Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Възможна ли е цена 300-400 лв. на квадрат?

Публикувано от dmb 
Re: Възможна ли е цена 300-400 лв. на квадрат?
22-02-2012 - 23:19:46
бай перо искам да ти обесня че цената на билетчето е свързана с борсова стока -петрол чиято цена я определя международния пазар.затова не е свързана с покупателната сила на българина.стойността на недвижимите имоти в българия не се определя от международните борси а от особенностите на българския пазар.колкото до хората които отиват да искарват пари в чужбина които успее да се закрепи продава квот има на квит може пари в българия и се остановява в новата си родина.никoй не е луд да се връща назад защот "логиката свършва там където почва българия" представете си какво ще е 2014 когато отпаднат всички ограничения за работа на българи в европа.според мене тогава в българия сте останат само неподвижните.и не забравяйте че то и в испания не е имало градове призраци преди да се появят !



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2012-02-22 23:36 от portokal.
Re: Възможна ли е цена 300-400 лв. на квадрат?
23-02-2012 - 08:21:03
avatar
Quote
Imotko
Quote
TZARS
Quote
Брокеръ
Quote
TZARS
Сега има строители със собствена база (камиони, арматурни дворове, цех за дограми, бригади) + кеш пари, дори и с готови проекти, но не започват ново строителство. Сметките не излизат.

А сметките за загубите от поддръжката на тези неща как ще излезе? *huh*

Така е, загубите са им жестоки.
Разпуснали са си хората по домовете и ако се отвори обект на ишлеме - събират дружината.
Стоят и чакат по-добри времена. Някои опитват да разпродават техника, но купувачи няма.
Големите акули се оправят покрай държавни и общински поръчки, малките горят
Щом видях бетоновоз със седмична винетка, за какво говорим.

Загубите въобще, ама въобще не са големи, още по-малко жестоки. Не заблуждавай сривльовците, те това и чакат, да им кажеш, че някойси е зле.
Ако аз например съм построил пет-шест блока в бума, то имам заделени 1-2 милиона и въобще не ми пука за газ, мас и оцет, дори да имам непродадени 10 жилища. Кредити нямам, защото съм имал малко мозък в главата и не съм инвестирал неразумно в парцели и ливади. За 5-6 блока не са ми трябвали арматурни дворове, цехове за дограма и прочие, та такива дертове нямам. Работници също нямам, даже и секретарката е уволнена /уредена на друга работа, ценен кадър все пак/.

Теоретично си прав, обаче 99% от строителите бяха с изключително агресивна политика.
Спечелените пари ги инвестираха бързо в поляни и ливади.
Искаха да си осигурят фронт за работа за поне 10 години напред.
Затова сега са в тежко положение.
Познавам архитект с изготвени над 30 арх проекта на сгради капарирани от строители.
Проектите отлежават вече 3-та година, строителите не идват да си доплатят поръчката.
Нека това не е поле за изява на сривльовците, но това е според моят поглед.
В момента всички строители се ужасяват от новините за покачващи се горива, газ, ток.
Себестойността на новото строителство се качва и това влошава още повече положението.
А купувачите търсят все по-евтино.
Re: Възможна ли е цена 300-400 лв. на квадрат?
23-02-2012 - 09:02:27
Поради което скоро няма да има какво да купуват.
Re: Възможна ли е цена 300-400 лв. на квадрат?
23-02-2012 - 09:07:17
avatar
Quote
Imotko
Поради което скоро няма да има какво да купуват.

Да, като се изчерпи днешното качествено, новото ще е на по-висока цена.
Re: Възможна ли е цена 300-400 лв. на квадрат?
23-02-2012 - 09:15:31
Аз имам крайно мнение по въпроса. 80% от строителните фирми в България трябва да фалират или изчезнат, защото нямат уменията и качествата да оцеляват в трудна пазарна ситуация. Трябва да останат само тези, които могат дето се вика от камъка вода да изтискат и да работят не като надуват печалбата на 50-100%, а като непрестанно оптимизират дейността си. Това джипари, силиконки, екзотични екскурзии на другия край на света, вилички край морето за по 1-2 милиона и т.н. трябва да останат в миналото. Славните времена отминаха, а близкото бъдеще се очертава доста мрачно, не само за строителния бизнес.
Re: Възможна ли е цена 300-400 лв. на квадрат?
23-02-2012 - 09:18:23
Джипарите, силиконките и екзотичните екскурзии няма и да изчезнат, а и защо, като са хубави работи.
Просто не са за всеки, особено не са за разни форумни сеирджии с 2 лева в джоба.
Re: Възможна ли е цена 300-400 лв. на квадрат?
23-02-2012 - 09:23:59
Quote
portokal
бай перо искам да ти обесня че цената на билетчето е свързана с борсова стока -петрол чиято цена я определя международния пазар.затова не е свързана с покупателната сила на българина.стойността на недвижимите имоти в българия не се определя от международните борси а от особенностите на българския пазар.колкото до хората които отиват да искарват пари в чужбина които успее да се закрепи продава квот има на квит може пари в българия и се остановява в новата си родина.никoй не е луд да се връща назад защот "логиката свършва там където почва българия" представете си какво ще е 2014 когато отпаднат всички ограничения за работа на българи в европа.според мене тогава в българия сте останат само неподвижните.и не забравяйте че то и в испания не е имало градове призраци преди да се появят !

Хе, хе, така си мислиш ти. Да ти давам ли примери за неща в БГ-то, които са по скъпи или приблизително равни с цените в Европа. Като например GSM услугите - най скъпи в цяла Европа, при заплати 10 пъти под европейските. Не разбирате пазарната логика, и българина доказа, че в пазарни условия е пропаднал. Доказателството - мизерната реалност около теб. Защо е така - политически, психологически или други фактори е друг въпрос. Нали пазарна икономика, нали конкуренция, нали свободна инициатива - е, кво стана ??? Цени европейски, заплати 10 пъти отдолу. Нали затова ви ограничаваха доходите последните 22 г. България стартира от едни изключителни ниски цени тогава, а сега е вече с цени равни на европейските. Е закво тогава ви режеха жестоко доходите?? Нали идеята беше да се ограничи инфлацията, пък то кво стана??? Та тъй си мислиш ти, че твоите мизерни доходи ще повлияят на цените. ДА, ама НЕ !!
Re: Възможна ли е цена 300-400 лв. на квадрат?
23-02-2012 - 09:48:41
Quote
ivorad
Quote
drakkar
Quote
PER0
Виждам колко са загрижени хората от този форум. Интересуват се дали другите имат проблеми с плащането на сметки, - за ток, вода, парно, газ, дали децата получават редовно джобни. Това е добре. Сега, възможно е някои да имат проблеми, но при тези отворени граници едва ли е нещо сериозно, защото може да се иде в чужбина, да се спестят пари,и да се платят сметките. Да не забравяме и факта, че заплатите в чужбина са българските, но умножени по 10. Оттук следва, че е безсмислено да се продават имотите, щом се правят добри пари в чужбина. Имотът да си стои, най много да се удари една боя за освежаване след години.

Ето заради такова мислене няма обороти и икономиката е в застой. Лекарството:
1. данък за построени жилища, нарочно неполучаващи акт 16 + солени глоби
2. увеличаване на данък имоти до 0,5% от данъчната оценка примерно
3. данък за втори имот / инвестиционен / - 1% от данъчната оценка
4. данък за трети имот / инвестиционен / - 2% от данъчната оценка и т.н.

Личи си, че нямаш имоти.
Само че над 90% от българите имат. Едва ли някой политик ще рискува с рязко повишаване на данъците на имотите, защото ако го направи - ще бъде пометен от избирателите-собственици.
Обаче нищо не пречи ти /и такива, като тебе/ да си мечтаете на воля!
Успех smiling smiley
Пометен? Уважавам добрия хумор.
Истината е далеч по-елементарна. Няма как да се въведе такъв закон, защото трябва да го приемат точно хората, които имат най-много инвестиционни имоти - политиците и кукловодите зад тях. А точно те, пък, как обичат да плащат данъци. Малиии. Или както казваше Диблър Сам Си Прерязвам Гърлото на Тери Прачет: сам си прерязвам гърлото...
Re: Възможна ли е цена 300-400 лв. на квадрат?
23-02-2012 - 09:51:37
Quote
Imotko
разни форумни сеирджии с 2 лева в джоба.

Mай ме бъркаш със себе си, но за разлика от твоите доходи моите са ясни, осветлени и с платени всички данъци и осигуровки smiling smiley. Лично министъра Трайков ги обяви пред цяла България:

[www.mediapool.bg]

"През ноември 2011 г. средното брутно възнаграждение на служител, нает в HP GDC, е над 2400 лв., а средният осигурителен доход - 1942 лв., отбелязват от компанията."



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2012-02-23 09:53 от Seira.
Re: Възможна ли е цена 300-400 лв. на квадрат?
23-02-2012 - 10:01:59
Quote
Seira
Quote
Imotko
разни форумни сеирджии с 2 лева в джоба.

Mай ме бъркаш със себе си, но за разлика от твоите доходи моите са ясни, осветлени и с платени всички данъци и осигуровки smiling smiley. Лично министъра Трайков ги обяви пред цяла България:

[www.mediapool.bg]

"През ноември 2011 г. средното брутно възнаграждение на служител, нает в HP GDC, е над 2400 лв., а средният осигурителен доход - 1942 лв., отбелязват от компанията."

Трябваше да съм впечатлен от сумата ли? Та това е издръжката за горе-долу добър живот на един мъж, за жена с разните му там фризьори, маникюри и прочие не знам дали стигат.
Също така не знам защо, ама точно тези с осветлените доходи и платените данъци най-много плачете, че ви били високи цените.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход