Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Графиката е грешна

Публикувано от dodo2 
Re: Графиката е грешна
25-09-2009 - 10:14:44
Joan,
Додо, не работи с всички оферти. На конкурентния сайт има в момента може би около 2-3 пъти повече реални оферти отколкото тук. Отделно си нямаш на представа колко оферти не излизат на пазара. Прост пример - в нито единя от двата сайта няма публикувани офертите на ЧСИ. Да не говорим за строителите, който рядко обявяват на именно тези 2 сайта офертите си.

ПП редно е когато пействаш, да даваш и линка, откъдето е взет цитата:
[teststat.hit.bg]

Re: Графиката е грешна
25-09-2009 - 10:18:13
kopan,

Нямам намерение да изнсям лекция на тема "извадкови изследвания": какво е е "генерална съвкупност", какво е "извадка", какво е "представителна извадка", какво е "статистическа оценка на параметъра", какво е "стандартна грешка на оценката". Казах ви нещо, което е така, ако искате, разбирайте и приемайте , ако не - ваша си работа.
Re: Графиката е грешна
25-09-2009 - 10:22:11
avatar
ми аз предпочитам да казвам съществени неща.
Няма какво да се правя на интересен - колко разбирам от нормални рапределения, щото графиката изглежда сложно... пък на практика са си бакалски сметки.
и колко на ляво или на дясно е изместена, мода или медиана гледеме и особенно любимата ни СРРРедна... и затова пишем по 12 теми от форума по 50 страници....

аз видях че е мръднала нагоре графиката за наемите - отидох и намерин ЕДНА единствена оферта в лозенец дето е бутнала всичко нагоре и я пратих на администраторите ... и това за 5 минути и без "сложни" изчисления, просто с малко аналитичен ум smiling smiley
Re: Графиката е грешна
25-09-2009 - 10:23:24
Тинки Уинки Написал:
> Додо ...
> П.С. и вземи оправи втория ред от картинките да не ти се смеят децата: 381-3000=2619

Не се заяждай, че на теб ще се смеят програмистите! Додо е дал the template: мин - мах = интервал smiling smiley
Re: Графиката е грешна
25-09-2009 - 10:27:25


> greenbul Написал:
> Въпрос за досетливите: Какво се случи през март и къде би била графиката, ако това не се беше случило?

drakkar Написал:
> Правителството промени/увеличи срока след изтичане на който, един кредит се смята за лош - 6 месеца.
> Като излязат данните за септември тогава ще лъсне голата истина

Тя вече е лъснала, от (март + 3 месеца) = юни smiling smiley
Страшното е, че за коледа ще е двуцифрено число sad smiley
Re: Графиката е грешна
25-09-2009 - 10:36:33
Joan,
за мен също спора е безсмислен рано сутрин, щом ти настояваш че 5-10% от всички оферти са всички оферти....
Ако не вярваш че тук има само 10% от всички оферти отвори произволен квартал в двата сайта и провери да речем "гаражи" - те са най-малко на брой.

Хайде лек ден на всички. Аз отивам да пия кафе, че работата зове smiling smiley
Re: Графиката е грешна
25-09-2009 - 10:42:19
kopan Написал:
> Joan, Додо, не работи с всички оферти. ...

Статистиката затова е статистика, а не алгебра, и води до верни (с известна степен на вероятност) заключения smiling smiley
Анонимен потребител
Re: Графиката е грешна
25-09-2009 - 10:43:27
Ето това е дал Додо:
Quote

минимална цена, максимална цена и интервал

Re: Графиката е грешна
25-09-2009 - 10:45:46
kopan Написал:
-------------------------------------------------------
> Joan,
> за мен също спора е безсмислен рано сутрин, щом ти
> настояваш че 5-10% от всички оферти са всички
> оферти....
> Ако не вярваш че тук има само 10% от всички оферти
> отвори произволен квартал в двата сайта и провери
> да речем "гаражи" - те са най-малко на брой.
>
> Хайде лек ден на всички. Аз отивам да пия кафе, че
> работата зове

Виж, идея си нямам от скриптове и начини да се изтегли инфото от сайта. От написаното останах с впечатление, че работи с пълната база данни, но без повтарящите се обяви. Ако не е така, нека си каже той.

Ако не е така и Додо е правил извадка, не ми е ясно на какъв принцип я е правил и дали може да се приеме за представителна. Тези там термини касаят оценки на параметрите на ген. съвкупност на база представителна извадка.
Re: Графиката е грешна
25-09-2009 - 10:47:27
barbaron Написал:
-------------------------------------------------------
> kopan Написал:
> > Joan, Додо, не работи с всички оферти. ...
>
> Статистиката затова е статистика, а не алгебра, и
> води до верни (с известна степен на вероятност)
> заключения


Но само ако извадката отговаря на определени условия smiling smiley

Айде бе, Додо, кажи как си формирал единиците, на базата на които чертаеш графиките, че да мирясаме.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход