Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Re: "Га ядохте кифтетата не ревахте..."
18-03-2009 - 15:30:30
avatar
gogo84 Написал:
-------------------------------------------------------
> Първо - заяждам се, защото е форум. Какво лошо
> има? Нали сме се събрали тук лаф да става.
>
> След това забелязах, че ти четеш много избирателно
> само това, което те устройва. За сайтчето ще
> цитирам поста от вчера:
>
> камелия Написал:
> --------------------------------------------------
> -----
> > Не отговори на въпроса ми- защо не следваш
> > логиката си при ползване на услугите на АНИ и
> в
> > този случай? Защо не му предложи да му
> направиш
> > сайта без пари? Та , той дори не те е търсил,
> нито
> > ти се е обаждал за услуга........
ти му се
> натресе,
> > а сайтчето, което би му свършило работа, е
> толкова
> > елементарно, че и новак за 2 часа ще го
> сглоби.
>
> Дори да приемем, че аз ще му направя сайт т.е. ще
> извърша услуга - то парите, които бих взел от
> продавача щяха да са имонно за тази услуга.
> Ако вървях по твоята логика на наглостта, то
> трябваше след като му направя сайта да искам по
> 100лв на всеки посетител или да взема 3% от
> стойността на сделката от купувача, когато човекът
> си продаде имота.
>
> За това защо нищо не каза?


Добре, хайде да сравним- ако ти ми се обадиш по обява, която аз съм пуснала и платила с мои пари, подпишем договор за оглед, ако те заведа на оглед, но не харесаш имота и се разделим без да ти поискам и стотинка- добре ли е? Защото, така работя аз .
Ако ти поискам да ми направиш сайт, обяснявайки ти какво, по принцип харесвам, ще ми го направиш ли, ще ми го покажеш ли и ще ми го предоставиш ли? А ако не ми хареса- ще се разделим ли по живо- по здраво, без да ти дължа нищо? Ако ми предложиш да ми направиш още няколко проекта, за да си избера, но ти заявя, че не искам, но ще запазя достъпа си до това, което си ми показал- дали ще е правилно? И дали ще приемеш? А, да ми покажеш още нещо, и още.........а накрая да ти кажа, че се отказвам? И пак нищо да не ти платя?

Може да си мислиш, че някой друг плаща докато един имот се рекламира, та затова да се опиташ да минеш за негова сметка, но не е така. Агенцията финансира сделката, докато двете страни се срещнат и подпишат предварителен договор.
От тук нататък- мисли, не е трудно да се сетиш, дали грижите по редовността на имота, по скритите дефекти, тежести и т. н., са адресирани към продавача, или към купувача......... smiling smiley

Re: "Га ядохте кифтетата не ревахте..."
18-03-2009 - 16:09:27
Ето пак едно си знаеш и едно си баеш.

1) За това, че пускаш обява за даден имот и го показваш на потенциални купувачи не ти ли плаща продавачът?

2) Относно редовността на имота, по скритите дефекти, тежести и т. н., ако искам ти да ми свършиш тази работа много ясно, че ще си платя.

Но аз няма да искам ти да ми свършиш тази работа, защото ти работиш за продавача и в твоя и негова полза ще е да си спештиш примерно дефектите.

Така, че щом продавачът ти плаща по точка 1), а аз искам друг човек да ми свърши нещата по точка 2), защо да трябва да платя на теб, като ти реално за мен нищо няма да направиш?
Re: "Га ядохте кифтетата не ревахте..."
18-03-2009 - 16:57:55
avatar
gogo84 Написал:
-------------------------------------------------------
> Ето пак едно си знаеш и едно си баеш.
>
> 1) За това, че пускаш обява за даден имот и го
> показваш на потенциални купувачи не ти ли плаща
> продавачът?

Не, пускам обявата за собствена сметка и водя клиенти за собствена сметка. Това ти го обясних в горния пост. Нито ти, нито продавача плащате нещо, докато не стигнете до сделка. Ако не се харесате, всички дадени до този момент пари, остават в мой минус. А докато рекламирам и водя по огледи, разходите по консумативи, наем и заплати, вървят. Както и данъците, които толкова питаше дали плащам.

> 2) Относно редовността на имота, по скритите
> дефекти, тежести и т. н., ако искам ти да ми
> свършиш тази работа много ясно, че ще си платя.
>
> Но аз няма да искам ти да ми свършиш тази работа,
> защото ти работиш за продавача и в твоя и негова
> полза ще е да си спештиш примерно дефектите.

В това, което предлагам като услуга, влизат и нещата, които си решил, че не искаш.
Изборът, дали да ползваш услугата, която включва няколко дейности, с оглед качественото й извършване, е твоя.

> Така, че щом продавачът ти плаща по точка 1), а аз
> искам друг човек да ми свърши нещата по точка 2),
> защо да трябва да платя на теб, като ти реално за
> мен нищо няма да направиш?

Той и Бай Ганьо има знаменита реплика "ИмАл- дал"!:]
Продавачът, каквото и да плаща, го прави за услугата, която му правя.
Ти, като се обърнеш към мен с искане, ще си платиш услугата, която предлагам.
Пак ще ти дам пример с изработването на сайт.
Искам да видя проект на лого. И го взимам, без да ти плащам, защото е част от сайта, а нали съм се обърнала към теб, защото сайтове правиш, а не лога на конвейр. После ти казвам, че ще го ползвам, защото ми харесва, ама ще си намеря някой друг да ми го сложи на сайта, който ще ми изработи. Щото, от теб тази услуга не я ща.


Ако и сега не си разбрал, значи просто не желаеш, а наистина си тук да се заяждаш за кеф. smiling smiley
Re: "Га ядохте кифтетата не ревахте..."
18-03-2009 - 17:01:11
Абе вие нямате ли реални клиенти, та се карате с виртуални опоненти ?
Re: "Га ядохте кифтетата не ревахте..."
18-03-2009 - 17:35:15
barbaron Написал:
-------------------------------------------------------
> Абе вие нямате ли реални клиенти, та се карате с
> виртуални опоненти ?


Можеш ли да се сетиш сам? *beer*
Re: "Га ядохте кифтетата не ревахте..."
18-03-2009 - 19:28:11
Ей то мнго скъпа тая реклама бре. аз доклото знам в тоя саит е безплатна.
Re: "Га ядохте кифтетата не ревахте..."
18-03-2009 - 19:53:15
avatar
nradev11 Написал:
-------------------------------------------------------
> Ей то мнго скъпа тая реклама бре. аз доклото знам
> в тоя саит е безплатна.


Че кой разчита само на рекламата тук? Аз , например, никога не съм ползвала сайта за друго, освен да пиша във форума.
Колкото и чудно да ти се стори, болшинството клиенти ползват печатните медии, когато търсят имот.
А там се плаща, при това- несимволично. Освен това, АНИ не са на бюджетна издръжка, ако не знаеш....... smiling smiley
Re: "Га ядохте кифтетата не ревахте..."
18-03-2009 - 21:22:03
Е Камелия ако си права, нищо чудно, че хората купуваха на четворни цени. Ако гледат телевизия и четат вестници, нищо чудно да са си мислили на времето че имотен балон няма и че цените няма да се върнат под нива от 300 евро. Уви ...
Re: "Га ядохте кифтетата не ревахте..."
18-03-2009 - 21:32:16
най-после се уверих, ЧЕ КАМЕЛИЯ УКРИВА ДАНЪЦИ!
Re: "Га ядохте кифтетата не ревахте..."
18-03-2009 - 21:32:44
avatar
Камелия, за трети или четвърти път те питам - имаш ли регистрирана фирма? Защото ако нямаш, не мислиш ли колко смешно звучи това: "А докато рекламирам и водя по огледи, разходите по консумативи, наем и заплати, вървят. Както и данъците, които толкова питаше дали плащам."

Наем на себе си ли плащаш за "офиса" в Люлин, тези на които даваш заплата, в хола ти ли им е работното място, кое смяташ за консумативи - сметката за домашния телефон ли?

А откакто писа, че и сайтове си започнала да правиш...
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход