Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Възможна ли е цена 300-400 лв. на квадрат?

Публикувано от dmb 
Re: Възможна ли е цена 300-400 лв. на квадрат?
23-02-2012 - 12:03:22
Quote
javcho
Quote
PER0

Хе, хе, така си мислиш ти. Да ти давам ли примери за неща в БГ-то, които са по скъпи или приблизително равни с цените в Европа. Като например GSM услугите - най скъпи в цяла Европа, при заплати 10 пъти под европейските. Не разбирате пазарната логика, и българина доказа, че в пазарни условия е пропаднал. Доказателството - мизерната реалност около теб. Защо е така - политически, психологически или други фактори е друг въпрос. Нали пазарна икономика, нали конкуренция, нали свободна инициатива - е, кво стана ??? Цени европейски, заплати 10 пъти отдолу. Нали затова ви ограничаваха доходите последните 22 г. България стартира от едни изключителни ниски цени тогава, а сега е вече с цени равни на европейските. Е закво тогава ви режеха жестоко доходите?? Нали идеята беше да се ограничи инфлацията, пък то кво стана??? Та тъй си мислиш ти, че твоите мизерни доходи ще повлияят на цените. ДА, ама НЕ !!

Per0, някой те е излъгал за цените на GSM услугите.

---

Германия - [shop.vodafone.de]

Отваряш си 1 от четирите варианта. Най-важно е да се гледа графата - andere Mobilfunknetze(други мобилни мрежи), защото в Геpмания, почти никога не дават безплатни минути към дpугите опеpатоpи. При почти всичките им тарифи е 29сt или 57 стотинки за разговор към другите оператори

Най-популярната тарифа - [shop.vodafone.de]

Първо имаш такса 25Е - 50 лева
Неограничени безплатни разговори в мрежата на Vodafone
Разговори с другите мрежи - 29сt(57 стотинки)


Промоция на конкуpент - [www.t-mobile.de]

10Е - 20 лева месечна такса
100 безплатни минути към всички мрежи
29сt(57 стотинки) за разговор към всички, след свършването на 100те минути

Нормалните тарифи на T-mobile - [www.t-mobile.de], при всички имаш 29сt(57 стотинки) за разговор към другите оператори, като за тези над 15E имаш и 120 безплатни минути към всички.

---

В Англия, след като изхарчиш минутите от пакета, обикновенно е по 35p на минута или 80 стотинки.
Ето примерни цени на месец и колко минути към ВСИЧКИ мрежи включват, защото за разлика от Германия, тук минутите са към всички.
[www.o2.co.uk]

100mins - 20.50 паунда
200mins - 26.00 паунда
300mins - 31.00 паунда

---

В Италия [www.vodafone.it]
Цените за включените към всички оператори минути в пакетите са като в БГ, но в color=#FF0033]ЕВРО.[/color]
Когато свършат минутите, при повечето оператори е по 12ct(23 стотинки) на минута, за останалите минути.

---

В Австрия цените са по-ниски от БГ.

Достатъчно си редактирал, оценявам усилията ти. Е кво стана в крайна сметка. След изчерпване на минутите цените са съизмерими за БГ и останалите ЕС държави. По вашата логика требе ако сложим средна за ЕС цена 30 евроцента в БГ-то да е 3 евроцента-ако се съобразяват с заплатите. Да, обаче не е, а е 40 стотинки , които са 20 евроцента. Така ви дерат с тия GSM-ми, че на луди ви правят. Ако се обаждаш от Щатите на нормална европейска страна,към GSM, разговора се таксува към 4-5 цента/мин. Ако се обаждаш до БГ-то обаче,на GSM, мама мия става на 30 цента. Бахти скъпотията. Да не говорим, че в самите Щати няма значение дали звъниш на стационарен телефон, или GSM, разлика няма
Re: Възможна ли е цена 300-400 лв. на квадрат?
23-02-2012 - 12:12:13
Quote
javcho

Редактиран 9 път(и).Последна редакция на 2012-02-23 11:58 от javcho



Ooooo, Джафчо, след квалитетното прекарване на уикенда си се отдал на редактиране? Успял си да изциклиш само девет пъти?
Фала!
:]
Re: Възможна ли е цена 300-400 лв. на квадрат?
23-02-2012 - 12:14:54
Quote
Seira

Mай ме бъркаш със себе си, но за разлика от твоите доходи моите са ясни, осветлени и с платени всички данъци и осигуровки smiling smiley. Лично министъра Трайков ги обяви пред цяла България:



"През ноември 2011 г. средното брутно възнаграждение на служител, нает в HP GDC, е над 2400 лв., а средният осигурителен доход - 1942 лв., отбелязват от компанията."

HP GDC вече наемат и кретени?
Интересна информация, никога не бих предположил.......
:]
Re: Възможна ли е цена 300-400 лв. на квадрат?
23-02-2012 - 12:18:16
Quote
darkside
Quote
ivorad

[b

Личи си, че нямаш имоти.
Само че над 90% от българите имат
[/b]. Едва ли някой политик ще рискува с рязко повишаване на данъците на имотите, защото ако го направи - ще бъде пометен от избирателите-собственици.

Успех smiling smiley
Я слез на земята....щели да скочат собствениците.........тва не са е случвало от 1300 години, баси......и след като сам казваш, че 90% имат жилище, кой ша купува?
Е ми аз! За тва уважавай ма, прави ми писи-писи, щот съм потеншънълбайър, баси!

Даркоооооо, пак ли нещо недоразбра - "собствениците".......не, Тъмньо, казал съм "избирателите-собственици", което означава, че имам предвид не мержелеещите ти се въстания, а изборите, най-тривиални избори. Нали си спомняш - цоп в урната!
Хайде, оставям те да размишляваш дълбоко над тази нова за теб информация!
:]
Re: Възможна ли е цена 300-400 лв. на квадрат?
23-02-2012 - 12:33:16
Quote
ivorad
HP GDC вече наемат и кретени?
Интересна информация, никога не бих предположил.......
:]

Не само, че ни наемат, ами даже и предимство ни дават:

1. Защото сме кретени
2. Защото нямаме 2 лева в джоба

на всичкото отгоре и вече доста години ни търпят, щото са големи будали, ша знайш :]
Re: Възможна ли е цена 300-400 лв. на квадрат?
23-02-2012 - 13:01:17
Quote
камелия
Quote
камелия
Вярно е, че много българи се изнесоха, вярно е обаче, че над 80% от тях нямаха собственост тук.

Quote
hunterA
Може и да е вярно. Аз от такъв купих. *drunk*

Аз ли бъркам, или ти разправяше, че този, от когото си купил, е възрастен човек, чиито син е емигрирал и въпреки годините работа там, не е могъл да изкара за жилище, та бащата продава апартамента си тук и волю- неволю, емигрира също?
Напълно вярно. Затова и написах "Може и да е вярно. Аз от такъв купих." Само в процента не съм сигурен, но нека е така *beer*
Quote
камелия
Що се отнася до твърдението ми, то е също вярно, както е вярно и това- на PERO, защото нищо не е черно- бяло.
Навън с парите, които ще изкараш, не можеш нито жилище да си купиш, нито средна класа да станеш, но можеш да си изплащаш жилището тук или да го ремонтираш. Аз, като гледам, всички, които въздишат по "белите" страни, са убедени че там се изкарва " много"...........е вярно, гледано оттук и за нашите стандарти, че и харчено тук.:]
Ама пак не стана ясно. Единия казва да ходят и мед и масло (заплати 10 пъти по високи за клатене на крака). Ти твърдиш, че няма голям келипир и само да си плащаш разходите. Аз за това викам да се уеднаквите. Иначе моите виждания са, че никъде не се търсят ниско-квалифицирани хора в Европа сега. Испания, Португалия, Италия и Гърция са в доста голяма и се предполага продължителна криза. Там се бяха съсредоточили ниско-квалифицираните емигранти.
Re: Възможна ли е цена 300-400 лв. на квадрат?
23-02-2012 - 13:23:46
Quote
PER0


Достатъчно си редактирал, оценявам усилията ти. Е кво стана в крайна сметка.След изчерпване на минутите цените са съизмерими за БГ и останалите ЕС държави. По вашата логика требе ако сложим средна за ЕС цена 30 евроцента в БГ-то да е 3 евроцента-ако се съобразяват с заплатите. Да, обаче не е, а е 40 стотинки , които са 20 евроцента. Така ви дерат с тия GSM-ми, че на луди ви правят. Ако се обаждаш от Щатите на нормална европейска страна,към GSM, разговора се таксува към 4-5 цента/мин. Ако се обаждаш до БГ-то обаче,на GSM, мама мия става на 30 цента. Бахти скъпотията. Да не говорим, че в самите Щати няма значение дали звъниш на стационарен телефон, или GSM, разлика няма

Не редактирам.
Добавям абзаците(примерите) един по един.
Правя и други неща в това време и затова става така.

В крайна сметка, цените на GSM, интернет и сателитна телевизия, в България са доста ниски и с доста високо качество.
Казвам го от позицията на човек ползвал и плащал тези услуги в Германия, Австрия, Италия и Англия.

Аз не съм в отбора - заплатите са най-важни за цената на имотите.
Те оказват влияние, но дори не са в топ 3 на основните фактори.
Re: Възможна ли е цена 300-400 лв. на квадрат?
23-02-2012 - 13:36:01
ИТ сектора май ще го д-ха нещо.

[www.investor.bg]

мерси



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2012-02-23 13:54 от Imotko.
Re: Възможна ли е цена 300-400 лв. на квадрат?
23-02-2012 - 13:42:14
Quote
hunterA

Ама пак не стана ясно. Единия казва да ходят и мед и масло (заплати 10 пъти по високи за клатене на крака). Ти твърдиш, че няма голям келипир и само да си плащаш разходите. Аз за това викам да се уеднаквите. Иначе моите виждания са, че никъде не се търсят ниско-квалифицирани хора в Европа сега. Испания, Португалия, Италия и Гърция са в доста голяма и се предполага продължителна криза. Там се бяха съсредоточили ниско-квалифицираните емигранти.

hunterA, има различни варианти. И всеки случай си има своите особености - дали имаш квалификация или не, и т.н. Даже преди известно време спорих с Камелия на подобна тема, и пак не стигнахме до съгласие. Аз казвам вариант - навън, Камелия се е спряла на друг възможен според нея. Това само увеличава възможностите на този, който е в затруднено парично положение-дали да правиш пари тук, или там. Така че всеки си прави неговия избор. За кво клатене на крака съм казал????? Клатенето на крака, като си седнеш в къщи си ги клати колкото искаш. Човек, който е ниско квалифициран и тук не може да работи нищо, и навън не може да работи нищо. Закво ти е такъв човек???? Затуй се пишат резюмета, CV-та - кой какво може да прави, и кой какво умее най добре. Сега, разликата между тук и навън е, че нискоквалифициран човек навън ще прави 3 пъти повече от квалифициран тук. Ако успее да се издигне и достигне до същата позиция, която е бил в БГ-то като специалист, ще прави 10 пъти повече пари. Но не за клатене на крака, това си го избийте от главите.
Re: Възможна ли е цена 300-400 лв. на квадрат?
23-02-2012 - 14:04:04
Quote
Imotko
ИТ сектора май ще го д-ха нещо.

[www.investor.bg]

Мдаммм, както отсече другарят Иванов ще се преквалифицираме в плочкаджии скоро... :]
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход