Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Преглед на печата 2

Публикувано от Imotenbalon 
Re: Преглед на печата 2
02-11-2009 - 16:23:26
фло Написал:
-------------------------------------------------------
> и да се прави на
> голямата работа на брат ми Роберт!

Кой клас е брат ти Роберт ?

*xxx*
Re: Преглед на печата 2
02-11-2009 - 16:29:16
Тайното споразумение за резерва - заради опити да се сринат 2-3 банки


Цитат:

Законът за БНБ позволява ли подобно действие според вас?

Да, позволява, защото става въпрос за разпореждане на принципала – правителството чрез Министерството на финансите чрез собствения му фискален резерв. И не става въпрос за каквото и да било за разпореждане със средства, които са обект на резервите на борда.



*stop*
Re: Преглед на печата 2
02-11-2009 - 17:16:28
Naskata Написал:
-------------------------------------------------------
> Тайното споразумение за резерва - заради опити да
> се сринат 2-3 банки
>
>
> Цитат:
>
> Законът за БНБ позволява ли подобно действие
> според вас?
>
> Да, позволява, защото става въпрос за разпореждане
> на принципала – правителството чрез Министерството
> на финансите чрез собствения му фискален резерв. И
> не става въпрос за каквото и да било за
> разпореждане със средства, които са обект на
> резервите на борда.

Наска, не знам наистина закона на БНБ дали позволява такова действие. Фискалния резерв не е валутния резерв на БНБ, но от постовете в инвестора останах с впечатление, че има някъкво припокритие на двете (едното донякъде било част от другото). Ти си юрист и икономист (доколкото си спомням, ти ще кажеш).

Мен друго ме озадачава - Станишев и Орешарски пропищяха как Дянков безотговорно искал да депозира част от фискалния резерв в ТБ, а се оказва, че миналата година е имало тайно споразумение м-у МФ и БНБ за такова нещо (дали са го направили така и 100% не се разбра, въпреки, че твърдят, че споразумението е било само в случай на нужда да се подпомага някоя банкова институция в БГ, Орешарски даже спомена, че не било приложено, освен в един случай, което означава, че поне в една банка са наляли ликвидност). Говорят за "друсане на дървото" и "клатене на лодката", но интересно никой не знае, кой правел това. Едва ли имат предвид Асен и Куку от форума на имоти.нет.

Друг въпрос е как едно такова споразумение м-у МФ и БНБ може да бъде секретно, толкова секретно, че и в парламента да не знаят за него, а шефката на асоциацията на ТБ в БГ също не била чувала за него???? Валутния борд не изисква ли прозрачност в политиката и действията на БНБ?


Re: Преглед на печата 2
02-11-2009 - 17:33:28
Re: Преглед на печата 2
02-11-2009 - 17:33:29
Център за икономическо развитие

ИКОНОМИКАТА НА БЪЛГАРИЯ - октомври 2009

РЕЗЮМЕ на ДОКЛАД НА ЦЕНТЪРА ЗА ИКОНОМИЧЕСКО РАЗВИТИЕ

линк
Re: Преглед на печата 2
02-11-2009 - 17:57:45
BulCan

Според мен идеята на Дянков беше добра, но грешката му беше, че я обяви. А я обяви, защото нямаше заигравка между някои среди и него, за разлика от предишното правителство, в което никой не си мръдваше пръста без да има някаква изгода.

Не съм склонен да вярвам, че Орешарски от чисто филантропски към банковата система чувства е взел такова решение (във финасовите въпроси Станишев беше прост фигурант, защото нищо не разбира), което оздрави поне една банка. Какъв е бил обаче мотива си е енигма.
Такъв мотив при Дянков нямаше, но пък ББ спря тази идея след сутрешен разговор с Искров.

Иначе фискалният резерв няма пряко отношение към валутния борд и няма нищо общо с валутния резерв, освен че се управляват по едни и същи правила от БНБ.
Ето тук, говорехме за това:

[forum.imoti.net]

А иначе, по онова време, вървяха какви ли не приказки. Например :

[dariknews.bg]

winking smiley



Редактиран 2 път(и).Последна редакция на 2009-11-02 18:13 от Naskata.
Re: Преглед на печата 2
02-11-2009 - 19:04:56
Re: Преглед на печата 2
03-11-2009 - 10:21:33
Нова газова криза чука на вратата

ББ да не остане и той изненадан като предишните, като ни врътнат кранчето за ЧНГ...

Яне Янев: Групировка иска парична криза



Re: Преглед на печата 2
03-11-2009 - 11:13:10
Спасение в багажника. Длъжници бягат от България.
[www.dnes.bg]
Re: Преглед на печата 2
03-11-2009 - 11:26:26
България още не е ударила дъното [[url=http://www.dw-world.de/dw/article/0,,4851224,00.html]DW[/url]]

Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход