Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Tod
Re: Имотите падат с по над 8500 евро на месец! Ударихме 60% надолу!
22-05-2009 - 00:44:33
Стига бе хора какви страхове, каква паника...
То цунамито ни помита, някои още си търсят пантофите...

Не вредя на никой като казвам истината!
Който продаде сега печели.

Който задържи - ще си го държи или ще продаде на още 30 - 40% по ниско от най-ниските сега цени. А възтановяване на пазари и цени след това следват нивата на инфлацията

Иска време - гладайте какво става.

clap: Който не е продал - все още не е закъснял. Който продаде СЕГА - догодина ще си купи ДВА! *ok*

*book* Ето ви всеприетите ценообразуващи формули:

1. Средна заплата - квадратен метър.
Ако средната заплата за региона е 250 евро, то един апартамент с реални 100кв трябва да е 25 000 евро.

2. 8-10 годишен наем.
Ако средният наем на 100кв е 250 евро, то за 9 години ще генерира 27 000 евро. Махаме ремонти и паузи между наематели - слиза под 25 000.

Това са формули за нормални апартаменти с инфраструктура, отстояния, разположение, напълно завършени и за реални квадратури.
Важи за времена без пренасищане на пазара, без кризи и дефлации - при пренасищане, кризи и дефлации цените са много по-надолу от тези!
Всичко останало е лудост и следствие от лудостта!
Re: Имотите падат с по над 8500 евро на месец! Ударихме 60% надолу!
22-05-2009 - 00:50:43
avatar
Tod Написал:
-------------------------------------------------------
> Стига бе хора какви страхове, каква паника...
> То цунамито ни помита, някои още си търсят
> пантофите...
>
> Не вредя на никой като казвам истината!
> Който продаде сега печели.
>
> Който задържи - ще си го държи или ще продаде на
> още 30 - 40% по ниско от най-ниските сега цени. А
> възтановяване на пазари и цени след това следват
> нивата на инфлацията
>
> Иска време - гладайте какво става.
>
> Който не е продал - все още не е закъснял.
> Който продаде СЕГА - догодина ще си купи ДВА!

Ами ако иска да си го живее тоз имот.
И не му пука колко струва сега или след две седмици.


СОБСТВЕНИКА НЕ Е ПРОДАВАЧ.
САМО СПЕКУЛАНТА БЪРЗА.
ЗАКЪСАЛИТЕ С ИПОТЕКИ ЩЕ ГО ИЗМИСЛЯТ НАЧИНА.

*smiley_ahh* *bow*
Re: Имотите падат с по над 8500 евро на месец! Ударихме 60% надолу!
22-05-2009 - 01:07:24
Quote

Леле какъв си приятел.
Помага се когато има нужда.
Това е приятелството.

Мдддаа, зависи как я разбираш помощта?

Миналата година като се хвърляше в НИ, аз му говорех че е закъснял! Не ме послуша! Продължи да хвърля пари, даже и саит му помогнах да си направи , почти без пари... Не ме послуша и купуваше!

Сега пак не ме слуша, като му казвам да продава!
Като не ме слуша, аз приятелски не искам да удължавам агонията му!
С отказа си аз го принуждавам да продаде!
След време, ще видим кой е бил истински приятел?...

Оффф, не ми се занимава с теб Собственико! Каквото исках да кажа - казах!
Жив и здрав и во веки Собственик в БГ бъди!



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2009-05-22 01:18 от jikev.
Re: Имотите падат с по над 8500 евро на месец! Ударихме 60% надолу!
22-05-2009 - 01:13:34
avatar
jikev Написал:
-------------------------------------------------------
> Цитат:Леле какъв си приятел.
> Помага се когато има нужда.
> Това е приятелството.
>
> Мдддаа, зависи как я разбираш помощта?
>
> Миналата година като се хвърляше в НИ, аз му
> говорех че е закъснял! Не ме послуша! Продължи да
> хвърля пари, даже и саит му помогнах да си направи
> , почти без пари... Не ме послуша и купуваше!
>
> Сега пак не ме слуша, като му казвам да продава!
> Като не ме слуша, аз приятелски не искам да
> удължавам агонията му!
> С отказа си аз го принуждавам да продаде!
> След време, ще видим кой е бил истински
> приятел?...


Май имаш страааанна представа за помощ.
И почти без пари сайт.
Че то сайта ако е почти без пари какво си помогнал.
Добре че нямам такива приятели, които да ме насочват според своето незнание.
А ако схемата му е печеливша.
И ти бъркаш.

Re: Имотите падат с по над 8500 евро на месец! Ударихме 60% надолу!
22-05-2009 - 07:58:00
Преди малко погледнах какво пък толкова пада. Гледам примерно апартамент в Княжево пред завършване от 71 000 евро на 46 000. СУпер ще кажете цените падат. Да ама не. Макар и кухнята да може да се отдели, апартамента продължава да няма детска стая със страшна сила, самите помещения са някак много тесни, а и Княжево ... ще ме прощавате, това е почти Перник. Извод - тук говорим за апартамент тип ергенска квартира. Е кажете ми драги, от къде аджеба един малад човек, който не е стъпил на краката си ще извади 80 000 лева. Да кажем че събере 10 000, което е малко съмнително със стипендия от 90 лева и работа тук-там на половин ден, мама и тати дадат 10 000 - това са 20 000 лева и е пределния праг за горното боксче, предвид покупателната ни способност.
Re: Имотите падат с по над 8500 евро на месец! Ударихме 60% надолу!
22-05-2009 - 10:19:23
Ами "гарсониера" е точно "ергенска квартира" (буквален превод от френски) smiling smiley. Иначе тук има няколко момента. Човек ако има желание - ще си отгледа 2 деца и в боксониера. Никой не е казал, че ще е лесно, ама ще стане.
А ако няма желание - и 5 големи апартамента да има - пак няма да има деца.
А нищо не пречи да си купи сега малък апартамент, а като се задоми или като има дете/деца да мисли за размяна.
Освен това има и някои тенденции които налагат малките апартаменти - 1 са по-продаваеми заради цената, 2 по-лесно се дават под наем, пак по същата причина. 3 социални и деморафски тенденции, малко бракове, много разводи, много самотни родители, малко деца.
На семейство с едно дете или на сам родител и малък двустаен му стига. А трябва да се има предвид и нивото на доходи съответно жизнения стандарт в България.
Добре е да има големи семейства с големи къщи/апартаменти, със самостоятелна стая за всеки член на семейството, обаче в текущата ситуация за болшинството от хората няма как. Хеле пък с 1/3 от жилищния фонд панелки на четвърт век.
За съжаление се намираме в Европа само географски и на думи.
На практика по доходи и стандарт сме в Азия, и то не в най-добрите части.
Re: Имотите падат с по над 8500 евро на месец! Ударихме 60% надолу!
22-05-2009 - 11:11:06
Жикев е постъпил правилно и аз в такава ситуация постъпвам по същия начин. ако му даде и не върне ще си развалят приятелството.повечето хора имат странни разбирания за приятелство. Има 2 вида приятели които искат помощ. едните ме питат как да изкарат пари дали сделките са изгодни за тях дали не се крият рискове, на тези помагам с удоволствие и безвъзмездно дори да ми срува усилия и много загубено време . за съжаление те са малцинство. останалите искат пари на заем без обезпечение и без лихва. е на тия отказавам категорично. Миналата седмица се наложи да откажа на 1 приятел. искаше 3-4 К лева щото бизнеса не върви. пратих го да иска от банките . ама се оказало че вече е взел много кредит и се затруднява с обслужването . е те банките като са спрели да му дават аз защо да рискувам.
Tod
Re: Имотите падат с по над 8500 евро на месец! Ударихме 60% надолу!
22-05-2009 - 11:16:14
Това казвам и аз - дори с 50% спад пак имотите са на безумни цени. Особено в момент на масово обедняване.

А иначе собствениците и неадекватни брокери да се самонавиват че още живеят в лудостта 2008 септември.

Със същата логика аз може да претендирам че сме 2006 и тухлата е по 300 евро но няма как.

Търсенето определя пазара - това е.

Ако клиента иска и търси до 450 - 550 евро - докато не му се предложи няма да купи, каквито и теории да му развиваш.

clap: Който не е продал - все още не е закъснял. Който продаде СЕГА - догодина ще си купи ДВА! *ok*

*book* Ето ви всеприетите ценообразуващи формули:

1. Средна заплата - квадратен метър.
Ако средната заплата за региона е 250 евро, то един апартамент с реални 100кв трябва да е 25 000 евро.

2. 8-10 годишен наем.
Ако средният наем на 100кв е 250 евро, то за 9 години ще генерира 27 000 евро. Махаме ремонти и паузи между наематели - слиза под 25 000.

Това са формули за нормални апартаменти с инфраструктура, отстояния, разположение, напълно завършени и за реални квадратури.
Важи за времена без пренасищане на пазара, без кризи и дефлации - при пренасищане, кризи и дефлации цените са много по-надолу от тези!
Всичко останало е лудост и следствие от лудостта!
Re: Имотите падат с по над 8500 евро на месец! Ударихме 60% надолу!
22-05-2009 - 11:34:55
dival Написал:
-------------------------------------------------------
> БВП-3,5%
> ИМА ХОРА КОИО РАЗБИРАТ - НЕКА КОМЕНТИРАТ
> аз за себе си направих извод от тази новина
> а натези които чакат срив на имотите през септемви
> ще кажа
> не познахте - по рано се очертава ....като гледам
> накъде отиват нещата - септември ще има новина ,
> но тя ще е за двуцифрена безработица....
> за сега толкова - на час по лъжичка ...........


Тя си е двуцифрена и сега...

Септември ще си го признаят, ако искат.

Стр. безработица не е страшна, но цикличната е кошмар. В България с тези смешно ниски нива на заплащане съкращенето е най-мащабната схема за свиване на разходите за работни заплати. Ако в една Германия може с преговори да се постигне по-ниско заплащане в определени сектори за известно време, то у нас това е немислимо. Индустриалните отношения в България са на нивото от 11-12 век и диалог реално няма. Затова допускам неконтролируеми съкращения. Пък и нместните самоуки висши мениджъри са като овце - щом Петров съкращава, значи и аз трябва да съкращавам. В отчета за тримесечието цифрите са същите като от 2008, но все пак съкращения ще има... за всеки случай.

Всичко ни идва то главата на нас...
Tod
Re: Имотите падат с по над 8500 евро на месец! Ударихме 60% надолу!
22-05-2009 - 12:04:52
> greenbul: ...Гледам примерно апартамент в Княжево пред завършване от 71 000 евро на 46 000. СУпер ще кажете цените падат. Да ама не. Макар и кухнята да може да се отдели, апартамента продължава да няма детска стая със страшна сила, самите помещения са някак много тесни, а и Княжево ...

Противоречиш ли си или какво?
Това че гарсониерата не става на 3-стаен е ясно.
Това че е паднал с 40% и то до офертна цена също е ясно.
Ясно е също че ще падне с още 20-30% от офертната...

И защо да не го купи човек - не разбрах?
За под 30 000 нещо което е струвало 71 000.

Твоят пост доказва че имотите са паднали с над 60% от 8 месеца.

На който му трябва - ще си купи.

clap: Който не е продал - все още не е закъснял. Който продаде СЕГА - догодина ще си купи ДВА! *ok*

*book* Ето ви всеприетите ценообразуващи формули:

1. Средна заплата - квадратен метър.
Ако средната заплата за региона е 250 евро, то един апартамент с реални 100кв трябва да е 25 000 евро.

2. 8-10 годишен наем.
Ако средният наем на 100кв е 250 евро, то за 9 години ще генерира 27 000 евро. Махаме ремонти и паузи между наематели - слиза под 25 000.

Това са формули за нормални апартаменти с инфраструктура, отстояния, разположение, напълно завършени и за реални квадратури.
Важи за времена без пренасищане на пазара, без кризи и дефлации - при пренасищане, кризи и дефлации цените са много по-надолу от тези!
Всичко останало е лудост и следствие от лудостта!
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход