Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Анкета: Нужен ли Ви е брокер при сделки с недвижими имоти или продавача, адвоката и нотариуса са достатъчни гаранти за сделката?

Публикувано от Scyther 
Да не би да е отпаднала практиката брокерът на продавача да иска комисиона и от купувача? Иначе нямало да има сделка.
dodo2 Написал:
-------------------------------------------------------
> Да не би да е отпаднала практиката брокерът на
> продавача да иска комисиона и от купувача? Иначе
> нямало да има сделка.


Ако купувачът е потърсил брокера по негова обява и ако брокерът го е завел на оглед, и ако е синхронизирал интересите на страните така, че са стигнали до ПД, който брокерът е съставил, и ако .............. хиляда пъти сигурно е обяснявано. :]
Мога и още- вече свикнах, но в момента само ме напушва смях. Ще го оставя за друг път, ако поискаш пак да разкажа......
Айде, лека......... *drink1*
Ето ,кой товари цените.Оферта от днес.Цитат:
*Цената е за частни лица.За агенции цената = 35 000 Евро + % на агенцията.
Разбира се на подобно предложение сериозна Агенция не трябва да обръща внимание!
turbozol Написал:
-------------------------------------------------------
> Ето ,кой товари цените.Оферта от днес.Цитат:
> *Цената е за частни лица.За агенции цената = 35
> 000 Евро + % на агенцията.
> Разбира се на подобно предложение сериозна Агенция
> не трябва да обръща внимание!
>


Браво, бе, тия го удариха хептен през просото. Що не им напишеш името- нека да се знае.
Бях те питала в оная тема, че ми стана интересно- въпросната адвокатка, хич ли нищо не ти придвижи? Дори не ти е пуснала исковата молба ли? eye popping smiley
Всъщност в тази оферта вместо да пише само за Ч.Л., колегите са уточнили, че нямат против клиента купувач да плати два пъти комисион и на мен това ми се е случвало, клиента ми страшно много искаше точно този апартамент и не се притесни от размера на комисиона. За първи път няма да се съглася с колегата турбозол, че така се вдигат изкуствено цените, защото това не е масова практика , а съвсем, съвсем редки изключения и няма как едно такова нещо да влияе на цените по принцип, влияе само в конкретния случай.
А ,ДА УТОЧНЯ-офертата не е от колеги ,от частно лице е.Или поне така се е представил ,опитва да е тарикат.Не бих искал да визирам точно имота .Все пак не искам да преча на човека.Намерете я в нета ,ако искате . *ok*
Ако е от частно лице, не е негова работа да обсъжда колко става цената за купувача, ако се яви с брокер, по вероятно е от колеги.
И В ДВАТА СЛУЧАЯ ОФЕРТАТА Е ДАДЕНАОТ КРЕТЕН. :]
Колега, отколняваме се от темата според мен. Нямам нищо против кретенията на немалка част от нашите колеги, защото така клиентите имат шанса да се радват на професионализма на работещите в моята АНИ. Всяка АНИ си решава как да рекламира.
Scyther Написал:
-------------------------------------------------------
> На сделка за 50 000 евро от купувача 3%, от
> продавача 3%, или АНИ получават 3000 евро.
> На сделка за 55 000 евро, АНИ получават 3300 евро.
>
>
> Приятна сумичка за едно неангажиращо
> запознанство.
> Значи ако сделката се сключи без АНИ, а директно
> между купувач и продавач, двамата си спестяват
> едни 6% от раз.

-----------------------------------------------------------------------------------------------------

Скитер НЕДЕЙ да гледаш в чуждата паница ... тази седмица - точно преди 2 дни
двама мои клиенти 'олекнаха' с 2 500 евро по сделка с имот на цена 50К еур, НО и двамата са много доволни ... платиха си на ПД, а аз сега ходих цЕл ден да оправям документи. Единият даже остави и бутилка уиски, за жалост не беше Dimple, НО важен Е жеста. Та така, поразсъждавай върху това, ще ТИ бъде от полза и един ден ще ми благодариш!

[bgcolor=yellow]Умният човек плаща, Глупавия плаща два пъти ... [/bgcolor]


smiling smiley
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход