Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Ето как се прави обоснован анализ от професионалист!

Публикувано от Продавач 
Re: Ето как се прави обоснован анализ от професионалист!
23-04-2009 - 11:37:37
avatar
Пак намерихте кусур тц тц тц smiling smiley)) Аз ви казвам, че хората си разбират от работата, а вие... То едно е да анализираш данни, а съвсем друго е да ги разбираш тези данни и да можеш да четеш между редовете. Но нейсе - за пореден път се убеждавам, че не се ценят - истината, фактите, реалността, а са по-симпатични мечтите, мечтателите, фантазьорите... Няма как *angel* *angel* *angel* съдба *yes*

Автоматичен подпис: [www.investor.bg] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net]

"До 2060 г. българското население ще се стопи с 27%, но в София ще нарасне с 45% до 1, 87 милиона души..." Кога се купува недвижим имот - когато цениТЕ падат или когато вървят на горе?
Re: Ето как се прави обоснован анализ от професионалист!
23-04-2009 - 11:43:33
avatar
А бе, започнах статията да я чета с интерес, ама ми я замяза на претупана дипломна работа - започната с някаква фактология, последвана от блед опит за анализ и съпоставка и с изводи изсмукани от пръстите, колкото да се отбие опита за анализ и прогностика на събитията, които предстоят.

Да ти кажа честно, предпочитам една врачка пред тоя анализатор, там поне знам , че си го удря съвсем на фантазия, отколкото да се чудя въз основа на каква логика , са крайните заключения в статията.

Никъде в статията не са взети под внимание отрицателният ни демографски ръст, огромният брой собственици на НИ у нас, задълбочаващата се икономическа криза и ниско-продуктивната ни, неконкурента икономика.
Re: Ето как се прави обоснован анализ от професионалист!
23-04-2009 - 13:34:53
Добре де какви са тези простотии, че панелките ще станат по 300 EUR, а новото строителство по 1000 EUR?
В такъв случай кой нормален човек изкарал парите си с труд ще отиде да си купи ново строителство?

Все едно да избираш между 3-стайна панелка 100кв.м. с кухня и 1-стаен 20кв.м. ново строителство.

Дори цената на панелките да е 1/2 от цената на новото строителство, пак няма кой да си купи новото.

Така че цените ще вървят винаги заедно с 10-15% разлика в полза на новото строителство.
Анонимен потребител
Re: Ето как се прави обоснован анализ от професионалист!
23-04-2009 - 15:54:56
Гледай сега това е изказване на брокер - той от ново строителство не може да вади пари. Затова един вид приканва клиентите в стил:
- продавачи, продавайте чрез мен, че цените ще падат още да не се минете
- купувачи, купувайте панелки с моето посредничество, че са без пари.
Re: Ето как се прави обоснован анализ от професионалист!
23-04-2009 - 19:46:00
Продавач,
понеже разбираш много както от имоти така и от анализ на статистически данни, би ли могъл да ми обясниш на основата на данните дадени в "анализа", как д-р инж.- мат. стига до заключенията си. За краткост би могъл да ми дадеш някаква функция или модел на базата на който е направена екстраполацията за 2009 година.
Много елементарно е да се радваш на шаренийки и картинки...
Чакам с интерес.
Re: Ето как се прави обоснован анализ от професионалист!
23-04-2009 - 20:24:15
Продавачът манипулира пазара, за да може да си купи обратно къщата в Дефилето.....
Прав ли съм ПРОДАВАЧО?????
*beer*
Re: Ето как се прави обоснован анализ от професионалист!
24-04-2009 - 17:24:41
avatar
Купувач Написал:
-------------------------------------------------------
> Продавач,
> понеже разбираш много както от имоти така и от
> анализ на статистически данни, би ли могъл да ми
> обясниш на основата на данните дадени в "анализа",
> как д-р инж.- мат. стига до заключенията си. За
> краткост би могъл да ми дадеш някаква функция или
> модел на базата на който е направена
> екстраполацията за 2009 година.
> Много елементарно е да се радваш на шаренийки и
> картинки...
> Чакам с интерес.


Купувачо - ще ти обясня smiling smiley))) Много е просто - д-р инж. мат. доц. ст. научен сътруд. и т.н. демек колегата от Аристо не стига до изводи и заключения, а до предположения и те не са базирани на "някаква функция или модел на базата". Не всичко може да се изчислява и анализира само на база определени данни особено когато субективния фактор играе огромна роля! Разликата между това един журналист и един брокер работещ от много години на българския пазар когато става въпрос за анализиране на данни и прогнози е голяма. Първия (журналиста) анализира само на база информацията, която има - а именно официалната информация, а втория (брокера) споделя мнение и прави прогноза и на база информация, която я няма в никакви регистри!

И извинявай г-н купувачо, но нещо много от високо ме гледаш и следващия път когато се обръщаш към мен си сложи сарказма в задния джоб или ако не можеш да бъдеш по-учтив не очаквай отговор от мен! С тези плоски лафчета с които за пореден път се заяждаш с мен...цитирам: "много елементарно е да се радваш на шаренийки и картинки..." ставаш смешен... Ако аз се впечатлявах от графики, шаренийки и картинки...за пореден път бъркаш адреса. За последно ти обръщам внимание! *stop* *book*

Автоматичен подпис: [www.investor.bg] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net]

"До 2060 г. българското население ще се стопи с 27%, но в София ще нарасне с 45% до 1, 87 милиона души..." Кога се купува недвижим имот - когато цениТЕ падат или когато вървят на горе?
Re: Ето как се прави обоснован анализ от професионалист!
24-04-2009 - 17:26:26
avatar
tresor Написал:
-------------------------------------------------------
> Продавачът манипулира пазара, за да може да си
> купи обратно къщата в Дефилето.....
> Прав ли съм ПРОДАВАЧО?????
>


Разбира се - бях забравил за момент, че света се върти около мен и моите проблеми, но ти ме подсети и ето ни сега в центъра на новата световна манипулативна конспирация МУАХАХАХАХАХАХАХАХАХАХАХАХАХАХА clap: clap: clap: clap: :} :} :} :] *ok* *angel* *bow* *yes* *yes* *yes* *yes* *beer* *drunk* Наздраве!

Автоматичен подпис: [www.investor.bg] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net]

"До 2060 г. българското население ще се стопи с 27%, но в София ще нарасне с 45% до 1, 87 милиона души..." Кога се купува недвижим имот - когато цениТЕ падат или когато вървят на горе?
Re: Ето как се прави обоснован анализ от професионалист!
24-04-2009 - 17:30:30
avatar
Тинки Уинки Написал:
-------------------------------------------------------
> Гледай сега това е изказване на брокер - той от
> ново строителство не може да вади пари. Затова
> един вид приканва клиентите в стил:
> - продавачи, продавайте чрез мен, че цените ще
> падат още да не се минете
> - купувачи, купувайте панелки с моето
> посредничество, че са без пари.
>


Тинки - ако се търси винаги под вола теле - то ако не излезе теле ще видим я някое агънце, я някоя кокошчица :] Да може и много по-добър анализ да се направи, но колко често сме чели по-добри анализи от този? Аз имам чуството, че всяка прогноза различна от - 300 евро на кв/м се приема за ненормална тук *xxx* *huh*

Автоматичен подпис: [www.investor.bg] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net]

"До 2060 г. българското население ще се стопи с 27%, но в София ще нарасне с 45% до 1, 87 милиона души..." Кога се купува недвижим имот - когато цениТЕ падат или когато вървят на горе?
Re: Ето как се прави обоснован анализ от професионалист!
24-04-2009 - 17:33:37
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход