Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Преглед на печата 2

Публикувано от Imotenbalon 
Re: Преглед на печата 2
14-06-2009 - 21:18:37
И аз съм мнителна...

Толкова е малоумно, че чак ми е съмнително. Винаги ми е било.

Това покачване на 75%, според мен е за обиране на свободния кеш максимално. Който се хване.
Освен това, покрай изборите се наливат пари, лятото, колкото и зле да е туризмът - влиза някакъв кеш.

От там нататък - надолу.

Длъжници, които имат други имоти, ще предпочетат ги продадат, за да си изплатят кредита.
При продажбите няма да се гонят цени на квадратен метър, а по абсолютна стойност. И тъй като се гони бърза продажба, вече няма време за изчакване на купувач, няма се гледа да бъде голяма, а сигурна (евентуално).

От друга страна банките.... и тук ми е мнителността.

Докъде, до какво ниво, банките ще оставят друг купувач да спечели търга. Защото и те са потенциални участници в него - могат да участват. Фактът, че оставят да се провали търга и не се включват, сам по себе си говори, че тези ценови нива са много високи.

Банките - не кредитират. Трябват им приходи. В един момент, когато търговите цени паднат до такива нива, те, противно на досегашните действия, биха предпочели да станат собственици на част от имотите. Тази част от тях, която реално ще им носи доходи. След като не могат да имат приходи от кредити (парите ги няма).

В същото време, направиха си подразделения, кръстени с ралични имена. Прехвърлиха част от кредите в тях. От тук нататък:

-банките остават чисти, подразделнията управляват;

-банките остават , подразделенията фалират;

-банките фалират, подразделенията - каквото могат събират, каквото не - управляват си имотите

-банките фалират, подразделенията фалират (най-черният сценарий)

Re: Преглед на печата 2
14-06-2009 - 21:41:21
avatar
Tod Написал:
-------------------------------------------------------
> Камелия - оценителя работи с ЧСИ-то.
> Нарочно завишават цените с по 25-30%, преди като
> бяха на 50% - завишаваха с повече.
> Идеята е да се пробва на пазарна цена.
> Ако не се яви купувач - пада с по 20% и се пробва
> пак.
> Ако пак не се яви -20%...
> Докато се продаде.
>
> Това обаче Банката не го харесва - но няма избор.
> Няма купувачи. Ако пусне кредити ще фалира и без
> това едва се крепи. Затова се надпреварват кой да
> вземе кеша сега на пазара - че са източени до
> дупка.
> Не само са източени, но и горни собственици на
> стотици имоти които не могат да ги продадат.
> Ако ги пуснат на ЧСИ-тата - губят и фалират.
> Затова задържат положението, но ще дойде време да
> се отпуши системата защото това е много загробен
> кеш за една банка.
> Тогава вече ще стане страшно.

Имаш малка грешка. Банките си имат оценители, които са направили оценката на имота още при отпускане на кредита. Ако е въпрос на далавера- кой може да плати на оценителя по- добре- ЧСИ- то или банката?
Някой има ли представа какъв % от кредитите са финансирани на 100%? Какъв % от тях са лоши, че говориш за стотици имоти? На какъв етап от изплащането са имотите? Или- да хвърляме бомбастични числа, че иначе не е интересно и страшно..........
Банките нямат право да държат имоти повече от 2г. Това какво ти говори?
Освен ако мислиш, че всички банкери са малоумни и трупат имоти, за да ги пуснат на куп на една определена дата, че да си накупят на кило всички мераклии от форума.
:]
neo
Re: Преглед на печата 2
15-06-2009 - 00:14:24
acen1975 Написал:
-------------------------------------------------------
> резерва на бг е 11 милярда.от него са
> нужни 4 милиярда,за да не падне борда.
> остават 7 милиярда,обаче в бъдеще ще
> намалят,защото вече бюджета е на дефицит-от
> резерва .................
> аз на обещания и приказки в пресата от
> малоумници като хърсев,орешарски и искров НЕ
> ВЯРВАМ.......аз вярвам само на цифрички.......а
> цифричките в сайта на БНБ говорят съвсем различни
> неща от това,което се говори в пресата от бг........

Един въпрос ме гложди за резерва -в какви книжа е вложена една голяма част от него?
Дали все още са ААА-рейтинг ? Асене, хвърли едно таро ! winking smiley
Re: Преглед на печата 2
15-06-2009 - 07:33:42

[www.segabg.com]

Разпродажбата на ипотекирани къщи вече минава през интернет
Частните съдебни изпълнители пускат в мрежата търговете за апартаменти и коли


[www.sales.bcpea.org]
Re: Преглед на печата 2
15-06-2009 - 07:43:53
Ще е интересно там да направят една графика "Продава" за може да се сравни с графиката "Предлага" от този сайт.
Re: Преглед на печата 2
15-06-2009 - 09:03:26
avatar
Га ни давахте кифтета не ривахте, а?
Quote

Според Доминик дьо Вилпен българските усилия все още не са на висотата на предизвикателствата, като от 2007 г. реформите не успяват да преодолеят слабостите на отделните администрации и на съдебната система.

Той припомня множеството скандали и трудностите, срещани от правосъдието при преследването на заподозрените.

Съществува огромна необходимост от адекватно преструктуриране на администрацията и съдебната власт, за да се гарантира независимост и ефикасност, да се реабилитира обществената власт, както и да има по-добра координация между правосъдието и полицията, изтъква френският политик.

Според него един национален пакт за нулева толерантност спрямо корупцията би мобилизирал енергията и начините за борба с нея под управлението на независима агенция.

Необходим е обрат в манталитетите след десетилетия на диктатура и незавършен преход към демокрация
, отбелязва той, като подчертава, че всяка оценка за състоянието на правовата държава в България не може да подмине икономическата, културната и социалната действителност. А времето, според него, е ключов фактор за това.
*sos* *xxx* *black eye* *book* *ok*
Re: Преглед на печата 2
15-06-2009 - 09:22:45
Цитат:
Семейни войни за кредити
Поръчители горят заради дългове на роднини и приятели
[paper.standartnews.com]

Изгори, за да светиш!



Цитат:
В момента актуални са 164 обяви за разпродажба на различни имоти - жилища, цели къщи, складове, парцели земеделска земя и др. Базата данни непрекъснато се допълва и актуализира. Най-много са обявленията от Софийския градски съд. Сред тях има и доста атрактивни предложения за апартаменти със стартови цени от порядъка на 50-60 000 лв.
[banks.dir.bg]

Базичка данни



Цитат:
Викачите на заведенията, които канят клиентите да опитат кухнята и да пият по едно питие, са повече отколкото самите туристи.
[paper.standartnews.com]

Да вкнем по едно....!



Цитат:
Бум на застраховки срещу лоши кредити
В условията на криза расте страхът на банките от просрочени заеми
[paper.standartnews.com]

.......бомбастик....... фантастик
....................... мистър Бууум, бууум
Re: Преглед на печата 2
15-06-2009 - 10:03:33
acen1975 Написал:
-------------------------------------------------------
>.... ако кремиковци не бъде отворен отново и
> никой западняк не влезне да направи някакъв завод
> покрай софия в близките години,и под 100 евро може
> да стане цената.съвсем сериозно ти говоря-над
> милион човека няма да имат с кво да се изхранват.в
> последните 4 години се изхранваха със 25 милиярда
> евро отежняване на външен дълг,повече на
> бгетовицата никой няма да дава пари.
> с кво ще се изхранват софиянци и нарастналото
> население в последните години,подтикнато от външно
> задлъжняване?
> да знаеш,че трафика който така ви притеснява
> по улиците,също ще намалее драстично,ако вече и не
> е намалял.......
>


Асене, преди десетина страници някой предположи, че от услугите може да се прави 80% БВП... Нагласата на българина, че той щом е бял човек непремено трябва да работи на бюро или в най-лошия случай в служебна кола, ще го превърне в жалък ревльо и в посмешище. През уикенда обиколих половин България и не видях НИТО един работещ завод. Но пък колко "услужливи" циганки имаше по шосетата... Вижда се накъде сме тръгнали. Не 80 а 99% от БВП ще се прави от услуги, но с тази малка подробност, че БВП ще е 120 Е на човек...

Услуги, услуги... ама и за услуги пари трябват. Поне сфирките дайте без пари...
Re: Преглед на печата 2
15-06-2009 - 10:27:41
avatar
acen1975 Написал:
-------------------------------------------------------
> Продавач Написал:
>
> > Продавач и подогодина ще е тук, но вие дали
> ще сте
> > показвате тогава незнам
>
> ==================================================
> =========
> тук ше си,къде другаде?модераторската заплатка ще
> ти е the main income в близката петилетка........
> междудругото,ако обичаш да си посредник в
> имотни сделки,има един начин да си такъв и аз ще
> те светна,нали сме форумни колеги и сме тук да си
> помагаме:
>
> ако искаш да брокерстваш за в бъдеще,горещо те
> съветвам да изкараш един лиценз за съдия
> изпълнител,не за друго,а заради това,че съдия
> изпълнителите ще бъдат новите имотни
> брокери.........
> и пак ще си в бизнеса с имоти...........


Щом така си рекъл сигурно така ще стане - гледам пазара е залят с хиляди оферти за ипотекирани имоти ХАХАХАХАХАХАХАХАХАХАХА :} :] clap: *bow* *bow*
Следващите 5 години казваш - добре Нострадамус ще поживеем и ще видим, а колкото до 20 000 евро твърда заплата месечно като модератор - можеш само да ми завиждаш. Всъщност съм във форума много преди ти да се появиш при това без да съм модератор и дали съм такъв или не отново ще бъда тук - за теб не съм убеден обаче smoking smiley

Автоматичен подпис: [www.investor.bg] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net]

"До 2060 г. българското население ще се стопи с 27%, но в София ще нарасне с 45% до 1, 87 милиона души..." Кога се купува недвижим имот - когато цениТЕ падат или когато вървят на горе?
Re: Преглед на печата 2
15-06-2009 - 10:44:16
avatar
Морско лято'09 ни връщало с 20 години назад

Как ли ще се отрази това на цените на морските кутийки? Най-добре да питаме др. Иванов, миналата година говореше за 2000 евро на квадрат, тази и 200 ще сънува.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход