Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Преглед на печата 2

Публикувано от Imotenbalon 
Re: Преглед на печата 2
12-07-2009 - 18:49:58
камелия Написал:
> Нещо от днес... [www.vesti.bg] :
"Едно от първите неща, които ще направим заедно с актуализацията на бюджета, е да поканим МВФ да извършат анализ на приходите и разходите за бюджета за тази и следващата година, заяви Дянков.
"
а в другия отбор: [www.cross-bg.net]:НОВИНИ%20И%20СЪБИТИЯ&Itemid=24 :
"Настъпват дни на изпитания и отговорност за нашата партия. БСП претърпя най-тежката загуба на парламентарни избори от 1990 година насам. Тя се дължи на одесняването на партията през последното десетилетие и на водената от нея политика на повсеместна корупция, на зависимостта от корпоративни интереси, на загуба на стратегическата роля в тройната коалиция."
Открийте печатната грешка winking smiley
Re: Преглед на печата 2
12-07-2009 - 19:26:24
Грозно, мръсно и зло.

Голямо семейство. Всички искат да докопат парите на бащата и да прецакат останалите наследници...

Това е филмът на Еторе Скола "Грозни, мръсни и зли", разказан в две изречения.

Ако не сте го гледали, поне успяхте да видите бездарния му римейк, прожектиран от кабинета "Станишев".
На заседанието си в четвъртък голямото семейство гласува анблок назначенията на четирима посланици, петима консули и един шеф на агенция буквално в "12 без 5".
Наглостта беше обяснена с класическите соцмантри за "доказаните професионалисти", а фактите са повече от красноречиви в какво са се състояли критериите.
Всички назначени са: съветник на Станишев, заместник на Масларова, бивш евродепутат от БСП.
Двама от бъдещите посланици са с досиета от Първо главно (направление "Научно-техническо разузнаване"winking smiley на ДС и от Разузнавателното управление на Генералния щаб преди 1989 г.
Единият е "доказан професионалист" и по друга причина: преди десет години е отзован като военен аташе заради финансови злоупотреби...
Назначенията не просто се случиха в последния ден, но се и пробутаха подмолно, като някакво криминално деяние.
[analysis.actualno.com]

Re: Преглед на печата 2
12-07-2009 - 19:36:07
Тройната коалиция да спре да бракониерства най-накрая!


Скандалните сделки на крадливата тройна коалиция продължават до последно въпреки присъдата, която произнесоха избирателите над корумпираното правителство и въпреки безапелационната победа на десните партии, с тези думи започва официалното съобщение на РЗС, изпратено до медиите.

120 ловни стопанства ще бъдат харизани в последния момент на обръчите от фирми, близки до ДПС и БСП. Държавната агенция по горите (ДАГ) е насрочила конкурсите през последните два месеца от управлението на тройната коалиция. В конкурсите участват подставени фирми, които може до дни да се сдобият с ценни имоти в едни от най-красивите места в България.

Вчера е направен опит ловно стопанство на южното черноморие да бъде продадено на скандалния бизнесмен и банкер, близък до ДПС - Фуат Гювен. Процедурата е обжалвана пред Върховния административен съд от другите участвали в конкурсите фирми, но въпреки това не е спряна от ръководството на агенцията по горите.

Разпродаването на апетитни имоти е част от безкрупулната бракониерска кражба на обществено богатство с цел финансиране на определени партийни централи и личните амбиции на политическата мафия.

[politics.actualno.com]
Re: Преглед на печата 2
12-07-2009 - 19:44:22
Бойко бе -снайперистите заспаха -нека почне чистката -сега . winking smiley чичо Сталинов съвет.
Re: Преглед на печата 2
12-07-2009 - 23:10:19
Цитат:
Банките започнаха да продават имущество на своите длъжници
[myumyun.blogspot.com]

Сега е момента за.........
Па-па-па-па-па

Цитат:
Все повече собственици се опитват сами да продават ипотекирани имоти
[dnevnik.bg]

Познавам купувач на такъв апартамент. Собственика платил на зелено 40 000Е + 20 000Е кредит за апартамент в Малинова долина. Две години изплащал кредита и се озъбил. Сега, когато апартамента е с акт 16 го продал за 10 000Е + ипотеката /остатъка от кредита, който предполагам е 17000-18000Е/. Аз мисля, че е постъпил правилно, поне нещо е успял да спаси
Re: Преглед на печата 2
13-07-2009 - 00:44:59
stroitela Написал:
-------------------------------------------------------

> Сега е момента за.........
> Па-па-па-па-па

Сега е бичият капан, според мен. Още съм в режим "HOLD POSITION". Като вземат да се качват цените в щатите и европата, тогава ще е МоментЪТ...



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2009-07-13 00:49 от Scyther.
Re: Преглед на печата 2
13-07-2009 - 00:56:07
avatar
stroitela Написал:
-------------------------------------------------------
> Цитат:
> Банките започнаха да продават имущество на своите
> длъжници
>
>
> Сега е момента за.........
> Па-па-па-па-па
>
> Цитат:
> Все повече собственици се опитват сами да продават
> ипотекирани имоти
>
>
> Познавам купувач на такъв апартамент. Собственика
> платил на зелено 40 000Е + 20 000Е кредит за
> апартамент в Малинова долина. Две години изплащал
> кредита и се озъбил. Сега, когато апартамента е с
> акт 16 го продал за 10 000Е + ипотеката /остатъка
> от кредита, който предполагам е 17000-18000Е/. Аз
> мисля, че е постъпил правилно, поне нещо е успял
> да спаси

И в колко форуми успя да пуснеш великата новина.

:]
Re: Преглед на печата 2
13-07-2009 - 01:10:31
avatar
За САЩ и Европа има поне още 2 години от тук нататък докато почнат да се вдигат цените на имотите според мен, Косачо.
Ама понякога си мисля, че в България кризата няма да се развие по същия сценарии-поради липсата на възможност на правителство и централна банка д аправят спасителни планове, който само да забавят нещата.Все пак до края на 19 век криза, породена от спукване на голям балон не е траела повече от 6-12 месеца.Та се питам дали няма да стане така и в България-бързо, болезнено и после пак растеж от нова изходна позиция след бързо стигане на дъното .Може и да не съм прав,разбира се.
И извън протокола-в колко обикновенно почвате работа във Варна и София, че гледам има постове и след 1 часа през ноща?Само лбопитство, не искам да се заяждам с никой , най-малко с теб.
Re: Преглед на печата 2
13-07-2009 - 01:52:44
gamper Написал:
-------------------------------------------------------
> За САЩ и Европа има поне още 2 години от тук
> нататък докато почнат да се вдигат цените на
> имотите според мен, Косачо.
> Ама понякога си мисля, че в България кризата няма
> да се развие по същия сценарии-поради липсата на
> възможност на правителство и централна банка д
> аправят спасителни планове, който само да забавят
> нещата.Все пак до края на 19 век криза, породена
> от спукване на голям балон не е траела повече от
> 6-12 месеца.Та се питам дали няма да стане така и
> в България-бързо, болезнено и после пак растеж от
> нова изходна позиция след бързо стигане на дъното
> .Може и да не съм прав,разбира се.
> И извън протокола-в колко обикновенно почвате
> работа във Варна и София, че гледам има постове и
> след 1 часа през ноща?Само лбопитство, не искам да
> се заяждам с никой , най-малко с теб.
>


Балона се наду заради европейските банки, gamper. Тяхно беше кредитното проникване в БГ. От друга страна, англичанчетата удариха рамо на балона, като масово пазаруваха "евтини" БГ имоти. До моменът, в който английските имоти поевтиняха. В този ред на мисли, ние сме в европата искаме или не искаме. И няма как кризата да свърши преди за е започнала или пък преди да свърши в европата. Докато не се превърне България в перспективна дестинация за инвестиции, каквито изгледи не виждам скоро, балончето ще спихва. Не бива да разглеждаме България като остров във XXI век. Такава грешка допусна Станишката, като твърдеше, че криза няма, а дори да има, ще се снишаваме. Нещо, което и Бай Тошо твърдеше за перестройката, но тя ни донесе дивия капитализъм.
Иначе, спихването го виждам поне 2 години. Кредитната криза може да свърши само тогава, когато повечето от лошите кредити се изчистят по един или друг начин. Едва тогава ще има някаква стабилност, макар да означава стабилен глад, но ще бъде достатъчна за инвеститорите. Това в никакъв случай не означава разтеж на цените на имотите. По-скоро инвеститорите ще се насочат към производство. Като цяло очаквам L-образна криза в продължение на десетина години. За това време България ще има време да се пренасочи от строителство към производство и износ.
В момент, когато пазарът на НИ се бил "раздвижил" в условията на тепърва връхлитаща ни криза, да се твърди, че се вижда светлина в тунела е нищо повече от бичи капан. Разбира се, това да се приема като лично мнение.
Инак, работното ми време е от време на време. winking smiley



Редактиран 2 път(и).Последна редакция на 2009-07-13 02:08 от Scyther.
Re: Преглед на печата 2
13-07-2009 - 09:23:45
И във Варна банките предлагат апартаменти с начална цена от 300 евро/кв.м [www.investor.bg]
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход