Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

...пак за "средните цени"

Публикувано от vivic 
Re: ...пак за "средните цени"
06-10-2009 - 00:28:27
камелия Написал:
-------------------------------------------------------
> goro Написал:
> --------------------------------------------------
> -----
>
> > За реалните продажни цени, ако не си от
> бранша
> > няма как да получиш информация, освен от
> съседа.
>
>
> Ето нещо интересно от първа ръка


Изглежда правдиво!
И това също
Quote

Най-изгодните оферти, които са на цени под пазарните, обикновено не достигат до масовите клиенти, а се продават още преди да са пуснати като оферти, сочат наблюденията на Искров. Хора с пари поръчвали на агенциите да ги информират за такива предложения, за да могат да реагират бързо.
Но едва ли умните глави ще го разберат.
Re: ...пак за "средните цени"
06-10-2009 - 00:38:37
goro Написал:
-------------------------------------------------------
> Но едва ли умните глави ще го разберат.

умните глави правят друго, хич не ги интересува тях къде са най-изгодните оферти... една част от умните глави си пестят като се радват на високи лихви; друга част инвестират в бъдещето - най-различни мючуълс стават все по-популярни напоследък, особено тези дето са за имърджинг маркетс; трета част от умните глави пише в раздела "строителство/ремонти" - само виж колко нови са започнати тази година (дори аз се насочих към строеж а не към покупка на апартамент догодина);... и така... умните глави затова са умни - на тях за апартаменти точно сега не чакайте... а умните глави С ПАРИ севсем не ги чакайте... жътвата беше от ПРОСТИТЕ ГЛАВИ С ПАРИ ама те попривършиха... и не точно привършиха - те пак са си прости глави, ама пари не им дават...
... та така...


*pardon*
Re: ...пак за "средните цени"
06-10-2009 - 00:49:20
Умната глава, наречена лекар, адвокат, служител в клон на чужда фирма, собственик на бизнес и т.н. не се хваща да строи, защото това не му е работата. колкото и да е на делавера една сърдечна операция, не съм чул строителните предприемачи да са се хванали да ги правят. Всеки си върши работата. Тези дето не са с умни глави работят за умните, но структурата на заплатата е такава, че винаги има два фактора, единият от които е осигуряване физическото съществуване на работната сила, т.е. храна и жилище. Ако заплатата не ги осигурава, никой не работи или работи както се работи в България. На Сл.бряг извън заплатата, на всеки се дават по 7-10 лв. на ден за спане. За двама това са по 1500Е за сезона или 30 хил за 20 години. За 30 хил си купуват 70 м2 с кредит в Тънково, ново. Това е структурата на заплатата и затова с или без умна глава, всеки рано или късно купува.
Re: ...пак за "средните цени"
06-10-2009 - 01:05:39
др. Иванов Написал:
-------------------------------------------------------
... заплатата е такава, че
> винаги има два фактора, единият от които е
> осигуряване физическото съществуване на работната
> сила, т.е. храна и жилище. Ако заплатата не ги
> осигурава, никой не работи или работи както се
> работи в България. На Сл.бряг извън заплатата, на
> всеки се дават по 7-10 лв. на ден за спане. За
> двама това са по 1500Е за сезона или 30 хил за 20
> години. За 30 хил си купуват 70 м2 с кредит в
> Тънково, ново. Това е структурата на заплатата и
> затова с или без умна глава, всеки рано или късно
> купува.


а така, точно - хората си купуват толкова колкото могат да спестят, толкова колкото могат да си позволят. преценят за 20г колко е постижимо да заделят и за толкова купуват, па макар и с кредит. отиде вече онова време дето водещия фактор пред покупка беше коя банка повече пари ще ми даде... smoking smiley
и в тая светлина някои хора чакат марсианци да купуват имоти по 1000 и косур... със заплата 500 лева нови пари...

хубаво го каза Другарю! даже и работещите в Сънито - мястото с БВП по-висок от Дубай и Сингапур, мястото където хората работят само 2-3 месеца в годината и пак са по-богати от 99% от хората по света - даже и ТАМ хората могат да заделят само 30к евро за 20 години и затова си купуват 70м2 в ТЪНКОВО!

сега чакам да ми обясниш кое е пък това неземно място на света, КЪДЕТО ХОРАТА ПЕЧЕЛЯТ ПОВЕЧЕ ОТ СЪНЕВЦИТЕ - та да могат да си позволят да купуват имоти от по 100м2 в най-якото място на света - Сънито!

:}
Re: ...пак за "средните цени"
06-10-2009 - 02:59:51
dodo2 Написал:
-------------------------------------------------------
> асене, за да спрем да спорим, ето конкретен
> пример:
>
> обявите в София, от imоt.bg:
> - 24020 на брой
> - медианата е 914 (ако пак ще обсъждаме какво е
> медиана, отвори някой учебник)
> 1.
> - 31 на брой обяви са с 914 цена
> - това означава, че ако се добавят 18 обяви на
> края (18 от горните се падат отдясно на медианата)
> с цена по 1 милион квадратния метър, медианата пак
> ще си е 914 (без промяна)
> 2.
> - още 36 след това са с цена 915, 14 - с 916, 37 -
> с 917, 26 - с 918, 24 - с 919, 54 - с 920
> - това означава, че ако на края се добавят още 209
> обяви с цена 1 милион квадрата, медианата ще се
> увеличи само с 5 евро на квадрат.
>
> В горните примери средната цена би се променила
> при
> 1. от 1026 на 1773 евро на квадрат
> 2. от 1026 на 9643 евро на квадрат
>
> Не знам как да го обясня по като за дебили, за да
> стане ясно каква е ролята на медианата.
==============================================================
продължаваш да се правиш на приятно разсеян,или на малоумен.
хайде отначало да ти припомня какво вивик е казал, и ТИ МУ ОТГОВОРИ,ЧЕ НЯМАЛО ЗНАЧЕНИЕ,ЗАЩОТО СИ ИЗЧИСЛЯВАЛ ПО МЕДИЯНА:
вивика казва,че есента на миналата година са се продавали в неговия кв,апартаменти като енговия по 45 000евро,сега и за по малко........
но когато проверил в сайта,видял апартамента си обявен 5 пъти за:
50 000,50 000,52 000,55 000,58 000.......
и според теб това не влияело на средната цена,защото си изчислявал медияната
*xxx*

защо ми даваш примери за НЕизменение,ако има фалшиви оферти на средна цена?много добре знаеш,че близо 100% от фалшивите оферти са НАД средната цена,кво се правиш на ударен?
съответно имаш фалшив призитив скю(ако не знаеш що е то,гугълни го).
що се отнася до конфиденс интервала-тва е такава глупост,че всяка пробабилити теория го отхвърля НА ПРАКТИКА!!!!!!!!
хубу си се постарал да научиш що е то,хайде се попрочети и малко за безсмислието на конфиденс интервалите winking smiley
да не говориме,че в повечето случаи в бел кърва на графиките ти е със силно скюд дистрибюшън,дори имаш случаи на бинормал дистрибюшън,а там дори и най големите привърженици на конфидекс интервалите ИЗБЯГВАТ ДА ГИ ИЗПОЛЗВАТ.
Re: ...пак за "средните цени"
06-10-2009 - 03:13:25
avatar
Забелязвам, че за теб средна цена и медиана са едно и също, затова ти става колизия в главата като се употребяват двете понятия.

Нямат нищо общо, напротив, ако си прочел примера, ще видиш че е даден, за да демонстрира как при определени обстоятелства (измислени обяви) средната цена расте, а медианата не се променя и този пример е даден, за да покаже, че медианата при анализиране на "цени на имоти" е много по-важна от средната цена.

Това повече няма да го повтарям, защото го написах по 5 различни начина, но явно няма полза smiling smiley


acen1975 Написал:
-------------------------------------------------------
> и според теб това не влияело на средната
> цена,защото си изчислявал медияната
Re: ...пак за "средните цени"
06-10-2009 - 03:30:52
dodo2 Написал:
-------------------------------------------------------
> Забелязвам, че за теб средна цена и медиана са
> едно и също, затова ти става колизия в главата
> като се употребяват двете понятия.
>
> Нямат нищо общо, напротив, ако си прочел примера,
> ще видиш че е даден, за да демонстрира как при
> определени обстоятелства (измислени обяви)
> средната цена расте, а медианата не се променя и
> този пример е даден, за да покаже, че медианата
> при анализиране на "цени на имоти" е много
> по-важна от средната цена.
======================================================
кой ти каза,че нямат нищо общо?при нормална дистрибуция те СА ЕДНО И СЪЩО!!!!!!!
вече ти казах,че точно с това си изкарвам хляба-но не "статистически".
само че при мен изследванията са базирани на нормална дистрибуция,защото има паритет,който отхвърля абнормал дистрибуции,а там медияната и мийна са еднакви!
в твоя случай имаш фалшив скю-колкото повече дистрибуцията ти е скюд,толкова повече разлика се получава между медияната и мийна.има и формули за балансиране на скю,но е безсмислено и там да се захващаш,защото ти имаш ФАЛШИВ ПОЗИТИВ СКЮ(а не реален),в следствие на надценени фалшиви обяви.
примери за промяна за медияна за на база фалшиви обяви(дето продължаваш да викаш,че е невъзможно),съм ти дал още в началото на спора ни в другата тема.....и с домати и с блокове и с апартаменти,и с вериги числа.......и ти продължаваш да твърдиш,че медияната не се променя *bow*
Re: ...пак за "средните цени"
06-10-2009 - 03:41:45
dodo2 Написал:
-------------------------------------------------------
> Забелязвам, че за теб средна цена и медиана са
> едно и също, затова ти става колизия в главата
> като се употребяват двете понятия.
>
> Нямат нищо общо, напротив, ако си прочел примера,
> ще видиш че е даден, за да демонстрира как при
> определени обстоятелства (измислени обяви)
> средната цена расте, а медианата не се променя и
> този пример е даден, за да покаже, че медианата
> при анализиране на "цени на имоти" е много
> по-важна от средната цена.
============================================================
чакай малко,че и тва не го разбрах:
казваш,че изчисляваш средната цена по медияна,сега казваш,че медияната няма нищо общо със средната цена????????
да разбирам ли,че си се пообъркал малко,или търсиш нещо да сравниш с друго,но според те двете нямат нищо общо??????
Re: ...пак за "средните цени"
06-10-2009 - 03:54:54
avatar
Нямат общо и това беше показано няколко мнения назад - от добавянето на няколко фалшиви обяви с високи цени медианата не се променя, а средната цена расте в зависимост от фалшивостта на обявата. Очевидно нямат общо.

Едно е да даваш пример с 10 обяви всичко, друго е аз да ти давам пример от практиката с 20000 обяви. Тук някой брокер каза, че има много фалшиви обяви и в ниския клас. Нисък, висок - все тая, при 20000 обяви медианата трудно ще я бутнеш с фалшиви обяви.

Като се погледне хистограмата с просто око се вижда, че няма нещо нередно нито в единия, нито в другия край. Едно основно има - най-честите обяви в София са в интервала 800-900 евро на квадрат, като съвсем скоро той ще стане 700-800 (става въпрос за imоt.bg).

Къде ще спре, ти ще кажеш smiling smiley Аз мисля, че това "289 евро топ локейшън" (или 189 беше) прилича единствено на заяждане с изтрещялите брокери във форума, но кажи каква прогноза даваш в този случай за а) средна цена, б) медиана и в) най-чест интервал (от 50 евро).

P.S. Специално добавих а) б) и в), за да се вижда, че средна цена и медиана са различни неща.




Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2009-10-06 03:56 от dodo2.
Re: ...пак за "средните цени"
06-10-2009 - 04:10:20
не са различни неща и са много различни неща!!!!!!!и всичко зависи,както вече ти казах от това каква ти е дистрибуцията!при нормална дистрибуция са едно и също!
те ти линк,ако ми не вЕрваш:
[fficial%26sa%3DX%26um%3D1" rel="nofollow" >images.google.com]

дисбалансиране в нормалната дистрибуция се нарича скю-то влияе на изменението на средната цена-тя почва да варира и има различни начини за осредняване,единия от които е твоя и както отдавна вече ти казах,за мен е най-неправилния тип изчисление.....
аз не съм се занимавал със балансиране на скю,мен ме интересуват само нормални дистрибуции и изменението в опашките и куртосиса.
но ако ти е интересно,може да се разтърсиш-има различни начини и формулки за балансиране на скю с цел приравняване на абнормал дистрибюшън,в нормал.
формулите са на база коефицент между процента на скю,къмто рейшио между мийна и медияната.
но пак повтарям-ако нямаш скю и имаш нормална дистрибуция,тогава средната цена е една и нама спореове за по добър начин на осредняване,защото мийна и медияната СА ЕДНО И СЪЩО winking smiley
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход