Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

"Га ядохте кифтетата не ревахте..."

Публикувано от Продавач 
Re: "Га ядохте кифтетата не ревахте..."
26-03-2009 - 16:32:30
smiling smiley acene на Julius му я намалиха щото била кам еуробора
Re: "Га ядохте кифтетата не ревахте..."
26-03-2009 - 16:34:13
acen1975 Написал:
> дали звуча нагло и брутално,или само на мен така ми се струва?

Не, само малко по-брутално от http://www.economist.com/Countries/Bulgaria/profile.cfm?folder=Profile-Economic%20Data winking smiley


Key indicators 2008 2009 2010 2011 2012 2013
Real GDP growth (%) 6.0 -1.9 1.1 3.7 4.7 4.8
Consumer price inflation (av; %) 12.3 4.8 4.1 3.0 2.5 2.5
Budget balance (% of GDP) 3.0 -0.3 0.3 1.0 1.4 1.4
Current-account balance (% of GDP) -24.4 -13.5 -10.1 -8.4 -7.4 -6.8
Short-term central interest rate (av; %) 5.2 4.8 4.4 3.3 3.2 3.2
Exchange rate Lv:US$ (av) 1.33 1.47 1.41 1.38 1.35 1.33
Exchange rate Lvmoody smiley(av) 1.96 1.96 1.96 1.96 1.96 1.96
Re: "Га ядохте кифтетата не ревахте..."
26-03-2009 - 16:46:38
ааааа,Барбароне,тия от икономист верно са "оптимисти".....само -2 % спад предвещават.......тва си е само рецесийка..........асенката предвещава на 10% спад,което си е депресийка..........ша видиме кой познал,кой не.....
а станишката с неговите 4,7% ръст е уникален!
по голямо въображение от комунист имат само стивън кинг и братя грим...
Re: "Га ядохте кифтетата не ревахте..."
26-03-2009 - 17:07:47
avatar
ох как ще шлякаме пак алчни дупета ...
гледам ги сега вирят още носове, но скоро ще си продават задниците за без пари ...

то с много пари и коли всеки знае!

извинете ме за офтопика smiling smiley

време е отличниците да държат парите, не побойниците smiling smiley
Re: "Га ядохте кифтетата не ревахте..."
26-03-2009 - 18:28:30
асне4о кои ти каза че нема фиксирани лихви в България. има ама хората бързат да вземат кредит и да си напазаруват че да не свършат имотите а не мислят колко ще връщат. аз лично ноеври 2007 взеха на 8% фиксирана ипотечен кредит , че даже и без доказване на доходи. с разните там такси ГПР ми е 8,79% а ти я дет взеха на 6,5 сега са на 12% ама да са мислили навреме.



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2009-03-26 22:22 от nradev11.
Re: "Га ядохте кифтетата не ревахте..."
26-03-2009 - 18:36:03
На Камито ще кажа че "избелването" на "сиви" или мръсни пари с кредит е за аматиорите . давам пример: вземаш кредит за 15 години на 8% 100 000 и връщаш 172 000 . губиш 42% от парите и 15 години . има много по - бързи и ефтини начини за "избелаване" ама нема да ги обяснявам тука, щото не искам да отварям айдуците как да си препират парите. а с недвижимите имоти става елементарно купуваш имот за 100К пишеш в нот акт 10К и всички сити и доволни . купувача не му се налага да обяснява откъде има пари а продавача няма да плаща ДДС.



Редактиран 3 път(и).Последна редакция на 2009-03-27 00:45 от nradev11.
Re: "Га ядохте кифтетата не ревахте..."
27-03-2009 - 03:51:13
"пишеш в нот акт 10К и всички сити и доволни . купувача не му се налага да обяснява откъде има пари а продавача няма да плаща ДДС."

Тъжно. Питам се колко ли дълго може една така обществена социално-икомическа система може да подържа някакъв баланс?
Re: "Га ядохте кифтетата не ревахте..."
27-03-2009 - 09:42:35
Хубаво си се карате, но не е поучително.
Братя Грим нямат никакво въображение, защото те са събирали историите и са ги представяли под формата на приказки. Не са ги измисляли. И едни други братя са правили така, но те са българи и няма да ги споменавам, защото не си струва да ги оплювате без причина.

Пране на пари чрез ипотека е толкова тъпо, че чак не знам как да го коментирам. То е все едно пране на пари, чрез даването им на 40 годишен човек, който после се чака да ги умножи и да умре, като междувременно ви ги завещае... И това би трябвало да е едничен акт, а такова нещо в прането на пари НЯМА. Пари се перат постоянно, защото произходът им е от престъпна дейност, а тази дейност е постоянен източник на пари при минимални вложения. Парите се перат, защото не могат да се изхарчат в количеството, в което са. Изобщо не става въпрос за 200 000Е, а по скоро за 20 млн и нагоре, за да се прибегне до пране. И най вече - ако парите от престъпна дейност не се перат, то те МНОГО лесно могат да бъдат отнети от всеки, който има кураж да гърми с пищов или да влезе в караманела.


В целия апокалипсис, който напълно основателно се предрича от Асен, липсва една важна част - местоположението на България. Станишев и групата злодеи обаче го знаят това местоположение. И Асен го знае. Заради тази подробност България е в ЕС и българите ще се разпилеят по света, освобождавайки границата на ЕС с Анадола и новосформираните й васални държавици. България не отговаряше на НИТО един критерии, но влезе в ЕС. Все още има хора, които се задържат тук обаче... Предстои приемането на България в Еврозоната, в Шенген и във всички възможни организации, чрез които територята ще бъде освободена от ... българите.

Защото, както има навика да пояснява Станишката, крайно време е от тази красива територия да се махнат българите и на тяхно масто да дойдат някакви ... хора.

В този смисъл не икономическа криза, не катастрофа, ами дори Армагедон да предвиждат световните експерти, тук пак ще се размине с добрата стара и позната на всички бедност. Като махнем "материала", кйто никога нищо не е имал и няма и да има, остават една лондонска махала хора... В името на геополитическата доктрина Камелия Иванова (обобщен образ на шепата) ще лапа аванта още няколко години, пък после може и да си намери работа кат обслужващ персонал на онези, които ще се настанят БЕЗПЛАТНО по нашите територии.

Ще ви припомня нещо - лудостта на харченето не идва от България. В тази припряна, прахосническа ситуация ние, предприемачите, видяхме добра възможност... Честно казано през последните 4-5 години спечелих повече пари, отколкото през целия си предишен живот. За щастие устоях на съблазните на строителството и не инвестирах в тази дейност. Няма да крия, че не съм спал по цели нощи, мислейки върху възможностите, които вероятно пропускам, но в крайна сметка се доверих на цифрите. Не, че сега бизнесът ми е цъфнал и вързал, но поне работя, не съм съкратил нито един човек, не съм продал нито една машина и не съм отчаян длъжник, а ликвиден с коефициенти на светкавична ликвидност над единица.
Благодаря за аплодисментите. :]

Както и да е. Асен предсказва падане на борда, което е логично при равни други условия. Но условията не са равни. Изобщо не са равни. Естествения ход на събитията водят от паричен съвет към политически съвет. Вече има едни европейски експерти, които отнемат функциите на българските такива. Очаква се, а и народът с готовност би приел, едни европейски политици просто да отнемат правомощията на българските такива. А след като нямаме валута, нямаме собствени управляващи... нека Камелия да каже ще имаме ли държава.

Ако да - по кои определения за държава?

Ако не - помислете си как от едно парченце сапун може да се направи 20 кубика пяна.

На друго място доста често казвах "да я закриваме вече тая държава", а хората си мислеха, че се шегувам. Това, което казва Асен, е всъщност закриване на държавата. Само че той си мисли, че е плод на грешка.
Няма грешка, Асене. Няма грешка. ТЕЗИ не ни управляват лошо - те ни закриват.
Re: "Га ядохте кифтетата не ревахте..."
27-03-2009 - 09:59:52
avatar
koganev написал:
---------------------------------

А след като нямаме валута, нямаме собствени управляващи... нека Камелия да каже ще имаме ли държава.

Ако да - по кои определения за държава?

Ако не - помислете си как от едно парченце сапун може да се направи 20 кубика пяна.

На друго място доста често казвах "да я закриваме вече тая държава", а хората си мислеха, че се шегувам. Това, което казва Асен, е всъщност закриване на държавата. Само че той си мисли, че е плод на грешка.
Няма грешка, Асене. Няма грешка. ТЕЗИ не ни управляват лошо - те ни закриват.


Ами, остава да раздадеш белите чаршафи и с бавна стъпка, без бутане и под строй да се понесем към гробищата. Като предприемач, който независимо от предстоящото закриване на държавата, си припечелил добре в сфера ИЗВЪН строителството и оставащ стабилен и в кризата, може би ще организираш изкопаването на гробовете.
Аз прогнози не правя- не мисля, че съм по- умна и знаеща от всички световни спецове по кризи, които също нищо конкретно не могат да кажат на този етап.

Предпочитам да си припомням историята на държавата ни. И да си мисля, че бидейки и под 200г., и под 500г. робство,и заличени от картата на света.............днес пак съществуваме.
smiling smiley
Re: "Га ядохте кифтетата не ревахте..."
27-03-2009 - 10:06:00
Всъщност България не съществува като държава от 700 и кусур години, но на теб още не са ти казали.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход