Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Излязоха данните за 2-ро тримесечие в агенцията по вписванията

Публикувано от kopan 
Re: Излязоха данните за 2-ро тримесечие в агенцията по вписванията
13-09-2009 - 09:29:28
avatar
dodo2 Написал:
-------------------------------------------------------
> Четвъртото е нагоре по план, но виж първото на
> 2010 (виж графиката) ще разчисти всички като
> Камелия за добруването на целокупния български
> народ.
>
> Едни тип кърлежи по-малко. Да видим кой ще се
> надува тук с двойни комисиони.


Ех, комплексарче жалко! Най- сетне изплю камъчето- тормозили те двойните ми комисиони. Казах ти отдавна, че си кръгъл нещастник, ама де ум да вденеш
И не се бутай в " народа"- твоето място е при дебилите- там добруваш най- добре.
Докато страдаш, че взимам двойни комисиони, ще дойде време пак да се върна на пазара и пак да почна да ги взимам. Щото времето си минава, нищо не е като вчера и съвсем различно ще е утре.
Само аутсайдерите си остават същите- плюещи, ревещи и завиждащи за всичко и на всички- няма нужда да ти обяснявам точно на теб- ти можеш да им кандидатстваш за шеф.
Abu
Re: Излязоха данните за 2-ро тримесечие в агенцията по вписванията
13-09-2009 - 11:39:32
Камелия,
С "момчетата" много време хабите в заяждания и не носите никаква полза с коментарите си! Или поне нищо съществено за практиката.
Напълно съм съгласен, че изнесените данни (графики) чудесно илюстрират поведението на пазара, без да коментирам достоверността им. Но съм съгласен и с теб, че не е задължително да се прави само изводът за предстоящият годишен спад. Пак казвам - могат да се извлекат практически ползи от тези данни (нещо, което опонентите ти не подсказват). Особено ако разполагаш със собствена статистика на твоите сделки през годините - а това те нямат...
Та така, вместо да се дърляте, измислете какво поведение би било най-приемливо на пазара на НИ днес.
Например дали не е възможно да се съобрази активността ти с очакваните нива на пазара. Нещо като зимата повече почивка и вътрешни за фирмата дейности, пролетта повече реклама, лятото повече хойкане, пък в годишния пик (ти си знаеш кога е) да обереш максимума...

Въпросът, който искам да задам и на двете страни в този спор е:
Как може да се спечели от ситуацията, поне теоретично?

ПП Ще повторя нещо, което Тинки не знам дали възприе при подобен спор на подобна тема:
Истината е не е абсолютно понятие - ако няма никаква полза от нея, не е никаква истина. Обратното - нещо недоказано или дори неистина, когато работи в полза на вярващите му, се превръща в истина.
Знам, че звучи сложно и префърцунено, но ако се замислите малко, точно така става в живота...
Re: Излязоха данните за 2-ро тримесечие в агенцията по вписванията
13-09-2009 - 12:50:27
Abu Написал:
> Камелия,
> С "момчетата" много време хабите в заяждания и не носите никаква полза с коментарите си!
> пазара, без да коментирам достоверността им. Но
> Въпросът, който искам да задам и на двете страни в този спор е:
> Как може да се спечели от ситуацията, поне теоретично?
> Истината е не е абсолютно понятие - ако няма никаква полза от нея, не е никаква истина.

Благодаря на Abu за мъдрите думи, в които намирам целия смисъл на моето мотаене вече година и половина по тоя форум, предимно в темата "База данни, Анализи, Синтези" http://forum.imoti.net/read.php?6,216199,page=1
Наистина, целта на анализите които се опитвам да правя при оскъдните (не съвсем достоверни) данни, е да се разбере по-добре миналото и сегашната ситуация, за да се синтезират заключения за тенденциите на цените в близкото бъдеще, за "да се спечели от ситуацията" не само теоретично.

Връзка с тази тема: досега разбрах едно: винаги, навсякъде, спадането на броя на продажбите е съпроводено от спад на цените, и обратното.

Пример: Франция:

Re: Излязоха данните за 2-ро тримесечие в агенцията по вписванията
13-09-2009 - 13:24:24
avatar
Не двойните комисиони по принцип, а подхода към купувачите "или ке ми станеш клиент, или нема да ти кажа кво продавам".

Ако бях продавач и те чуя да казваш горното за мой имот (нещо което отстояваше, като шеф-тъпак в онази тема за двойните комисиони) щеше да получиш силен ритник в гз.

@Abu - аз написах един практически резултат - през първото тримесечие на 2010, почти всички некадърни "брокери" като Камелия ще отидат в историята, а да се надяваме и че това ще е причина за по-сериозни регулации в този бранш.


камелия Написал:
-------------------------------------------------------
> dodo2 Написал:
> --------------------------------------------------
> -----
> > Четвъртото е нагоре по план, но виж първото
> на
> > 2010 (виж графиката) ще разчисти всички като
> > Камелия за добруването на целокупния
> български
> > народ.
> >
> > Едни тип кърлежи по-малко. Да видим кой ще
> се
> > надува тук с двойни комисиони.
>
>
> Ех, комплексарче жалко! Най- сетне изплю камъчето-
> тормозили те двойните ми комисиони. Казах ти
> отдавна, че си кръгъл нещастник, ама де ум да
> вденеш
> И не се бутай в " народа"- твоето място е при
> дебилите- там добруваш най- добре.
> Докато страдаш, че взимам двойни комисиони, ще
> дойде време пак да се върна на пазара и пак да
> почна да ги взимам. Щото времето си минава, нищо
> не е като вчера и съвсем различно ще е утре.
> Само аутсайдерите си остават същите- плюещи,
> ревещи и завиждащи за всичко и на всички- няма
> нужда да ти обяснявам точно на теб- ти можеш да им
> кандидатстваш за шеф.


Re: Излязоха данните за 2-ро тримесечие в агенцията по вписванията
13-09-2009 - 15:24:34
avatar
камелия Написал:
-------------------------------------------------------

> Тъпанар нещастен!
> Сто пъти ли трябва да ти кажа, че щом се сравнява
> първото с второто тримесечие, то е за да се види
> накъде вървят нещата. Дали става по- добре, или
> по- зле.
> Това, което се вижда при сравнението, е че нещата
> са по- добри през второто тримесечие, отколкото
> през първото.
> Това- за момента. Нищо повече, дървена главо!
> И разбери най- сетне, колкото и шоколад да изядеш,
> пак смрадливи лайна ще ръсиш около себе си. И ще
> вониш отдалеч. Това си ти, нищо друго не можеш да
> бъдеш.


КамИлче,

Второто тримесечие имаше повече продажби и по една друга причина - покачването 2но на нотариалните такси от 01.07.2009.

Както вече писах преди 2 дни, аз с мои роднини направихме 4 фиктивни покупко-продажби през 2Q, за да си спестим няколко бона... За теб няколко бона може да са нищо, но не всички са като тебе :}

Почакай да излязат данните за 3Q....

Re: Излязоха данните за 2-ро тримесечие в агенцията по вписванията
13-09-2009 - 15:38:33
avatar
Servel Написал:
-------------------------------------------------------

> КамИлче,
>
> Второто тримесечие имаше повече продажби и по една
> друга причина - покачването 2но на нотариалните
> такси от 01.07.2009.
>
> Както вече писах преди 2 дни, аз с мои роднини
> направихме 4 фиктивни покупко-продажби през 2Q, за
> да си спестим няколко бона... За теб няколко бона
> може да са нищо, но не всички са като тебе
>
> Почакай да излязат данните за 3Q....
>
>

СЕРвелчо,
Аз не смятам да заминавам никъде. Ще почакам и другите данни. Те може да са по- лоши. Може и да са по- добри. И пак ще ги сравня. И пак няма да правя прогнози. И пак няма да обръщам внимание на "разлепената" на сто места диаграма на комплексаря. По една причина- трябва да си пълен дебил, за да не знаеш, че двете тримесечия на тази година, са по- лоши от двете на миналата!
А ти, взе ли мерки да можеш да докажеш произхода на фиктивните си пари за фиктивните покупко- продажби? Щото, я виж тук какво ти пророкуват " специалистите"- ще те погне Кушлев, че свят ще ти се завие........ spinning smiley sticking its tongue out
Abu
Re: Излязоха данните за 2-ро тримесечие в агенцията по вписванията
13-09-2009 - 15:56:21
Добре, barbaron,
а не допускаш ли, че Камелия извлича полза от локалните пикове? Аз не твърдя, че го прави, но е възможно. Например средно голяма агенция би могла да бъде доста гъвкава в активността, съответно в разходите си, следвайки сезонния характер на търговийката... След като и тази година има ръст на Q2 спрямо Q1 (а някои се съмняваха дори в това) и очаквания пик на Q4, независимо от още по-големия пад на Q1-2010, какво пречи стратегияга на търговеца да е според тези данни. Значи, чакал е да не би нещо заради кризата драстично да се е променило - явно не е, ами тогава...
А каква точно стратегия... зависи от позицията му на пазара - за продавача е една, за купувача - друга, за посредника трета и т.н. Ако всички четяха данните (и на статистиката) по еднакъв начин, графиката сигурно щеше да е отвесно надолу.
Re: Излязоха данните за 2-ро тримесечие в агенцията по вписванията
13-09-2009 - 16:03:38
avatar
barbaron Написал:
-------------------------------------------------------

> Връзка с тази тема: досега разбрах едно: винаги,
> навсякъде, спадането на броя на продажбите е
> съпроводено от спад на цените, и обратното.
>
> Пример: Франция:

Е, поне за това сме на едно мнение. За мен, през първото тримесечие просто пазар нямаше. Второто показва раздвижване- не е най- важна разликата в броя сделки, а това, че ипотеките са повече. Както и заличените. Т.е., при това ниво на понижение на цените, са се явили купувачи и банките са отпуснали кредити. Имотният пазар е тежка машина- дали това е началния тласък, който би убедил някои продавачи да коригират още малко цените, ако искат да продадат в обозрим срок, не знам. Дали повече купувачи биха решили, че корекциите вече са приемливи, след като и банките свалят лихви, също не знам и не се наемам да гадая.
Затова не ме интересува какво е било миналата година по това време. Полза от четенето на вчерашен вестник в днешната ситуация- никаква.
Знам само, че точно в момента , в който отчетеш покачване на сделките, значи цените са спрели да падат. И е въпрос на дни да почнат да се покачват леко.........
Дали това е първото "V" от "W", както обясняваха някои тук, предстои да видим.
Re: Излязоха данните за 2-ро тримесечие в агенцията по вписванията
13-09-2009 - 16:15:34
Със сигурност не извлича никаква полза от локалните пикове. Както многократно е доказвала в този форум, няма багаж за такива сложни неща.
Re: Излязоха данните за 2-ро тримесечие в агенцията по вписванията
13-09-2009 - 16:35:02
avatar
Купувач Написал:
-------------------------------------------------------
> Със сигурност не извлича никаква полза от
> локалните пикове. Както многократно е доказвала в
> този форум, няма багаж за такива сложни неща.


Добре че, ти имаш. Да не те мисля, че цял живот ще си останеш неосъществен специалист по всичко. :]
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход