Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Да купя или да изчакам дъното....

Публикувано от alienza 
Re: Да купя или да изчакам дъното....
03-12-2009 - 20:08:22
Quote
dodo2
Може някой клиент да няма желание от "каране на неговата страна да стиска нечии ръце" точно от брокера на продавача, но бива принуждаван (поне докато имаше истерия и ръст) с "ами тогава няма да ти покажем имота". Продавачът сигурно не е уведомяван за тези практики на изгонване на потенциални клиенти, но тогава имаше баламурници достатъчно.

Додо,
започваш да пишеш глупости!
И глупостите не са нито весели, да се позабляваме, нито нещо сериозно за да поспорим!

На нарежданията които ми дават моито продавачи пише буквално следното:
"Да представите моя имот на своите клиенти!"

А мои клиенти са само тези, които попълнят и подпишат съответното нареждане!

п.п.
Ако се беше замислил, как да изкараш някой лев от това което можеш да правиш имотите едва ли щяха да ти се струват толкова скъпи, а комисионната щеше да ти изглежда пренебрежимо малка!
Иначе и аз смятам, че по-голямата част от информацията трябва да е свободно достъпна, но за да я има някой трябва да поработи!

*beer*
Re: Да купя или да изчакам дъното....
03-12-2009 - 21:16:21
avatar
Quote
goro
Quote
dodo2

На нарежданията които ми дават моито продавачи пише буквално следното:
"Да представите моя имот на своите клиенти!"

А мои клиенти са само тези, които попълнят и подпишат съответното нареждане

Така така такаааа...стигнахме до съществото на нещата. Подлъгването на клиентите от измислени професионалисти в бранша. Докато има глупаци, които да ти подпишат подобна простотия от сорта на: "Да представите моя имот на своите клиенти.", а не "Да продадете моя имот за определен срок." ще се намират и такива краставичари като тебе, Жоро, които ще продължават да продават гнили краставици на народа. Надявам се все по-малко да остават баламурниците без образование, които няма да направят разлика между горните две изречения и няма да четат внимателно какво подписват. И когато баламурниците свършат - а точно това виждаме вече в момента, тогава в крайна сметка нещата ще си дойдат по местата и хитреците като тебе ще изпадат от клоните.



Редактиран 3 път(и).Последна редакция на 2009-12-03 21:19 от Geronimo_Mcph.
Re: Да купя или да изчакам дъното....
03-12-2009 - 22:28:23
avatar
Ако нямалите личните обръщения, дискусията ще е по-приятна, иначе избива на заяждане.

Да, това "Да представите моя имот на своите клиенти!" в договора е част от същата схема и на мен лично не ми харесва. Простичко - ако бях продавач, нямаше да подписвам такъв договор (аз обикновено чета, когато се подписвам).

В този форум са се появявали брокери, които с декларирали, че са против тази двойна "далавера" още по времето на ръст. Въпрос на принципи.

Ако говорим за мен лично - аз предпочитам да платя 1% на адвокат и сам да си разглеждам имоти, защото имам свободно време доста (а и за никъде не съм се разбързал). Ако някой работи или му е спешно, тогава може да си наеме агенция да му търси имот. Ама да се тика агенцията на продавача да му бъде и на него някакъв вид посредник (?!) е (всичко лошо с което е наричан подобен подход през последните две години, когато се засегне този въпрос).

smiling smiley

P.S. И аз съм съгласен с това което казваш за комисионата - 1000-3000 евро са горе долу нищо, въпросът е принципен. А изглежда за агенциите тези пари са много (при положение, че имат по 0-5 сделки на месец) и правят какво ли не, за да се докопат до тях.



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2009-12-03 22:30 от dodo2.
Re: Да купя или да изчакам дъното....
03-12-2009 - 22:38:19
avatar
Geronimo_Mcph, уви в България баламурниците с кофа да ги ринеш, тук е златният пазар за далаверите.

Ще за почнат да четат договорите 5% от населението останалите ще останат на принципа "опа пак се прецаках".

Пресен пример - една позната твърдо е решила да взима кредит и да купува апартамент, за кредита ползва консултации на една от няколкото фирми, които по принцип при бума бяха с "безплатна" услуга, а получаваха комисиона от банките. Да ама сега и казали, че при одобрение, ще им дължи малко под 1%. А на сайта им все още пише "услугите ни са безплатни". Явно и тия са го закъсали. Значи в една нормална държава, за подвеждаща реклама тия си заминават сериозно. А тук - хората са ОК. И така.

Като се сменят няколко поколения може да очакваш да се е започнало с четено на договори. Само че тогава тук ще са останали само циганите, а останалите ще са неграмотни, предвид накъде се е запътило образованието ни от няколко години.
Re: Да купя или да изчакам дъното....
03-12-2009 - 23:24:13
Quote
dodo2
...
Да, това "Да представите моя имот на своите клиенти!" в договора е част от същата схема и на мен лично не ми харесва. Простичко - ако бях продавач, нямаше да подписвам такъв договор (аз обикновено чета, когато се подписвам).
...
Ако говорим за мен лично - аз предпочитам да платя 1% на адвокат и сам да си разглеждам имоти, защото имам свободно време доста (а и за никъде не съм се разбързал). Ако някой работи или му е спешно, тогава може да си наеме агенция да му търси имот. Ама да се тика агенцията на продавача да му бъде и на него някакъв вид посредник (?!) е (всичко лошо с което е наричан подобен подход през последните две години, когато се засегне този въпрос).
...
P.S. И аз съм съгласен с това което казваш за комисионата - 1000-3000 евро са горе долу нищо, въпросът е принципен. А изглежда за агенциите тези пари са много (при положение, че имат по 0-5 сделки на месец) и правят какво ли не, за да се докопат до тях.

Схемите са само в твоето въображение, Додо!
Въпроса, както каза е принципен!
Долу горе това е сумата, 1000 - 3000 евро, които изкарва един редови брокер от българия до америка. За щатите, ако не се лъжа за миналата година беше 35 000 долара (за годината) средно.
За България се съмнявам и 1000 евро месечно да има, но да кажат колегите, аз не знам.
Та въпроса е принципен. Ти искаш някой да тича за теб един месец и да не му платиш под предлог, че щял да му плати продавача!

Иначе, нито продавачите, нито купувачите на имоти някой е насилил да ползват агенции. Просто те са по конкурентни и де факто спестяват русурс на обществото като цяло при една рутинна но необходима операция. Това е единствената причини да ги има, доколкото дейността им и ползването им не са задължителни по-закон ... (Само за пример - нотариуса няма как да го прескочиш - по закон - за имотите!)
Ако някой ти пробутва заблуждаваща реклама - има съд! Повечето от дребните агенции нито са покровителствани от някого, нито имат по-големи възможности пред съда от редовия гражданин, та съм почти сигурен, че ще успееш да защитиш правата си.
А, ако толкова не ти харесва държавата, просто я сменяш.

Тези въпроси, разбира се сме ги разисквали, преди да се появят във форума лъкове, стрели и бисери от дивия запад!

*beer*



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2009-12-03 23:28 от goro.
Re: Да купя или да изчакам дъното....
03-12-2009 - 23:33:16
avatar
Quote
dodo2
Ако нямалите личните обръщения, дискусията ще е по-приятна, иначе избива на заяждане.

Да, това "Да представите моя имот на своите клиенти!" в договора е част от същата схема и на мен лично не ми харесва. Простичко - ако бях продавач, нямаше да подписвам такъв договор (аз обикновено чета, когато се подписвам).

В този форум са се появявали брокери, които с декларирали, че са против тази двойна "далавера" още по времето на ръст. Въпрос на принципи.

Ако говорим за мен лично - аз предпочитам да платя 1% на адвокат и сам да си разглеждам имоти, защото имам свободно време доста (а и за никъде не съм се разбързал). Ако някой работи или му е спешно, тогава може да си наеме агенция да му търси имот. Ама да се тика агенцията на продавача да му бъде и на него някакъв вид посредник (?!) е (всичко лошо с което е наричан подобен подход през
последните две години, когато се засегне този въпрос).

smiling smiley
от OwnerBG

Мили хора, защо не се огледате чии са проспериращите агенции и какви имоти продават.
Кой инвеститор ще вложи куп пари и после ще позволи на сулйо и пулйо да определят начина на реклама и продажба.
От единични сделки и при този и при стария пазар не можеш да задържиш читав брокер.
Всеки видял третата сделка наема стая с телефон и айде на пазара.Ама със панелката на чичо Пешо печалба не се прави.
Не ви ли омръзна да преливате от пусто в празно.
През агенциите минават пренебрежимо малко продажби, и то предимно ниско ниво.



Редактиран 2 път(и).Последна редакция на 2009-12-03 23:42 от OwnerBG.
Re: Да купя или да изчакам дъното....
04-12-2009 - 00:19:04
avatar
Кои са проспериращите?

Тук брокерите с единични сделки на месец от 1 година предричат смъртта на Адрес. На кой да вярвам smiling smiley

А Дичо казва, че с 5-6 сделки на месец бизнеса е процъфтяващ и храни себе си и семействата на брокерите му и не са напускали от 20 години.
Re: Да купя или да изчакам дъното....
04-12-2009 - 00:33:04
avatar
Quote
dodo2
Кои са проспериращите?

Тук брокерите с единични сделки на месец от 1 година предричат смъртта на Адрес. На кой да вярвам smiling smiley

А Дичо казва, че с 5-6 сделки на месец бизнеса е процъфтяващ и храни себе си и семействата на брокерите му и не са напускали от 20 години.

Вдигни телефона, излез на улицата и повярвай на собствените си впечатления.
Re: Да купя или да изчакам дъното....
04-12-2009 - 00:34:22
Quote
OwnerBG
... През агенциите минават пренебрежимо малко продажби, и то предимно ниско ниво...
Сериозно?
Определено, в период на бум строителите предпочитат да продават сами! Лакомията обаче не винаги е здравословна! И доколкокото болшинството строители на балканите са сравнително дребни фирми с обороти рядко надхвърлящи милион долара годишно, което пък автоматично води до липса на отдел по продажбите, при първия хладен полъх на пазара практиката им е да изпратят представителите си в агенциите на съседните и др. страни. Само за 2006-2008 имах повече от 50 предложения и повече от 10 посещения в офиса ми (да не си въобразиш, че сме фирма с 200 човека персонал и 20 офиса в Гърция) на български строители. Отхвърлих всички предложения, по понятни причини, но пък изпих с някои от представителите някоя и и друга бутилка...
Та Оунъре от БГ, интересно ми е как си правиш изводите...
Тук съм забелязал, че и сравнително големи фирми (с месечни обороти от над 15, 20 млн. (МИЛИОНА) евро) са изключително внимателни в работата си и с най-малките офиси. Да не говоря, че дори колоси като ЕЛЛАКТОР (за нашите балкански размери) с годишен оборот от няколко милиарда евро не отказват работа със същите офиси.
Та в бг строителите трябва да имат поне обемите на доналд тръмп за да си позволят да проявяват такова пренебрежение!

И понеже стана дума. Един от най-добрите и търсени посредници, които познавам на този пазар, рядко работещ за други, освен за големите тукашни строители няма даже и стая. Има само телефон.
Re: Да купя или да изчакам дъното....
04-12-2009 - 01:10:34
avatar
Quote
goro
Quote
OwnerBG
... През агенциите минават пренебрежимо малко продажби, и то предимно ниско ниво...
Сериозно?
Определено, в период на бум строителите предпочитат да продават сами! Лакомията обаче не винаги е здравословна! И доколкокото болшинството строители на балканите са сравнително дребни фирми с обороти рядко надхвърлящи милион долара годишно, което пък автоматично води до липса на отдел по продажбите, при първия хладен полъх на пазара практиката им е да изпратят представителите си в агенциите на съседните и др. страни. Само за 2006-2008 имах повече от 50 предложения и повече от 10 посещения в офиса ми (да не си въобразиш, че сме фирма с 200 човека персонал и 20 офиса в Гърция) на български строители. Отхвърлих всички предложения, по понятни причини, но пък изпих с някои от представителите някоя и и друга бутилка...
Та Оунъре от БГ, интересно ми е как си правиш изводите...
Тук съм забелязал, че и сравнително големи фирми (с месечни обороти от над 15, 20 млн. (МИЛИОНА) евро) са изключително внимателни в работата си и с най-малките офиси. Да не говоря, че дори колоси като ЕЛЛАКТОР (за нашите балкански размери) с годишен оборот от няколко милиарда евро не отказват работа със същите офиси.
Та в бг строителите трябва да имат поне обемите на доналд тръмп за да си позволят да проявяват такова пренебрежение!

И понеже стана дума. Един от най-добрите и търсени посредници, които познавам на този пазар, рядко работещ за други, освен за големите тукашни строители няма даже и стая. Има само телефон.



goro, с респект към опита ти бих искал само да ти напомня да не бъркаш строител и инвеститор.
Строителя строи за някой и това е основната му работа.Инвеститора е собственик и той продава.

Порочната практика да се строи със бригада събрана от полетата на Търговище и Бае Тодор да е Минижър на цялото занимание смятам за ненужно да обсъждаме.Ниското ниво на продукта води именно до търсене на всевъзможни начини да бъде предложен.
И Воалаааааа, иди Цецето и се нагърбва да продаде тристайния от 71кв.м. на следващия славен Иксперт уреден за кредит от жената на вуйчото на гаджето му.И после Цецето виновна.Това не е пазар и не това са основните играчи.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход