Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

padashti ceni

Публикувано от cook 
Re: padashti ceni
19-09-2009 - 16:23:58
Ще продължа да не пиша във форума !!

Интересна ми беше реакцията ти.

Аз като ти казах че не съм брокер нито ани нито строител, защо реши че приличам на "просеща циганка"!! Логично ти обясних да не се хабиш а да се съсредоточиш (!) към по-креативна за теб област (!).

Не мога да разбера какво те кара да пишеш тук !! Какво ново казваш - нали не си офца и простото блеене не би трябвало да ти доставя удоволствие ?

А за себе си - с нищо не съм ПОДСКАЗАЛ каква ми е ролята и функцията!! Така че ме съди само по коментара ми към теб! Освен удоволствието да тракаш по клавиатурата, хабиш времето на ДРУГИ да те про-четат !! Единственото нещо което ме дразни е това !!!

Не разбирам как Ви стартират нещо без причина и Вие вкупом намирате смисъл. Не разбирам след като не си участник защо пишеш тук !!

Аз както виждаш си стоя мълчаливо отстрани, но ми писва от ограничените драскачи тук !!!

Случайността (че не си купил още нищо) или нерешителността (да купиш каквото и да е) те направи гении на имотния пазар ??? Защото иначе нямаше да излъчваш такава самодоволност...

Не ти ли е ясно че след упражняването на 5-10г. бизнес за какъвто ТИ пишеш че правиш, инфлационните процеси ще те принудят да инвестираш Евентуалната си печалба в нещо по-доходно от нея. clap:

Е, след като това няма да са НИ защо драскаш ТУК ??????



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2009-09-19 16:25 от ttodorov.
Re: padashti ceni
19-09-2009 - 16:41:36
avatar
Споделих на какво ми заприлича изказването ти. То е стандартно, и други са го казвали и винаги е признак на някакъв предсмъртен вопъл. От сорта на "аз се вътрих, ама пък вие не знаете колко е гот".

Не държа да налучквам с какво се занимаваш, но при изразените мнения си или строителен предприемач, или АНИ, или си спекулант и си купил имоти с цел продажба с печалба и сега ти е кофти.

Мненията ни се различават, а диалогът започна от сравнението с Кока Кола - казах нещо, което е неоспоримо - много по-лесно се прави 500% печалба при ниски суми, отколкото 500% еднократно с 5-6 цифени печалби.

И също така за мен е неприемливо да се експлоатира невежеството на масите за подобни печалби. Вариантът Кока Кола е приемлив - хората не губят много и не стават роби заради еднократно решение за покупка.

Относно покупките - предполагам никой тук не отстоява мнението да не се купува въобще. Но преди 2006та. След това определено някаква лудост обзе масите и покупката може да се нарече само с едно - тотална глупост. Ако някой спекулант е успял да купи и продаде в този период - браво, но всички обикновени крайни купувачи (със средства различни от нарко приходи, рушвети, комисиони и т.н.) дълго време ще живеят с чувството на прецаканост.
Re: padashti ceni
19-09-2009 - 16:59:32
Не съм съгласен !!!!!

>Мненията ни се различават, а диалогът започна от сравнението с Кока Кола - казах >нещо, което е неоспоримо - много по-лесно се прави 500% печалба при ниски суми, >отколкото 500% еднократно с 5-6 цифени печалби.

- конкуренцията при малките суми е много по-голяма!

>И също така за мен е неприемливо да се експлоатира невежеството на масите за >подобни печалби. Вариантът Кока Кола е приемлив - хората не губят много и не стават >роби заради еднократно решение за покупка.

- Ето това ме дразни !! За едни може за други НЕ !!! Вариантът Кока Кола е приемлив !!!

Ако утре от ЕС обявят война на захарните и сладки изделия и безалкохолни напитки, тогава ще се окаже че отдавна не обичате Кока Кола и точно сега сте го разбрали smiling smiley

Ето това ме вбесява - посредствеността !! Много на брои и доста по-умни от ТЕБ участници във форума са изказвали не еднократно мненията си, че при едни и същи разходи за труд и материали на запад цените на НИ са мнооооооого по-високи от тези тук (Х5-10) ... и ме дразни че в БГ това се приема за нормално, но ТУК да бъдело по-ефтино !! Ами аз пък питам защо 10,000е/м2 да е нормално за Париж ?? Или ако това е европейска столица (защото София не е, и дори 1000Е/м2 е много за нея), защо за френската или испанска ривиера може да е 4-7,000е/м2 а за нашето черноморие да не може 1,000е/м2 ??... ето това ми е интересно на мен !...

Ами нали зем. земя поефтиня 2-3 пъти и сега е около 200лв/дка - защо не я купувате а ??? Че и фондовете спряха smiling smiley

- нали ще растат субсидиите... ?

Ейййй... той КапЕтализЪма бил по-голям Комунизъм от КомунизЪма :}

Поздрави !! spinning smiley sticking its tongue out
Re: padashti ceni
19-09-2009 - 17:26:03
avatar
ttodorov Написал:
-------------------------------------------------------
> До всички Додковци :
>
> Няма смисъл да пишете или да четете каквото и да е
> свързано с пазара на НИ !!
>
> Това няма никакъв смисъл за Вас, тъй като Вие не
> сте и никога няма да сте участници на този пазар,
> в смисъла на покупко-продажба в този сектор !!
>
> Винаги ще си живеете под наем или в маминия си
> апартмент и това ще си останат единствените Ви
> отношения с НИ !!
>
> Колкото и да падат цените (!!) за Вас винаги ще е
> скъпо и до сделка НЯМА да се стига, както и ако
> поскъпват също !!
>
> Понеже конкретния Додко е изключително ПРОСТ, ще
> отговоря на напиращия в неговото подсъзнание и
> движещ се в обратна на правилната посока към
> съзнанието му ВЪПРОС - Дали пък ttodorov не е
> брокер или АНИ ??
>
> - Не, неуважаемо и немое момче, и брокер не съм
> (за твое съжаление) приеми че съм просто философ
> !!
>
> Просто ми е интересен процеса на затъпяване на
> човечеството и силното му проявление в "последно
> време"...


clap: clap: clap: clap: clap: clap: clap: clap: clap: clap: clap: *ok* *bow* *bow*
Re: padashti ceni
19-09-2009 - 17:26:52
ttodorov Написал:
-------------------------------------------------------
> Не съм съгласен !!!!!
>
> >Мненията ни се различават, а диалогът започна
> от сравнението с Кока Кола - казах >нещо, което
> е неоспоримо - много по-лесно се прави 500%
> печалба при ниски суми, >отколкото 500%
> еднократно с 5-6 цифени печалби.
>
> - конкуренцията при малките суми е много
> по-голяма!
>
> >И също така за мен е неприемливо да се
> експлоатира невежеството на масите за >подобни
> печалби. Вариантът Кока Кола е приемлив - хората
> не губят много и не стават >роби заради
> еднократно решение за покупка.
>
> - Ето това ме дразни !! За едни може за други НЕ
> !!! Вариантът Кока Кола е приемлив !!!
>
> Ако утре от ЕС обявят война на захарните и сладки
> изделия и безалкохолни напитки, тогава ще се окаже
> че отдавна не обичате Кока Кола и точно сега сте
> го разбрали
>
> Ето това ме вбесява - посредствеността !! Много на
> брои и доста по-умни от ТЕБ участници във форума
> са изказвали не еднократно мненията си, че при
> едни и същи разходи за труд и материали на запад
> цените на НИ са мнооооооого по-високи от тези тук
> (Х5-10) ... и ме дразни че в БГ това се приема за
> нормално, но ТУК да бъдело по-ефтино !! Ами аз пък
> питам защо 10,000е/м2 да е нормално за Париж ??
> Или ако това е европейска столица (защото София не
> е, и дори 1000Е/м2 е много за нея), защо за
> френската или испанска ривиера може да е
> 4-7,000е/м2 а за нашето черноморие да не може
> 1,000е/м2 ??... ето това ми е интересно на мен
> !...
>
> Ами нали зем. земя поефтиня 2-3 пъти и сега е
> около 200лв/дка - защо не я купувате а ??? Че и
> фондовете спряха
>
> - нали ще растат субсидиите... ?
>
> Ейййй... той КапЕтализЪма бил по-голям Комунизъм
> от КомунизЪма
>
> Поздрави !!

Поредното уникално сравнение между Кока-Кола и НИ smiling smiley и поредното уникално изказване. За да не се задълбочавам, защото видимо няма да бъда разбран.
Кока-Кола е уникален, патентован продукт с тайна формула и като такъв не може по нито един критерий да се сравни с НИ (с някой наистина малки изключения, които не са определящи за пазара).
А по повод защо не може в София 10000е/м2, ами може защо да не може и по черноморието може и в Банко може. Пазарът, колкото и изкривен по български е свободен. Намери на кой да продадеш за 10000е/м2 няма кой да те спре. А ако не разбираш, че цените на НИ се определят и от много други неща, освен себестойност и търсена печалба не мога да ти помогна.

Re: padashti ceni
19-09-2009 - 17:31:36
avatar
Защото в България живеят българи с техните манталитет (мързеливост) и доходи. И според тези доходи е ненормално цените да са 1200 евро. Особено за продукта, който се предлага. Не виждам как това може да се дискутира изобщо.

Още повече, че има и реална проверка - 2-3 години се проведе горния експеримент и се видя до къде се стигна. "Световната финансова криза" съвсем не е виновна за провала на експеримента.
Re: padashti ceni
19-09-2009 - 20:26:06
Апартамент в Естония с месечен наем от 9 цента
Quote

Собственик на едностаен апартамент с площ 32 кв. м в естонския град Кивиоли реши да го даде под наем на символична цена от 1 естонска крона, което се равнява на 0.09 щатски долара, съобщава портала dv.ee
Според агенцията за недвижими имоти Имре Харикайнена, жилището е в добро състояние и предлага всички удобства, включително и кабелна телевизия.

Обявата била публикувана преди няколко дни, но до този момента никой не е проявил интерес въпреки сензационната цена. Брокери от естонски агенции за имоти обясняват, че даването под наем на имот в града е трудно, тъй като няма много посетители и никой не се нуждае от жилище. Поради тази причина собственикът няма претенции за някакви доходи от имота, просто иска да прехвърли битовите му сметки към наемателите. Сметките на подобно жилище възлизат на около 200 естонски крони (18.5 долара) на месец, а в зимните месеци могат да се покачат до 50 долара, посочват от агенцията.
[imoti.net]

Тази статия е един добър пример за онагледяване на ценообразуващите фактори в икономиката. Не е от значение дали става дума за НИ или, както обичаме да сравняваме, с домати, картофи, кока-кола и други стоки. От значение е да се разбере корелацията между предлагането и търсенето на дадена стока. Разбирането на тази сравнително проста зависимост е ключ към много отговори, за които иначе се спори безсмислено. Например защо на имотите им падат цените, защо доматите през зимата и пролетта са най-скъпи, защо златото е толкова ценно и др. По-задълбоченото разбиране на същата зависимост и анализирането на факторите, които влияят върху търсенето и предлагането дават възможност да се предвиждат бъдещи трендове и сътресения на пазарите. Звучи просто, но изключително малко хора се съобразяват с това в България днес. За един "български строителен предприемач"* цената е себестойност + определена от него печалба. Това е неговата формула за ценообразуване. Но е грешна, защото не отразява нито търсенето, нито предлагането. В действителност себестойността отразява разходите на предприемача, а печалбата може да бъде както положителна, така и отрицателна величина (загуба) и тя зависи изцяло от търсенето и предлагането. Ето защо, при липса на търсене и голямо предлагане, е естествено печалбата да е отрицателна (загуба), следователно цената да е величина, която да е по-ниска от себестойността. Цитираната статия е подобна илюстрация.
Несъобразяването с тези фундаментални принципи, присъщо на плановата икономика и на нейните чеда-бизнесмени* в условията на пазарна икономика, води до финансови загуби, социална деградация и маргинализация на индивида.

*Под "български строителен предприемач" и "чедо на плановата икономика-бизнесмен" да се разбира индивид, забогатял по престъпен начин и през периода 2000-2008 решил да става бизнесмен с джипка и строежи, с бизнес план от точно една дума - "Далавера" и анализ на пазарната среда тип - "Виж ко праят сички".
Съществуват изключения, но те не са обект на този коментар.
Re: padashti ceni
19-09-2009 - 20:36:57
>
> Поредното уникално сравнение между Кока-Кола и НИ
> и поредното уникално изказване. За да не се
> задълбочавам, защото видимо няма да бъда разбран.
> Кока-Кола е уникален, патентован продукт с тайна
> формула и като такъв не може по нито един критерий
> да се сравни с НИ (с някой наистина малки
> изключения, които не са определящи за пазара).
> А по повод защо не може в София 10000е/м2, ами
> може защо да не може и по черноморието може и в
> Банко може. Пазарът, колкото и изкривен по
> български е свободен. Намери на кой да продадеш за
> 10000е/м2 няма кой да те спре. А ако не разбираш,
> че цените на НИ се определят и от много други
> неща, освен себестойност и търсена печалба не мога
> да ти помогна.
>
>


Приемам че изобщо не отговаряш на постинга ми защото НЕ СИ ГО ПРОЧЕЛ !!!

Написах 1000е/м2 а не 10000е/м2 за София и ТО ИРОНИЧНО !!! Като иронично допълних че София НЕ Е Европейска столица, а очевидно, тя е !!

И ако някой ми отговори че цени от порядъка на 1000е/м2 не отговарят на заплатите на БГееца (както вече видях че Додката е направил междувременно бързайки като "пуле пред майка си"winking smiley, то ще попитам защо същото не важи и за електроенергията - ТОКА... но това пък се приема за нормално - тока да е на европейски цени за БГееца, въпреки че се произвежда в БГ от същия подложен на същите ниски заплати БГеец...

Но както и да е де... много ненормални неща започват да ми изглеждат НОРмаЛни, погледнати през погледа на посредствеността ТУК !!

Поздрави !! confused smiley
Re: padashti ceni
19-09-2009 - 20:44:12
>
> Поредното уникално сравнение между Кока-Кола и НИ
> и поредното уникално изказване. За да не се
> задълбочавам, защото видимо няма да бъда разбран.
> Кока-Кола е уникален, патентован продукт с тайна
> формула и като такъв не може по нито един критерий
> да се сравни с НИ (с някой наистина малки
> изключения, които не са определящи за пазара).

Ейй... аз забравих да Ти отговоря на първата част от поста!!

Значи че не си прав, ще ти Докажа по това, че ВСИЧКИ продукти на компанията Кока-Кола в БГ са на цената на продукта Кока-Кола... и дори и всичките да са патентовани - в което изобщо не се съмнявам, то те не са ТОЛКОВА УНИКАЛНИ колкото продукта Кока-Кола !! Та надценката на всички продукти на компанията Кока-Кола е еднаква, дори и на не толкова уникалните продукти сравнени с продукта Кока-Кола.

Та бих предположил че ОТЧАСТИ си прав, ако имаше разлика в цените на останалите продукти на компанията Кока-Кола в сравнение с продукта Кока-Кола... но няма eye popping smiley
Re: padashti ceni
19-09-2009 - 20:47:57
avatar
Ти със същия успех можеш да попиташ и защо хранителните стоки са шит, но по-скъпи от EU, но все пак тук говорехме за имоти (и както изглежда личните ти проблеми с набълбукване с такива в неподходящо време).

По-специално темата е падащи цени.

А когато (въобще) се стигне до приемливо нормализиране на цените и всички набълбукани с инвИстиции пресметнат колко неизгодни са те и как няма да са на плюс и след 200 години, психодиспансерите ще имат повече работа със сигурност.

Колкото и да кряскате по форумите, единственото ви спасение е машина на времето, но за съжаление такава не е измислена все още.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход