Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

padashti ceni

Публикувано от cook 
Re: padashti ceni
19-09-2009 - 14:33:10
avatar
@ttodorov а Вие се научете да взимате предвид и абсолютни стойноси, а не само %.

Едно е някой да спечели от нас лев и педесе при сделка за покупка и съвсем друго е някой тарикат да спечели 50000 евро.
Re: padashti ceni
19-09-2009 - 14:51:28
А ВИЕ защо гледате печалбата на отделните участници в бизнеса диференцирано ??

Защо един може... а друг не може да печели?

или Един може ДО 20%... а за друг няма значение ?

Ако намалите печалбата на Кока-Кола до 20-30% ще се откаже от бизнеса :}

Поздрави !! spinning smiley sticking its tongue out
Re: padashti ceni
19-09-2009 - 15:04:36
dodo2 Написал:
-------------------------------------------------------
> @ttodorov а Вие се научете да взимате предвид и
> абсолютни стойноси, а не само %.
>
> Едно е някой да спечели от нас лев и педесе при
> сделка за покупка и съвсем друго е някой тарикат
> да спечели 50000 евро.


Додко2,

Ако имаше разлика при двете - относително висока, но малка (1) или голяма (2) по абсолютна стойност печалби на бизнес контрагентите от ЕС, обади се на Миглена Кунева да приемат диференциране в законите за защита на потребителите в ЕС !!

Както и сезирай ЕК да приемат регулационни параметри за бизнеса, ограничавайки го до печалба по-ниска от сумарните разходи и данъци за производство!!

После "администрацията" на ЕК да започне сама производството...

То ако една "курва" на строител в БГ струва около 1,000Е/месец, то се чува че за по-западно от БГ се пада по 10,000Е/месец eye popping smiley

Поздрави !! spinning smiley sticking its tongue out
Re: padashti ceni
19-09-2009 - 15:03:34
avatar
Има много голяма разлика между следните примери:

- да измислиш бизнес, с който да предлагаш продукт или услуга с печалба 500%, да привлечеш 1 милион клиента и да вземеш от всеки по 1 лев - ставаш милионер;

- да измислиш ДАЛАВЕРА, така че да преебеш 20 балъка с по 50000 лева - пак ставаш милионер.
Re: padashti ceni
19-09-2009 - 15:10:36
Ох ще ме убиеш от тъпотия clap:

Ами ти защо не се възползваш от тази ДАЛАВЕРА ?????!!!!

Ааааааааа ?? ... маминото генийче то :}

Не си ли задаваш ЕЛЕМЕНТАРНИЯ ВЪПРОС - как така изведнъж на ВСИЧКИ ВИ СТАНА ЯСНО колко много се печелило от строителство ???

Това че Ви го "обясниха" ли Ви помогна , ааа???

Ами после като Ви кажат - хайде пак обратно "на тръстиката", ти ще почнеш ли да строиш ???
Re: padashti ceni
19-09-2009 - 15:17:43
avatar
Защото ми се струва тъп подход 2 (с ДАЛАВЕРАТА) и съм предпочел бизнес от тип 1. Уверявам те носи 10 пъти повече и удоволствие, и печалба.

Съмняваш се? Виж себе си. Ти май си строителен предприемач? Угасна ДАЛАВЕРАТА и те хвана нервната криза.
Re: padashti ceni
19-09-2009 - 15:34:08
dodo2 Написал:
-------------------------------------------------------
> Защото ми се струва тъп подход 2 (с ДАЛАВЕРАТА) и
> съм предпочел бизнес от тип 1. Уверявам те носи 10
> пъти повече и удоволствие, и печалба.
>
> Съмняваш се? Виж себе си. Ти май си строителен
> предприемач? Угасна ДАЛАВЕРАТА и те хвана нервната
> криза.


Не съм строителен предприемач, както и никога не съм бил !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Нервната криза получавам от посредствени и доволни от глупостта си хора eye popping smiley

Направо полудявам :g:

Изпадам в ужас от нещастници, доволни от това че са се обърнали в посоката от където им подсвиркват !!!!!!!!!!!!!!!!

Поздрави !! spinning smiley sticking its tongue out
Re: padashti ceni
19-09-2009 - 15:47:04
До всички Додковци :

Няма смисъл да пишете или да четете каквото и да е свързано с пазара на НИ !!

Това няма никакъв смисъл за Вас, тъй като Вие не сте и никога няма да сте участници на този пазар, в смисъла на покупко-продажба в този сектор !!

Винаги ще си живеете под наем или в маминия си апартмент и това ще си останат единствените Ви отношения с НИ !!

Колкото и да падат цените (!!) за Вас винаги ще е скъпо и до сделка НЯМА да се стига, както и ако поскъпват също !!

Понеже конкретния Додко е изключително ПРОСТ, ще отговоря на напиращия в неговото подсъзнание и движещ се в обратна на правилната посока към съзнанието му ВЪПРОС - Дали пък ttodorov не е брокер или АНИ ??

- Не, неуважаемо и немое момче, и брокер не съм (за твое съжаление) приеми че съм просто философ !!

Просто ми е интересен процеса на затъпяване на човечеството и силното му проявление в "последно време"...
Re: padashti ceni
19-09-2009 - 15:48:04
avatar
Тогава трябва да си в перманентен ужас.

В едно общество от милиони, една голяма много голяма част са овце, но аз лично се радвам, когато стадото го водят да си пасе спокойно, а не някой да го бута към пропастта с цел яка временна печалба, която така или иначе няма да си отнесе в гроба.

Сега пак виж това:
"Едно е някой да спечели от нас лев и педесе при сделка за покупка и съвсем друго е някой тарикат да спечели 50000 евро." Абсолютната стойност е от значение, както и предметът на сделката.

Виж подчертаната дума. Да поясня, че има пак два случая:
- типично българския - шпакловка и замазка, някаква "тапа", лъжлива площ, лайняно качество, грозен екстериор, липсваща инфраструктура;
- нормално - завършено за живеене, качествено, площта не е подвеждаща, красиво отвън, има къде да се паркира, ходи и сяда.

При втория случай не се говори за ДАЛАВЕРА. Нито в главата на продавача минава възклицанието "УРА ПОРЕДНИЯТ ИДИОТ СИ КУПИ ХАПАРТАМЕНТ ОТ МЕНЬЕ".
Re: padashti ceni
19-09-2009 - 15:54:02
avatar
Приличаш на просеща циганка, която като не и дадеш левче, започва да кълне smiling smiley

Някой по-назад беше дал добър списък с хапчета за всички, които сте изпаднали в подобна ситуация.


ttodorov Написал:
-------------------------------------------------------
> Няма смисъл да пишете или да четете каквото и да е
> свързано с пазара на НИ !!
>
> Това няма никакъв смисъл за Вас, тъй като Вие не
> сте и никога няма да сте участници на този пазар,
> в смисъла на покупко-продажба в този сектор !!
>
> Винаги ще си живеете под наем или в маминия си
> апартмент и това ще си останат единствените Ви
> отношения с НИ !!
>
> Колкото и да падат цените (!!) за Вас винаги ще е
> скъпо и до сделка НЯМА да се стига, както и ако
> поскъпват също !!
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход