Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

...пак за "средните цени"

Публикувано от vivic 
Re: ...пак за "средните цени"
05-10-2009 - 23:51:19
vivic Написал:
-------------------------------------------------------
> от къде снимките са дошли в агенциите -
> апартамента се предлагаше като частна обява със
> снимките които виждаш на първия линк. това беше
> лято'09.

А вече сме есента на 09... smiling smiley

> аз не съм поставял маркери на снимките
> както правят агенциите за да си защитят
> фотографиите. освен това апартамента се предлагаше
> от 1 агенция съвсем легално и с мое знание.
пак
> със снимки. ей с тия снимки...


Вивик, аз приех, че и в трите линка все за твоя имот става въпрос!
Но това по горе си го писал ти, нали?
И това по-долу от първия ти пост, пак ти си го писал, нали?


> намерих 5 (пет!!!) различни обяви на 5 различни
> агенции предлагащи моя бивш имот 1 година след
> продажбата му (и това при положение че аз договор
> с агенция нямам
!). тези 5 обяви ги разпознах по
> снимките,

Вивик, това са цитати от два твои поста в един и същ ден. Според теб, по начина по който представяш нещата - трябва ли да ти вярвам?

п.п.
Вивик, има много брокери буклуци, но повярвай ми всички те са срещали още повече буклуци! Хора увъртащи, клинчещи, излагащи само онази част от фактите, която е само в техен интерес. С годините обаче придобиваш опит и ако щеш ми вярвай - различаваш хората даже само по подписа!!!
Re: ...пак за "средните цени"
05-10-2009 - 23:53:59
Няма начин да послъгва вивик, при мен е същият филм. Това си е начин на работа... още осмислям идеята му, но е факт smiling smiley Преди цифра години така се работеше и сега е така.
Re: ...пак за "средните цени"
05-10-2009 - 23:54:07
avatar
В табличките, които поствам има няколко числа. Тук ще ги обясня, понеже темата е за средни цени smiling smiley

Ето ценит за София без център за 01.10.2009:



* удебеленото е средната цена (събират се всички и се дели на броя, броят го има под графиката, а и над нея с N=)

* числото след него е пак средна цена, но след като са махнати по 20% от най-евтините и най-скъпите оферти (броят на тези е второто число при N=)

* третото на първия ред е медианата - цената, която се намира посредата на списъка с цени, след като се сортират (подредят във възходящ ред)

* на третия ред е интервала - минимална цена на квадрат, максимална, и разликата между тях

* след това на втория ред има две други интересни числа - и двете са отново средни аритметични, като са отрязани отляво и отдясно оферти, но не симетрично (както в случая с 20% по-горе!):

- първото е средно аритметично в "95% интервал на доверие" (няма значение точно какво значи това), а практически в този пример:

--- гледа се средното аритметично (924)
--- гледа се "стандартно отклонение" от параметрите под графиката (316.4)
--- интервалът е 924 +/- 316.4*1.95996 = от 304 до 1546

- второто е средно аритметично в 80% интервал на доверие и конретно за него странният коефициент по-горе е 1.28155 и това са цените от 519 до 1329

По този начин се вижда, че се отрязват повече от високите цени, отколкото от ниските, точно шума за който говориш.
Re: ...пак за "средните цени"
05-10-2009 - 23:54:23
горо,
лято'08 имам предвид... миналото... написал съм го ясно в първия пост.
между август и октомври го прадавах и съответно ТОЧНО преди 12 месеца(+-1 ден) сключихме договора... затова и днес се зарових в обявите - да видя какво е 12 месеца по-късно smiling smiley
оказа се че промяна няма - същите обяви, същите цени, аз още продавам smiling smiley
само на първите 2 страници дето има 10-15 срамежливи обяви на по 30-35к smiling smiley



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2009-10-05 23:58 от vivic.
Re: ...пак за "средните цени"
05-10-2009 - 23:55:44
Средни цени, медиани и други може да се правят само на база предлагане. Това обаче, при сегашната ситуация, е далеч от реалния пазар.

Quote

Анализите на ERA за София показват, че при около [bgcolor=yellow]70% от сделките [/bgcolor]кешовите клиенти купуват имоти [bgcolor=yellow]в рамките на 30 000-40 000 евро.[/bgcolor]
[money.ibox.bg]

Това говори, че реалните сделки първо се сключват от хора с пари в брой, и второ, че цената е до 30 000 - 40 000 Евро. Това се продава! Другото се предлага...

Ако разчитаме на статистиката, при медиана от 1000 евро/м2 и близка средна цена за тристайни София, това означава, че или се продават тристайни по 30-40 квадрата, или само се предлагат...
Тъй че няма смисъл да спорите.



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2009-10-06 00:03 от Scyther.
Re: ...пак за "средните цени"
05-10-2009 - 23:57:37
PORSCHE CARRERA Exclusive Cabrio 4x4 325hp
Изпратено от: ttodorov (IP съхранено)
Дата: August 12, 2006 06:07PM


Заменям PORSCHE CARRERA Exclusive Cabrio 4x4 325hp за земя до морето.


*ok* *ok* *ok* :} clap:
Re: ...пак за "средните цени"
05-10-2009 - 23:58:56
avatar
Сега tao като купи онзи апартамент, да не пише в 24 часа, че има раздвижване на пазара и вече се купуват предимно мезонети :]
Re: ...пак за "средните цени"
05-10-2009 - 23:59:17
Лапнаха ли поршенцето Тодоракис?Чакаш сега някой да клъвне за нивичкато която ти бутнаха за него ли? :]
Re: ...пак за "средните цени"
06-10-2009 - 00:05:32
додо2,
абсолютно си прав в методиката си, аз просто се изумих до каква степен може да са "шит" офертите които виждаш. статистически методи за премахване на случайни грешки има, както и такива за определяне на груби грешки. ама в този случай ми се струва че се минава всякаква граница и може би идея си нямаме колко погрешни са данните които всички ние взимаме за изходни при изчисленията на "средни значения"...

иначе да, по добре да ги има твоите изчисления от колкото да ги няма. просто лично за мен "теглото" им при анализите които си правя намаля значително.
smiling smiley
Re: ...пак за "средните цени"
06-10-2009 - 00:07:02
avatar
Е какво общо има ttodorov със средните цени, май си сбъркал темата smiling smiley

Все пак:

PORSCHE 911 Carrera 4 Cabrio Exclusive ?38000

PORSCHE 911 Carrera 4 Cabrio Exclusive в перфектно състояние, с платени всички мита и налози. 06/2002 на 65000км.

Публикувана: 07.03.2009
За Контакт
град София
todor

Ако наистина е продал двата парцела, сега може да си купи ново. А има и още няколко останали. Така се прави ДАЛАВЕРА, докато има балъци. smiling smiley
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход