Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Анкета: Как определяте цената на имота си?

Публикувано от Продавач 
Анкета: Как определяте цената на имота си?
29-09-2009 - 21:27:24
avatar
МОЛЯ гласуването да се извършва само от продавачи собственици на имоти за да видим всички ние (както и те самите) кой е критерия който най-силно движи пазара.

Ако не съм успял в максималния брой от 10 отговора и съм пропуснал някой смислен довод моля чуствайте се поканени да го напишете *sos* *pardon*

Ако отоговора ви е компонент от няколко точки моля добавете ги тук в темата като напишете всички точки за които бихте гласували (системата позволява само един отоговор) но на нас не пречи да бъдем максимално обективни и да си опишем всичко останало.

Аз най-често срещам отговори с номера: 1, 6, 7, 8, 9 и 10 като най-често в отогвор 6 довода е най-различен - кой иска да си купи кола, кой му се искало да продаде стария апартамент за тотал ремонт и да си купи нов, по-хубав, на по-хубаво място и т.н. че да му останат и пари и какви ли не лични доводи и преценки, които разбира се са си тяхна неприкосновена воля *pardon* *bow* *yes*

Автоматичен подпис: [www.investor.bg] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net]

"До 2060 г. българското население ще се стопи с 27%, но в София ще нарасне с 45% до 1, 87 милиона души..." Кога се купува недвижим имот - когато цениТЕ падат или когато вървят на горе?
Re: Анкета: Как определяте цената на имота си?
29-09-2009 - 21:37:18
аз гласувах за 5
иначе при определяне на цена използвам всичко от 1 до 5 - проверка в интернет за подобни оферти за определен период от време (месеци), разговори с доверен брокер, разговори с оценител, ако имам инфо от първа ръка от познат - също.

но все пак анкетата е малко провокативна, Продавач, прав ли съм?
Re: Анкета: Как определяте цената на имота си?
29-09-2009 - 21:44:27
avatar
Провокативна е, че дори е и леко предизвикателна, а ако имах място за още 10 отговора шоуто щеше да е много по-голямо :] Познавам добре нагласите на хората и съм чувал страшно много абсурдни доводи за определяне на цена на имот! Споделям някои от тях тук, а други ще изкоментираме по-късно и така ще се получи надявам се една интересна тема и за продавачи и за купувачи и за всички други smiling smiley :ami:

Автоматичен подпис: [www.investor.bg] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net]

"До 2060 г. българското население ще се стопи с 27%, но в София ще нарасне с 45% до 1, 87 милиона души..." Кога се купува недвижим имот - когато цениТЕ падат или когато вървят на горе?
Re: Анкета: Как определяте цената на имота си?
29-09-2009 - 22:05:46
Аз не продавам затова не гласувам за да спазя условието на Продавач.

Най фрапантното което съм чувал е за един тристаен "Да го продадем на такава цена ,че да си купим два такива." Не се продаде още стои и се отказаха не отстъпват хората от позицията си.
Re: Анкета: Как определяте цената на имота си?
29-09-2009 - 22:40:55
avatar
А довода: "Толкова ми трябват!" чували ли сте го...е аз съм го чувал :] *yes* *bow*

Автоматичен подпис: [www.investor.bg] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net]

"До 2060 г. българското население ще се стопи с 27%, но в София ще нарасне с 45% до 1, 87 милиона души..." Кога се купува недвижим имот - когато цениТЕ падат или когато вървят на горе?
Re: Анкета: Как определяте цената на имота си?
29-09-2009 - 22:57:36
според мен вече ще има "ами толкова имам да връщам на банката"
иначе Продавач отново удари в десятката с тази анкета , защото масово цените на имотите се определят по признака "ами те толкова вървят" ...ами сега като не вървят ....по колко са ?
за мен лично и при спада на цените се напипва пазара (както и при покачването )
сега се пробва ...аиде лепна една обява на 700 ....един месец след това ....дали да не пробвам на 600(че на 700 никои не звънна ) ...още един месец по късно ...бах маааму как се прекарах комшията продал на 500 преди 2 седмици и сега ходи Охилен до ушите ....ама аз 600 та 600.... пускам на 500 е..ал съм му маиката (този израз обикновенно се използва и при покупка и при продажба - универсален е )
гледаи какъв сняг е навънка ...комшииката я съкратили иначе почти я бях навил , ходих да преговоря и кредита защото пак вдигнаха парното ........

Оше веднъж адмирации за темата !!!



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2009-09-29 22:59 от dival.
Re: Анкета: Как определяте цената на имота си?
29-09-2009 - 23:16:31
Кофти е, че в подобни анкети отговорът може да е само един, а такъв въпрос се нуждае от поне няколко отговора, както е и в случая.
За да си в час с цената си се изисква отделяне на доста време. Доста ровене. Питане. Някой по-нетактични методи и тн.
Понеже не всеки може, е способен, а и му се занимава да е в час с точните цени се доверява донякъде на агенцията. При некоректно отношение от нейна страна, често се получават и недоразумения в цените и оптималните им стойности, което неминуемо ощетява някоя страна. И тъй-като това не е билетче за което се знае че е фиксирано на едно левче или др стока или услуга от подобен характер и не може да му лепнем твърда цена (както някои искат), се получава реално добра предпоставка за спекула с която се манипулира по най-различни начини... winking smiley
За това препоръчвам на продавачите да отделят повече време в ровене, питане, шушкане и кво ли не, до като определят цената си. Най-малкото ще постигнат вътрешният мир по проблема със себе си и в един момент от бъдещето ще се радват или винят изцяло на себе си smiling smiley
Re: Анкета: Как определяте цената на имота си?
29-09-2009 - 23:23:25
avatar
Продавач Написал:
-------------------------------------------------------

> МОЛЯ гласуването да се извършва само от продавачи
> собственици на имоти за да видим всички ние (както
> и те самите) кой е критерия който най-силно движи
> пазара.

И ква стана тя? 13 души набързо гласуваха. Да са нови, случайно минаващи през форума? eye popping smiley
Re: Анкета: Как определяте цената на имота си?
30-09-2009 - 22:21:55
avatar
камелия Написал:
-------------------------------------------------------
> Продавач Написал:
> --------------------------------------------------
> -----
>
> > МОЛЯ гласуването да се извършва само от
> продавачи
> > собственици на имоти за да видим всички ние
> (както
> > и те самите) кой е критерия който най-силно
> движи
> > пазара.
>
> И ква стана тя? 13 души набързо гласуваха. Да са
> нови, случайно минаващи през форума?


eye popping smiley eye popping smiley eye popping smiley eye popping smiley Трябва даже повече да са нашите продавачи (форумните де) *yes*

Автоматичен подпис: [www.investor.bg] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net]

"До 2060 г. българското население ще се стопи с 27%, но в София ще нарасне с 45% до 1, 87 милиона души..." Кога се купува недвижим имот - когато цениТЕ падат или когато вървят на горе?
Re: Анкета: Как определяте цената на имота си?
30-09-2009 - 22:23:44
avatar
dival Написал:
-------------------------------------------------------
> според мен вече ще има "ами толкова имам да връщам
> на банката"
> иначе Продавач отново удари в десятката с тази
> анкета , защото масово цените на имотите се
> определят по признака "ами те толкова вървят"
> ...ами сега като не вървят ....по колко са ?
> за мен лично и при спада на цените се напипва
> пазара (както и при покачването )
> сега се пробва ...аиде лепна една обява на 700
> ....един месец след това ....дали да не пробвам на
> 600(че на 700 никои не звънна ) ...още един месец
> по късно ...бах маааму как се прекарах комшията
> продал на 500 преди 2 седмици и сега ходи Охилен
> до ушите ....ама аз 600 та 600.... пускам на 500
> е..ал съм му маиката (този израз обикновенно се
> използва и при покупка и при продажба -
> универсален е )
> гледаи какъв сняг е навънка ...комшииката я
> съкратили иначе почти я бях навил , ходих да
> преговоря и кредита защото пак вдигнаха парното
> ........
>
> Оше веднъж адмирации за темата !!!
>


*beer* *drunk* Дивал кога ще налееш по една бира в кръчмата *beer*

Автоматичен подпис: [www.investor.bg] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net]

"До 2060 г. българското население ще се стопи с 27%, но в София ще нарасне с 45% до 1, 87 милиона души..." Кога се купува недвижим имот - когато цениТЕ падат или когато вървят на горе?
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход