Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Възможна ли е цена 300-400 лв. на квадрат?

Публикувано от dmb 
Re: Възможна ли е цена 300-400 лв. на квадрат?
22-02-2012 - 17:06:31
avatar
Quote
drakkar


Ето заради такова мислене няма обороти и икономиката е в застой. Лекарството:
1. данък за построени жилища, нарочно неполучаващи акт 16 + солени глоби
2. увеличаване на данък имоти до 0,5% от данъчната оценка примерно
3. данък за втори имот / инвестиционен / - 1% от данъчната оценка
4. данък за трети имот / инвестиционен / - 2% от данъчната оценка и т.н.

Не, проблемът е в здрави, млади и прави хора, които реват по цял ден по форумите, колко е лошо положението, вместо да се хванат и да поработят.
Като те гледам и теб, как не излизаш от нета............какво очакваш- да дойде пак социализЪма, че да махнат главите на гадните рентиери и да раздадат собствеността им на пролетариата, трудещ се над клавиатурата?:]
Re: Възможна ли е цена 300-400 лв. на квадрат?
22-02-2012 - 17:07:23
avatar
Quote
ivorad
Личи си, че нямаш имоти.
Само че над 90% от българите имат. Едва ли някой политик ще рискува с рязко повишаване на данъците на имотите, защото ако го направи - ще бъде пометен от избирателите-собственици.
Обаче нищо не пречи ти /и такива, като тебе/ да си мечтаете на воля!
Успех smiling smiley

По този въпрос усилено се работи почти 20 години. Резултата ще е видим съвсем скоро. Няма нищо случайно ...

Има три вида загуби: малки, големи, и загуба на всичко. Който го проумee - печели !
Re: Възможна ли е цена 300-400 лв. на квадрат?
22-02-2012 - 17:17:02
Quote
drakkar


Ето заради такова мислене няма обороти и икономиката е в застой. Лекарството:
1. данък за построени жилища, нарочно неполучаващи акт 16 + солени глоби
2. увеличаване на данък имоти до 0,5% от данъчната оценка примерно
3. данък за втори имот / инвестиционен / - 1% от данъчната оценка
4. данък за трети имот / инвестиционен / - 2% от данъчната оценка и т.н.

За да се увеличи внесения данък е необходимо имотите да поскъпнат, защото данъка се определя от продажната цена. Т.е . по високи цени - по големи данъци. Колкото са по скъпи имотите - толкова повече ще са внесените пари като данък. И още- да напомня - данък върху лихвите от влогове. Просто е задължително те да се облагат. Задължително е да поскъпнат и наемите - също за да се плаща по голям данък, както и за да покриват увеличените данъци върху имота.
Re: Възможна ли е цена 300-400 лв. на квадрат?
22-02-2012 - 17:21:09
Quote
drakkar
Quote
ivorad
Личи си, че нямаш имоти.
Само че над 90% от българите имат. Едва ли някой политик ще рискува с рязко повишаване на данъците на имотите, защото ако го направи - ще бъде пометен от избирателите-собственици.
Обаче нищо не пречи ти /и такива, като тебе/ да си мечтаете на воля!
Успех smiling smiley

По този въпрос усилено се работи почти 20 години. Резултата ще е видим съвсем скоро. Няма нищо случайно ...

Какъв резултат и колко скоро?
*xxx*
Re: Възможна ли е цена 300-400 лв. на квадрат?
22-02-2012 - 18:41:48
Quote
ivorad

[b

Личи си, че нямаш имоти.
Само че над 90% от българите имат
[/b]. Едва ли някой политик ще рискува с рязко повишаване на данъците на имотите, защото ако го направи - ще бъде пометен от избирателите-собственици.

Успех smiling smiley
Я слез на земята....щели да скочат собствениците.........тва не са е случвало от 1300 години, баси......и след като сам казваш, че 90% имат жилище, кой ша купува?
Е ми аз! За тва уважавай ма, прави ми писи-писи, щот съм потеншънълбайър, баси!
Re: Възможна ли е цена 300-400 лв. на квадрат?
22-02-2012 - 19:29:04
avatar
Данъците задушават икономиката и предприемчивостта, за сметка на бюрокрацията, която се храни с тях.

Преди време попаднах на едно интересно изследване сравняващо два щата в САЩ с различен подход в данъчната си политика. Както можеше и да се очаква, там където данъците бяха по-ниски, икономическото развитие бе по-голямо, а оттам се събираха и повече постъпления към федералният бюджет. Същото правило си важи навсякъде по света - колкото по-голяма сопа вадиш, толкова по-малко желаещи ще намериш, които да я изядат. smiling smiley
( за пример може да се разгледа политиката на Петър I-ви )

Така че, призивът да се вдигнат данъците за да се стимулира пазарът на имоти, го приемам по-скоро от към забавната му страна.
Пазарът на имоти може да се стимулира единствено чрез по-висок стандар на живот за населението, нещо, което не виждам как ще се случи на фона на полителита, с който разполагаме за управление на държавата ни. Трябва ни новият Буров, но той отдавна вече е емигрирал и няма никакво намерение да се върне.

- Как е, как е, продават ли се имотите?
- ... миииии продават се ..., ама не се купуват нещо?!!
Re: Възможна ли е цена 300-400 лв. на квадрат?
22-02-2012 - 19:36:56
Quote
drakkar


Ето заради такова мислене няма обороти и икономиката е в застой. Лекарството:
1. данък за построени жилища, нарочно неполучаващи акт 16 + солени глоби
2. увеличаване на данък имоти до 0,5% от данъчната оценка примерно
3. данък за втори имот / инвестиционен / - 1% от данъчната оценка
4. данък за трети имот / инвестиционен / - 2% от данъчната оценка и т.н.

Лекарство за кого бе? Ми нали повече пари в държавата -по-малко в населението,или то е брашнян чувал,колкото и да го тупаш все пуска?
Ей ,туй бюджетниците ще изядете държавата от заплати,бонуси и рушвети и сте докарали населението до най-бедното не само в Европа.

650 000 са бюджетниците на копанката,ми кой да ви храни и да вземате и бонуси отгоре на всичко? Защо заплатите на населението от трудови доходи са десет пъти по-малки от европейските? Ами щото на копанката са 10 пъти повече хрантутниците.
Re: Възможна ли е цена 300-400 лв. на квадрат?
22-02-2012 - 20:41:09
Quote
Imotko
Quote
TZARS
Quote
Брокеръ
Quote
TZARS
Сега има строители със собствена база (камиони, арматурни дворове, цех за дограми, бригади) + кеш пари, дори и с готови проекти, но не започват ново строителство. Сметките не излизат.

А сметките за загубите от поддръжката на тези неща как ще излезе? *huh*

Така е, загубите са им жестоки.
Разпуснали са си хората по домовете и ако се отвори обект на ишлеме - събират дружината.
Стоят и чакат по-добри времена. Някои опитват да разпродават техника, но купувачи няма.
Големите акули се оправят покрай държавни и общински поръчки, малките горят
Щом видях бетоновоз със седмична винетка, за какво говорим.

Загубите въобще, ама въобще не са големи, още по-малко жестоки. Не заблуждавай сривльовците, те това и чакат, да им кажеш, че някойси е зле.
Ако аз например съм построил пет-шест блока в бума, то имам заделени 1-2 милиона и въобще не ми пука за газ, мас и оцет, дори да имам непродадени 10 жилища. Кредити нямам, защото съм имал малко мозък в главата и не съм инвестирал неразумно в парцели и ливади. За 5-6 блока не са ми трябвали арматурни дворове, цехове за дограма и прочие, та такива дертове нямам. Работници също нямам, даже и секретарката е уволнена /уредена на друга работа, ценен кадър все пак/.
Imotko айде спри се с фантазиите и сънищата.Как се построяват пет шест блока за две години без кредити че не разбрах?И кой ей така ще ти даде толкова голяма сума срещу голия ти задник?А да не говорим колко могат да се продадат?Аман от теоретици и фантазьори в тоя форум.
Re: Възможна ли е цена 300-400 лв. на квадрат?
22-02-2012 - 20:47:33
Quote
aircraftcarrier
Imotko айде спри се с фантазиите и сънищата.Как се построяват пет шест блока за две години без кредити че не разбрах?И кой ей така ще ти даде толкова голяма сума срещу голия ти задник?А да не говорим колко могат да се продадат?Аман от теоретици и фантазьори в тоя форум.

Ти не се бъзикай с Imotko той всичко на зелено продава. Разбира ги тези работи. Още не е изкопал дупката и милионите ги е направил.
Re: Възможна ли е цена 300-400 лв. на квадрат?
22-02-2012 - 22:52:13
Казвам "ако съм направил", ама не съм аз. Познавам обаче поне 20/двадесет/ фирми, които от 2003г. до 2009г., а повечето и досега, са построили без кредит и продали поне по 5-6 блока.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход