Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Преглед на печата 2

Публикувано от Imotenbalon 
Re: Преглед на печата 2
01-11-2009 - 20:22:55
И аз го гледах. Нищо от това, което каза Сашо Дончев не е верно.
Re: Преглед на печата 2
01-11-2009 - 20:29:40
Panther1 Написал:
-------------------------------------------------------
> Много интересни данни само в една кратка статия на
> DW.
> В Латвия тристаен апартамент е скромен. В България
> - строители и брокери предлагат гарсониера на Ш/З
> за луксозен двустаен ...
> В Латвия тристаиния апартамент е с наем 150 евро
> (сто и петдесет евро) ... Макар че не става ясно
> шанса е голям апартамента да е в столицата.
> В Латвия двама пенсионери взимат общо 600 евро
> след намалението на пенсиите ...
> За това какви са съседите на Латвия и какви са
> тези на България няма да говоря ...
> Има върху какво да се помисли определено.

150 евро наем на тристаен
300 евро пенсия
хм ... балонът при нас не е бил просто чудовищен.
Re: Преглед на печата 2
01-11-2009 - 21:03:34
др. Иванов Написал:
-------------------------------------------------------
> И аз го гледах. Нищо от това, което каза Сашо
> Дончев не е верно.

Тази май се казваше Татяна Дончева, депутат от БСП, после имаше един, който не му запомних името, ама не беше Сашо Дончев. Идеята ми беше, че неща, за които съвсем скоро писахме във форума, изведнъж станаха актуални. Не, че нещо ще се промени, просто едно подсещане, че когато фундамента е грешен, никакъв селски тарикатлък не помага и в дългосрочен план само ще се затъва, освен ако не се промени фундамента.
Re: Преглед на печата 2
01-11-2009 - 21:21:16
Верно, че не беше. Беше на Булгаргаз, но е сред най-големите откачалки. Гущеров през деветдесета нямаше още пари, а и няма как да се печатат вагони пари, тези вагони да пътуват до сточна гара и да се раздават в хотели. Гл. счетоводителка на "Интерхотери" ми беше счетоводителка, а канцеларията й беше в Рила. Освен това инфлацията беше 6 години по-късно. Пълни измишльотини.
Re: Преглед на печата 2
01-11-2009 - 21:28:17
др. Иванов Написал:
-------------------------------------------------------
> Верно, че не беше. Беше на Булгаргаз, но е сред
> най-големите откачалки. Гущеров през деветдесета
> нямаше още пари, а и няма как да се печатат вагони
> пари, тези вагони да пътуват до сточна гара и да
> се раздават в хотели. Гл. счетоводителка на
> "Интерхотери" ми беше счетоводителка, а
> канцеларията й беше в Рила. Освен това инфлацията
> беше 6 години по-късно. Пълни измишльотини.

Този наистина не ми вдъхна много доверие, ама аз визирах повече Татяна Дончева (преди него), която разправяше за куфарчетата с пари, раздадени от нейната партия. То това си е общественна тайна, но да го казва открито депутат от БСП, до момента не бях чувал. Тя поне е вдянала, че няма как от редиците на лява партия да излязат най-дебелите капиталисти и монополисти в БГ и в същото време да си запазят традиционния ляв електорат, няма как да стане.
Re: Преглед на печата 2
02-11-2009 - 07:49:31
avatar
Re: Преглед на печата 2
02-11-2009 - 10:40:07
Нов рекорден банков банкрут в САЩ

Банковата група CIT е подала документи за защита от кредиторите си в американски съд, слагайки началото на процедура по най-големият банкрут на компания получила държавна подкрепа в САЩ, предаде "Блумбърг". Активите на институцията се оценяват на 71 млрд. долара, а помощта от Вашингтон достигна 2.33 млрд. долара.

По обем на своите активи, банката се нарежда на пето място в класацията на най-големите банкрути в САЩ, а прогнозите са американските данъкоплатци да не успеят да възстановят дори и част от държавната помощ.

Индикациите за задълбочаване на проблемите в закъсалата финансова институция бяха дадени още през юли, когато стана ясно, че компанията може да обяви фалит, въпреки включването й във фонда TARP.

Групата CIT осигурява заеми за близо 1 млн. компании в страната, а от централата на институцията са уверили, че клоновете на банката не са включени в молбата за защита от кредитори. По този начин тяхната дейност няма да бъде засегната от процедурата по преструктуриране, която се очаква да завърши бързо, уточнява Блумбърг.

Общият брой на американските банки обявили фалит от началото на годината вече достигна 115, след като в края на изминалата седмица Федералната корпорация за защита на депозитит (FDIC) прекрати дейността на нови девет институции.
Re: Преглед на печата 2
02-11-2009 - 15:10:27
Тъга по МакДоналдс [[url=http://www.dw-world.de/dw/article/0,,4845891,00.html]DW[/url]]

Quote

От началото на месеца в Исландия липсват емблемите на МакДоналдс.
....................................
Причината за закриването на филиалите на МакДоналдс в Исландия е драстичният скок на разходите. МакДоналдс трябва да внася в Исландия всички продукти - месо, зеленчуци, сирене и дори опаковките, тъй като те не могат да се произвеждат на място. Продуктите за исландските филиали на МакДоналдс се доставяха от Германия. От март 2008 година обаче еврото се покачи с 80 процента спрямо стойността на исландската крона.
Re: Преглед на печата 2
02-11-2009 - 15:32:49
Парцелите в Букурещ с 80% надолу [[url=http://www.monitor.bg/article?id=219923]monitor.bg[/url]]
Re: Преглед на печата 2
02-11-2009 - 16:17:51
BulCan Написал:
-------------------------------------------------------

>
> Този наистина не ми вдъхна много доверие, ама аз
> визирах повече Татяна Дончева (преди него), която
> разправяше за куфарчетата с пари, раздадени от
> нейната партия.
То това си е общественна тайна, но
> да го казва открито депутат от БСП, до момента не
> бях чувал. Тя поне е вдянала, че няма как от
> редиците на лява партия да излязат най-дебелите
> капиталисти и монополисти в БГ и в същото време да
> си запазят традиционния ляв електорат, няма как да
> стане.

За протокола:
Куфарчетата ги раздаваше Милети Младенов-тогава подуправител на централната банка ,след телефонно обаждане на Луканов,във фоайето на БНБ.
Сега доц.д-р М.Младенов си е жив и здрав и твори финансови бестселъри за средношколци!

Не ,че има някакво значение след толкова години,но др.Иванов си е манипулатор-дилетант и обича да хвърля кьорфишеци и да се прави на голямата работа на брат ми Роберт!
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход