застрахователите поемат риска от кражба и какво ли още не. Не е напълно коректно да го сравняваме, но един подобен пример иде да подскаже, че при определени условия с/у наложилото се възнаграждение при имотните сделки може да се предложи по-голям пакет и по-качествени услуги.

Начев, не знам защо трябва да се прави опит да се приравни една дейност с друга, само в името на намалението на цената на труда. Какво общо има труда на застрахователя- като време и средства, с този на посредника?
Не веднъж сме питали критиците- какви допълнителни услуги биха искали да им се предоставят срещу парите, които биха платили, АКО стигнат до сделка?
Защото, всички разходи по реклама, огледи, проучвания, са за сметка на АНИ. Клиентът плаща САМО при сделка. Може да обикаля месеци по огледи, без да даде стотинка, може да му се рекламира имота и година, пак безплатно. Това, явно, се смята за нормално.
Какво още би искал да направи посредникът за теб, преди ти да решиш да сключиш сделка, в която той да посредничи и най- после " да заслужи" огромните пари??eye popping smiley
Re: Да купя или да изчакам дъното....
02-12-2009 - 22:24:55
Quote
Geronimo_Mcph
Жоро, сам си отговори на протестите срещу моя пост. Както става ясно, една агенция може да сравни имота с продаваните от други. Защо да не може да покаже това сравнение на Петкан, както се опита да ми кажеш в предишния си пост? Разбира се, че може, за да го убеди да продаде на РЕАЛНА цена. Това е и работата на агента на НИ. Да докаже на Петкан защо цената, която търси е висока и защо НЕ МОЖЕ да продаде на нея. Ако трябва, да го отведе в конкурентен имот, да види Петкан какво продава съседа и на каква цена. Да му каже какво е продадено наскоро и за колко време е продадено.
Ами не става както си и както го беше написал! Не ми се влиза в момента в подробности, но още по малко става да водиш някого във вече продадени имоти.

Quote
Geronimo_Mcph
И друго - време е вече да се обясни на Петкан, че трябва да си плаща данъците, т.е. да декларира реална цена, щото тая държава затова е на тоя хал - щото Петкан не си плаща данъците, па после рИве, че улиците имали дупки и полицаите се чешат по задните части вместо да си вършат работата. Поради тази причина (и знам, че това не ти е от ресора, но ако си някакъв фактор в този бизнес можеш поне да повдигнеш въпроса) трябва да се въведе регистър, където всяка от извършените сделки да бъде публично достояние, както е в САЩ. Какво толкова има да се крие при една сделка - парите, които са платени ако имат ясен произход winking smiley няма кво толкова да се крият.
Криенето на парите, индиански вожде, в тази държава и по тези ширини има повече от 5 вековна традиция. Да не ти обяснявам откъде. Само глупавите мутри яхват порше, въобразявайки си, че са хванали господ за шлифера. Аз не смея да поискам референция дори от клиенти, които вече са ми станали приятели - референция която да мога да показвам на непознати хора, а ти ме караш да водя тези непознати в имотите им, та всички да научат какво имат и на колко са купили. Други пък, не желаят да се научи, че им се налага да продават имот спешно, макар и на по-ниска цена.
Пак да ти кажа. Този бизнес не е толкова прост и лесен колкото изглежда.

Quote
Geronimo_Mcph
Аз като търсех имот, брокерката ми искаше 5 лв. за бензин, че и да си доведа адвокат при сделката и да му платя отделно, че и на нея да дам 3 процента. И за кво по-точно ми искаше тогава тия 3 процента - аз си плащам за бензина, плащам си за адвоката и като теглих една черта се оказа, че от 10 огледа направени по за два часа всеки, ако трябваше да и платя 2000 евро! че тя ми излезе 100 евро на час! Извинявай, ама дори и в САЩ това е надница на супер ама супер професионалист, който ти работи и ти носи огромни доходи.
Е, нали точно "ТЕБЕ" дадох за пример по-горе! Сега си представи, че като "ТЕБЕ" са били 20 клиента и нито един не е платил щото не е купил! И сметни колко е изкарала тази брокерка на час!
После си представи, че само един е купил, добави съответната работа в часове извън огледите, добави разходите и пак сметни колко е изкарала брокерката на час!

И между другото, защо ми се струва, че си измисляш?



Редактиран 2 път(и).Последна редакция на 2009-12-02 22:42 от goro.
Re: Да купя или да изчакам дъното....
02-12-2009 - 23:14:34
avatar
Жоро, ако те е страх от мечки не ходи в гората. След като знаеш с какво си се захванал, защо искаш аз ди ти плащам за твоето решение? Ами да си станал шлосер от осем до пет и ще взимаш сигурна заплата. Но да ме караш аз да ти плащам заради някои други ще ме прощаваш, ама не става. Аз си гледам от моята си камбанария - 100 евро на час няма да ти платя и гол да ми играеш. Ти ще го направиш ли, ако беше на моето място? А ти ако си намалиш комисионката, може пък повече хора да ти станат клиенти, и да изтрепаш рибата, как мислиш? winking smiley И понеже казваш, че си професионалист айде да ни открехнеш нас, непрофесионалистите с разбивка на бизнеса си. Да видим какво и защо плащаме. Колко ти струва на месец да имаш агенция за недвижими имоти реално. Нека да съдим безпристрастно - включи всичко, цена на наем, заплати, режийни, други разходи и съответно по колко продажби средно на месец правиш за последните 6 м. и така ще разберем дали наистина си струва да ти плащаме 3 процента комисиона. Нали се сещаш - бизнесмените това трябва да го правят, какво пречи да ни вкараш малко в кухнята на работата си, така хем ще спреш народа да се оплаква от вас, брокерите, щото всички знаят, че има нужда от вас, но не мислят, че цените ви са РЕАЛНИ (за вашия бизнес, да, за комисионите говоря)

И не се хващай за думата да водиш в продадени имоти - това може да стане само с разрешението на новите собственици, да, но аз говоря да заведеш клиента в имоти, които се продават В МОМЕНТА. Такива, които са му конкурентни, в същия квартал, на същата улаца ако щеш - не ми говори, че не може да стане, щото веднага ще ти докажа, че може и ти това много добре го знаеш. А колкото до продадените вече, поне направи ли си труда да получиш някаква обратна връзка за продажбите извършени в последните 6 месеца по райони? Ами не си, що? Щото не ти се бачка такъв "излишен" според тебе труд. Обаче никак не е излишен ще знаеш, защото този труд после ще ти помогне да си съставиш ясна представа за състоянието на пазара. Та да знаеш каква цена да препоръчаш на клиента да продаде веднага и да не се мота с глупости. И да те черпи една ракия от благодарност. Това, което купих, беше на много точна цена, определена от брокерката за бърза продажба. Евала на жената има и свестни хора в България, но като чета тука кви ги въртите и сучете мога смело да заявя, че свестните хора са в пъти по-малко от далавераджиите.

А идеята за регистъра на продадени имоти ще подкрепиш ли? Тук в САЩ има такъв - всеки може да отиде и да провери какви сделки са сключени, кога и на каква цена. Мдам, много помага ша знаИш.



Редактиран 2 път(и).Последна редакция на 2009-12-02 23:54 от Geronimo_Mcph.
Re: Да купя или да изчакам дъното....
02-12-2009 - 23:55:57
avatar
Quote
Geronimo_Mcph
Жоро, ако те е страх от мечки не ходи в гората. След като знаеш с какво си се захванал, защо искаш аз ди ти плащам за твоето решение? Ами да си станал шлосер от осем до пет и ще взимаш сигурна заплата. Но да ме караш аз да ти плащам заради някои други ще ме прощаваш, ама не става. Аз си гледам от моята си камбанария - 100 евро на час няма да ти платя и гол да ми играеш. Ти ще го направиш ли, ако беше на моето място? А ти ако си намалиш комисионката, може пък повече хора да ти станат клиенти, и да изтрепаш рибата, как мислиш? winking smiley И понеже казваш, че си професионалист айде да ни открехнеш нас, непрофесионалистите с разбивка на бизнеса си. Да видим какво и защо плащаме. Колко ти струва на месец да имаш агенция за недвижими имоти реално. Нека да съдим безпристрастно - включи всичко, цена на наем, заплати, режийни, други разходи и съответно по колко продажби средно на месец правиш за последните 6 м. и така ще разберем дали наистина си струва да ти плащаме 3 процента комисиона. Нали се сещаш - бизнесмените това трябва да го правят, какво пречи да ни вкараш малко в кухнята на работата си, така хем ще спреш народа да се оплаква от вас, брокерите, щото всички знаят, че има нужда от вас, но не мислят, че цените ви са РЕАЛНИ (за вашия бизнес, да, за комисионите говоря)

И не се хващай за думата да водиш в продадени имоти - това може да стане само с разрешението на новите собственици, да, но аз говоря да заведеш клиента в имоти, които се продават В МОМЕНТА. Такива, които са му конкурентни, в същия квартал, на същата улаца ако щеше - не ми говори, че не може да стане, щото веднага ще ти докажа, че може и ти това много добре го знаеш. А колкото до продадените вече, поне направи ли си труда да получиш някаква обратна връзка за продажбите извършени в последните 6 месеца по райони? Ами не си, що? Щото не ти се бачка такъв "излишен" според тебе труд. Обаче никак не е излишен ще знаеш, защото този труд после ще ти помогне да си съставиш ясна представа за състоянието на пазара. Та да знаеш каква цена да препоръчаш на клиента да продаде веднага и да не се мота с глупости. И да те черпи една ракия от благодарност. Това, което купих, беше на много точна цена, определена от брокерката за бърза продажба. Евала на жената има и свестни хора в България, но като чета тука кви ги въртите и сучете мога смело да заявя, че свестните хора са в пъти по-малко от далавераджиите.

А идеята за регистъра на продадени имоти ще подкрепиш ли? Тук в САЩ има такъв - всеки може да отиде и да провери какви сделки са сключени, кога и на каква цена. Мдам, много помага ша знаИш.

Едно си баба знае, едно си бае!
Защо не се опиташ първо да четеш, после- да осмислиш отговорите, след това да пейстнеш отново " великите си мисли"? Или държиш да те приемаме като радио, с което спора е безсмислен?
Re: Да купя или да изчакам дъното....
03-12-2009 - 00:18:48
Quote
Geronimo_Mcph
Жоро, ако те е страх от мечки не ходи в гората. След като знаеш с какво си се захванал, защо искаш аз ди ти плащам за твоето решение? Ами да си станал шлосер от осем до пет и ще взимаш сигурна заплата. Но да ме караш аз да ти плащам заради някои други ще ме прощаваш, ама не става. Аз си гледам от моята си камбанария - 100 евро на час няма да ти платя и гол да ми играеш...

Е, дойдохме си на нивото... накрая!

Виж сега, индиански вожде! Аз нищо не искам от ТЕБЕ и от нито един индиански вожд! Ти дойде да ни учиш как да правим бизнеса си! Та даже и в последния си пост това правиш! Ясно, че много го разбираш. smiling smiley
И със собствената си сметка нямаш проблеми!
Не се и съмнявам, че ще похарчиш между 200 и 500 часа, като му дойде времето, но доколкото твоя час и 2 евро не струва - пак си на кяр!!!

п.п.
Възможно е, макар да не ми се вярва, да си загубил времето на някоя млада колежка. И е възможно тя да не се е държала особено любезно с тебе, особено ако опита и е подсказал, че си губи времето. Но не е била достатъчно опитна. Иначе едва ли би те завела на 5 места - максимум 2... и ... любезно...
Опитните брокери по-скоро не биха те завели никъде. Те както и повечето от продавачите, разбират на момента дали някой е клиент и типа му! (Ако не ми вярваш на мен - попитай някой търговец с опит!) Точно както моя милост само по писаниците и от първия ти пост коментирах, че не ти е ясна тази работа, но ми тръгна приказката с други хора тук, та покрай тях си похортувах и с тебе...
Втората колежка и купения имот от теб са изцяло измислени!
И пишейки всички тези неща, не очаквам и да ги разбереш, поне не на този етап... Надявам се просто да са полезни на други.



Редактиран 2 път(и).Последна редакция на 2009-12-03 00:28 от goro.
Re: Да купя или да изчакам дъното....
03-12-2009 - 00:43:39
avatar
Жоро, понеже предложи на някой да го водиш по сделки, аз ти предлагам като си дойда в БГ другото лято, живот и здраве, да те заведа на къщата си с двор и прекрасна панорама, която се намира на много атрактивно място в София и която закупих преди 7 месеца в супер състояние заедно с обзавеждането за 100 000Е. Поздрав от САЩ.smiling smiley
А младата ти колежка, която не беше никак млада и неопитна и която вече не е в бизнеса, както ме уведоми скоро след като "ме напусна", издуха супата много яко. И с право. Друг взе комисионата.

Нищо не каза по въпросите, които ти поставих?winking smiley



Редактиран 2 път(и).Последна редакция на 2009-12-03 01:08 от Geronimo_Mcph.
Re: Да купя или да изчакам дъното....
03-12-2009 - 00:56:18
Quote
Geronimo_Mcph
Жоро, понеже предложи на някой да го водиш по сделки....
... Друг взе комисионата.

Не си спомням да съм ти предлагал каквото и да е!

И...
Каква беше комисионната?... smiling smiley
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход