Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Преглед на печата 2

Публикувано от Imotenbalon 
Re: Преглед на печата 2
09-10-2009 - 14:53:07
Да бъдат бутнати всички незаконни хотели, препоръчва еколог [news.dir.bg]

Quote

Събарянето на комплекса “Златна перла” в природен парк «Странжда“ на брега до Варвара може би ще бъде началото на сриването на незаконни хотелски комплекси в България. Цялото застрояване около Созопол, Несебър, Слънчев бряг и други, е незаконно, защото противоречи на устройствените норми на българското Черноморие.

Quote

В Наредба 7 за устройство на територията има изрична норма, че легловата база в крайбрежните части не може да надхвърля капацитета на чистата плажна ивица, което се изчислява на 8 кв.м. на човек. Това е изрична норма, която се нарушава.

Нов спад в строителството отчете статистиката [money.ibox.bg]


Quote

През периода януари - август 2009 г. общата строителна продукция намалява с 10.4% спрямо същия период на предходната година. Сградното строителство е със значителен относителен дял (66.0%) в общото строително производство и намалява с 15.1%, а гражданското/инженерното строителство се увеличава с 0.5%, но поради по-малкия си относителен дял не влияе съществено върху общия индекс на строителната продукция.


Приходите от продажби намаляват с малко над 19% за август [insurance.profit.bg]

Quote

само търговията с хранителни стоки бележи ръст



Оборотът на промишлените предприятия намалява средно с 23,3% [insurance.profit.bg]



Re: Преглед на печата 2
09-10-2009 - 15:58:01
avatar
Това с бутането на хотелите ми харесва като идея - случи ли се, може и да почивам на нашето Черноморие.

А до тогава - свят широк, места прекрасни winking smiley
Re: Преглед на печата 2
09-10-2009 - 19:10:29
avatar
А вече и по тиливизура го казаха за наредбата на БНБ от 01.10.2009. Вече някой ако вземе кредит да дойде да се похвали тук. :]
Re: Преглед на печата 2
09-10-2009 - 19:16:44
Искате кредит!? Преговаряйте като мен! ........>
Re: Преглед на печата 2
09-10-2009 - 21:15:04
Лихвите по кредитите ще паднат с 1% догодина


Какво се промени в банковата система у нас след настъпването на кризата?
- След дълго продъжилата кредитна еуфория рязката промяна на икономическата реалност доведе до разбираемо стъписване и първичната обща реакция на широката публика - „банките спряха да дават кредити и вдигат лихвените проценти, заради това икономиката отива на зле, а домакинствата имат затруднения при обслужването на кредитите”. Всъщност водещите фактори за свитата банкова активност (определено според мен лихвените проценти не са от тях) са влошаващата се икономическа среда и резкият спад на търсенето на кредити и в двата големи сегмента - корпоративен и за граждани.
Единствената област, където банките драстично затегнаха критериите и целенасочено рязко намалиха предлагането, са необезпечените потребителски кредити за граждани. Не е тайна, че именно това е сегментът с най-високо ниво на необслужваните кредити в банковия сектор.
[bgcolor=red]Нека да вземем за пример ипотечните кредити. Преди 5-6 години, когато ОББ стартира на практика от нула предлагането на ипотечни кредити, стартовите лихвени нива бяха 17.5%, след това поради конкуренцията и активността на целия пазар спаднаха под 10%, за да стигнат 6-7% по време на ипотечния бум. В момента нивата са също под 10%, а сьщевременно търсенето е спаднало с повече от 10 пъти. Естествено причината за това не е, че лихвените проценти са прекалено високи, а просто търсенето следва това, което се случва на пазара на недвижими имоти.[/bgcolor]



[pari.bg]


Re: Преглед на печата 2
09-10-2009 - 21:31:40
Костов: Дянков, кажи за бюджета, за да не кажа аз [news.bg]

Какво ли има да се каже? *huh*
Re: Преглед на печата 2
10-10-2009 - 14:34:56
И частните съдебни изпълнители засегнати от кризата [news.bg]

Quote

Особено сериозно е положението при строителните фирми - на пазара в момента са цели обекти, които са останали след фалита.
Re: Преглед на печата 2
10-10-2009 - 19:46:49
Re: Преглед на печата 2
10-10-2009 - 20:08:12
avatar
Scyther Написал:
-------------------------------------------------------
> И частните съдебни изпълнители засегнати от
> кризата
>
Цитат:Особено сериозно е положението при
> строителните фирми - на пазара в момента са цели
> обекти, които са останали след фалита.


Ами, ще останат. Чу ли репликата на ЧСИ- то?

" При себестойност от 350Е/ кв.м. и продажна цена от 1200Е, разликата, вместо да е вложена в завършването на строежите, е послужила да се перчат с Поршета и Богатита. Нямам никаква жал към такива хора".
Не запомних името на ЧСИ- то.
Re: Преглед на печата 2
10-10-2009 - 20:38:20
Мдаа, прав е човека. И аз съм на същото мнение. Обаче попрегледах некви оферти от ЧСИ и нещо не ме трогнаха с цени. Били 75% от пазарните. Вероятно са имали предвид пазарните през май 2008г. После нямало купувачи... Абе българска работа!
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход