Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

"Га ядохте кифтетата не ревахте..."

Публикувано от Продавач 
Re: "Га ядохте кифтетата не ревахте..."
27-03-2009 - 10:10:48
avatar
nradev11 Написал:
-------------------------------------------------------
> На Камито ще кажа че "избелването" на "сиви" или
> мръсни пари с кредит е за аматиорите . давам
> пример: вземаш кредит за 15 години на 8% 100 000 и
> връщаш 172 000 . губиш 42% от парите и 15 години .
> има много по - бързи и ефтини начини за
> "избелаване" ама нема да ги обяснявам тука, щото
> не искам да отварям айдуците как да си препират
> парите. а с недвижимите имоти става елементарно
> купуваш имот за 100К пишеш в нот акт 10К и всички
> сити и доволни . купувача не му се налага да
> обяснява откъде има пари а продавача няма да плаща
> ДДС.

"Инвеститорите" не губят нищо. Взимат кредита за 2г.- колкото трае строежа, усвояват на етапи, продават на тройна цена, изплащат за нула време и готово. По нотариални актове, печалбата им е никаква. Всички продават на груб строеж.
Така че, те съвместяват всички възможни начини за пране и печалба.
Re: "Га ядохте кифтетата не ревахте..."
27-03-2009 - 10:33:41
Родина или БеГетовица-
Днешен коментар на въпрос от вчера.
Понятието Родина е разтегливо понятие. Може да се интерпретира по различни начини в звисимост от критериите на родолюбеца. БГ в момента е прекрасна Родина например за “добре облечените бизнесмени” наследници на ВИС и СИК, натрупали пари от поголовен рекет, за който само полицията и прокуратурата не се сещаха че е упражняван в продължение на много години, а също и за политическите им покровители. БГ е прекрасна Родина и за популацията Славкови, откровени пияници с либидо на породисти нерези.....Не виждам причини да бъдат недоволни от своята Родина и Мара Отварачката от Мюзик Идол, а също и Мери Центрофугата и Жени Вентилатора от Околовръстното, на които БГ е осигурила възможността да достигнат жизнения стандарт на доктор в Пирогов с нестандарни средства, а именно центрoфугиране на шофьори в ливадите около Околовръстното. Техните покровители от МВР , които прибират значителна част от заработеното, предполагам също пишат Родина с главно “Р”
За “Вся остальная сволоч”, а именно : инженери, кавалифицирани майстори, учители, доктори , а защо не и брокери със затихващи функции, достатъчно тъпи и упорити да работят честно, не виждам кой знае каква причина да използуват главно "Р"
Re: "Га ядохте кифтетата не ревахте..."
27-03-2009 - 10:37:13
ками, този начин за пране на пари не го разбрах. би ли обяснила по-подробно, интересно ми е просто. по принцип прането на пари представлява начин да докажеш легално несъществуващ приход, да платиш данъка на този несъществуващ приход, и така с разликата между тази фиктивна печалба и платения данък ти "переш" пари придобити нелегално. например пране на пари се прави ако имаш ресторант (скъп за предпочитане) и по касови бонове доказваш пред НАП, че ресторанта се пръска по шевовете денонощно, плащаш данъка и парите ти излизат на светло. или да имаш хотел и да твърдиш, че е пълен. "пране" се казва, защото първоначално тази тарикатщина се е правила чрез обществени перални. ходи доказвай колко клиенти е имала една пералня фактически...
та така...
идеята е да докажеш доход.
но в твоя случай строиш с кредит, предполагам съвсем минимален, на фиктивни свръх-занижени фактури от строителя а разликата плащаш с мръсни пари. така ли е?
а после с продажбите погасяш кредита сигурно. но по нотариален акт пишеш че печалбата им е никаква. това мисля ще е проблем. значи ако един строител ми продаде имот със занивена стойност по нотариален акт (примерно по данъчна оценка) то разликата между тази сума и сумата която аз му давам за него ще е пак "мръсни пари" които ще искат изпиране. значи в цялата схема аз виждам от една страна мръсни пари за строителя който ти строи на занижени фактури, а от друга страна мръсни пари за инвеститора заради занижената стойност на продажбите по нот. акт.
моля разясни ако имаш време.
*beer*
Re: "Га ядохте кифтетата не ревахте..."
27-03-2009 - 10:38:22
Спиридоне , много си прав ша знаиш......
Re: "Га ядохте кифтетата не ревахте..."
27-03-2009 - 10:51:28
koganev Написал:
-------------------------------------------------------
. В тази припряна, прахосническа
> ситуация ние, предприемачите, видяхме добра
> възможност... Честно казано през последните 4-5
> години спечелих повече пари, отколкото през целия
> си предишен живот. За щастие устоях на съблазните
> на строителството и не инвестирах в тази дейност.
> Няма да крия, че не съм спал по цели нощи,
> мислейки върху възможностите, които вероятно
> пропускам, но в крайна сметка се доверих на
> цифрите. Не, че сега бизнесът ми е цъфнал и
> вързал, но поне работя, не съм съкратил нито един
> човек, не съм продал нито една машина и не съм
> отчаян длъжник, а ликвиден с коефициенти на
> светкавична ликвидност над единица.
> Благодаря за аплодисментите.
=============================================

споко,Коганев,ще те съсипят и теб.съмнявам се,че ще издържиш на тва,което се задава.
дано имаш скътан кеш.

бг продължава да се Оправлява(оправя) ПО ГАМЕНСКИ НАчИН И ТО СЕГА,КОГАТО Е нужно наистина професионално управление.
тъпунгерите ще съсипят икономиката ,чрез високите банкови лихви,отделно бюджета издъхва и гамените натискат бизнеса да плаща и данъчните са се развихрили като за последно.
тва е грешка-в криза бизнеса трябва да се подпомага,да се намалят данъците,да се правят облекчение.
а матрьошките правят обратното....и си мислят ,че ще задържат борда по дълго,както и ще напълнят бюджета.........глупендери комунистически.
така ще рухне всичко и още шповече в крайност ще пострада бюджета и борда.
отдавна е доказано,че в криза икономиката трябва да се стимулира,а затягането с цел спасяване на бюджет е пагубно.

кво да се прави-така става,когато унссовци се съберат с комунисти и им се даде власт.
жал ми е за такива като теб,защото не заслужавате това,което ще ви се случи а и сте гръбнака на бг.
но живота не е справедлив,особено в бг.
много внимавай -в никакъв случай не давай нищо на консигнация.в бг няма да има пари-взимай парите предварително,за да не изгориш.
Re: "Га ядохте кифтетата не ревахте..."
27-03-2009 - 11:17:45
айде....втора банка почна да играе срещу борда и бг гамените:

[www.dnevnik.bg]

мамата си джаса........10,5% ийлд при борд и 2% лихви в евро в цивилизацията е нищо друго,освен брутална спекулация срещу борда и бг.

ехххххх,българия,острова на спасението от финансовата криза......
Re: "Га ядохте кифтетата не ревахте..."
27-03-2009 - 11:18:42

Знам че съм прав, Дивале

Такова обвързване между мафия и правораздаване не е имало никъде по света.
Корупцията е навсякъде, би трябвало да я усещаш дори между теб и жена ти в леглото. Аз поне я усещам. Мафията е всемогъща. Народът се е примирил , защото знае че не може да разчита на съд и полиция да го защитят.
Помня времената , когато Италия се бореше срещу мафията. Загинаха десетки журналисти, полицаи, няколко генерала, съдии, но успяха, защото имаха пълната подкрепа на хората, които бяха в един отбор с държавата. Накрая вкараха половината правителство на Андреоти, ако не се лъжа в съда, а Тото Рина , най-големия дон, беше осъден на доживотен затвор и мафията отиде в ъгъла, където и е мястото. В БГ след изчезването на виден мафиоз, неговата благоверна звъни посред нощ не на кой да е , а на Главния секретар на МВР-втория след министъра…. За помощ
No comment
Re: "Га ядохте кифтетата не ревахте..."
27-03-2009 - 11:21:21
avatar
vivic Написал:
-------------------------------------------------------
> ками, този начин за пране на пари не го разбрах.
> би ли обяснила по-подробно, интересно ми е просто.
> по принцип прането на пари представлява начин да
> докажеш легално несъществуващ приход, да платиш
> данъка на този несъществуващ приход, и така с
> разликата между тази фиктивна печалба и платения
> данък ти "переш" пари придобити нелегално.
> например пране на пари се прави ако имаш ресторант
> (скъп за предпочитане) и по касови бонове доказваш
> пред НАП, че ресторанта се пръска по шевовете
> денонощно, плащаш данъка и парите ти излизат на
> светло. или да имаш хотел и да твърдиш, че е
> пълен. "пране" се казва, защото първоначално тази
> тарикатщина се е правила чрез обществени перални.
> ходи доказвай колко клиенти е имала една пералня
> фактически...
> та така...
> идеята е да докажеш доход.
> но в твоя случай строиш с кредит, предполагам
> съвсем минимален, на фиктивни свръх-занижени
> фактури от строителя а разликата плащаш с мръсни
> пари. така ли е?


> а после с продажбите погасяш кредита сигурно. но
> по нотариален акт пишеш че печалбата им е никаква.
> това мисля ще е проблем. значи ако един строител
> ми продаде имот със занивена стойност по
> нотариален акт (примерно по данъчна оценка) то
> разликата между тази сума и сумата която аз му
> давам за него ще е пак "мръсни пари" които ще
> искат изпиране. значи в цялата схема аз виждам от
> една страна мръсни пари за строителя който ти
> строи на занижени фактури, а от друга страна
> мръсни пари за инвеститора заради занижената
> стойност на продажбите по нот. акт.
> моля разясни ако имаш време.
>

Да, за тези, които не искат да демонстрират и обясняват откъде са им дошли парите. За тях е важно, че са успели да ги вложат, а в последствие, ако решат да продават, ще го направят на истинската цена- в нотариалния акт и така ще имат съвсем законно придобити пари.
В други случаи, веднага се продава на истинската цена, като се плаща данък печалба и така парите излизат на светло.
От това, с което съм се сблъсквала в годините, впечатлението ми е, че всъщност, не са много тези, които държат парите им да излязат на светло. Разбира се, говоря само за това, което е ставало пред очите ми.
По- скоро, според мен, строителството беше входа на мръсните пари, а лъскавите магазини и ресторанти- изхода, който да осигури легитимност на определено количество пари- толкова, че да не ги закачат съответните органи. Останалите си се въртяха и захранваха сивата икономика.
Затова и заплатите се повишаваха бързо, а държавата и всички на нейна издръжка, си оставаха бедни.
Може и да бъркам.........smiling smiley
Re: "Га ядохте кифтетата не ревахте..."
27-03-2009 - 11:51:37
avatar
koganev Написал:
-------------------------------------------------------
> Всъщност България не съществува като държава от
> 700 и кусур години, но на теб още не са ти казали.


Хи,хи! Казват ми го, всеки Божи ден- цяла групичка ревльовци, заменили реалния живот с виртуален. Всеки човек избира какво да вярва и това е неговата истина. :]
Re: "Га ядохте кифтетата не ревахте..."
27-03-2009 - 11:54:38
avatar
А бе Ками, ако направим една статистика, кой колко и по кое време пише, ще видим, че ти си заменила реалния живот с виртуален. Може да си направим сметка и колко сделки имаш от 6 месеца, по мой изчисления нито една.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход