Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Да купувам ли сега-моля за съвет

Публикувано от FanBG 
Re: Да купувам ли сега-моля за съвет
31-07-2009 - 00:43:28
Wilson Написал:


>
> Абе Муза то и Аз се ОшашавиХ бейби ... а може и да
> слънчасаХ поне днеска бЕх по огледи и 'ората и те
> бЕа оШаШавени и се чудАт ЩО да прААт ... да купуЯт
> или НЕ ...
>
> Искат консултации ... а аз викам незнам, праИМ си
> пас ... и гледам кат' дебил
>
>
>
> Ма сериозно кажи Darling кВо да напрАА ... да
> викам ще се качват те нЕма да повЕрват, да викам
> ще падат ... те пак НЕ вЕрват ... въобще ЗАКИНАЛИ
> сме го, дЪ знаЙШ ...
>
> Но горният ми постинг бе насочващ, кой разбрал
> ДОБРЕ, кой НЕ ще УМНОЖИ по ДВЕ!

Вярно, че и вашата не е лесна в този момент. Но на кой ли е?

Необходимостта, от сериозни съвети и консултации значително намалява, когато присъства жената. Говорим за жилищен имот за собствени нужди, а не с инвестиционна цел. Не мога да ти обясня защо е така, но когато жената хареса даден имот, кой знае какви консултации не и трябват. Тя го харесва и това е. Това е нейният дом. Това важи и за мен. Ками същото беше писала.
Оттам нататък всичко става по-лесно. Така че, ако можеш да отложиш консултациите след огледа и то от жената, всякакви обяснения, съвсем открито и честно казани, няма да имат чак такова влияние... smiling smiley

Аз бих казала следното:

На продавача:
Продавай! Не се лакоми за цена, гледай да си прибереш кеша и...всичко, което е писано тук.

На купувача:
Варианта на Булкан е добър и все пак коректен.

Вярно, цените са паднали, анализите показват, че вероятно още ще паднат. Но, точно на това жилище, което съпругата ти хареса, дали ще паднат толкова, че да си струва да чакаш? И ако паднат, вероятността точно ти да го вземеш, каква е?

От друга страна, печата се евро. Това предполага инфлация в евро. Какво ще стане с цените тогава - не съм сигурен. Все пак, това са процеси, които не са само в рамките на Бг...

Така, че ти си прецени, но щом си тръгнал на оглед, значи имаш нужда от жилище, а и съпругата ти го хареса...
...................................
Така няма да го излъжеш и ще бъдеш максимално коректен.

Макар че , според мен, инфлацията няма да вдигне цените на жилищата. Повече, от сигурна съм. Все пак, оставям някакъв, макар и малък процент, да не съм права, т.е. несигурна...

Мисля, че така даже би го спечелил. Би му спечелил доверието и подчертавам, без да го излъжеш или подвеждаш. Бъди сигурен, че купувачът е питал и други, и те са му казали, че цените са надолу. Ако ти кажеш обратното или премълчиш, ще олекнеш.

Откровеността и откритите карти са почти винаги печеливша стратегия.

От друга страна, по-добре е да прежалиш някоя друга сделка, при замръзнал пазар, но да си запазиш името, когато се отпуши. Сигурно си попадал на някой друг форум, в който някой пита за коректността на някаква фирма, не задължително в областта на НИ...

Успех! smiling smiley

П.С. Знам, че при теб не е така, но все пак - без такса оглед! Не се печели, а се губи много повече.smiling smiley










Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2009-07-31 00:45 от Muza.
Re: Да купувам ли сега-моля за съвет
31-07-2009 - 00:43:33
FanBG Написал:
-------------------------------------------------------
> Сигурно сте прав за цените във Варна, но за
> съжаление аз не искам да ходя да живея в друг
> град, това е проблема, а и вие говорите за същия
> тип апартамент като размер и т.н.
>
> И за цената-аз не търся до 60000 лв-просто за
> толкова се предлага типа апартамент като размер и
> т.н който търсим.
>
> Аз мога да напиша който и да е малък град в
> България, с какво ще промени това нещата?
> И без това изписах толкова много неща, но както и
> да е...
>

Аз, както и някои други не попитаха за името на града от чисто любопитство, просто да се разбере от къде може да идва задържането на цените и липсата на голямо предлагане. Винаги си има причини - било то някакъв добър поминак на населението наоколо, туристическа дестинация и пр. Не става въпрос за Вашите доходи, ами средно на населението в района. Това би трябвало да определя донякъде и цените, търсенето и предлагането. Това, че не разчитате на продажба или банково финансиране улеснява много нещата до степен, че даже и да спаднат цените в бъдеще в района, поне няма да сте притиснати по никакъв начин. Успех!
Re: Да купувам ли сега-моля за съвет
31-07-2009 - 00:56:51
От рода Айтос-Карнобат ли е града , щото там за 30 000 си взимаш къща.
Re: Да купувам ли сега-моля за съвет
01-08-2009 - 00:13:04
Града е от областен от рода на:Велико Търново, Плевен и т.н
Като поминък ситуацията е както навсякъде в страната, лично за себе си не ми влияе много тъй като работя за чужда компания на чужд пазар. Засега слава богу нещата се развиват даже по-добре от миналата година.

А за падането на цените, да има за някои апартаменти, за други-никаква промяна. Както казах-просто манталитета на хората тук е че никой почти не продава и няма особено предлагане. Може би това е причината за застоя на цените.

Къща както писах беше първата ни мисъл, де да можех да купя за 30000 евро-веднага бих го направил.

Както и да е, решението е взето, другата седмица ще сключваме договор за покупко-продажба, пък каквото сабя покаже.

Успех на всички.
Re: Да купувам ли сега-моля за съвет
01-08-2009 - 00:21:08
avatar
FanBG Написал:
-------------------------------------------------------
> Града е от областен от рода на:Велико Търново,
> Плевен и т.н
> Като поминък ситуацията е както навсякъде в
> страната, лично за себе си не ми влияе много тъй
> като работя за чужда компания на чужд пазар.
> Засега слава богу нещата се развиват даже по-добре
> от миналата година.
>
> А за падането на цените, да има за някои
> апартаменти, за други-никаква промяна. Както
> казах-просто манталитета на хората тук е че никой
> почти не продава и няма особено предлагане. Може
> би това е причината за застоя на цените.


Тц,тц! И каква стана тя? Тия хора не са ли чували за ипотеки? Не са ли се "набалбукали" и сега да молят от врата на врата някой да им изкупи имотите на килограм?
Какво ще кажете, разбирачи? Що така тъпите продавачи не вдяват пророческите ви слова?
Re: Да купувам ли сега-моля за съвет
01-08-2009 - 00:27:24
avatar
Поздравления за психолозите подготвящи аспирантури и докторантури по наблюдения и записки от форума.

Да не пропуснете после да се отблагодарите на питомците ни!

Ками, ти пиши - те после ще почерпят.
Свинско със зеле.
Че като ти гледам киселият нрав, май от година насам не си вкусвала свинско, а си караш на вкиснато зеле!

Не бой се - след десет-двайсет години пак ще се търсят брокери като тебе.
В Ботсвана - там ще е следващият балон.
Ако знаеш как се търсят кирпичените колиби само, а хората за панел още не са и чували. :]
Re: Да купувам ли сега-моля за съвет
01-08-2009 - 00:31:57
avatar
Изводът е - учете чужди езици. Като иде в Ботсвана и каже "аз имам 15 години опит като хитър брокер в България" и направо ще я направят министър на имотите.
Re: Да купувам ли сега-моля за съвет
01-08-2009 - 00:41:14
avatar
valsodar Написал:
-------------------------------------------------------

> Ками, ти пиши - те после ще почерпят.
> Свинско със зеле.
> Че като ти гледам киселият нрав, май от година
> насам не си вкусвала свинско, а си караш на
> вкиснато зеле!
>
> Не бой се - след десет-двайсет години пак ще се
> търсят брокери като тебе.
> В Ботсвана - там ще е следващият балон.
> Ако знаеш как се търсят кирпичените колиби само, а
> хората за панел още не са и чували.


Хи,хи! Какво ми е киселото, че не се сещам? Ако така характеризираш нетърпимостта ми към вечно хленчещи мъже, пишещи постовете си под индиго, добре.
Я си виж писанието- повтаряш като папагал думите на "колегата".
Аз не се боя, за разлика от теб и дружките ти. За 15г. от брокерството припечелих доволно. И сто пъти да прочетеш, че от почти година съм го зарязала, пак ще повтаряш една и съща глупост. Ама, карай, щом те прави щастлив.
Re: Да купувам ли сега-моля за съвет
01-08-2009 - 00:50:56
avatar
Реакцията "хихи", "хехе" издава слабост, изнервеност и уязвимост. Това съм запомнил от една приятелка психоложка. Така че Камелия, по-добре спри с тези хихикания, излагаш се.
Re: Да купувам ли сега-моля за съвет
01-08-2009 - 00:58:33
avatar
Неврози, депресивни състояния изразяващи се в пълно отричане на случващото се, изпадане в кататония, параноични изблици към несъгласните с причисляването им към световен заговор на банките, шизофренично раздвоение на личността - а бе, тоя форум за имоти ли е или е опитно поле за психиатрите в България??!
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход