Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Кризата с имотите в България към края си ?

Публикувано от borsi 
Анонимен потребител
Re: Кризата с имотите в България към края си ?
21-09-2009 - 14:14:28
онзи дето по брой на сделките е наполовина на миналогодишния ли?
Re: Кризата с имотите в България към края си ?
21-09-2009 - 15:24:55
avatar
salvador Написал:
-------------------------------------------------------
> Айде...за МВФ знаем.За разни Данеске и не знам си
> какви...и за тях разбрахме.
> Ама на тия каква им е ползата от такива
> прогнози...идея си нямам.


Ами, на първо четене- причина да не се свалят лихвите! smiling smiley
Re: Кризата с имотите в България към края си ?
21-09-2009 - 15:26:01
OwnerBG Написал:
-------------------------------------------------------
> Ама какъв ЪП бе хора.
> Куку кога ще купува на 198Е.
> Ами Асен кога ще брои труповете.
> Я вижте че напоследък всички пророци се изпокриха
> или смениха никовете си.
>
> А наздраве за грешните прогнози
===============================================================
оунъре(собственико).......мойта прогноза за софето вече отдавна не е 300 евро за дъно....вече е 200 евро за дъно........
в момента апартаментите нямат цена-когато маркета е замръзнал и всички продават,а никой не купува-нямаш маркет.....тва дето го гледаш по оферти "продава" е меко казано смешно..........
когато един маркет няма сделки,означава,че пазарните норми са нарушени-когато маркет отношенията се оправят-почнат да се сключват сделки и да се продава,както беше по миналата година,тогава ела ми се обади,ако има над 300 евро средна цена в софето winking smiley
още се преснички в капиталния маркет.......тва да мажеш цигли и да наемаш помашки бригади и в същото време да си мислиш,че разбираш от икономически норми............бая ше ти коства в бъдеще.......колкото аз разбирам от мистия и зидане,толкова и ти разбираш от цени на имоти winking smiley
само ша ви гледам вас рабирачите,колко ще фалирате в близката година и колко ша набутате банките,които разбират от маркет отношения толкова ,колкото и вие spinning smiley sticking its tongue out
Re: Кризата с имотите в България към края си ?
21-09-2009 - 15:46:30
avatar
acen1975 Написал:
-------------------------------------------------------

> оунъре(собственико).......мойта прогноза за софето
> вече отдавна не е 300 евро за дъно....вече е 200
> евро за дъно........
> в момента апартаментите нямат цена-когато
> маркета е замръзнал и всички продават,а никой не
> купува-нямаш маркет.....тва дето го гледаш по
> оферти "продава" е меко казано смешно..........
> когато един маркет няма сделки,означава,че
> пазарните норми са нарушени-когато маркет
> отношенията се оправят-почнат да се сключват
> сделки и да се продава,както беше по миналата
> година,тогава ела ми се обади,ако има над 300 евро
> средна цена в софето
> още се преснички в капиталния
> маркет.......тва да мажеш цигли и да наемаш
> помашки бригади и в същото време да си мислиш,че
> разбираш от икономически норми............бая ше
> ти коства в бъдеще.......колкото аз разбирам от
> мистия и зидане,толкова и ти разбираш от цени на
> имоти
> само ша ви гледам вас рабирачите,колко ще
> фалирате в близката година и колко ша набутате
> банките,които разбират от маркет отношения толкова
> ,колкото и вие


Още малко и ще останеш единственият в света, който разбира от " маркет", дано разбираш и от пазар...............та да те питам.........
Когато е криза и пазарът е замръзнал, но второто тримесечие бележи ръст спрямо първото- и по брой сделки, и по брой отпуснати ипотеки, броим ли го, макар и за временно раздвижване, или чакаме цените да паднат на 200Е и тогава отчитаме движението? :]
Re: Кризата с имотите в България към края си ?
21-09-2009 - 15:54:57
acen1975 Написал:
-------------------------------------------------------
> OwnerBG Написал:
> --------------------------------------------------
> -----
> > Ама какъв ЪП бе хора.
> > Куку кога ще купува на 198Е.
> > Ами Асен кога ще брои труповете.
> > Я вижте че напоследък всички пророци се
> изпокриха
> > или смениха никовете си.
> >
> > А наздраве за грешните прогнози
> ==================================================
> =============
> оунъре(собственико).......мойта прогноза за софето
> вече отдавна не е 300 евро за дъно....вече е 200
> евро за дъно........


Асенка,на мен нещо ми се виждат ниски 200-300 Е/м2 средни цени за София, става въпрос за средни, а не за панели в кофти квартали. Не споря с теб, пиша само какво е моето мнение. Според твоята прогноза какъв е таймфрейма за 200-300 на м2 средни цени????

Аз съм по склонен да мисля, че евентуално може да стигнат 550-600 Е на м2, пак уточнявам - средни офертни или от някъква статистика на НСИ. Разбирам, че между офертни и реални има разлика, но не мога да приема да е 100% разликата.

Не се заяждам, само коментирам. Смятам и съотношение цена/наем - при 600 Е на м2, един апартамент 80 м2 да струва 48 000. Ако се пусне на 300 Е на месец наем (както и горе-долу вървят) се получават към 7-8 % доходност годишно, което е ОК за Европа (Северна Америка гонят 10% доходност от отдаване, но за Европа средно 7-8 % е добре.)

При цена 300 Е на м2 един среден 80 м2 апартамент е 24 000 Е, за да му вземеш 7-8% доходност, наема вече трябва да е паднал на 150 Е на месец, което е доста под средния наем за София. Ако пак му вземаш 300 Е на месец, това вече прави 14-16 % доходност годишно, което пък би означавало сериозно подценяване на апартаментите. Наемите по-бързо се нагласят към икономическата обстановка и спред мен са добър показател дали цените на НИ са надценени или не.






Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2009-09-21 16:00 от BulCan.
Re: Кризата с имотите в България към края си ?
21-09-2009 - 16:19:51
Булкане,няма прекалено висока,или прекалено ниска цена.......
с наемите-и те ще рухнат-кризата ще изгони много хора от софето,същевременно имотите се увеличават....когато "инвеститорите" видят,че са постоянно на загуба,тези,които не искат да продават,ще се опитата да пуснат под наем част от имотите си,които в момента чакат да бъдат "продадени".......от там и наемите ще рухнат до смешни нива........забрави го тоя маркет-за 4 години и 500% скок,говори за такъв колосален балон,какъвто е нямало никога до сега,никъде........тоя балон задължително е довел до такова презастрояване,че имаш ли нарушение на тези норми-докато не се изравнят,ще имаш постоянен срив.......бързичко забравихте виденовите цени,когато много българи избягаха от бг,и в големите градове се появи повече предлагане,отколкото търсене......и до кви смешни цени доведе това.......ми сега е в пъти повече педлагането спрямо търсенето.......
да не стане така,че и под 200 евро да паднат,не бих се учудил........
вярно е,че 150 евро са 20000 лева за двустаен,но един приятел в пловдив продаваше в центъра там 1999 до 2001-3 години продаваше за 8000 марки(4 000 евро).....и не можа да го продаде.........идват същите времена,ако не и по лоши............



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2009-09-21 16:21 от acen1975.
Re: Кризата с имотите в България към края си ?
21-09-2009 - 16:50:54
avatar
acen1975 Написал:
-------------------------------------------------------
> Булкане,няма прекалено висока,или прекалено ниска
> цена.......
> с наемите-и те ще рухнат-кризата ще изгони
> много хора от софето,същевременно имотите се
> увеличават....когато "инвеститорите" видят,че са
> постоянно на загуба,тези,които не искат да
> продават,ще се опитата да пуснат под наем част от
> имотите си,които в момента чакат да бъдат
> "продадени".......от там и наемите ще рухнат до
> смешни нива........забрави го тоя маркет-за 4
> години и 500% скок,говори за такъв колосален
> балон,какъвто е нямало никога до
> сега,никъде........тоя балон задължително е довел
> до такова презастрояване,че имаш ли нарушение на
> тези норми-докато не се изравнят,ще имаш постоянен
> срив.......бързичко забравихте виденовите
> цени,когато много българи избягаха от бг,и в
> големите градове се появи повече
> предлагане,отколкото търсене......и до кви смешни
> цени доведе това.......ми сега е в пъти повече
> педлагането спрямо търсенето.......
> да не стане така,че и под 200 евро да
> паднат,не бих се учудил........
> вярно е,че 150 евро са 20000 лева за двустаен,но
> един приятел в пловдив продаваше в центъра там
> 1999 до 2001-3 години продаваше за 8000 марки(4
> 000 евро).....и не можа да го
> продаде.........идват същите времена,ако не и по
> лоши............


И рече Асен АМИН за тази държава.
Всички ще мрът и то до два три месеца.
А имотити цена нямат щот никой ги не ще.
е ако трябва да се плащат не ги ще де.
Инак и по три ще вземе нищо че няма никаква надежда да си струват инвестицията.

А земеделската земя ще я вземат на 0.5 /половин стотинка квадратния метър/.
та да може да си спретне ранчо за 500Е с постройките.



ДА
АМА НЕ
Криза не криза, хората живеещи по тия земи са видели две и двеста.
И не кълвъът на елементарни номера.



Re: Кризата с имотите в България към края си ?
21-09-2009 - 18:15:32
земята,собственико,бе последния балон...кога вече и банко,и морето и софето бяха балонирани,,,,бг финансовите гении решиха да "инвестират" в земя.......
та тя съответно ще пукне последна.......банко пукна и продължава да се пука,морето и то последва...вече видиш кво става и по софето.......ще гледкаш кво ше става и със земята,която вече не се произвежда winking smiley
и вече ти казах -винаги има начини да се правят пари-тва,че такива като теб(оунъри) ще мрат от глад,не значи,че в бг няма хора,които ще пируват на ваш гръб.....нали ти казах,че по време на чума,гробарите отчитат ръст в БВП на техния отрасъл :]
тва,че ти на тия цени ще пикаеш кръв,не значи,че някой достатъчно умен бгетовец няма да си купи за жълти стотинки твои имотчета winking smiley
предричам едногодишна заплата на компютърен специалист да е достатъчна за "супер лукс" в лозенец....времето иде.......в случая момчето дето прави 30 000 бона годишна заплата ще е гробаря,а такива като теб ще са погребваните.........
в крайна сметка-умния човек винаги побеждава,вЕрвай ми........глупендерите духат супата........
не е трудно в бум да забогатееш....трудно е да опазиш богатсвото си,когато ножа опре до кокала.........вика му се на тва кепитъл пресервейшън. *angel*
циркаджии,взели се за финансови гурута и намазали от моментен бум я в риъл естейт,я в борсов бум.... с лопата да ги ринеш.........ама как забогатяват,така ги и обират......
те са като листата по софийските липи-на пролет никнат,на есен окапват.......есента дойде......а после иде зима(за такива като теб) *angel*
малко са от вечно зелените ,дето не окапват,да знаИш.....и бас ловя,че ти си от "сезонните" насаждения.......
Re: Кризата с имотите в България към края си ?
21-09-2009 - 18:18:21
Маркет на недвижими имоти в София има, като се увеличава от два месеца насам като обем.
Който си свали цената до сегашните най-ниски нива, си продава имота.
Няма изгледи за голям по-нататъшен спад, просто, ако цените паднат още, няма да има ново строителство.
Мечтите на Асен, Куку и компания очевидно няма да се сбъднат.
Жалко за което, а не би било лошо всеки цървул с по два тристайни.................
Re: Кризата с имотите в България към края си ?
21-09-2009 - 18:21:37
Асене, прав си за циркаджиите, но това важи за всеки бум. Винаги е било много по-трудно за опазиш парите, които с късмет или по ирония на пазара си спечелил.
Но, сам казваш - ........"в крайна сметка-умния човек винаги побеждава,вЕрвай ми........глупендерите духат супата........".
Но не пиши некролога на всички.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход