Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

"Га ядохте кифтетата не ревахте..."

Публикувано от Продавач 
Re: "Га ядохте кифтетата не ревахте..."
17-03-2009 - 23:12:31
avatar
dodo2 Написал:
-------------------------------------------------------
> От определен период от време все ми се иска да те
> питам (когато натякваш как едва ли не ти си
> спасила България 97ма година) - имаш ли
> регистрирана фирма (т.е. плащала ли си данъци
> върху комисионата, която си взимала от клиентите).
> Ако си юридическо лице (в което се съмнявам),
> какво е отношението между декларираните и укрити
> данъци от теб?
>
> Защото всеки път като го напишеш ми остава
> чувтсвото за гледане на "лайно в целофан" в рамка,
> както казваше твоят любим политик. Моля те, да
> разсееш това мое съмнение. А ако пък то е вярно,
> престани веднъж завинаги с тези високопарни
> брътвежи.

Защо си представяш лайна в целофан, трябва да питаш някой специалист- има добри на 4-ти километър. Любими политици нямам, та слабо ме интересува от кого си прихванал тази си любов.
По същество- пишеш пълни простотии- спасила съм себе си през 1997г., както няколко милиона още го направиха. И като резултат от собственото ни спасение и държавата почна да се даврандисва, нищо че не със скоростта, която ми се иска.
Докога ще ми гледаш в паницата и ще отправяш тъпи питания?
Я, щом си такъв радетел на законността, напиши си имената, къде работиш, къде си работил- всичко, покажи ни тук "кристалната" си същност, пък аз ще си посипя главата с пепел, че не мога да се издигна до висотата на величието ти! :]
А на 4-ти километър се грижат добре и доста помагат- няма лошо да пробваш......... :}
Re: "Га ядохте кифтетата не ревахте..."
17-03-2009 - 23:56:24
avatar
Да, зададох ти неудобен въпрос и както обикновено започна да говориш за 4ти километър.

Когато съм работел до преди десетина години, взимах около 10 пъти над средната заплата и даже тогава бях осигурен на пълния размер. След това си плащам данъците, а счетоводителите са ме обявили за ненормален. Правя го както за чиста съвест, така и да не могат да ме шантажират или да се чувствам гузно, както ти сега.

Не е нужно да си посипваш главата с пепел, а след като стана ясно, колко си помогнала на държавата, си скрий някъде в скрина подготвените речи против емигрантите или колко си велика. Те поне там данъци плащат.

Идеята ми на питането беше, че в една доста голяма степен насраното положение, в което се намираме сега, е заради такива сиви икономисти с големи усти като тебе.
Re: "Га ядохте кифтетата не ревахте..."
18-03-2009 - 00:09:47
милко вълков Написал:
-------------------------------------------------------
> BulCan Написал:
> --------------------------------------------------
> -----
> > Имаше една тема за борда. Аз ли недовиждам
> или
> > изчезна? За мен беше важно да чуя максимум
> мнения
> > какво би се случило в такъв случай, не само
> в
> > макро-икономически аспект, ами и в личен за
> > отделния българин.
>

Милко, нова беше темата, отпреди 8-9 часа някъде. Просто се чудех без валутен борд как ли би било в БГ? Както Камелия описва през 1997 г. или както сега е например в Чехия (която няма валутен борд и през миналото лято там не видях някакъв проблем в това, поне за десетината дни в Прага)?
Re: "Га ядохте кифтетата не ревахте..."
18-03-2009 - 00:13:07
avatar
При такива мнения от МВФ:

Валутният борд е посочен като крайъгълния камък на макроикономическата стабилност. Взима се предвид и оценката на експерти от МВФ, че реалният курс на лева спрямо еврото е надценен, но с колко, е трудно да се определи.

по-скоро няма да приличаме на Чехия..

Re: "Га ядохте кифтетата не ревахте..."
18-03-2009 - 02:25:41
BulCan Написал:
> Милко, нова беше темата, отпреди 8-9 часа някъде.
> Просто се чудех без валутен борд как ли би било в
> БГ? Както Камелия описва през 1997 г. или както
> сега е например в Чехия (която няма валутен борд и
> през миналото лято там не видях някакъв проблем в
> това, поне за десетината дни в Прага)?


Аз новата тема за борда не съм я чел днес (7:22 p.m. е при мен в момента 03/17/2009)."Бордът в Бг не би трябвало да пада каквото и да става." Нали така каза и Хърсев преди седмица-две: "Дори всички да фалираме, на другия ден зад последните 1.95583 лева ще стои точно 1 евро." Дали е така обаче на практика?! Нещо ми шепне, че теорията не е отчела лихвите. Лихвите, които в България са почти двойни спрямо ЕС. Лихвите които са неизбежни. Лихвите, които огромен брой хора и фирми изплащат. Лихвите, които може и да са били една от причините за падането на златния стандарт... Ще видим... И май няма да чакаме дълго - лято 2009 идва...Дори да падне борда ограбване на едро няма да има, защото поне още 20 години нататък никой на тази територия няма да складира пари в местна валута.
На дребно обаче без борд ще бъдат ограбени малко оборотни пари /които са нищожни като количество, защото всеки следобед всеки търговец с капка акъл в главата си обръща парите си за през нощта във валута/, и около половината от заплатите /което също не е много като количество защото заплатите са микроскопични, но пък ще има огромен социален ефект като недоволство/... Сега аз ще си позволя просто да обясня някои прости неща
1.Вътрешнофирмената задлъжнялост в страната е 200милиарда лева.
2.Дефицита по текущата сметка е трагичен
3.Нарастващата безработица води до повишение на задлъжнялоста на домакинствата.
4.За последните 12г. от въвеждането на борда,нетната натрупана инфлация за този период е над 100%.Това прави курса на лева много надценен,а също така конкурентноспособноста ниска и експорта намалява.
5.Изтеглянето на инвестициите на чужди компании и банки направени през последните няколко години е осезаемо в последните месеци.
6.Срива на БФБ "глътна" и изтри едни 20 милиарда лева за последната година
7.Спрените пари от предприсъединителните програми на ЕС можеха да спасят оцеляването на борда,но не би...много се краде на най-високи нива
8.Затворените средства в непродаваеми към момента жилища (само в София са около 150 000) се ощеняват на около 3 милиарда лева.А по тях текат лихви.Това води към фалит на голяма част от предприемачите.А това пък към отписване на вземания на банките (загуби)
9....10....11....12... просто това са фактите...Еврото не е златен стандарт. Еврото е просто валута на част от европейските страни ,нали? И като всяка валута плува нагоре-надолу по течението, чиято посока, от няма как мерим в злато...




Редактиран 5 път(и).Последна редакция на 2009-03-18 09:53 от милко вълков.
Re: "Га ядохте кифтетата не ревахте..."
18-03-2009 - 04:39:42
BUL/CAN , намерих го този форум : [forum.imoti.net] *write*



Редактиран 2 път(и).Последна редакция на 2009-03-18 05:39 от милко вълков.
Re: "Га ядохте кифтетата не ревахте..."
18-03-2009 - 10:20:29
avatar
dodo2 Написал:
-------------------------------------------------------
> Да, зададох ти неудобен въпрос и както обикновено
> започна да говориш за 4ти километър.
>
> Когато съм работел до преди десетина години,
> взимах около 10 пъти над средната заплата и даже
> тогава бях осигурен на пълния размер. След това си
> плащам данъците, а счетоводителите са ме обявили
> за ненормален. Правя го както за чиста съвест,
> така и да не могат да ме шантажират или да се
> чувствам гузно, както ти сега.
>
> Не е нужно да си посипваш главата с пепел, а след
> като стана ясно, колко си помогнала на държавата,
> си скрий някъде в скрина подготвените речи против
> емигрантите или колко си велика. Те поне там
> данъци плащат.
>
> Идеята ми на питането беше, че в една доста голяма
> степен насраното положение, в което се намираме
> сега, е заради такива сиви икономисти с големи
> усти като тебе.


Наистина имаш психични проблеми! Ако наистина си работил по време на фалита на държавата, ако наистина си живял тук, ще знаеш какво е било.
Какви неудобни въпроси ми задаваш? И какво, всъщност, искаш? Да ти покажа извлечение от отчетите на фирмата през 1997г.? И да ти прибавя графа "скрити данъци", че да си начешеш пенсионерската краста?
Какво, по- точно ти е станало ясно, додо2? Че не съм била от чиновническия апарат на БСП, та затова не съм взимала заплата 10 пъти над средната и не съм осигурявана на нея?
Каква пенсийка взимаш, другарю додо2, за вярната служба на партията? И от чии джобове излиза?
Дали, ако ти сметнем комфорта на ежедневието и го съпоставим с официалните ти доходи, ще излезеш на нула?
Не само ти е голяма устата, но винаги се отваря преди да направи връзка с главния мозък........
Re: "Га ядохте кифтетата не ревахте..."
18-03-2009 - 10:51:09
dodo2 - ти пък какви въпроси задаваш само - брокер да плаща данъци...това и да го видя няма да го повярвам. Е сигурно плаща някакви за замазване на положението, но чак пък да декларира всяка сделка едва ли.
Re: "Га ядохте кифтетата не ревахте..."
18-03-2009 - 10:58:37
avatar
gogo84 Написал:
-------------------------------------------------------
> dodo2 - ти пък какви въпроси задаваш само - брокер
> да плаща данъци...това и да го видя няма да го
> повярвам. Е сигурно плаща някакви за замазване на
> положението, но чак пък да декларира всяка сделка
> едва ли.


Хи,хи! А ти, като направиш едно "сайтче" и гушнеш 1000Е, тичаш право при данъчните, че да ти изчислят данъка........ :]
Re: "Га ядохте кифтетата не ревахте..."
18-03-2009 - 12:18:52
камелия - първо аз сайтчета не правя.
Иначе за всичко друго си плащам данъците.

Не мога да разбера хора като теб - чудят се кой да друг да обвинят за укриване на данъци, само и само да оправдаят себе си.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход