Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Може да се купи от публична продан с крдит!

Публикувано от jores 
Може да се купи от публична продан с крдит!
17-10-2009 - 12:02:56
Ето и механизма:

1. Кредитиращата институция прави финансов анализ на кредитополучателя и се уточнява максималната сума на кредита според доходите.
2. Уточняват се собствените средства на кредитополучателя.
3. Сключва се договор кредитор/ кредитополучател. /с една камара условия гарантиращи сигурността на кредитора/
4. За всеки имот за който се участва предварително се съставя протокол с кредитора.
5. Кредитополучателя внася задатъци със собствени средства.
6. При спечелена продан кредитора превежда сумата по сметка на СИ. /има един тънък момент ако се наложи връщане на сумата да се гарантира, че ще е по сметка на кредитора -има как/
7. При вписване на постановлението се учредява и ипотеката.

Има и още един куп технически подробности.

Самият факт, че от Столична агенция за приватизация правят такива сделки е показателен ето линкче от интервю с шефа на СОАП

Пунди не си компетентен мой човек spinning smiley sticking its tongue out ти си просто един платен бърболатор, и пак да те подсетя преди да пишеш за ПП питай да не се излагаш :]
Re: Може да се купи от публична продан с крдит!
17-10-2009 - 12:23:02
jores Написал:
> Пунди не си компетентен мой човек ти си просто
един платен бърболатор, и пак да те подсетя преди
> да пишеш за ПП питай да не се излагаш
Абе кой ще му даде и 1 лев на Пунди да пише! Той може евентуално само да ти остри моливите smiling smiley
Re: Може да се купи от публична продан с крдит!
18-10-2009 - 12:59:12
avatar
Миналия ден четох, че купуването с кредит на такива имоти е почти 100% невъзможно
Re: Може да се купи от публична продан с крдит!
18-10-2009 - 13:32:11
Няма специално създаден за целта кредитен продукт.

Основният проблем за реализирането на такава сделка е обезпечението, което в периода от плащане на цената до вписване на ипотека не може да се фиксира - кредитора няма сигурност за обезпеченито.

Пътя: имот изкаран на ПП като обезпечение на банката Х, банката има ипотека върху него. Със закупуването новият собственик се е обвързал със същата банка с договор , така тя получава сигурност защото за да вдигне ипотеката трябва да е реализирана проданта и тя да е получила парите - колкото и да са те, напрактика се получава прехвърляне на ипотеката от един на друг ипотекарен длъжник. Това се прави масово, единствената разлика е, че тук имаме продажба на ПП и най -успешно може да се получи със същата банка, която има вече ипотека върху имота.

Един друг супер ефективен начин за, който човек трябва да разполага със собствено обезпечение:

Тегли се ипотечен овърдрафт върху собствен имот /това е най - евтиният кредит за такъв тип сделки/ вече разполагайки със сумата започват участия до успех. Хубавото на овърдрафта е че не се плаща лихва докато не усвоиш сумата а само такса ангажимент, така на практика разполагаш с кеш за който плащаш синволична цена /на 50к евро за една година ако не ги усвоиш плащаш около 1к евро/ , другата екстра е ако купуваш с идеята да продаваш /спекулативна цел/ внасяйки сумата от вече проадения имот по овърдрафта спираш да плащаш основната лихва а минаваш пак на ангажимент и отново разполагаш с нея във всеки един момент за нова покупка!

п.п. Ефекта от последното примерче могат да го хванат хора със сравнително висока финансова култура

winking smiley



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2009-10-18 13:45 от jores.
Re: Може да се купи от публична продан с крдит!
18-10-2009 - 13:46:54
Абсолютно си прав jores.
Единственото, което мога да добавя е, че реализацията на която и да е от схемите е сравнително трудно и сложно, когато дорерието на пазара клони към 0, а в последния вариянт (най-лесния) таксата ангажимент от 2% ми се вижда прекалено висока.
Re: Може да се купи от публична продан с крдит!
18-10-2009 - 14:02:38
Та какво излиза, на теория може и да може, но на практика никой не го е правил. :}
Re: Може да се купи от публична продан с крдит!
18-10-2009 - 14:16:52
goro Написал:
-------------------------------------------------------
> Абсолютно си прав jores.
> Единственото, което мога да добавя е, че
> реализацията на която и да е от схемите е
> сравнително трудно и сложно, когато дорерието на
> пазара клони към 0, а в последния вариянт
> (най-лесния) таксата ангажимент от 2% ми се вижда
> прекалено висока.


Последнта схема е перфектна /изключвам моментното състояние на пазара/
На инвестирани 50к и минимална доходност от 30% не мисля, че 2% ангажимент е драма. Оше повече, че може да не усвоиш цялата сума а 60% например и тогава на 60% плащаш договорената лихва а на 40% такса ангажимент.
Сравнено със стандартен ипотечен от всякъде излиза сметката /поне при мен, и в момента имам такъв кредит и ми е екстра/

Броки може и на практика, въпрос на мотивация и финансово положение на кредитополучателя winking smiley
Re: Може да се купи от публична продан с крдит!
18-10-2009 - 14:42:00
Мотивацията е едно, познаването на куп закони, високият риск и сложната организация, зависеща от много институции и служителите им, е съвсем друго. Затова казвам, че на практика е почти невъзможно. Аз не знам за такава сделка, а ако някой знае конкретен случай, нека да го опише. Ще се радвам някой да успее. Ако не успее обаче, ще е с 10 % + куп такси олекнал.
Re: Може да се купи от публична продан с крдит!
19-10-2009 - 12:27:40
Жорес-Хипотетично,ипотетично или РЕАЛИСТИЧНО ...може да се купи.Да тази схема е такава ,ама ..ДАЛИ Е ПОПУЛЯРНА..изключвав ,приватизационни сделки и корпоративни такива .. *xxx*
Re: Може да се купи от публична продан с крдит!
19-10-2009 - 12:45:56
jores Написал:
> п.п. Ефекта от последното примерче могат да го хванат хора със сравнително висока финансова култура

Jores, ако търсиш ортаци - насреща съм smiling smiley
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход