Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

"Га ядохте кифтетата не ревахте..."

Публикувано от Продавач 
Re: "Га ядохте кифтетата не ревахте..."
21-03-2009 - 23:11:49
Quote

Каквото и да си говорим, колкото повече се купуваше, толкова по- добре ставаше- във всяка сфера заплатите растяха.
Парите се въртяха.

И в един момент дошли лошите чичковци отвън и ни развалили рахата ;-). Глупости на търкалета - ядяха се взети на заем пари, пари получени при продажба на НИ на чужденци се харчеха за изкуствено повдигнат жизнен стандарт.

Вярно е, че доста хора спечелиха от масовата глупост, но също така е вярно и, че сега всички ще плащат за тази масова глупост.

Хайде да не се избърсваме само с банките. Те осигуриха инструмента, но стадото беше непрекъснато гъделичкано от брокери и псевдо експерти - "нагоре, нагоре, нагоре, докато стигнем европейските нива" (и примери от Лондонското сити).

Re: "Га ядохте кифтетата не ревахте..."
21-03-2009 - 23:25:33
avatar
камелия Написал:
-------------------------------------------------------
> Winnetou Написал:
> --------------------------------------------------
> -----
> > Камелия, какво са направили
> "не"-Андрешковците по
> > време на подема? Накиснати с кредити, сега
> > оплакват разширените си халки.
> > Хвала на такваз предприемчивост! Друга тема
> е
> > доколко подема е истински подем или бясно
> > "наваксване" на потребление с цената на
> бъдещи
> > ограничения.
>
> Неандрешковците са направили нещо за себе си-
> имали са куража, а сега ще си понесат последиците,
> не толкова, че те са сбъркали в сметките, а че
> веднаж банките ги подмамиха, а втори път-
> внесената отвън криза, хем им вдигна лихвите, хем
> ги лиши от втора- трета работа, която им доставяше
> нужните средства.
> Накиснати са, да- както са накиснати всички по
> света. И не мисля, че трябва да злобеем- та това
> са хора, израсли с пълната промивка на мозъка,
> осигурена им от всички медии и банки: Купувай
> сега, нямаш проблем, не ни интересува колко
> получаваш- "па-па-па"......... помниш ли тази
> реклама?
> Това, че банката беше съгласна да дава кредит, а
> на теб да ти останат 100лв. на човек на месец,
> съвсем не значеше, че наистина само с толкова
> живееха кредитополучателите.
> Каквото и да си говорим, колкото повече се
> купуваше, толкова по- добре ставаше- във всяка
> сфера заплатите растяха.
> Парите се въртяха.
>
>
Колежке,разреши ми да не се съглася съвсем.Стройтелството в България беше хипертрофирано, строеше се повече,отколкото е необходимо, и то по неефективен начин, остарели технологии, неспазване дори и на използваните. Най-важното-на кредит, който се влагаше основно и най-вече в стройтелство.Така то се превърна в един вид тумор, който отнема средства,които биха могли да се насочат в други отрасли и да придадат стабилност на икономиката.Само един малък пример, защото много хора тук се дръгнат за броя на жилищата на пазара на имоти-в УК има 10 000 новопостроени непродадени жилища.При повече от 60 милиона население.Коментара е излишен.
България стана зависима от нов кредит, а такъв вече няма и скоро няма да има.Видях анализи за САЩ, че при тях няма да има подобрение в икономическата ситуация до средата на следващото десетилетие.Банките изобщо не им е ясно колко активи още ще отписват, така,че не им е до кредити.Не е по-различно и в Европа,
По цял свят се внушава,че вече дошлата дефлация е нещо страшно.Глупости!
|давам пример-дефлация в цените на жилищата например-ако сега едно жилище е 30 000, а преди е било 60 000,при равни други условия биха се завъртяли пари и през един автомобил за семейството например,или обзавеждане.Или още по добре-биха останали кредити и за други видове бизнес.
При нормални условия всеки продукт с повишаване на ефективноста на производството има дефлация на цената си като резултат от конкуренцията, като естествено част от производителите отпадат и работещите в тези фирми отиват на друга работа.Не е страшно.Винаги има някой с идея за продукт , който би се търсил и нужда от кредит и хора за производството му.Пък все повече отпадат и границите за придвижване и работа.
Сега на хората се внушава, и че е много важно да почне да се произвежда "зелена" енергия. Нищо,че е в пъти по-скъпа от произвежданата по други технологии и трябва да се субсидира,даже си има и Европейска директива за това и наказаня.А че това е непазарно и ощетява потребителя?Понеже прецакахме вече имотния балон,сега е време за следващия...
Когато се наливаха основите...


Re: "Га ядохте кифтетата не ревахте..."
21-03-2009 - 23:26:39
Winnetou Написал:
-------------------------------------------------------

> Хайде да не се избърсваме само с банките. Те
> осигуриха инструмента, но стадото беше
> непрекъснато гъделичкано от брокери и псевдо
> експерти - "нагоре, нагоре, нагоре, докато стигнем
> европейските нива" (и примери от Лондонското
> сити).

Цялата работа е в съвременните икономически теории и мурафети на световните икономически гуру-изпреварващото потребление и отложеното плащане,което обясняваха ,че било всъщност отложено потребление при кредит! Може и така да е ,но в един момент се оказа,че потреблението си е реално ,а парите виртуални!

Re: "Га ядохте кифтетата не ревахте..."
22-03-2009 - 01:20:28
Продавач, не че нещо ама.....ти преди нямаше ли друг подпис, който любезно обясняваше на всички потенциални купувачи как цените на имотите няма да паднат. Това беше по времето, когато квадратът се търгуваше за около 1200-1500 евро в София. А сега гледам, че дискретно си махнал онзи нахъсан текст и препращаш към статия със съвършено противоположно съдържание и цитирайки цени с 50% надолу. Да видим...сега към какво ни призоваваш? Пак да купуваме, ама този път, за да пълним джоба на Тошо, Петко, Иванчо и кой ли още не....или може би, за да пълним джоба на такива като теб? Малко нагло ми се струва всичко това на фона на ситуацията в момента. Кой нормален човек ще тръгне да купува с едничкия мотив да осигури кеш за някой друг, щото видите ли....икономиката в България трябва да прогресира. Първо, това което си написал е пълна глупост и второ, вземи пак си промени подписа, щото от психология нищо не разбираш. Ама този път гледай да е нещо не толкова натрапчиво, за да не го запомнят стари юзъри като мен и да ти го натякват след няколко месеца. Аман от брокери-разбирачи. Очевидно доста ви е намаляла работата щом намираш толкова време, за да бистриш икономически теми във форума с такъв ентусиазъм. Много ясно, че в момента няма да купувам и изобщо не ми дреме Пена дали ще си купи нова Тойота от грешните пари, които ще й дам за миризлив коптор в някой краен квартал на София.
Re: "Га ядохте кифтетата не ревахте..."
22-03-2009 - 12:31:45
zloblivi_pоdhvurlqniq Написал:
-------------------------------------------------------
> acen1975 Написал:
> --------------------------------------------------

> глупчооооо........
>
> който се счита за хитър петър или смята, че в
> данске работят само гении и банката "залага" само
> за своя сметка все едно е дериватис трейдинга на
> AIG - ами шортнете и вие лева, теглете гредити,
> сключвайте форуърди... ако сте фирма - ми издайте
> и вие облигация в левове... само после да не
> трябва други да ви bail-out-ват...

хахахахаххахахахаххахахахахаххахахаххахахахаха........................ :} :} :}

Погледни драги в огледалото и ще видиш обекта на "ха-ха-ха" -то


след това прочети това

и не се прави на по-голям гявол от дявола ! *pardon*
Re: "Га ядохте кифтетата не ревахте..."
22-03-2009 - 13:07:25
а след това и това

и ако можеш да го прочетеш и анализираш и ако разбираш нещо от макроикономика ще ти стане ясно защо прогнозите за БГ са лоши и специалистите отвън го казват на висок глас /което много дразни нашето правителство и придворните икономисти/ и защо единствената защита в момента е "Великото мълчание" /щото банките се убивали с "вестници" :] / и защо "Планът Станишев" не е никакъв план за спасение на държавата и стандарта на населението а е план за спасяване на партийно-олигархичната върхушка / чрез запазване на депутатски имунитети и властови позиции в следващото НС/ и защо този доклад на МВФ никой не коментира а ни занимават с простотии от сорта "Брадъри" ,"Айдъли" , помашки истории и пр.

Пожелавам приятно четене ... *beer*



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2009-03-22 13:08 от status.
леко стария юзер, леко...smiling smiley))
22-03-2009 - 13:11:58
avatar
Splendente Написал:
-------------------------------------------------------
> Продавач, не че нещо ама.....ти преди нямаше ли
> друг подпис, който любезно обясняваше на всички
> потенциални купувачи как цените на имотите няма да
> паднат. Това беше по времето, когато квадратът се
> търгуваше за около 1200-1500 евро в София. А сега
> гледам, че дискретно си махнал онзи нахъсан текст
> и препращаш към статия със съвършено
> противоположно съдържание и цитирайки цени с 50%
> надолу. Да видим...сега към какво ни призоваваш?


Splendente...не че нещо ама...тези три линка съм ги сложил в подписа си още от миналата година СПЕЦИАЛНО ЗА ДА НЕ ПОВТАРЯМ ЕДНО И СЪЩО КАТО ПАПАГАЛ НА ХОРА КАТО ТЕБ, а ако обърнеш внимание и на датите на трите теми в подписа ми може би ще ти светне лампичката, че нещо си се пообъркал в лъжите си. Тези линкове са специално сложени в подписа ми, защото тук във форума от години важи правилото, че всички първо пишат и се заяждат, а после прочитат всъщност и разбират, че са се объркали и ти затвърждаваш този факт със заядливия си коментар по мой адрес!!!


> Пак да купуваме, ама този път, за да пълним джоба
> на Тошо, Петко, Иванчо и кой ли още не....или може
> би, за да пълним джоба на такива като теб?


Никой за нищо не призовавам, а който има нужда да бъде призоваван за да направи или не направи нещо политиците му казват с обидното поне за мен "електорат"... От друга страна ти написа по-горе "купуваМЕ"...ако не тайна ти какво си купи?



Малко
> нагло ми се струва всичко това на фона на
> ситуацията в момента.


А на мен доста нагло ми се струва да си измисляш нещо, да ми го приписваш и да се заяждаш с мен, но може би имаш нужда да се заяждаш с някого за да се почустваш по-добре...???


Кой нормален човек ще тръгне
> да купува с едничкия мотив да осигури кеш за някой
> друг, щото видите ли....икономиката в България
> трябва да прогресира.


Аз не се сещам да съм казвал, че някой трябва да направи каквото и да е...!!!



Първо, това което си написал
> е пълна глупост


Принципно целия ти пост е изпълнен с измислици и лъжи, но ще се радвам да ми посочиш кое точно написано от мен е "пълна глупост"...




и второ, вземи пак си промени
> подписа, щото от психология нищо не разбираш.


Това от позицията на какъв го казваш!?smiling smiley



Ама
> този път гледай да е нещо не толкова натрапчиво,
> за да не го запомнят стари юзъри като мен и да ти
> го натякват след няколко месеца. Аман от
> брокери-разбирачи.


Леко, леко...регистрирал си се миналата година "стари юзеро"...стари юзери сме регистрираните през 2005г. когато започна регистрацията във форума и тези от 2006г. Ти приятелю си във форума от година и два месеца и имаш около 30-ина мнения тук...някак си не върви да се самооприличаваш като "стар юзер" и то точно на мен да ми го казваш който съм тук от преди 2004г. когато още нямаше регистрация във форума... То бива наглост бива...чак щял той на мен да ми припомнял...тц тц тц а недей моля теsmiling smiley


Очевидно доста ви е намаляла
> работата щом намираш толкова време, за да бистриш
> икономически теми във форума с такъв ентусиазъм.


Колко ли време отделям според теб??? Разгледай тези 24-5 страници по темата и преброй колко от мненията са мои и колко на "разбирачите" като теб...


> Много ясно, че в момента няма да купувам и изобщо
> не ми дреме Пена дали ще си купи нова Тойота от
> грешните пари, които ще й дам за миризлив коптор в
> някой краен квартал на София.



Ама чакай сега ти нали беше от тези дето бяхте купили...или това което си написал по-горе не отговаря на истината??? Ужас...еееееееей тц тц тц важното е да си чешем езиците и да се заяждаме а...жалка история мани... *huh* *tired* *tired* *tired* *tired* *tired* *tired*

Автоматичен подпис: [www.investor.bg] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net]

"До 2060 г. българското население ще се стопи с 27%, но в София ще нарасне с 45% до 1, 87 милиона души..." Кога се купува недвижим имот - когато цениТЕ падат или когато вървят на горе?



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2009-03-22 13:15 от Продавач.
Re: "Га ядохте кифтетата не ревахте..."
22-03-2009 - 13:32:22
status:
Statement by Age Bakker, Executive Director for Bulgaria
and Victor Ivanov Yotzov, Advisor to the Executive Director

March 4, 2009


The challenges ahead
Notwithstanding past achievements, the authorities now recognize that the end of the capitalinflow driven boom creates significant policy challenges. Recent developments in the country, as well as in the region as a whole, suggest the need of a swift change in policy priorities. Until just a short time ago, these were speeding up convergence and raising living standards, whereas now the priority is focused primarily on preserving macroeconomic stability. The authorities and staff share the view that the most important challenge is ensuring that the likely drop in capital inflows does not result in a confidence crisis. In this regard, maintaining confidence in the currency board arrangement and the financial system is crucial. With a view to the fulfillment of this objective, keeping public finances in check is regarded as key instrument. As rightly underscored by staff, in many ways Bulgaria starts the current slowdown from a strong position. The public finances are in good shape, the balance sheets of the central bank and the government are strong, with large foreign reserves and substantial buffers accumulated in the fiscal reserve account. The financial system is stable and well capitalized. All this are important prerequisites needed by each and every economy to weather the current global downturn.

Finally, with regard to the ERM II, the authorities maintain their long stated position that they will seek to joining at the earliest possible date. The ongoing global financial crisis has not changed the authorities’ determination. On the contrary, they have started talks with their European partners and are ready to provide them with firm and detailed policy commitments.
The authorities’ plan is to uphold the currency board arrangement at the existing exchange rate until Bulgaria joins the EMU. The Bulgarian government and the central bank have committed to unilaterally maintain a zero deviation of the exchange rate after Bulgaria joins the ERM II.
Re: "Га ядохте кифтетата не ревахте..."
22-03-2009 - 15:24:47
Настоящата криза е лошо нещо, но има и положителни страни - трябва да отсее качествените фирми и работници от негодниците, които създават отрицателен имидж на цели отрасли и професии. Само едно ме притеснява - в България обикновено не оцеляват качествените, а тези, които са близки до властимащите. Затова и цялостното ни състояние е такова - защото хора, които в нормална икономика няма да бъдат допуснати дори до най-неквалифицираните дейности, управляват икономически империи. По силата на тази логика ще трябва у нас да оцелеят именно тези хора. Тук обаче ще се види, че има пет фундаментални фастора, които ще доведат до приключване на прехода и съпровождащото го преразпределение на пазара, а именно:
1. Начина на действие на нашите “бизнесмени” и неспособността им да се справят в новите икономически условия – Един от примерите за начина на действие е следния - у нас например има повсеместно “стадно инвестиране”. Куцо и сакато се втурна да строи “ваканционни” и други апартаменти, хотели и дори хотелски вериги, без да си дава сметка дали може да продаде това, което е построил и да напълни хотелите с туристи. Ето защо в условията на криза настоящите собственици няма да могат да се справят и ще почнат да фалират един по един или да продават бизнеса си на други, по-подготвени от тях.
2. Загубата на политическата власт – тази загуба ще бъде един от най-решителните фактори за преразпределението на собствеността и пазара. Тъй като от доста време у нас политика = бизнес, то изхвърлянето от властта ще постави основите на изхвърлянето от икономиката. Първи, естествено, ще загубят бизнеса си тези, които и сега са в затруднено положение, а тогава съвсем няма да има кого да потърсят за помощ. След това, по реда на кризисната ситуация и наличието на политически връзки, ще започнат да фалират или да се продават и други компании.
3. Икономическата криза – е ясна като ситуация и начин на действие. В подобна обстановка на криза или продаваш перфектна като цена и полезност стока или услуга, или затваряш, а ако ти се усмихне щастието – продаваш бизнеса. Никой не пуска аванта на никого и никой не протяга ръка за помощ. Всеки се е втренчил в собствената си фирма и изобщо не се интересува какво става с фирмите на другите, ако ще да са му братя. Икономическата криза понастоящем има такова измерение, че почти целия свят се е свил в очакване за още по-лоши новини и “отникъде взорът надежда не види”.
4. Липсата на помощ от Русия – това ще бъде също един от много решителните фактори за преразпределението на собствеността и пазара. Досега някои от главните играчи в икономиката разчитаха на руска помощ и капитали, за да си “плетат кошницата” в България и да бъдат недосегаеми. С падането на цените на енегроносителите като петрола, а сега и на природния газ, Русия се изправя пред ситуация да не може да печели от тях, утежнена и от световната криза. Русия, за разлика от страните от ОПЕК, няма такива огромни валутни резерви, нито толкова лесно добиваеми природни горива. Тя вече изхарчи голяма част от валутния си резерв, за да подкрепя валутата и банките си, а сега харчи и за закъсалите предприятия на олигарсите. Ето защо нашите тарикати, които досега разчитаха на Русия, ще бъдат безкрайно разочаровани. Ако искат тя да им помогне, то тя просто ще им вземе бизнеса.
5. Навлизането на нови икономически играчи – в тези условия постепенно, с отслабването на старите играчи поради по-горе изброените причини, ще започнат да се настаняват нови играчи от чужбина, безскрупулни и с доста повече пари от местните мушмороци. Почти всички наши “бизнесмени”, свикнали на разточителни харчения и самозалъгване, че клиенти винаги ще има, няма да ограничат потреблението си и ще продължат да парадират с богатство и имоти. Това ще ги вкара в дългове, а тези, които печелят от различни видове трафик, ще бъдат затруднени да перат парите си, още повече, че ЕС няма да спре да настоява, че тези престъпници трябва да влязат в затвора заедно с политическите си покровители. В чужбина също ще им бъде трудно да избягат, защото вече има прецедент... *book*
na
Re: "Га ядохте кифтетата не ревахте..."
22-03-2009 - 16:52:19
zloblivi_pоdhvurlqniq Написал:
-------------------------------------------------------

> хахахахаххахахахаххахахахахаххахахаххахахахаха....
> ....................
>
> Данске са казали:
>
> "Получихме и предложение да емитираме едногодишни
> книжа в български левове"; допълниха, че са
> суапирали (заменили) левовия заем за евро чрез
> голяма международна банка.
>
> асен975 не е зацепил,както и въпросните служителеи
> от минфин (милите) също не са разбрали (те се
> занимават с данъци, не с финанси, суап са виждали
> само в учебниците), министърът може би също не е
> доразбрал...
>
> клиент на Данске има нужда от левове, Данске са
> извършили рутинна услуга за клиента, заключвайки
> още сега печалба за себе си. точка.


a защо са минали през толкова усложнения като са можели просто да набавят левовете по междубанков път?
Без да познавам фактите, оставам с впечетление, че някой е поръчал на тази банка да направи тази транзакция (хедж фонд предполагам) и не е имал нужда от левове както пишеш ти, а е искал да продаде тези облигации в лева; може би е просто хедж на друга позиция, (а може да е някой от нашите продажни управници, усещайки, че нещата не вървят на добре да е решил да направи някой лев
*bow* )
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход