Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Анкета: Нужен ли Ви е брокер при сделки с недвижими имоти или продавача, адвоката и нотариуса са достатъчни гаранти за сделката?

Публикувано от Scyther 
Scyther,
За да завърша - да ти кажа и аз мнението си.
Горните глупости дето си ги написал не подлежат на коментар, а още по-малко си човека, който ще определя мениджърската и маркетинговат политика на една агенция.
Дори посредничеството в неговата същина не ти е ясно.

Също не съм гласувал в анкета ти, защото самото и конструиране е непочтено!
Това ме навежда на мисълта, че самия ти си непочтен! Всъщност, че си непочтен имах възможността да се убедя и от предложенията, които лично ти ми отправи в друга тема, изтрити за съжаление впоследствие.

п.п.
Можеш даже да се разсърдиш, а модератора да ме изтрие, но като ще си казваме нещата, да ги казваме с имената им.
Предлагам ти също, ако някой ден спечелиш пари за скъп автомобил (със стойността на среден имот) вместо в автомобилните салони да обиколиш производителите заедно с адвоката и нотариуса си! smiling smiley



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2009-10-21 21:05 от goro.
Имаш право да си кажеш какво мислиш. Оценявам това.
Да, не ми е ясно същината на посредничеството на АНИ. За мен си е чиста проба мошеничество. Опровергай ме.
Що се отнася до почтеност и други морални норми, не мисля че тук е мястото, хората и момента за обсъждане. Аз предложих пари, за да ми се защитят моите интереси. Когато човек плаща на адвокат, лекар, зъболекар, шивач, фризьор и много други професии, точно това очаква. И никой не пледира, че било непочтено. Не виждам кое му е непочтеното на моята оферта. Какво пречи един продавач да предложи пари, за да вдигнеш цената? Дали е непочтено? Ми аз просто няма да купя и толкоз. Който иска да купува. Пазар.
Какво да ти кажа, когато се надуваха цените, никой от брокерите не отваряше дума за почтеност. Ама когато падат, не било почтено. Сега от балъци станааме кръвопийци, чак да му се неначуди човек, как се извъртат нещата...
У когото е питата, у него е и ножът...
Когато плащаш на посредник, плащаш за да се защити сделката! Да се уреди сделката! Т.е. , подсказва ти го и етимологията на думата, да се намерят средните, балансирани позиции и интереси на двете страни по отношение на сделката и моментното състояние на пазара.
Ти си непочтен от момента от който се опиташ да подкупиш посредника да работи преимуществено за тебе. От този момент нататък той спира да бъде посредник и не би следвало да се назовава такъв и ако приеме и се представя за такъв става точно толкова непочтен колкото и ти. Ти тогава можеш да си го наречеш както искаш: адвокат, защитник, прадставител, бодигард - твоя воля, но посредник в класическия смисъл на тази дума - не.
goro Написал:
-------------------------------------------------------
> Предлагам ти също, ако някой ден спечелиш пари за
> скъп автомобил (със стойността на среден имот)
> вместо в автомобилните салони да обиколиш
> производителите заедно с адвоката и нотариуса си!

Горо, на тази ти редакция мога само да се усмихна. Първо защото автомобилите изобщо, ама изобщо не са ми грижа. Нямам фенски чувства към скъпите автомобили, как да то го обясня. Колата, каквато и да е тя е разход, къде по-голям, къде по-малък. За мен единствената стойност на автомобила е като транспортно средство, което ме прави по-малко зависим от обществения транспорт. Т.е., колата задоволява една потребност от транспорт на определена цена. Разликата е, че скъпата кола, освен че струва скъпо и скъпо се поддържа. За мен е важно колата да е читава. Да посещава рядко сервиз, да е сравнително безопасна и да гори малко. Толкоз. Хонда Акорд задоволява идеално моите нужди на чудесна цена. Като поостарее ще си купя по-новата Хонда Акорд. Другото е суета, която съм осъзнал и считам, че съм надживял. Нямам комплекси на тази тема, няма и да имам. А тънките ти намеци, че нямам пари, пък съвсем не ме вълнуват. Тази тактика може да върви при балъците, но при мен не върви. Аз съм разбрал, че колкото и скъпа кола да караш, колкото и пари да имаш и колкото луксозен живот да живееш, едно е сигурното - винаги ще има и по-богат от теб. И ако стремежа към скъпите коли и луксозните яхти е стремеж да се избиват комплекси, то те никога няма да се избият точно поради факта, че винаги ще има някой над теб, с по-скъпа кола и по-хубава яхта. Т.е., комплекса си е комплекс. Той може да бъде преодолян само ако се осъзнае и овладее. Ето защо живея без алчност и завист. И съм щастлив.
А инак всичките ми коли са били втора ръка и задължително се минава през адвокат и нотариус. Няколко от тези с новите лизингови коли сега ги возя на работа, да не ходят пеш, защото се опитаха да глътнат орех, който е доста по-широк от свинктера им. Комплекси. Маймуните излязоха по-мъдри от тях, кво да ги прайш?!...



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2009-10-21 22:13 от Scyther.
Scyther Написал:
-------------------------------------------------------

> Нека да сме наясно с нещо. Аз не съм против
> посредничеството изобщо. Аз съм против
> посредничеството такова, каквото е в България. За
> целия останал свят не мога да твърдя, защото нямам
> наблюдения кой каква отговорност носи и колко
> почтено си върши работата.
> Хайде, убедете ме, че не съм прав.
>
> И друго. Камелия писа, че не е гласувала в
> анкетата. Много правилно, защото идеята е да
> гласуват не брокери, а купувачи и продавачи.

Ти си против посредничеството такова, каквото си го представяш. Има разлика, но не можеш да я видиш. Никой не ти пречи да си имаш представи, то и какво друго да е, като не си ползвал никога посредник.
Смешното е, че представите си ги приемаш за истина. И искаш някой да те убеждава, че не е така. След стотиците страници обяснения и отговори на едни и същи въпроси.
Явно, или не искаш, или просто не можеш да схванеш.
А анкетата е тъпа. Писах защо.
Човек търси помощ, когато сам не може да свърши работата. Докато има хора, които го правят, ще има и посредници. Колкото и да риташ, колкото и да се възмущаваш, колкото и черни да ги изкарваш. Пазарът не търпи вакум.
Нямам намерение да продължавам нито да те образовам, нито да те убеждавам.
Кучетата си лаят, а керванът си върви........ smiling smiley
goro Написал:
-------------------------------------------------------
> Когато плащаш на посредник, плащаш за да се защити
> сделката! Да се уреди сделката! Т.е. , подсказва
> ти го и етимологията на думата,
Всяка сделка се осъществява между лицето купувач и лицето продавач, било то юридически, физически или комбинация. Защитата на всяка сделка е юридически издържан договор, а не посредническа услуга без каквито и да било гаранции.

> да се намерят
> средните, балансирани позиции и интереси на двете
> страни по отношение на сделката и моментното
> състояние на пазара.

Убеден съм, че никоя страна по сделката няма интерес трета страна да намира средните, балансирани позиции. Още по-малко и да плаща за това. Принципно всяка страна се стреми да извлече максимума. Единствено преговорите между двете страни могат да балансират интересите и да се стигне до сделка. Посредничеството може и трябва да бъде между компетентни лица, които [bgcolor=yellow]защитават съответната страна[/bgcolor]. Както при адвокатите на двама, които се съдят. Иначе е абсурдно. Все едно да се съдим с теб и да имаме един адвокат, на който и двамата да плащаме да ни защити. Едновремено да бъде защита на ищец и ответник по делото. Какъв ще бъде тогава интереса на адвоката? Ми да приключи по бързо делото и да си вземе парите, какъв да бъде...

Ето защо аз предлагам пари да ми се защитят МОИТЕ интереси, което отговаря на цитираното по-долу. Аз ли неясно се изразявам, ти ли не разбираш, но не е възможно посредник, който има интерес в процент от стойността на сделка да защити по равно интересите на две страни с противоположни интерси. Не само че не е почтено, но и не е редно. Той винаги, повтарям, винаги има интерес сделката да се сключи на по-висока цена, което вече е ощетяване на една от страните. Ето къде е несправедливостта. Виж ако таксата е твърда, без значение от стойността на сделката, това уравновесява интересите и представлява съвсем друга бира.
*beer*

> Ти си непочтен от момента от който се опиташ да
> подкупиш посредника да работи преимуществено за
> тебе. От този момент нататък той спира да бъде
> посредник и не би следвало да се назовава такъв и
> ако приеме и се представя за такъв става точно
> толкова непочтен колкото и ти. Ти тогава можеш да
> си го наречеш както искаш: адвокат, защитник,
> прадставител, бодигард - твоя воля, но посредник в
> класическия смисъл на тази дума - не.


goro Написал:
-------------------------------------------------------

> Но не мога да разбера този страшен вой срещу
> посредниците в този форум - т.е. в бг форум.Никаде
> другаде не съм попадал на подобно или отношение.
> Критики и недоволни има навсякъде, но това тук
> минава всякакви граници - пълно отричане на една
> професия упражнявана в цял свят... На всичкото
> отгоре, досега съм прочел само два случая за
> калпава работа (не за измама) на брокер с цитирани
> имена. Всичко останало е анонимно плюене. Това ме
> кара да си мисля, че или нещо в бг не е наред или,
> че някой е недоволен от прозрачността на пазара на
> имоти или, че брокерите засягат интересите на
> някое съсловие и то усърдно се опитва да ги оплюе
> и да натрапи собствените си услуги...

За съжаление, тук са се събрали хора, недоволни от собствения си живот. И тъй като са анонимни, използват възможността да натоварят с отговорността някого другиго.
Ако ги попиташ какво работят- няма да кажат, защото ги е страх, че ще ги нападнеш както те го правят всеки ден.
Обикновено, живеят под наем. Не са имали възможност през годините на ниските лихви да теглят кредит, нямали са и свои пари, за да си купят жилище. Затова възвеличават живеенето под наем и плюят " изедниците" брокери. Като поогледаш постовете, разбираш, че всичко е заради комисионите. Как така някой си ще изкарва толкова много пари!? Там ги стяга чипика. И вместо да се опитат и те да спечелят повече, включват автоматично на принципа на Вуте- не той да е добре, а Нане да е зле.
Какво да правиш, кофти "матрял"..............добре че не са много.......... smiling smiley
Момче, докато дават рекламите - после ще си гледам филма, че е удоволствие!
Scyther Написал:
-------------------------------------------------------
> единствената стойност на автомобила е като
> транспортно средство, което ме прави по-малко
> зависим от обществения транспорт. Т.е., колата
> задоволява една потребност от транспорт на
> определена цена. Разликата е, че скъпата кола,
> освен че струва скъпо и скъпо се поддържа. За мен
> е важно колата да е читава.

И Хрушчов, така каза навремето - защо са им на руснаците коли, като могат да хванат такси.
Няма да ти обяснявам какво е колата!
Но по същата логика можеш да живееш и в колиба! Лошо ли им е на африканците? smiling smiley
Аз, ще бъда цинично откровен - ако мога ще си взема по-добра и съответно по-скъпа кола. Освен превозно средство е и удоволствие!
И колибата е покрив!



> сервиз, да е сравнително безопасна и да гори
> малко
. Толкоз. Хонда Акорд задоволява идеално
> моите нужди на чудесна цена. Като поостарее ще си
> купя по-новата Хонда Акорд. Другото е суета, която
> съм осъзнал и считам, че съм надживял.

Че ти още не си живял, камо ли нещо да си надживял!
Следващите редове ги коментира народната поговорка за гроздето и лисицата - било кисело защото не го стигала! Затова ги прескачам.

> Ето защо
> живея без алчност и завист.
И затова ли се опитваш да подкупиш посредника, я - щото не си алчен?



И съм щастлив.
> А инак всичките ми коли са били втора ръка и

И си личи!
А на мен само първата (като студент). И също съм щастлив!
камелия Написал:
-------------------------------------------------------
> Scyther Написал:
> --------------------------------------------------
> -----
>
> > Нека да сме наясно с нещо. Аз не съм против
> > посредничеството изобщо. Аз съм против
> > посредничеството такова, каквото е в
> България. За
> > целия останал свят не мога да твърдя, защото
> нямам
> > наблюдения кой каква отговорност носи и
> колко
> > почтено си върши работата.
> > Хайде, убедете ме, че не съм прав.
> >
> > И друго. Камелия писа, че не е гласувала в
> > анкетата. Много правилно, защото идеята е да
> > гласуват не брокери, а купувачи и продавачи.
>
> Ти си против посредничеството такова, каквото си
> го представяш. Има разлика, но не можеш да я
> видиш. Никой не ти пречи да си имаш представи, то
> и какво друго да е, като не си ползвал никога
> посредник.
> Смешното е, че представите си ги приемаш за
> истина. И искаш някой да те убеждава, че не е
> така. След стотиците страници обяснения и отговори
> на едни и същи въпроси.
> Явно, или не искаш, или просто не можеш да
> схванеш.
> А анкетата е тъпа. Писах защо.
> Човек търси помощ, когато сам не може да свърши
> работата. Докато има хора, които го правят, ще има
> и посредници. Колкото и да риташ, колкото и да се
> възмущаваш, колкото и черни да ги изкарваш.
> Пазарът не търпи вакум.
> Нямам намерение да продължавам нито да те
> образовам, нито да те убеждавам.
> Кучетата си лаят, а керванът си върви........


камелия, имаш право да твърдиш това. Правилно подходи. Опитваш се да ме убедиш, че посредничеството е нещо като балансьор, но аз не го мисля. Ако е така, къв е проблема комисиона да е твърда цена тип такса? Да речем 5000 лева на парче. Купувача плаща 2500 и продавача толкова. Без значение колко струва имота. А? Какво ше кажеш за тази идея? Разбира се сумата може да е друга, но идеята е да е твърда, а не процент. Тогава АНИ няма да има интерес да надува цените и да балансира в полза на продавача, доверието ще е по-голямо, оборотите ще зависят само и изцяло от доверието, броя сделки и мнението на клиентите, изградено с времето. Нещо непочтено?
Нямам лоши чувства към теб, камелия. Не съм те канил в тази тема, няма и да те ругая, независимо, че мненията ни се разминават. Всяко мнение е ценно ако не за мен, то за бъдещите читатели.
Благодаря!
Scyther Написал:
-------------------------------------------------------

> Убеден съм, че никоя страна по сделката няма
> интерес трета страна да намира средните,
> балансирани позиции. Още по-малко и да плаща за
> това. Принципно всяка страна се стреми да извлече
> максимума. Единствено преговорите между двете
> страни могат да балансират интересите и да се
> стигне до сделка. Посредничеството може и трябва
> да бъде между компетентни лица, които защитават
> съответната страна. Както при адвокатите на двама,
> които се съдят. Иначе е абсурдно. Все едно да се
> съдим с теб и да имаме един адвокат, на който и
> двамата да плащаме да ни защити. Едновремено да
> бъде защита на ищец и ответник по делото. Какъв ще
> бъде тогава интереса на адвоката? Ми да приключи
> по бързо делото и да си вземе парите, какъв да
> бъде...

Ей с това, изби рибата!
Коригирам си мнението- не се правиш, че не разбираш.
Просто не можеш да Фденеш, ако ще и чертеж да ти се направи.
Нерде посредник, нерде адвокат, нерде купувач- продавач, нерде ищец и ответник!
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход