Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

"Га ядохте кифтетата не ревахте..."

Публикувано от Продавач 
Re: "Га ядохте кифтетата не ревахте..."
27-03-2009 - 14:09:57
48. The mission discussed Lender of Last Resort facilities.15 The BNB has reviewed its
processes to ensure fast action, but its scope to function as lender of last resort is constrained
by the CBA—as of mid-January, the excess coverage of the CBA amounted to about
?1.6 billion (5 percent of GDP). The government could use its fiscal reserves of around
18 percent of GDP to function as the de facto lender of last resort. The legal framework and
procedures have been amended to allow prompt action. The authorities acknowledged that in
the current environment, even the failure of a small bank could quickly lead to contagion, but
they also noted that different approaches would be considered, including closing a bank while
giving due consideration to all depositors.



Джулиус ,предполагам че последния доклад на МВФ от м.март си го чел.
Горното е откъс от този доклад , и далеч не най тревожния ...
Че можеш да продължиш да обясняваш за ПИБ - оттук до края на света и на "всеки километър" ... smoking smiley spinning smiley sticking its tongue out
Re: "Га ядохте кифтетата не ревахте..."
27-03-2009 - 14:45:47
acen1975 Написал:
-------------------------------------------------------
> аз се предавам.тъпунгера вечно си остава тъпунгер.

Асене, много се радвам да те "видя" отново във форума. Постовете ти, както и тези на Куку, Барбарон и още няколко хора ми помогнаха да взема 2 правилни финансови решения, за което благодаря.

Недей да обиждаш Джулиъс обаче, той може да ти е опонент, но е интилигентен опонент, за разлика от Иванов и сие. За да е наистина интересно във форума е хубаво да има дискусии м-у вас, а не обиди. Така и за другите участници е по-интересно и по-може да се гледат нещата от различни ъгли. Иначе най-лесно е да си теглите по една майна и Джулиъс или пък ти да спрете да пишете.
Re: "Га ядохте кифтетата не ревахте..."
27-03-2009 - 14:58:56
BulCan Написал:
> Асене, ... Постовете ти, както и тези на Куку, Барбарон и още няколко хора
> ми помогнаха да взема 2 правилни финансови решения ...

Стига ми тази награда smiling smiley
Re: "Га ядохте кифтетата не ревахте..."
27-03-2009 - 15:16:16
barbaron Написал:
-------------------------------------------------------
> BulCan Написал:
> > Асене, ... Постовете ти, както и тези на
> Куку, Барбарон и още няколко хора
> > ми помогнаха да взема 2 правилни финансови
> решения ...
>
> Стига ми тази награда

Барбароне, едва ли съм само аз възползвалият се... Този форум като цяло според мен е много ценно нещо. най-малкото като алтернатива на официалните медии в БГ. Освен като алтернатива, човек губи много по-малко време да следи и официалните медии, четейки в този форум (винаги има някой друг забелязал интересна статия и поставил линк към нея), да не говорим от ползата от това, че форума си е интерактивен, т.е. може и да се задават въпроси към участниците и се заформя своего рода общуване. Присъстват хора от различни "лагери", живущи в различни държави, разнообразието е голямо и четейки всеки има свободата да одобрява, избира и чете каквито си иска мнения. Аз понякога "изпушвам" и се набирам на постове, които ми се струват сериозно манипулативни или изключително нереални (базирано на моята предствава за нещата). Обидите все пак не помагат особено, лично аз се старая да ги избягвам, дано да успявамsmiling smiley
Re: "Га ядохте кифтетата не ревахте..."
27-03-2009 - 16:45:55
мерси Булкан.
Re: "Га ядохте кифтетата не ревахте..."
27-03-2009 - 21:25:00
acen1975 Написал:
-------------------------------------------------------
> абе,Джулиъс,станишев ще купува имоти за военното
> министерство за 45 милиона?????
> изведнъж военните няма къде да живеят,а?
> на коя от поставените му фирми не може да си
> развърже построеното?плащай си данъците,че да
> отиват там където трябва.


това не са малко апартаменти и гарсониери - като се има предвид, няма да само в Сф
Re: "Га ядохте кифтетата не ревахте..."
27-03-2009 - 22:08:58
avatar
acen1975 Написал:
-------------------------------------------------------
> дреме ми на гъза на мен за кризата.....дразня се
> от гамени като теб,с бг манталитет-колкото по си
> тъп,толкоз по голямо самочувствие имаш.
> и другия момент е-колкото повече те лъжат
> толкова повече ги уважаваш.
>
> по разрушителна криза за бг от тази,която се
> задава,до сега никога не е имало.......ВЕРВАЙ МИ!


То, ясно е че не ти дреме! Ама що ти е толкова кеф да плашиш- не мога да разбера. Превръща ти се в мания и трезвите неща, които пишеш, се губят в апокалиптичните предсказания.
Много хубав и актуален подпис си намерих днес- първо на теб ще ти го покажа. Забравих името на политика, който го каза, без да му пука че ще нарани чувствата на пишман- специалистите.......

"Световната криза е продукт на неразумното поведение на бели хора със сини очи, които, преди избухването на кризата твърдяха, че всичко знаят." :]
Re: "Га ядохте кифтетата не ревахте..."
27-03-2009 - 22:31:38
Нещо пак не сте в час.На МО му трябват около 10 000 апартамента.3000 са само оборотния фонд.До тук набавяха някакви...ама при постоянно растящи цени и на тях им беше нанагорно да купуват,за това разменяха имоти за апартаменти.Кога да купуват,ако не сега?От много време се говори,че в почти всички градове,където има действащи поделения,МО ще пазарува на широко.Няма как да е иначе.Нямам идея какво са запълнили от липсващото в жилищния си фонд...цифрите са от преди няколко години.Но от бая време е ясно,че военните рано или късно ще излязат на пазара на НИ.
След някоя друга година очаквам да излезе и полицията на тоя пазар,както и още няколко ведомства и държавни фирми от монополите.Просто тях твърде много години ги е нямало на пазара,а навсякъде по света са важен участник в него.

За да няма неразбрали...обяснявам....тия апартаменти са за военните.След 15 години служба те получават правото да ги закупят на доста ниски цени.Неофициално-това са около 500 жилища годишно,постоянни нужди на армията.Останалото е оборотен фонд-не се продава,а военните живеят в тях когато ги местят из страната.Сега са под наем и МО им плаща наема.Сумата за наемите е напълно съизмерима с цената на жилищата и за тях ще е по-евтино ако ги купят.Това се планира от години и от години го отлагат.

От друга страна...фактът,че военните излизат на пазара с такава оферта за търсене...определено е сигнал за това къде може евентуално да се чака дъното на пазара.



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2009-03-27 22:45 от salvador.
Re: "Га ядохте кифтетата не ревахте..."
27-03-2009 - 22:41:41
във момента,МО преправят казарми и поделения в апартаменти-наскоро участвахме в един такъв търг
Re: "Га ядохте кифтетата не ревахте..."
27-03-2009 - 22:51:46
Напълно възможно е да напазаруват и нещо панелно.Вероятно ще са високи изискванията,но ако намерят читаво панелно,а в района няма друго завършено,едва ли ще чакат следващия балон.Срокът за подаване на оферти изтече преди 1-2 дена,между другото..."кой таковал-таковал..кака се ожени"...Сега ще видим с какви оценки ще излязат и колко оферти ще приемат все пак...До колкото познавам начина на работа на военните,сериалът ще е поне в няколко епизода.

Те казарми преправят на общежития от две години някъде.Може и повече,ма поне на мен от толкова ми се набива на очи факта,че из изоставени от години поделения се ремонтират сгради.До някоя и друга година ще излязат и други на пазара,няма да са само военните.За полицията ще се мълчи докато ножа не опре до кокала...но и те ще излязат,както е в много западни държави.Това е нормална,европейска и световна практика.



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2009-03-27 22:55 от salvador.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход