Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Анкета: Нужен ли Ви е брокер при сделки с недвижими имоти или продавача, адвоката и нотариуса са достатъчни гаранти за сделката?

Публикувано от Scyther 
Scyther Написал:
-------------------------------------------------------
> Аз не мога да разбера вие що за професионалисти
> сте. Когато някой ми дойде в офиса, готов да даде
> малко пари за много нещо, аз му обяснявам, че
> исканото е сложна процедура, показвам му
> производствения процес, етапите, труда,
> необходимия професионализъм за целта, обяснявам и
> го убеждавам, че толкова пари са недостатъчни за
> исканото. Предлагам му други, по-евтини варианти,
> обяснявам защо са по-евтини, недостатъци и т.н.
> Той решава дали да даде повече или да се задоволи
> с малкото.
> Вашият подход е коренно различен. Вие му теглите
> шута и го правите на мармалад. Не мога да го
> разбера това. Бахти и професионализма аз!


А като дойде някой в офиса ти (съмнявам се да имаш друго освена наемна работа - иначе много неща би ги разбирал и нямаше да е нужно да ти се обясняват) и започне да плюе и да ти обяснява как трябва да си управляваш бизнеса какво го правиш?
Черпиш го с бонбони? smiling smiley

п.п.
Прощавай, забравих да питам... Какъв точно ти е бизнеса, че не разбрах...



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2009-10-21 23:34 от goro.
Абе вие нямате бизнес бре, вие сте безработни! Питай камелията как се справя с Люстратора... Не го ли разбрахте, че аз имам трудности, изпитвам криза, но ме има и имам пари, на които ми текат лихви като из ведро. Защо си мислите, че такива като мен не могат без вашите псевдоуслуги, а не могат са си накупят каквото им е нужно от ЧСИ, директно от строители или директно от банките? На мен ми дължат много пари, на вас никой нищо не ви дължи, защото никой за лешник не ви бръсне вече. Вашата умря още миналата година.
Не се ядосвай, юнак, ще остарееш рано.
Всичко ще си дойде на мястото като пораснеш!
Хайде наздраве!

п.п.
Ако пораснеш.
Scyther Написал:
-------------------------------------------------------
>Поставих фундаментални
> въпроси, на които отговор не получих.

Няма и да получиш, това си е causa perduta. Бркерското съсловие в този форум нямат капацитет да се аргументират. От месеци чета форума и с изкючение на един, два проблясъка на някой от тях да напише нещо смислено, другото е хвърляне на плюнки и търсене някъде да нацелят комплекси. И тази и други теми няма да ги промени. Ако искат могат и да се загледат в резултатите от анткета, които наподобяват една предходна, която беше изтрита.
Те дори не схващат, че с изказванията си тук, криейки се уж зад интернет анонимноста, спомагат за изграждането на мнение за цялото им високо професионално съсловие.
Имаш по-важни кахъри, не ме мисли мен. Очаквах факти, получих обиди. Ма и аз от къв чеп тръгнах да търся факти от вас, като не сте дали такива от поне година насам? Ъп-ъп, че ъп, пък графиката даун, че даун. И акъл тръгнали да раздават...
brotarius Написал:
-------------------------------------------------------
> Scyther Написал:
> --------------------------------------------------
> -----
> >Поставих фундаментални
> > въпроси, на които отговор не получих.
>
> Няма и да получиш, това си е causa perduta.
> Бркерското съсловие в този форум нямат капацитет
> да се аргументират. От месеци чета форума и с
> изкючение на един, два проблясъка на някой от тях
> да напише нещо смислено, другото е хвърляне на
> плюнки и търсене някъде да нацелят комплекси. И
> тази и други теми няма да ги промени. Ако искат
> могат и да се загледат в резултатите от анткета,
> които наподобяват една предходна, която беше
> изтрита.
> Те дори не схващат, че с изказванията си тук,
> криейки се уж зад интернет анонимноста, спомагат
> за изграждането на мнение за цялото им високо
> професионално съсловие.


Стигнах до подобни изводи, благодаря!
Опит за подкупване на посредник от Scyther - факт!

п.п.
Все се питам, защо такива като тебе си избират едни чуждестранини псевдоними?
Scyther, brotarius и пр...
комплекс ли е, неизживяна детство ли?
Scyther Написал:
-------------------------------------------------------
> Абе вие нямате бизнес бре, вие сте безработни!
> Питай камелията как се справя с Люстратора... Не
> го ли разбрахте, че аз имам трудности, изпитвам
> криза, но ме има и имам пари, на които ми текат
> лихви като из ведро. Защо си мислите, че такива
> като мен не могат без вашите псевдоуслуги, а не
> могат са си накупят каквото им е нужно от ЧСИ,
> директно от строители или директно от банките? На
> мен ми дължат много пари, на вас никой нищо не ви
> дължи, защото никой за лешник не ви бръсне вече.
> Вашата умря още миналата година.

Заминават както си заминаха пощите,видеотеките и много други.Който не се пренасочи ще агонизира дълго,но вълка където е ял агне се връща многократно да проверява дали няма още smiling smiley
Тук преди време някой беше пуснал въпрос какво брокерите включват в услугата. Като прочете човек отговорите, умира от умиление и с право - така както беше описано, всичко изглеждаше ОК.

Но актуалният въпрос е - практически брокерите правят ли това, което бяха написали?

То и един строител ако питате, ще отговори как се строи качествено, ама като му видите на практика творението, където във всяко нещо е спестявано, за да е по-евтино, ще получите удар.

Та идеята ми е - на приказка е много добре, на практика е голяма гадост. Ако не беше неетично щях да избера 10 произволни обяви, да запиша и пусна тук примери с разговори с "брокери", за да стане ясно какво имам предвид. Но мисля, че не е необходимо - и двете страни са съвсем наясно с проблема.

Така че като обсъждате темата, придържайте се към българската действителност, а не към теоретични постановки.

*beer*
А да, да се изкажа по темата:
- ако разполагате със свободно време, "брокерът" само е вреден
- ако нямате време, то нямате избор, "доверете" се с погнуса на това, което се предлага като "услуга" в България.

Пък ако сте късметлии, ще попаднете с вероятност 1:10 на свестен и наистина разбиращ от работата си Брокер.

А ако някой "брокер" на продавач ви иска комисиона без да сте му искали услуги - да си направи харакири. Намерете си свестен юрист вместо това, защитаващ вашите интереси, а не на продавача, но не и на "брокер" опитващ се да пропагандира невероятната идея за обслужване на двете страни едновременно и безкористно.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход