Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Да купувам ли сега-моля за съвет

Публикувано от FanBG 
Re: Да купувам ли сега-моля за съвет
30-07-2009 - 16:26:23
avatar
И аз СЪМ от тези дето мислят, че говориш САМ със СЕБЕ СИ, драги

Не каза от КОЙ ГРАД си, ИСКАМ да знам!

Колкото до цените, ЗАСЕГА по скоро
Купи!
30-07-2009 - 16:29:48
avatar
Купи!

Харесал си жилище, имаш парите - купуваш.
Нали каза, че ти трябва жилище, а не за инвестиция?

След 30 години пак ще струва толкоз, таман пак ще се е понапомпал балона до тия цени, които са в момента.

Като ти е чак толкоз голям зор - купуваш.
Ако не ти е зор - изчакваш.

Прецени си само на какъв зор си и .. толкоз?!

В случая като гледам цените не те вълнуват, а дали ще откриеш жилище по твой вкус.

Тези, които не са на голям зор и искат да направят изгодна покупка изчакват и ще са в режим стендбай, поне още една година.

А пък строителите, дето щели да спрат да продават - ми да спрат!
Дреме ми за селските им номерца.
Както сега спират, така и догодина ще ми рекламират играта - Почивай на българското Черноморие, спечели хотел! :}
Re: Да купувам ли сега-моля за съвет
30-07-2009 - 16:30:01
avatar
FanBG Написал:
-------------------------------------------------------
> Здравейте!
> Аз съм си реален човек, нямам навика да пиша с
> няколко ника и т.н?!
> Това пък откъде ви хрумна?
> Още повече аз моля за мнение/съвет-не казвам
> купувай/не купувай? Нали самият аз се чудя?
> Града е малък провинциален град, който обаче си е
> мой роден и на мен ми харесва.
> Живеехме в София, не ни хареса и се върнахме тук.
>
> Благодаря на всички, изказали мнение!
> Както може да се разбере-аз съм готов да купя
> апартамента, ами някакво пусто колебание имам,
> което знам че е няма смисъл, но... Честно казано
> дали за 50 или 60к - това не ми е толкова важен
> критерий, че аз на борсата загубих доста повече от
> 10к пари и не се трогнах


-----------------------------
щом си се качвал на шейната , поне това да си научил..........
"очевидното е очевидно грешно " - слушай тълпата и прави обратното !!
виж,за монитора,който си купил някога за големи пари - просто такава му е била цената , - купил / работил по предназначение ................както сега панела ..........
---------
не ги слушай тукашните "стратези" - много от тях не са подписвали платежно за 1000 лв през живота си
имотите са еднопосочен пазар (колкото и да се пенят тъпаците.........има корекции , има спадове- провокирани от медиите и подети от такива като тях , но корекцията е само корекция)
който се колебае-или не влиза,или му сработват стоповете

.......................................
Подпис: когато някой умен е като вас ,
не му трябва враг - он сам че си е враг !
Re: Да купувам ли сега-моля за съвет
30-07-2009 - 16:53:37
avatar
Имотите са си имоти, казвал съм го и друг път Имот сриФ нЕма.

Който иска купува .... който не иска (разбирай чЕка от страХ) - след годинка - две Ще плаща
Двойно. Това по темата ...

Засега обаче все още цените падат плавно ... Фактори много, длъжници също, Банките - абдикират - разбирай стават по-богати ... Банка Криза Я не лови ...

Не вЕрвай на тълпите - Те са облъчени, вЕрвай само на себе си ... ако и на себе си нЕмаш вЕра ... лошо ... тогава се пускаш по течението ... ако не те отнесе Ще изплуваш ... Въпросът е трЕбЕ ли ти еФтин имот сега ... ако отговорът е НЕ ... чакаш докато поскъпне ...

:cry:
Re: Да купувам ли сега-моля за съвет
30-07-2009 - 16:55:09
avatar
От кой град си НЕ каза ... just curious to know ...
Re: Да купувам ли сега-моля за съвет
30-07-2009 - 17:00:37
Wilson Написал:
-------------------------------------------------------
> От кой град си НЕ каза ... just curious to know
> ...


Ит дазънт метърррр, мейби... :] :]

Не ще да казва и туй то!

Ама ти съвсем го ошашави - сега са надолу, ама ако не купиш сега, ще поскъпнат... :]
*drink2*
Re: Да купувам ли сега-моля за съвет
30-07-2009 - 17:19:32
За малък град и панел - малко скъпичко ми се вижда. Кога е строен тоя панел?В Какво състояние е блокът, на кой етаж е - тия неща са важни.


От всичко написано обаче ми се струва, че се водиш само по обява.

Направи проучване, срещни се няколко пъти с продавача, дори без да коментираш цената, намеквай това-онова, давай знак,че ти е скъпичко, мрънкай за кризата и гледай как той ще реагира.
Може да има шанс да намалиш. Както казват тука някои колеги, май наистина си говориш сам.

Говори с продавача - дипломатично, докато усетиш момента, в киойто можеш да поставиш въпроса за по-ниска цена. Само да си седиш вкъщи и да си мечтнаеш -нищо не става.





Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2009-07-30 18:31 от general.
Re: Да купувам ли сега-моля за съвет
30-07-2009 - 17:21:38
avatar
Muza Написал:
-------------------------------------------------------
> Wilson Написал:
> --------------------------------------------------
> -----
> > От кой град си НЕ каза ... just curious to
> know
> > ...
>
>
> Ит дазънт метърррр, мейби...
>
> Не ще да казва и туй то!
>
> Ама ти съвсем го ошашави - сега са надолу, ама ако
> не купиш сега, ще поскъпнат...
>
>
> ==================================================
> ==================================================
> =====
> ДариНА .... Да опазим децата !


Абе Муза то и Аз се ОшашавиХ бейби ... а може и да слънчасаХ поне днеска бЕх по огледи и 'ората и те бЕа оШаШавени и се чудАт ЩО да прААт ... да купуЯт или НЕ ...

Искат консултации ... а аз викам незнам, праИМ си пас ... и гледам кат' дебил

:} *ok*

Ма сериозно кажи Darling кВо да напрАА ... да викам ще се качват те нЕма да повЕрват, да викам ще падат ... те пак НЕ вЕрват ... въобще ЗАКИНАЛИ сме го, дЪ знаЙШ ...

Но горният ми постинг бе насочващ, кой разбрал ДОБРЕ, кой НЕ ще УМНОЖИ по ДВЕ! smiling smiley



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2009-07-30 17:28 от Wilson.
Re: Да купувам ли сега-моля за съвет
30-07-2009 - 19:29:04
Wilson Написал:
-------------------------------------------------------

>
> Абе Муза то и Аз се ОшашавиХ бейби ... а може и да
> слънчасаХ поне днеска бЕх по огледи и 'ората и те
> бЕа оШаШавени и се чудАт ЩО да прААт ... да купуЯт
> или НЕ ...
>
> Искат консултации ... а аз викам незнам, праИМ си
> пас ... и гледам кат' дебил

Aбе аз не съм брокер, ама ако бях щях да им казвам на купувачите, че не мога 100% да предвидя пазара, все едно да те питат ще пада ли или ще се качва долара спрямо еврото. На продавачите твърдо бих им казвал, че кризата ще се задълбочава и ако искат да продадат до няколко години, да свалят сериозно, за да изпреварят конкуренцията, иначе навлизат в порочна спирала.

Така няма съвсем да си излъгал първите и ще изглеждаш да си по-обективен, а на вторите направо си им правиш консултация и в крайна сметка за теб шанса да имаш повече сделки е по-голям.

П.С. Извинявам се, че отговарям вместо Муза. Сега видях, че въпроса е адресиран към нея.

Сетих се и за един пример. Преди година и половина гледах един апартамент във Варна. Директно с продавача говорих, видях го, бях готов (на тогавашия си акъл) да му дам 140 000 Е, а той искаше твърдо 180 000. Както и да го гледаме сега и 140 000 Е в момента са му много, а 180 000 си беше луда сума и за тогава за 30-35 годишно ЕПК - 92 м2 чисти, усвоил едната тераса и ми разправя, че станал 100 м2, ама той не е станал по-голям, просто има малко по-голяма стая за сметка на една тераса, нищо, че е на една от най-добрите локации в града и е наистина добре ремонтиран. От тогава му стоя обявата на 180 000 до Февруари, после го пусна на 160 000, сега гледам, че една агенция го е пуснала на 149 000 (предполагам, че той и на 140 000 ще се съгласи, само дето няма кой да му ги даде). Ако ми го беше продал преди година и половина за толкова, щеше вече да е забравил кога е продал и да е изкарал едно 12 000-13 000 Е от лихви.



Редактиран 2 път(и).Последна редакция на 2009-07-30 19:47 от BulCan.
Re: Да купувам ли сега-моля за съвет
30-07-2009 - 19:33:05
avatar
FanBG Написал:
-------------------------------------------------------
> Знам че звучи странно, но поне тук е факт!
> Просто няма предлагане достатъчно, може би това
> играе роля?
>

Според мен изчакай, но се виж с продавача де, направи един оглед на жилището, все пак нали искаш да го купуваш, а пък не знаеш какво разпределение има и т.н. Ако не ти е супер спешно, чакай !
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход