Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Излязоха данните за 2-ро тримесечие в агенцията по вписванията

Публикувано от kopan 
Re: Излязоха данните за 2-ро тримесечие в агенцията по вписванията
13-09-2009 - 18:55:23
avatar
Защото е важна посоката, скоростта и ускорението. Ако си се пуснала по писта и знаеш откъде си тръгнала и че си посредата, няма как да литнеш в космоса. Т.е. отправната точка в е доста важна, така определяш посоката

Ако си излетяла с ракета, няма как посредата да тръгнеш под остър ъгъл надолу - има забавяне, спиране и чак тогава надолу. Такива са нещата в природата - гладки. Хората като част от природата следват същите принципи (в случая стадни). Само ако има война или нещо друго, може да се наблюдава рязка смяна на посоки.

Затова в онази графика са свързани тримесечията през година с гладка линия - не съм се старал да я нагласям, тя просто е такава - факт. И като се сметне инерцията се вижда какво следва със сравнително голяма точност.
Re: Излязоха данните за 2-ро тримесечие в агенцията по вписванията
13-09-2009 - 19:16:07
avatar
dodo2 Написал:
-------------------------------------------------------
> Защото е важна посоката, скоростта и ускорението.
> Ако си се пуснала по писта и знаеш откъде си
> тръгнала и че си посредата, няма как да литнеш в
> космоса. Т.е. отправната точка в е доста важна,
> така определяш посоката

И откъде разбра че си посредата? И как можеш да определиш бъдещата си скорост, след като никога не си бил на тази писта и нямаш никаква представа нито за общата й денивелация, нито за особеностите по трасето, нито за общата й дължина? Откъде знаеш какво ти е ускорението и какво ще бъде? А дали няма да стане равна? Да завие под 180 градуса? Дали няма да има нанагорнище, или изведнъж да свърши и да излетиш някъде- я в космоса като от трамплин, я в шубраци, я да се разбиеш във вековно дърво?

> Ако си излетяла с ракета, няма как посредата да
> тръгнеш под остър ъгъл надолу - има забавяне,
> спиране и чак тогава надолу. Такива са нещата в
> природата - гладки. Хората като част от природата
> следват същите принципи (в случая стадни). Само
> ако има война или нещо друго, може да се наблюдава
> рязка смяна на посоки.

Нищо не следват хората, за съжаление. Ако следваха природните закони, нямаше непрекъснато да изпадат в кризисни ситуации.
Нищо гладко няма в сегашната ситуация- нито тук, нито по света. Това, което тресе всички страни, си е катастрофа и досега и ти, и куп други тук точно това набивате с постовете си- че държавата загива и трябва да й дръпнат шалтера.


> Затова в онази графика са свързани тримесечията
> през година с гладка линия - не съм се старал да я
> нагласям, тя просто е такава - факт. И като се
> сметне инерцията се вижда какво следва със
> сравнително голяма точност.

И дума не съм казала срещу упражненията ти. Докато ти и сие, се изтрепахте да олайвате желанието ми, освен да се изживявате като глобални анализатори, да кажете какво мислите за разликите в данните на двете тримесечия.
Re: Излязоха данните за 2-ро тримесечие в агенцията по вписванията
13-09-2009 - 19:18:48
avatar
камелия Написал:
-------------------------------------------------------
> > СЕРвелчо,
> А ти, взе ли мерки да можеш да докажеш произхода
> на фиктивните си пари за фиктивните покупко-
> продажби? Щото, я виж тук какво ти пророкуват "
> специалистите"- ще те погне Кушлев, че свят ще ти
> се завие........



Да Камилче, ма аз не знам брокер да издава фактура, а ти знаиш ли, че една лелка /брокерка/ преди 2 години, като и поисках данъчна фактура с ддс за 6 бона. щеще да припадне от притеснение. Да не си била ти eye popping smiley

Отказа ми първоначално и чак когато и казах, че ще се обърна към НАП за съдействие благоволи да издаде.
:] :] :]

Да не ти земат панелката дето си купила с комисионни без платени данъци на тях.
Има данъяни декларации дето пише всичко, имаш ли такава, че май брокерите даже не се и осигуряват....




Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2009-09-13 19:27 от Servel.
Re: Излязоха данните за 2-ро тримесечие в агенцията по вписванията
13-09-2009 - 19:46:21
avatar
Погледни графиката и разгледай поотделно четирите цветни линии. Гладки са. И няма как да завие на 180 градуса (в случая да има черта на 90 градуса), освен ако няма война = надолу, или ако не открием най-големите залежи в света на нефт или злато в България = безплатни пари = нагоре.

Причината за подигравките беше твоето ехидно споменаване на сравнението между второ и първо тримесечие, с цел да обориш там някой беше казал нещо на първа страница.

Но като погледнеш графиката по тримесечия (тази начупената) можеш да заключиш, че щом има чупки нагоре надолу, то те не съответстват на някакви отношения между съседни тримесечия, а просто отразяват някакви други фактори (както в годините на ръст, така и в годинита на спад). Още повече, като видиш и закономерността (абсолютно повторение на схемата всяка година), ще се сетиш, че е безпредметно сравнението на съседни тримесечия - просто абсолютно нищо не следва от разглеждането изолирано на две тримесечия едно след друго. Това е.

За да можеш да видиш картинката е необходимо да сравниш два периода, където има повторение на схемата (в случая периодът се пада една година).

Т.е. взимаш четири последни поредни тримесечия и ги сравняваш с предните четири поредни (общо осем). Ако констатацията е, че всяко по-ново тримесечие е с по-ниска стойност от съответното една година назад, то това е очевиден признак за постоянен закономерен спад. Без значение са вариациите между тримесечия вътре в периода (една година) - те са резултат от някакви други случки, фактори и общоприети дейности.

А когато вземеш повече от два периода от по четири тримесечия, можеш да начертаеш и тези криви, както аз направих и да видиш по-глобална картинка. Тогава с определена сигурност можеш да продължиш кривите и да кажеш какво мислиш за определен период вбъдеще.


камелия Написал:
-------------------------------------------------------
> dodo2 Написал:
> --------------------------------------------------
> -----
> > Защото е важна посоката, скоростта и
> ускорението.
> > Ако си се пуснала по писта и знаеш откъде си
> > тръгнала и че си посредата, няма как да
> литнеш в
> > космоса. Т.е. отправната точка в е доста
> важна,
> > така определяш посоката
>
> И откъде разбра че си посредата? И как можеш да
> определиш бъдещата си скорост, след като никога не
> си бил на тази писта и нямаш никаква представа
> нито за общата й денивелация, нито за особеностите
> по трасето, нито за общата й дължина? Откъде знаеш
> какво ти е ускорението и какво ще бъде? А дали
> няма да стане равна? Да завие под 180 градуса?
> Дали няма да има нанагорнище, или изведнъж да
> свърши и да излетиш някъде- я в космоса като от
> трамплин, я в шубраци, я да се разбиеш във вековно
> дърво?
>
> > Ако си излетяла с ракета, няма как посредата
> да
> > тръгнеш под остър ъгъл надолу - има
> забавяне,
> > спиране и чак тогава надолу. Такива са нещата
> в
> > природата - гладки. Хората като част от
> природата
> > следват същите принципи (в случая стадни).
> Само
> > ако има война или нещо друго, може да се
> наблюдава
> > рязка смяна на посоки.
>
> Нищо не следват хората, за съжаление. Ако следваха
> природните закони, нямаше непрекъснато да изпадат
> в кризисни ситуации.
> Нищо гладко няма в сегашната ситуация- нито тук,
> нито по света. Това, което тресе всички страни, си
> е катастрофа и досега и ти, и куп други тук точно
> това набивате с постовете си- че държавата загива
> и трябва да й дръпнат шалтера.
>
>
> > Затова в онази графика са свързани
> тримесечията
> > през година с гладка линия - не съм се старал
> да я
> > нагласям, тя просто е такава - факт. И като
> се
> > сметне инерцията се вижда какво следва със
> > сравнително голяма точност.
>
> И дума не съм казала срещу упражненията ти. Докато
> ти и сие, се изтрепахте да олайвате желанието ми,
> освен да се изживявате като глобални анализатори,
> да кажете какво мислите за разликите в данните на
> двете тримесечия.
>


Анонимен потребител
Re: Излязоха данните за 2-ро тримесечие в агенцията по вписванията
13-09-2009 - 19:52:16
Quote

Ами, дай си прозренията, Тинки!
Дадох си ги. Ако не можеш да схванеш защо трябва да гледаме 2007, а не 2008 - твой проблем.

Re: Излязоха данните за 2-ро тримесечие в агенцията по вписванията
13-09-2009 - 20:01:06
avatar
Servel Написал:
-------------------------------------------------------

> Да Камилче, ма аз не знам брокер да дажа фактура,
> ти знаиш ли, че една лелка преди 2 години, като и
> поисках данъчна фактура с ддс за 6 бона. щеще да
> припадне от притеснение. Да не си била ти
>
> Отказа ми първоначално и чак когато и казах, че ще
> се обърна към НАП за съдействие благоволи да
> издаде.
>
>
> Да не ти земат панелката дето си купила с
> комисионни без платени данъци на тях.


Много си злобничък, а защо- Господ знае! eye popping smiley
Моите жилища са купени отдавна- от комисион апартамент не се купува. Възможността да стане е само в мокрите завистнически представи на такива като теб. :]
Анонимен потребител
Re: Излязоха данните за 2-ро тримесечие в агенцията по вписванията
13-09-2009 - 20:08:28
Саме не разбрах, защо се хилиш на това, че с професията, която упражняваш не можеш да си купиш апартамент?
Abu
Re: Излязоха данните за 2-ро тримесечие в агенцията по вписванията
13-09-2009 - 20:24:04
Погледни графиката и разгледай поотделно четирите цветни линии. Гладки са. И няма как да завие на 180 градуса (в случая да има черта на 90 градуса), освен ако няма война = надолу, или ако не открием най-големите залежи в света на нефт или злато в България = безплатни пари = нагоре.

Причината за подигравките беше твоето ехидно споменаване на сравнението между второ и първо тримесечие, с цел да обориш там някой беше казал нещо на първа страница.

Но като погледнеш графиката по тримесечия (тази начупената) можеш да заключиш, че щом има чупки нагоре надолу, то те не съответстват на някакви отношения между съседни тримесечия, а просто отразяват някакви други фактори (както в годините на ръст, така и в годинита на спад). Още повече, като видиш и закономерността (абсолютно повторение на схемата всяка година), ще се сетиш, че е безпредметно сравнението на съседни тримесечия - просто абсолютно нищо не следва от разглеждането изолирано на две тримесечия едно след друго. Това е.

За да можеш да видиш картинката е необходимо да сравниш два периода, където има повторение на схемата (в случая периодът се пада една година).

Т.е. взимаш четири последни поредни тримесечия и ги сравняваш с предните четири поредни (общо осем). Ако констатацията е, че всяко по-ново тримесечие е с по-ниска стойност от съответното една година назад, то това е очевиден признак за постоянен закономерен спад. Без значение са вариациите между тримесечия вътре в периода (една година) - те са резултат от някакви други случки, фактори и общоприети дейности.

А когато вземеш повече от два периода от по четири тримесечия, можеш да начертаеш и тези криви, както аз направих и да видиш по-глобална картинка. Тогава с определена сигурност можеш да продължиш кривите и да кажеш какво мислиш за определен период вбъдеще.


dodo,
това, което обясняваш поразително прилича на задачките от тестовете за интелигентност. Факт е, че не всеки вниква в картинката и това не е причина за арогантност. Но също е факт, че няма кой знае каква практическа полза от разбирането. Интелигентните хора трудно правят пари, а свръх-интелигентните - почти им е невъзможно... По-полезно би било да се предвиди неадекватното поведение на неразбиращите от картинки (какъвто е нашият пазар на НИ), ама това ми се струва невъзможно. Така че... май сте в пат. Поне аз отстрани не вдявам повече...


Re: Излязоха данните за 2-ро тримесечие в агенцията по вписванията
13-09-2009 - 20:46:47
avatar
Тинки Уинки Написал:
-------------------------------------------------------
> Саме не разбрах, защо се хилиш на това, че с
> професията, която упражняваш не можеш да си купиш
> апартамент?


Защото никой, упражняващ професия, не може да събере за 2-3г. пари, че да си купи жилище. И защото си е за хилене- толкова злоба изсипвате тук, щото си мислите, че сме се напълнили с имоти от комисиони.
След това- че сме затънали в кредити.
И не можете да дочакате момента, в който би трябвало да ни докопат я данъчни, я Кушлев, я някой клиент да ни гръмне. :]

Re: Излязоха данните за 2-ро тримесечие в агенцията по вписванията
13-09-2009 - 21:32:26
> ... Интелигентните хора трудно правят пари, а свръх-интелигентните - почти им е невъзможно...

Не би трябвало да се счита, че това твърдение, вярно за патологическата държава България, в която броят на интелигентните хора СЕГА е пренебрежимо малък в сравнение с останалия "материал" (видно и в тази тема), е валидно за цивилизованите държави.

П.П. Ако не виждате връзка с горната фраза и лексемата "предикат" - не ми отговаряйте smiling smiley
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход