Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Анкета: Нужен ли Ви е брокер при сделки с недвижими имоти или продавача, адвоката и нотариуса са достатъчни гаранти за сделката?

Публикувано от Scyther 
На сделка за 50 000 евро от купувача 3%, от продавача 3%, или АНИ получават 3000 евро.
На сделка за 55 000 евро, АНИ получават 3300 евро.

Приятна сумичка за едно неангажиращо запознанство.
Значи ако сделката се сключи без АНИ, а директно между купувач и продавач, двамата си спестяват едни 6% от раз.
И ТОВА Е ИСТИНА-
Преди шест месеца жена на име Малена Милушева Пеева по стечение на обстоятелствата се срещнахме и тя се представи за адвокат.В този момент ми се наложи да водя дело за клевета срещу Председателя на съдиите по хокей на лед и тази госпожа си предложи услугите.Но условието беше да ме заведе при нейна колежка и съдружничка , която се занимавала с този вид дела.Колежката й се казва Красимира Димова(кантората се намира на 3 ет. № 319,Търговски дом на Алабин.)Веднага след като уж подготви исковата молба и ми взе таксите - изчезна.Телефон изключен,няма я в кантората.Никаква връзка.Почти всеки ден виждам жената,която ме заведе при нея,защото децата ни тренират в един отбор.Естествено потърсих първо помощ от г-жа Малена Пеева,след което вече започнах да й задавам въпроси наистина ли тази жена е адвокат и дали не е обикновена мошеничка.Малена Пеева ме убеждаваше,че всичко е наред,но междувременно се опитваше и на други места да прилага вече познатия номер.И на други хора предлагаше някакви колежки,които са по-добре запознати с тази "материя".Започнах да провеждам лично разследване и попаднах на обява в интернет в която- "бинго "се издирва моята адвокатка на която повече не видях очите , а именно адв.Красимира Димова.Оказа се , че е "търсена" адвокатка.
Много моля за съвет към кого да се обърна и каква е процедурата по-нататък,защото нямам намерение да поущрявам некадърните мошеници и да позволя да пострадат други хора.
Scyther, измести въпроса, който беше за интереса на брокера да държи на по - висока цена, дано да си разбрал тъпотията на твърдението си. Явно нямаш аргументи в подкрепа на тезата си и захапа изтърканата плоча за размера на комисиона и колко ще си спести този или онзи. Ти не си поплювко, ти си ограничен , елементарен поплювко.
dicho Написал:
-------------------------------------------------------
Ти не си поплювко, ти си ограничен , елементарен поплювко.

Стига вече! Обидите не са факти. Аз каквото имах да изложа съм го направил. На вас не ви харесва - ваш проблем. Не съм съгласен да плащам за посредническата услуга такава, каквато съществува в България. Преобладаващото мнение, отразено в анкетата показва, че по-голямата част от четящите форума също не са съгласни.
Бил съм изместил темата. Глупости. Ти поставяш грешно условието. 450 евро била кирията на брокера. А това, че за същата сделка двамата участници олекват с 3000 евро, било изместване. И какво получават срещу това?
- аз като купувач да интерпретирам и чета неграмотните обяви с повдеждаща, често липсваща или невярна информация;
- да звъня по агенции и да си губя времето с огледи на кимизаници, за които никога нямаше дори да позвъня, ако имах необходимата информация в обявата;
- брокери да ми се правят, че защитават интересите ми, настоявайки да платя на ПД;
- брокери да ми се правят на финансисти и без хал хабер да имат от финансовото ми положение, да настояват да съм вземел кредит от "водещи банки";
- брокери да ми се правят на разбирачи на пазар, за който до вчера твърдяха, че цените са само нагоре и още пишат по обяви, че продавали "инвестиции";
- да плащам пари за услуга, за която никой не носи гаранция. Грешките били на всички други, но не и на посредниците. Те ангажименти не носят.
*stop* Няма да я бъде тая.
Единственото сносно мнение изложено от (екс)брокер в тази тема беше това на камелия:
Quote

Ако двама души могат да се намерят сами, нямат нужда от посредник. Достатъчен им е само нотариус и евентуално адвокат.

Няма какво повече да коментирам, камелия ясно се е изразила. Ще направя необходимите стъпки по този въпрос, като му дойде времето. Варианти има.
Парите и времето ми са си мои и аз решавам как да ги харча.
Тъй като дискусията премина в обиди, аз спирам до тук. *stop*


Бил съм изместил темата. Глупости.
-----------------
А не написа ли ти това :

"но интересът на посредникът е
> сделката да стане на по-високата цена, защото има
> финанова облага от това. "
Отдавна знам, че няма никакъв смисъл да те убеждавам, въпреки това положих усилия да ти покажа, че посредникът няма никакъв интерес да настоява за висока цена, резултат - никакъв.
----------------
Ще направя необходимите стъпки по този въпрос, като му дойде времето
-----------------
Първото, което става ясно е, че ти досега не си правил сделка с НИ, иначе даваш акъл.
Като му дойде времето, сиреч, като имаш възможност да направиш постъпки да си купиш имот, постъпи както щеш, сигурно не ти се вярва, ама ти пожелавам да е скоро. Не мога да разбера защо нищичко не схвана от всичките обяснения, които получаваш тук във всички теми ?! Последният ти пост абсолютно доказва правотата ми за всичко, което съм написал досега към теб. Иначе нещата са простички, стига човек да иска и да МОЖЕ да ги разбере. А защо ти не можеш, вече обясних.
Scyther Написал:
-------------------------------------------------------
> dicho Написал:
> --------------------------------------------------
> -----
> Ти не си поплювко, ти си ограничен , елементарен
> поплювко.
>
> Стига вече! Обидите не са факти. Аз каквото имах
> да изложа съм го направил. На вас не ви харесва -
> ваш проблем. Не съм съгласен да плащам за
> посредническата услуга такава, каквато съществува
> в България. Преобладаващото мнение, отразено в
> анкетата показва, че по-голямата част от четящите
> форума също не са съгласни.
> Бил съм изместил темата. Глупости. Ти поставяш
> грешно условието. 450 евро била кирията на
> брокера. А това, че за същата сделка двамата
> участници олекват с 3000 евро, било изместване. И
> какво получават срещу това?
> - аз като купувач да интерпретирам и чета
> неграмотните обяви с повдеждаща, често липсваща
> или невярна информация;
> - да звъня по агенции и да си губя времето с
> огледи на кимизаници, за които никога нямаше дори
> да позвъня, ако имах необходимата информация в
> обявата;

> - брокери да ми се правят, че защитават
> интересите ми, настоявайки да платя на ПД;
> - брокери да ми се правят на финансисти и без хал
> хабер да имат от финансовото ми положение, да
> настояват да съм вземел кредит от "водещи банки";
> - брокери да ми се правят на разбирачи на пазар,
> за който до вчера твърдяха, че цените са само
> нагоре и още пишат по обяви, че продавали
> "инвестиции";
> - да плащам пари за услуга, за която никой не
> носи гаранция. Грешките били на всички други, но
> не и на посредниците. Те ангажименти не носят.
> Няма да я бъде тая.
> Единственото сносно мнение изложено от (екс)брокер
> в тази тема беше това на камелия:
Цитат:Ако двама
> души могат да се намерят сами, нямат нужда от
> посредник. Достатъчен им е само нотариус и
> евентуално адвокат.
>
> Няма какво повече да коментирам, камелия ясно се е
> изразила. Ще направя необходимите стъпки по този
> въпрос, като му дойде времето. Варианти има.
> Парите и времето ми са си мои и аз решавам как да
> ги харча.
> Тъй като дискусията премина в обиди, аз спирам до
> тук.
>

Всичко е точно така, както си го написал.

Точно това прави купувачът, който е решил да работи без брокер.

Ако е избрал варианта с брокер, то брокерът върши цялата тая работа, отсява плявата, провежда 100 телефонни разговора, по цял ден чете обяви и говори с други брокери, и купувачът получава добре отсята и смляна информация - пет апартамента, отговарящи на търсенето му, които отива и вижда и се чуди как така за пет огледа ще плати толкова голяма комисионна.

Та такива "разбирачи" съм чул, че ги водят и на още произволно избрани десетина боклука, та да мирясат.
За нормалните хора чак такива волни изпълнения не са необходими.

Ми търси си сам, напиши колко време си го правил, по колко часа на ден ти е отнело и колко огледа си направил, само не ми казвай, че за да си избереш твоя трябва да видиш 100!!!!!
Защото бая мои клиенти с достатъчно умствен багаж са оценили това, че не съм им показал всичко, което се продава, а само това, което те наистина биха харесали и са си платили за което.
С пари, които са имали време да изкарат със собствената си професия, а не са спестили, правейки се на брокери.


Когато хората започната да уважават труда на отсрещния, независимо какъв е той - дали е брокер, дали е учител...или какъвти ще да е, тогава това общество ще заприлича на нещо.

Тук всеки смята че от всичко разбира, че всичко може, че е достигнал до някакви висши умозаключения...

Обременената социалистическо-тоталитарна психика не проумява капиталистическия начин на живот.
В капиталистическото общество се запълва всяка възможна пазарна ниша и този труд пести и пари и време на тези, които знаят как се изкарват пари.

Това нещо се нарича пазар, едни ползват нещо и плащат за него от пари, които те са изработили и които някой друг им е платил за техния труд.
Пазарното мислене ви липсва господа.

Обществото не се гради на това, да правиш сам всичко и да не плащаш на други, а точно на обратното.


Scyther Написал:
-------------------------------------------------------

> Значи ако сделката се сключи без АНИ, а директно
> между купувач и продавач, двамата си спестяват
> едни 6% от раз.


Заболяването ти се нарича " дислексия". Невъзможност за четене и разбиране на прочетеното.Трябваше да кажеш, че имаш проблем, за да не се опитваме сто пъти да ти обясним, че никой не те кара насила да се обръщаш към посредник и че можеш и сам да си свършиш работата.
Сега вече ми стана ясно.
Съжалявам, ако съм те нагрубила.........
turbozol Написал:
-------------------------------------------------------
> Извадка :
>
> Тръгва дело срещу адвокат Пламен Луков
> Дело срещу известен варненски адвокат за съставяне
> на неистински документи, където законът предвижда
> наказание лишаване от свобода, е насрочено за 21
> май т.г. Това съобщиха от Варненската районна
> прокуратура. На подсъдимата скамейка ще застане
> Пламен Луков, за когото преди време стана
> известно, че майка му се снабдила с жилище от 155
> кв. м само за 90 000 лв. Това стана възможно, след
> като частният съдебен изпълнител Станимира Костова
> Данова го обяви за публична продан. Освен жилището
> Данова тогава продаде и парцел на ул. „Братя
> Шкорпил“ 2. Имотът принадлежеше на Димитър
> Алексиев, който е бил изгонен оттам заради дълг от
> 10 000 лв. За Луков започна да се шуми и след
> финансовата ревизия на ВиК "Йовковци" Тогава се
> разбра, че търновският адвокат Петър Лупов, който
> вчера бе застрелян (виж на стр. 10), и варненецът
> Луков са получили над 600 000 лв. хонорари за
> адвокатски услуги. Луков имал чести контакти със
> Станимира Костова Данова. От нея разбрал, че
> длъжник по изпълнително дело бил М.И. Била
> насрочена публична продан на недвижим имот на
> длъжника. По този повод за периода 24 септември -
> 23 ноември 2007 г.. адвокатът сам изготвил и
> съставил фалшиви документи, като ги употребил, за
> да докаже, че има право да закупи недвижимия имот
> на длъжника, твърдят от обвинението
>
> Прочетете повече на:
> Under Creative Commons License: Attribution
>

А днес- разбили са група за продажба на деца в Гърция, в която главните действащи лица пак са съдии и адвокати..........
Петима брокера защитаваха съществуването си. turbozol, камелия, goro, dicho и optimistko.
Петима отговориха с "Брокер определено е необходим. Той е гаранция за почтена сделка."



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2009-10-22 23:03 от Scyther.
Scyther Написал:
-------------------------------------------------------
> Петима брокера защитаваха съществуването си.
> turbozol, камелия, goro, dicho и optimistko.
> Петима отговориха с "Брокер определено е
> необходим. Той е гаранция за почтена сделка."

Пак ще ти напиша бавно: Не съм гласувала. Темата е глупава. Нямаш нужда от посредник, ако сам можеш да си свършиш работата.

Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход