Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

...пак за "средните цени"

Публикувано от vivic 
...пак за "средните цени"
05-10-2009 - 20:34:22
Току що разцъках сайта за продажби за да видя как вървят имотите подобни на моя точно 12 месеца след като продадох...
и О, чудо!
Резултати: 112
Средна цена: 53 691EUR
мооооля??? че аз за по-малко продадох...
продължавам да разглеждам конкретните оферти този път - първите 10-15 апартамента са за цени 31-37,000 евро. след тях почва ШОУТО...
намерих 5 (пет!!!) различни обяви на 5 различни агенции предлагащи моя бивш имот 1 година след продажбата му (и това при положение че аз договор с агенция нямам!). тези 5 обяви ги разпознах по снимките, а колко още обяви има без снимка които може да са за моя апартамент - божа работа.
петте обяви са съответно:
- 2 за 50,000 евро, неосвежен - предлагаше се така миналото лято, а снимките са на 13-14 месеца ПОНЕ!
- 1 за 52,000 евро, същите снимки
- 1 за 58,000 - освежен, тия снимки бяха по-нови - само на 12-13 месеца
- 1 за 55,000 - освежен
нито една обява не показва цената която аз съм искал...
агенциите не ги знам че съществуват даже!
никой не ме е търсил да се поинтересува какво става с имота в последните 7-8 месеца...
и така... предлагат си го хората...
а междувременно други хора си изчисляват "средни цени" на база такива данни...
на всичкото отгоре тоя сайт май го направиха платен наскоро... така че някой плаща за тия реклами...

какво виждам аз като реално движение в МОЯ район на апартаменти подобни на моя (панел, 2ст, голям хол, висок непоследен етаж) - преди 1.5-2 години имаше сделки около 57-62,000. към края на лятото спаднаха до 51-55к, есента сделки се сключваха на 45-50к, а сега новите обяви са на ниво 31-37,000 евро. това е - спад от 59-60,000(пик) до 33-34,000 евро (сега).

недоумявам просто как може обяви да стоят с НЕПРОМЕНЕНА ЦЕНА ГОДИНИ... що за брокери, що за чудо...
*xxx*
Re: ...пак за "средните цени"
05-10-2009 - 20:44:40
avatar
Затова се гледа медиана, ако ще и 5 години да ги държат, не влизат в сметките. Иначе може да им се обадиш, за да си го откупиш обратно :]
Re: ...пак за "средните цени"
05-10-2009 - 20:52:42
мда, може да звънна за да ме заведат на оглед :]
медиана, хипотенуза, тангенс - като няма контрол над обявите и всеки си пише к'вото иска така е...
ходи после да определяш къде е пазара по нет-обяви ако искаш да продаваш...

и затова ви писах и в една друга тема - при съживяване на пазара ще има движение на средните цени НАДОЛУ! щото тогава ще се купуват реалните обяви на по 31-35к... бая "специалисти" дето очакват "ЪП" при събуждане на пазара ще усетят мартениците :]
Re: ...пак за "средните цени"
05-10-2009 - 21:10:44
Вивик,
аз съм намирал снимки на мои имоти в Гърция (снимки които съм правил лично аз и не съм предоставял никому) в сайтове на български агенции години след завършването и продаването им. (снимките бяха на фаза груб строеж).
Това не означава, че трябва да поставя всички агенции и брокери под един и същ знаменател. Както не означава, че заради некадърните доктори трябва да плюя по всички доктори.
Между другото, няма да се изненадам, ако самия аз имам някъде забравено оферта, на нещо което вече се е продало, независимо дали съм го продал аз или друг.
Това, с малки изключение, както казва Додо не влияе особено много на медианата.

п.п.
Ще ми бъде интересно да потвърдиш думите си с линкове към съответните обяви - нещо ме кара да си мисля, че послъгваш!
Re: ...пак за "средните цени"
05-10-2009 - 21:15:03
ne ne, goro, аз не слагам агенциите под никакъв знаменател, камо ли общ! има и добри брокери, има и паплач. аз просто коментирам факт.

линкове мога да ти пратя, но на лични. да не става реклама.
Re: ...пак за "средните цени"
05-10-2009 - 21:19:05
Трай си...аз установих,че без да искам си "продавам" парцела.Всъщност комшията продава неговия.Скицата е вярна.Ама защо са снимали моя...идея си нямам... *huh*
Re: ...пак за "средните цени"
05-10-2009 - 21:29:43
vivic Написал:
-------------------------------------------------------
> ne ne, goro, аз не слагам агенциите под никакъв
> знаменател, камо ли общ! има и добри брокери, има
> и паплач. аз просто коментирам факт.
>
> линкове мога да ти пратя, но на лични. да не става
> реклама.


Ами чакам, на лични.
Re: ...пак за "средните цени"
05-10-2009 - 21:43:59
ами пратих ти няколко линка...

ама как да ти докажа че са на един имот, при това мой, при това продаден преди година - не знам. още повече че всички обяви които изрових в нета до сега не са с едни и същи снимки, а и на една от тях апартамента е ЕПК, на друго не е уточнено дали е панел/тухла/ЕПК.

май ще трябва на доверие да приемеш повечето неща, защото скан на нот. акт и предварит договор не мисля да пращам.

Re: ...пак за "средните цени"
05-10-2009 - 21:47:57
avatar
Те "средните" цени за това и са средни, за да ги усетят където трябва, тези повярвали на статистиката от сайта при вземането си на решение за полупка.

Стъкмистика му се казва на това, ама си траем. За да не ни изтрият за пореден път репликите, както когато казахме, как виждаме движението на цените половин година напред.

Виж, ако ще се псуваме, репликите ще останат - все пак подобни прояви се отразяват по-добре на трафика, както и не подриват авторитета на тези обявили се за поредното дъно.

На таз държава мислещи хора не са й нужни, а балъци безпросветни!
Че инак, как ще се продадат десетките хиляди кимизарници, които ги очакват като нов "дом" ? winking smiley
Re: ...пак за "средните цени"
05-10-2009 - 22:13:27
dodo2 Написал:
-------------------------------------------------------
> Затова се гледа медиана, ако ще и 5 години да ги
> държат, не влизат в сметките. Иначе може да им се
> обадиш, за да си го откупиш обратно
========================================================
шегуваш ли се?я се позамисли малко,че да не спориме пак,а?

Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход