Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

"Га ядохте кифтетата не ревахте..."

Публикувано от Продавач 
Re: "Га ядохте кифтетата не ревахте..."
17-03-2009 - 17:49:29
камелия Написал:
-------------------------------------------------------

> Ма, ти си бил герой!? Ако кажеш, че и не се просна
> възнак нито веднаж, ще те предложа за
> канонизиране!
> Никакъв спам не е това, а най-хубавото нещо на
> света...


Приготвяй ореола. Не само не се проснах, ами и заснех на видео първите секунди и минути живот на детето. Според мен най-изнервящото и притеснително нещо е неизвестността, да стоиш навън и да се чудиш какво става.

А сега, за да свържем с темата - страшното с кризата е, че точно не знаем докъде ще стигне и какво ще стане. Аз за всяко едно нещо предпочитам да се готвя за най-лошия вариант, а пък ако дойде добър - шапка на тояга. Това не означава съвсем човек да е песимист, просто е подготвен, а пък от там нататък ще става каквото ще става. Сега може би ще разбереш защо се дразня от теми от типа на "Мина ли върха на кризата в България?" Не, че искам България да потъне, но наивитета или пък още по-зле - целенасочена пропаганда не помагат. Като се качваш в самолет първото нещо е да си избереш седалка близо до авариен изход. Ако няма - запомяш къде са изходите и после се радваш на полета, каквото трябва вече си го направил.
Re: "Га ядохте кифтетата не ревахте..."
17-03-2009 - 17:54:28
BulCan, smiling smiley

Не мога да не произведа спам...

Да ти е живо и здраво детенцето! Много радост да ви донесе! smiling smiley







Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2009-03-17 18:00 от Muza.
Re: "Га ядохте кифтетата не ревахте..."
17-03-2009 - 18:20:48
Muza Написал:
-------------------------------------------------------
> BulCan,
>
> Не мога да не произведа спам...
>
> Да ти е живо и здраво детенцето! Много радост да
> ви донесе!
>
>
Благодаря от сърце Муза! Същото и на всички от форума, да са им живи и здрави, било то малки или големи, а и ние, че да ги възпитаваме и храним (до едно време обаче) smiling smiley
Re: "Га ядохте кифтетата не ревахте..."
17-03-2009 - 18:28:15
avatar
BulCan Написал:
-------------------------------------------------------
Сега може
> би ще разбереш защо се дразня от теми от типа на
> "Мина ли върха на кризата в България?" Не, че
> искам България да потъне, но наивитета или пък още
> по-зле - целенасочена пропаганда не помагат. Като
> се качваш в самолет първото нещо е да си избереш
> седалка близо до авариен изход. Ако няма - запомяш
> къде са изходите и после се радваш на полета,
> каквото трябва вече си го направил.


Разбирам те, но тук се получава другата крайност- апокалиптични картини и безнадежност. И не само във форума. От сутрин до вечер се говори как кризата иде. Народът се е парализирал и вместо да си зададе въпроса, как е в собствения му двор- има ли нещо обезпокоително, трябва ли нещо да се направи, да предвиди, изпада в депресия и отчаяние. Това е много по- лошо от от "бодряшката" увереност, че ще се справим. Че вече това хоро сме го играли преди 12г., когато държавата беше фалирала.
Разбираш ли, ние преживяхме нещо, дето по другите страни не са сънували в по- новата история на света. Единият гол инат и оптимизъм ни спаси. А сега, като че ли всичко живо е решило точно тези опори да ни изтегли изпод краката, та да рухнем.
А за аварийния изход на самолета- нямам ли парашут, каква ми е ползата да вися до него..........
Re: "Га ядохте кифтетата не ревахте..."
17-03-2009 - 18:58:34
Булкан , честито и от мен и да ти е живо и здраво детенцето...!!!!

Камелия , съгласен съм с напосаното.Само да допълня че между кризата 96-97г и сега има няколко фактора които ги различават.Първо това е по-голям достъп до информация и анализи които както помагат , така и манипулират.Имам предвид основно интернет в сегашно време.А 96-97г какво имахме?Аз тогава слушах радио Свободна Европа....
Тогава нямаше ЕС.И всичките положителни последствия на това ...
Сега според мен сме с доста по-голям потенциял отколкото тогава....
Най-жалкото е че оттогава много млади хора се изнесоха и това че за последните няколко години толкова много пари се изсипаха не там където трябваше....


Re: "Га ядохте кифтетата не ревахте..."
17-03-2009 - 19:31:00
камелия Написал:
-------------------------------------------------------
т сутрин до вечер се говори как
> кризата иде. Народът се е парализирал и вместо да
> си зададе въпроса, как е в собствения му двор- има
> ли нещо обезпокоително, трябва ли нещо да се
> направи, да предвиди, изпада в депресия и
> отчаяние. Това е много по- лошо от от "бодряшката"
> увереност, че ще се справим.

Абе то да си готов и да се опиташ да видиш какво идва не значи, че няма да се справиш (говоря във второ лице условно). Нито отчаянието помага, нито заравяне на главата в пясъка. Ежедневно обновяване на информацията. Няколко варианта (за неща, които не можем да предвидим), степенувани по "неприятност" - А, В, С и пр. Какво се прави при единия ако се случи, какво се прави при другия и т.н. Ако няма как да се избегнат загуби, как да се минимизират. Планът за действие вече е надежда, но да има такъв и за лоши варианти.



А
> сега, като че ли всичко живо е решило точно тези
> опори да ни изтегли изпод краката, та да рухнем.

Никой нищо не иска да изтегля, по принцип за да се реши един проблем, трябва първо да се признае, че има проблем. Един алкохолик докато не си признае проблема, няма надежда за оправяне.


> А за аварийния изход на самолета- нямам ли
> парашут, каква ми е ползата да вися до
> него...

Ползата ти е огромна!!! Над 70% от загиналите в самолетни катастрофи са изгорели или задушени от пожар или удавени във вода когато самолета вече е бил на земята, а са били живи след удара. А 340 на Еър Франс преди няколко години, не успя да спре на пистата в Торонто, подмина я, падна в един дол и се разцепи. Свткавична евакуация и нито една жертва, после самолета избухна. А320 наскоро в Ню-Йорк се приземи в реката Хъдсън, светкавична евакуация и нито една жертва...та същото е и с другите неща. Не бива да се подценяват и най-малките възможности при криза. Чудеса стават ако сме подготвени обаче.


Re: "Га ядохте кифтетата не ревахте..."
17-03-2009 - 19:34:12
joro varna Написал:
-------------------------------------------------------
> Булкан , честито и от мен и да ти е живо и здраво
> детенцето...!!!!


Мерси градски, да ти се връща! Ако имаш да ти е/са ти живо/и и здраво/и! Ако не, да имаш!
>


Re: "Га ядохте кифтетата не ревахте..."
17-03-2009 - 19:45:27
Имаше една тема за борда. Аз ли недовиждам или изчезна? За мен беше важно да чуя максимум мнения какво би се случило в такъв случай, не само в макро-икономически аспект, ами и в личен за отделния българин.
Re: "Га ядохте кифтетата не ревахте..."
17-03-2009 - 20:38:59
BulCan Написал:
-------------------------------------------------------
> Имаше една тема за борда. Аз ли недовиждам или
> изчезна? За мен беше важно да чуя максимум мнения
> какво би се случило в такъв случай, не само в
> макро-икономически аспект, ами и в личен за
> отделния българин
.

[forum.imoti.net]
*yes* *beer*
Re: "Га ядохте кифтетата не ревахте..."
17-03-2009 - 21:59:05
avatar
От определен период от време все ми се иска да те питам (когато натякваш как едва ли не ти си спасила България 97ма година) - имаш ли регистрирана фирма (т.е. плащала ли си данъци върху комисионата, която си взимала от клиентите). Ако си юридическо лице (в което се съмнявам), какво е отношението между декларираните и укрити данъци от теб?

Защото всеки път като го напишеш ми остава чувтсвото за гледане на "лайно в целофан" в рамка, както казваше твоят любим политик. Моля те, да разсееш това мое съмнение. А ако пък то е вярно, престани веднъж завинаги с тези високопарни брътвежи.


камелия Написал:
-------------------------------------------------------
> Единият гол инат и оптимизъм ни спаси. А
> сега, като че ли всичко живо е решило точно тези
> опори да ни изтегли изпод краката, та да рухнем.


Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход