Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

padashti ceni

Публикувано от cook 
Re: padashti ceni
22-09-2009 - 22:56:39
optimistko Написал:
-------------------------------------------------------
> след 10 години...знае ли човек?
>
> Планетата и без това е пренаселена, може да има
> бонуси за по-нераждащи нации, нещо като с вредните
> емисии
> ще си продаваме свободните квоти ...на китайците

... и на индийците, че при тях още по-бързо нараства населението :] Абе сега ни се струва майтап, ама проблема си е сериозен и трябва да се решава по някакъв начин, не е и като да не е по темата.

Ние много бързо забравихме и един друг фактор - как се управляваше страната само до преди 2 месеца. Минаха изборите, зарадвахме се, че Станишев и Доган се разделиха (поне официално) с властта. Сега текат едни процеси, които тепърва ще се доказват доколко са сериозни, полезни и най-вече НЕОБРАТИМИ (дано да са). Та и там си има въпросителни, да не говорим, че и при безупречно управление (което е практически невъзможно никъде по света) бая време се иска да се дръпне напред. Съзнанието на хората не се променя нито бързо, нито лесно.
Re: padashti ceni
22-09-2009 - 23:11:47
Додо, както сам спомена, имотите се рушат, постепенно вехтите къщи биват заменяни от по-нови.
Всяко ново поколение идва с нов начин на живот.

Отрицателен естествен прираст означава, че повече хора умират, отколкото се раждат.

Т.е тук след години ще живеят по-малко хора, които според мен ще бъдат съсредоточени в градовете.
А там се живее в жилища. smiling smiley
Пустеещи цели села има и в момента.

В една малка на площ държава не виждам нищо лошо да живеят по-малко хора.
А това, че има по-висока раждаемост е добре.
Следва, че ще има кой да работи, за да взимам аз пенсия smiling smiley
Живот и здраве...
Re: padashti ceni
22-09-2009 - 23:18:14
salvador Написал:
-------------------------------------------------------
> А знаеш ли колко от тях се върнаха,за да си живеят
> в БГ с получваните от чужбина пенсии....???
> От щатите примерно-бая народ.

Салвадоре, за да се върнат като пенсионери емигриралите от "голямата вълна" 1990-2000 година (другите преди тях са пренебрежимо малко количество) трябва да минат още поне 20-30 години (под въпрос е и каква част ще се върнат). Другото е, че има известни рестрикции, за САЩ не знам, но за Канада, за да си получаваш пенсията, трябва да живееш поне 6 месеца + 1 ден в държавата в рамките на всяка календарна година. Тези от ЕС нямат проблеми да си получават пенсиите и в БГ.
ss7
Re: padashti ceni
22-09-2009 - 23:22:52
salvador Написал:
-------------------------------------------------------
> А знаеш ли колко от тях се върнаха,за да си живеят
> в БГ с получваните от чужбина пенсии....???
> От щатите примерно-бая народ.


Аз такива не познавам. Но познавам от другите - които няма да се върнат!
Re: padashti ceni
22-09-2009 - 23:36:55
BulCan Написал:
-------------------------------------------------------
> optimistko Написал:
> --------------------------------------------------
> -----
> > след 10 години...знае ли човек?
> >
> > Планетата и без това е пренаселена, може да
> има
> > бонуси за по-нераждащи нации, нещо като с
> вредните
> > емисии
> > ще си продаваме свободните квоти ...на
> китайците
>
> ... и на индийците, че при тях още по-бързо
> нараства населението Абе сега ни се струва
> майтап, ама проблема си е сериозен и трябва да се
> решава по някакъв начин, не е и като да не е по
> темата.
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------Споко новия щам ще коригира неразумния прираст.






Редактиран 3 път(и).Последна редакция на 2009-09-22 23:40 от granit.
Re: padashti ceni
22-09-2009 - 23:37:19
avatar
Противоречието е следното:

- по-малко хора
- все повече пенсионери и безработни цигани
- т.е. още по-малко работеща ръка

С времето един работещ човек, ще трябва да се грижи за все повече неработещи. Като гледам днес младите и като гледам какво излиза от днешните "университети" (с малки изключения), на бъдещите пенсионери хич няма да им е лесно smiling smiley

Ако не се строят мощности за производство ще се превърнем в една консуматорска държава, не знам откъде ще идват пари за внос.

Вчера четох някакви стенограми от пленуми на ЦК на БКП. Въпреки че са смешни, ми направи впечатление следното, примерно:

- другари, имаме 276373673 обработваеми декара с царевица, трябват ни 37637376 тона изкуствени торове, сега имаме производство на 764434 тона...

(и да речем Пенчо Кубадински казва)

- ЗНАЧИ ЩЕ ПОСТРОИМ НОВ ГОЛЯМ ЗАВОД!


Днес възможно ли е подобно нещо? Ако не е изгодно (няма ДАЛАВЕРА тук и сега) и подобна инвестиция се изплаща за 20 години, ще се внася. И така е за всичко.
Re: padashti ceni
23-09-2009 - 04:33:00
salvador Написал:
-------------------------------------------------------
> А знаеш ли колко от тях се върнаха,за да си живеят
> в БГ с получваните от чужбина пенсии....???
> От щатите примерно-бая народ.

Хм..м,много, ама много съмнително. От емигрантите (старите от преди 1989) не мога да кажа,вярно познавам интересни хора и повърхностни наблюдения за нашия Канев да речем.
Но Салвадоре, смятай че вероятността да ни тресне светкавица е по голяма от това тия хора да си карат пенсионерските години в България а не по хем топли, хем цивилизовани места.javascript:emoticonwinking smiley
Сега другата категория непосредствено след 1989-та - пак е много съмнително. Значи излиза че за двадесет години те са внасяли редовно и (разумно!) пенсионните вноски в частните фондове (да речем всеки е бил на супер 401 план за Щатите ), барабар с осигуровките за образованието на децата - а то не е никак, ама никак евтино. И като знам че пенсионните фондове и в Щатите и в Канада зависят в по голямата си структура от стоковите борси а пък борсите за тоя период се сриват сериозно минимум два пъти в тоя период. Сигурно има супер успели но аз познавам масово средностатистическия случай. Тоя уикенд се събирахме пак познати в Канада и дойде едно семейство от Ню Йорк. От много време са , ако не 20 то поне 18 години - с добри професии, имаха си работа, но... паднах като ми казаха че досега никога не са имали медицинска застраховка, но едното им дете вече завършваше университет.
Следователно ако има такива върнали се значи моят вероятностен калкулатор сочи че или са от тези с 'картите' и други рискови монетарни операции и малък процент от наистина успелите от бизнес или инвеститори - т.нар. smart money. Но те последните в никакъв случай не са масовия случай.
Виж ако след още поне 12- 15 години някой ми каже че има завърнали се емигранти пенсионери - това е по вероятно.:ami:





Редактиран 2 път(и).Последна редакция на 2009-09-23 04:36 от annvlad.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход