Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Да купувам ли сега-моля за съвет

Публикувано от FanBG 
Да купувам ли сега-моля за съвет
30-07-2009 - 13:35:40
Здравейте!
Аз съм от образите, които четат форума още от старият му вид (преди 4-5 години),но не пиша, просто не ме влече. Ето че обаче съм изправен пред голяма дилема:

Семейството ми живеем в малък град, за съжаление в малък апартамент, а мислим да имаме още деца, затова решихме да купим по-голям апартамент.

Наблюдавам цените на апартаментите, но за съжаление поне в нашия град не виждам разлика в цените сега и от преди 1 година (по време на пика). Обяснявам си го, че нямаме много развит пазар тук-обявите за продажба са доста малко. Имаме нужда от по-голям апартамент, имаме и парите, затова почнахме да търсим по-активно.

Намерихме апартамент, точно такъв какъвто искаме (отделна кухня,трапезария,бокс,хол,2 спални,килер,тоалетна,баня) -като размер,локация (на същата улица,която живеем в момента) и т.н. Апартамента е панелен, 100 кв.м (реални) и като разположение и стаи и е това което търсим. Цената е 60000 лв. Апартамента е панелен, блока на външен вид е по-добър от нашия в момента. Не ме притеснява, че е панел, даже търсим такъв.
Ново строителство гледахме-поне тук е трагично положението, просто няма такъв тип апартаменти най-вече, за качеството на строеж-положението също е много зле-по лични впечатления.

Чудя се - дали да чакаме евентуално спада на цените да се случи и в нашия град?
От миналата година досега-такъв просто няма-говоря за реални сделки, не обяви във вестник. Брокера ни е близък-не ни форсира да купуваме и да ни убеждава в разни неща-просто каза че ще ни намери това което търсим, а за цената-ние да си мислим дали ни устройва.

Парите в момента са ни в разни депозити и аз за първи път почнах да се тревожа доколко няма да изгорим в един момент? С тези промо-депозити и т.н...

Не ни трябва апартамент като т.нар 'инвестиция' а за нас, да живеем по-нормално.

Оф, направо съм изпаднал в голямо чудене и най-вече ме тревожи, че просто няма обяви за такива апартаменти в квартала, в който живеем, макар че следя обяви,брокери от 1 година.

Та дали да изчакам още или да се опитам да сваля цената на 50000 лв? Страхувам се да не се откаже продавача?

Предложиха ни апартмент, също 100 м2, нова кооперация, там беше вече ново, заедно с обзавеждането (което не ни е нужно,но поне ремонтите ще са ни спестени) за 55000 евро обаче! Аз все пак реших да отида на оглед, макар че сумата е доста над това, което имаме възможност-и апартмента беше продаден-за 2 дни от пускането на обявата!
Ето това ме тревожи, че явно и за такива цени в нашия град има купувачи...

Моля дайте някъкъв съвет и мнение? Знам, че за някои изглежда ясно всичко, но за мен не е smiling smiley

Re: Да купувам ли сега-моля за съвет
30-07-2009 - 13:40:04
Кой е този град?
Re: Да купувам ли сега-моля за съвет
30-07-2009 - 13:40:38
avatar
друже - не слушай тъпаците !!!...........ще сбъркаш !

има ли голямо предлагане в твоя град - натискай надолу !
НЯМА ли обаче предлагане - плащай и вземай
(може и да не ме слушаш - все пак съвет от непознат не се взема) но чудеса има само в приказките !
Re: Да купувам ли сега-моля за съвет
30-07-2009 - 13:47:41
моето мнение е, че цените повече няма да падат. Сега е момента за покупка, и то в най-скоро време. След Септември, картината ще бъде различна. Имам познати и строители, и инвеститори, при липса на интерес от купувачи-те няма да намаляват повече цените /напротив/, /не им излиза сметката, не говорим за големи печалби/, а просто няма да продават. Разбира се има и закъсали, но те са малко, а и сега е бум изкупуването на такива строежи от далновидни играчи на едро на ниски цени. Видя какво става и с имотите, обявени на публична продан....ниски цени, но висок риск-собственика да не обжалва. Така че, действай смело! Желая ти успех!
Re: Да купувам ли сега-моля за съвет
30-07-2009 - 13:56:02
Ако предпочиташ за 10 хил. лв. цял живот да живееш в по-лошо жилище! Иначе можеш да опиташ, поне той да поеме прехвърлянето и др. разходи, но харесва ли ти взимай.
Re: Да купувам ли сега-моля за съвет
30-07-2009 - 14:06:13
avatar
Потребителски профил : special1970Email: Скрит
Дата на регистриране: 07/30/09 01:14PM
Дата на последна активност: 07/30/09 01:48PM

Потребителски профил : FanBGEmail: Скрит
Дата на регистриране: 07/30/09 01:16PM
Дата на последна активност: 07/30/09 01:43PM


Що ми се струва, че тук некои хора си говорят сами със себе си....... Май жегата и *drunk* действат раздвояващо....

Re: Да купувам ли сега-моля за съвет
30-07-2009 - 14:07:50
avatar
Тук май след някой месец пак ще има оправдания в стил една госпожа брокерка от форума от миналата година "ама аз не съм казвала на хората, че панелките няма да паднат под 1000 евро".
Re: Да купувам ли сега-моля за съвет
30-07-2009 - 14:10:18
avatar
Servel Написал:
-------------------------------------------------------
> Потребителски профил : special1970Email: Скрит
> Дата на регистриране: 07/30/09 01:14PM
> Дата на последна активност: 07/30/09 01:48PM
>
> Потребителски профил : FanBGEmail: Скрит
> Дата на регистриране: 07/30/09 01:16PM
> Дата на последна активност: 07/30/09 01:43PM
>
>
> Що ми се струва, че тук некои хора си говорят сами
> със себе си....... Май жегата и действат
> раздвояващо....
>
>
------------
вместо да пишеш глупости - пусни едно лс на Админа - той знае дали е така по ИП-етата ще те светне

Re: Да купувам ли сега-моля за съвет
30-07-2009 - 14:11:19
avatar
Най-добре админът да ти изтрие поредния ник.
Re: Да купувам ли сега-моля за съвет
30-07-2009 - 14:18:08
avatar
dodo2 Написал:
-------------------------------------------------------
> Най-добре админът да ти изтрие поредния ник.


---------
май някой ми завижда за готиния ник ?
да ти подаря и на теб един ефектен , примерно:

сношен дотко
закичен дотко
умник дотко
забавен дотко (със забавени функции)
------
безплатни са,онли фор ю , дорогой мой
--------

сериозно: защо ми се дразните,не се ли усещате,че ви возя.........що никой от вас не ме дразни ???
бъдете над нещата.........колко време ще сме живи,че да сме само сериозни иПОСЛЕ да имаме после и време за шеги
виж какви никове си слаганм - или трябва да съм УО или самият аз не се приемам сериозно....вие защо си търсите свободни "чесалки" за задниците spinning smiley sticking its tongue out
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход