Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Възможна ли е цена 300-400 лв. на квадрат?

Публикувано от dmb 
Re: Възможна ли е цена 300-400 лв. на квадрат?
23-02-2012 - 10:03:34
Quote
Imotko
Поради което скоро няма да има какво да купуват.

Скоро, скоро - колко ще е скоро?
Re: Възможна ли е цена 300-400 лв. на квадрат?
23-02-2012 - 10:07:30
България е с отворена към света икономика и най-вече към ЕС,което ще рече разграден двор.Няма защитни механизми за икономическата инициатива на населението чрез мита и акцизи и ролята на държавата е сведена до това да събира данъци и да си раздава бонуси.Огромния и тежък административен "капацитет" тежи на доходите на населението,същевременно са унищожени цели отрасли на икономиката заради внос на стоки с дотирани експортни цени. Така цените са европейски пък доходите 10 пъти по-ниски заради издръжката на държавата ,няма производство и царят монополите най-вече. Например приходите от туризма са 2 пъти по-малки от бюджетните заплати.
Въпроса е при 650 000 бюджетници кой работи в тази държава и колко са заетите в частния сектор,нагърбени да ги издържат?
Re: Възможна ли е цена 300-400 лв. на квадрат?
23-02-2012 - 10:08:29
Quote
Seira
Quote
Imotko
разни форумни сеирджии с 2 лева в джоба.

Mай ме бъркаш със себе си, но за разлика от твоите доходи моите са ясни, осветлени и с платени всички данъци и осигуровки smiling smiley. Лично министъра Трайков ги обяви пред цяла България:

[www.mediapool.bg]

"През ноември 2011 г. средното брутно възнаграждение на служител, нает в HP GDC, е над 2400 лв., а средният осигурителен доход - 1942 лв., отбелязват от компанията."

Чудесно, значи 1200Е на месец, годишно 14400Е, по 6 (доход на домакиство по 3, т.е работят и двамата) излиза 86000Е. И сметките кое колко трябва да струва започват да се вързват горе долу. Ако беше в Щатите щеше да взимаш 3-4 пъти повече.
Re: Възможна ли е цена 300-400 лв. на квадрат?
23-02-2012 - 10:17:31
Строителството е на върха на пирамидата, по-трудно от него е само хотелиерството и ресторантьорството, поне така ми е казвал мистър Сюдо. Много е трудно е строител да фалира по простата причина, че работи с главата си и опита си, друго не му трябва. Има строители, които 50 години карат само с една чанта. Дори да загубе всичките си пари, пак ще ги направи, защото прави нещо с реална стойност, която при отпадане на 80% от строителите ще скочи чуствително. Наистина много строители купиха земя, но това е най-ценната стока, просто повече не се произвежда. Като не могат да я реализират сега ще го направят след 2, 10 или 20 г., докато не продадеш ли контейнера с лаптопи за 3 месеца трябва да им свалиш цената 2 пъти или да ги пуснеш като детски играчки.

Цената на билетчето е смързана с борсова стока, но тази стока е била борсова и при Тодор Велики, когато билетчето беше 6 ст.

Аз винаги питам младежите с високи зарлати в АТ сектора колко взимат колегите им на 50-60 г., сега трябва да променя въпроса, колко взимат тези на 60-75 г., защото ще се пенсионираме на 70-75? Затова и е хубаво, че го има строителството, защото едно уфатно момче на 40 г. без проблеми ще се научи да лепи плочки или носи кофи.
Re: Възможна ли е цена 300-400 лв. на квадрат?
23-02-2012 - 10:33:02
avatar
Quote
portokal
бай перо искам да ти обесня че цената на билетчето е свързана с борсова стока -петрол чиято цена я определя международния пазар.затова не е свързана с покупателната сила на българина.стойността на недвижимите имоти в българия не се определя от международните борси а от особенностите на българския пазар.колкото до хората които отиват да искарват пари в чужбина които успее да се закрепи продава квот има на квит може пари в българия и се остановява в новата си родина.никoй не е луд да се връща назад защот "логиката свършва там където почва българия" представете си какво ще е 2014 когато отпаднат всички ограничения за работа на българи в европа.според мене тогава в българия сте останат само неподвижните.и не забравяйте че то и в испания не е имало градове призраци преди да се появят !

Така, както компетентно обясняваш, забравяш че борсовите стоки не започват и не свършват с петрола.
Ако си направиш труда да провериш, ще видиш колко от компонентите на строителството са на същия режим.
Вярно е, че много българи се изнесоха, вярно е обаче, че над 80% от тях нямаха собственост тук.
В годините на бума, купиха с намерението да печелят от наем и да имат имот, когато се върнат.
Не е вярно, че никой не се връща- миналата година са си дошли над 24 000 души.
Да, защото има световна рецесия и в " новите им родини", няма място за тях.
Аз си представям какво ще стане през 2014г., въпросът е дали ти си представяш?
Мисля, че не- ти си представяш как ще стъпиш като аслан в някоя " бяла" страна и ще те наобиколят работодатели, молейки те да постъпиш при тях на работа срещу пълна шапка с евра.
Ами, няма да стане, защото и те се заринаха от полу- неграмотни хора, търсещи неквалифицирана работа.
Защото и там безработицата расте и настроенията на местните срещу мераклиите да им заемат работните места, все повече се негативизират.
Re: Възможна ли е цена 300-400 лв. на квадрат?
23-02-2012 - 11:06:46
Quote
др. Иванов
Строителството е на върха на пирамидата, по-трудно от него е само хотелиерството и ресторантьорството, поне така ми е казвал мистър Сюдо. Много е трудно е строител да фалира по простата причина, че работи с главата си и опита си, друго не му трябва. Има строители, които 50 години карат само с една чанта. Дори да загубе всичките си пари, пак ще ги направи, защото прави нещо с реална стойност, която при отпадане на 80% от строителите ще скочи чуствително. Наистина много строители купиха земя, но това е най-ценната стока, просто повече не се произвежда. Като не могат да я реализират сега ще го направят след 2, 10 или 20 г., докато не продадеш ли контейнера с лаптопи за 3 месеца трябва да им свалиш цената 2 пъти или да ги пуснеш като детски играчки.

Цената на билетчето е смързана с борсова стока, но тази стока е била борсова и при Тодор Велики, когато билетчето беше 6 ст.

Аз винаги питам младежите с високи зарлати в АТ сектора колко взимат колегите им на 50-60 г., сега трябва да променя въпроса, колко взимат тези на 60-75 г., защото ще се пенсионираме на 70-75? Затова и е хубаво, че го има строителството, защото едно уфатно момче на 40 г. без проблеми ще се научи да лепи плочки или носи кофи.
Иваноф, мноу си прав, брато! 1+
Re: Възможна ли е цена 300-400 лв. на квадрат?
23-02-2012 - 11:08:39
Quote
PER0

Хе, хе, така си мислиш ти. Да ти давам ли примери за неща в БГ-то, които са по скъпи или приблизително равни с цените в Европа. Като например GSM услугите - най скъпи в цяла Европа, при заплати 10 пъти под европейските. Не разбирате пазарната логика, и българина доказа, че в пазарни условия е пропаднал. Доказателството - мизерната реалност около теб. Защо е така - политически, психологически или други фактори е друг въпрос. Нали пазарна икономика, нали конкуренция, нали свободна инициатива - е, кво стана ??? Цени европейски, заплати 10 пъти отдолу. Нали затова ви ограничаваха доходите последните 22 г. България стартира от едни изключителни ниски цени тогава, а сега е вече с цени равни на европейските. Е закво тогава ви режеха жестоко доходите?? Нали идеята беше да се ограничи инфлацията, пък то кво стана??? Та тъй си мислиш ти, че твоите мизерни доходи ще повлияят на цените. ДА, ама НЕ !!

Per0, някой те е излъгал за цените на GSM услугите.

---

Германия - [shop.vodafone.de]

Отваряш си 1 от четирите варианта. Най-важно е да се гледа графата - andere Mobilfunknetze(други мобилни мрежи), защото в Геpмания, почти никога не дават безплатни минути към дpугите опеpатоpи. При почти всичките им тарифи е 29сt или 57 стотинки за разговор към другите оператори

Най-популярната тарифа - [shop.vodafone.de]

Първо имаш такса 25Е - 50 лева
Неограничени безплатни разговори в мрежата на Vodafone
Разговори с другите мрежи - 29сt(57 стотинки)


Промоция на конкуpент - [www.t-mobile.de]

10Е - 20 лева месечна такса
100 безплатни минути към всички мрежи
29сt(57 стотинки) за разговор към всички, след свършването на 100те минути

Нормалните тарифи на T-mobile - [www.t-mobile.de], при всички имаш 29сt(57 стотинки) за разговор към другите оператори, като за тези над 15E имаш и 120 безплатни минути към всички.

---

В Англия, след като изхарчиш минутите от пакета, обикновенно е по 35p на минута или 80 стотинки.
Ето примерни цени на месец и колко минути към ВСИЧКИ мрежи включват, защото за разлика от Германия, тук минутите са към всички.
[www.o2.co.uk]

100mins - 20.50 паунда
200mins - 26.00 паунда
300mins - 31.00 паунда

---

В Италия [www.vodafone.it]

300minuti - 30E al mese(на месец)
600minuti - 40E al mese(на месец)

Цените за включените към всички оператори минути в пакетите са като в БГ, но в ЕВРО - реално са двойни. Когато свършат минутите, при повечето оператори е по 12ct(23 стотинки) на минута, за останалите минути.

---

Между Испания и Италия разликите са минимални.

---

В Австрия цените са по-ниски от БГ.



Редактиран 9 път(и).Последна редакция на 2012-02-23 11:58 от javcho.
Re: Възможна ли е цена 300-400 лв. на квадрат?
23-02-2012 - 11:20:47
Начетох се на "бисери" тази сутрин...голЕм смЕх пада smiling smiley Но другаря Иванов пак изби рибата. Какви контейнери бе другарю, моля ви се, аз не съм продал един компютър в живота си. Аз не съм търговец, а IT Consulatant - продавам единствено знанията и уменията си. И съм на 40+, а имам колеги над 55 годишни, които вземат повече от мен, защото са по-квалифицирани и знаят и могат повече от мен.
Re: Възможна ли е цена 300-400 лв. на квадрат?
23-02-2012 - 11:32:38
Quote
камелия
Вярно е, че много българи се изнесоха, вярно е обаче, че над 80% от тях нямаха собственост тук.
В годините на бума, купиха с намерението да печелят от наем и да имат имот, когато се върнат.
Не е вярно, че никой не се връща- миналата година са си дошли над 24 000 души.
Да, защото има световна рецесия и в " новите им родини", няма място за тях.
Аз си представям какво ще стане през 2014г., въпросът е дали ти си представяш?
Мисля, че не- ти си представяш как ще стъпиш като аслан в някоя " бяла" страна и ще те наобиколят работодатели, молейки те да постъпиш при тях на работа срещу пълна шапка с евра.
Ами, няма да стане, защото и те се заринаха от полу- неграмотни хора, търсещи неквалифицирана работа.
Защото и там безработицата расте и настроенията на местните срещу мераклиите да им заемат работните места, все повече се негативизират.
Ками я се разберете с PERO, че неговата пропаганда е който няма пари да бяга на вън да изкара. Ти твърдиш, че там зле и се връщат тука. Уеднаквете плана, че така малко стой смешно през няколко мнения така да си противоречите.

Quote
камелия
Вярно е, че много българи се изнесоха, вярно е обаче, че над 80% от тях нямаха собственост тук.
Може и да е вярно. Аз от такъв купих. *drunk*
Re: Възможна ли е цена 300-400 лв. на квадрат?
23-02-2012 - 11:49:25
avatar
Quote
камелия
Вярно е, че много българи се изнесоха, вярно е обаче, че над 80% от тях нямаха собственост тук.

Quote
hunterA
Може и да е вярно. Аз от такъв купих. *drunk*

Аз ли бъркам, или ти разправяше, че този, от когото си купил, е възрастен човек, чиито син е емигрирал и въпреки годините работа там, не е могъл да изкара за жилище, та бащата продава апартамента си тук и волю- неволю, емигрира също?
Що се отнася до твърдението ми, то е също вярно, както е вярно и това- на PERO, защото нищо не е черно- бяло.
Навън с парите, които ще изкараш, не можеш нито жилище да си купиш, нито средна класа да станеш, но можеш да си изплащаш жилището тук или да го ремонтираш. Аз, като гледам, всички, които въздишат по "белите" страни, са убедени че там се изкарва " много"...........е вярно, гледано оттук и за нашите стандарти, че и харчено тук.:]
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход