Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Защо все още се говори за вдигане не цени? Кой има сметка от това?

Публикувано от THN 
Re: Защо все още се говори за вдигане не цени? Кой има сметка от това?
24-02-2009 - 18:04:27
reni_dim Написал:
-------------------------------------------------------
> Като не искате да купувате,стойте си в квартирите
> и плащайте наема,който се качва през месец.И си
> мислете колко сте на далавера.Аман от злобни хора!

------------------------------------------------------------------------------
Мъка, мъка......брокеро/строително/инвеститорска засега. А скоро и Ванкова....
Нямаше ме известно време и не разбрах колко скочиха апартаменЧиЧи? Рип, рип , RIP eye popping smiley

А по темата - кой таковал таковал, кака вече се ожени.....
Re: Защо все още се говори за вдигане не цени? Кой има сметка от това?
24-02-2009 - 18:42:44
Разликата между апартамент от 130 хил. и същият от 100 хил. при криза е тази, че кагото е 130 хил. можеш да го купиш, но кагото е 100 хил. не можеш, чудо да стане. И трябва да си много тъп, за да не разбираш това.
Re: Защо все още се говори за вдигане не цени? Кой има сметка от това?
24-02-2009 - 18:48:03
др. Иванов Написал:
-------------------------------------------------------
> Разликата между апартамент от 130 хил. и същият от
> 100 хил. при криза е тази, че кагото е 130 хил.
> можеш да го купиш, но кагото е 100 хил. не можеш,
> чудо да стане. И трябва да си много тъп, за да не
> разбираш това.

Защо да не можеш да го купиш ако имаш примерно 150 000? И защо да даваш 130 000, като може да дадеш от 100 000 надолу (не се знае колко НАДОЛУ) след година?

Според мен трябва или да си много тъп (израза го копирам от теб) или да се правиш на такъв за да твърдиш обратното. До момента не съм си позволявал директно да обиждам никого във форума, ама ти си го просиш.
Re: Защо все още се говори за вдигане не цени? Кой има сметка от това?
24-02-2009 - 19:13:23
Че ти ако имаш 150 хил. защо ти е апратамент, значи си имаш поне два. Тези 150 хил. от какво ги имаш? Ако са от заплати брой, че ги нямаш, защото е криза, ако са от бизнес пиши ги бегали, защото е криза, ако са от наследство са прекалено незначителен процент, за да го коментираме. Винаги си капо. Защото ако имаш нещо в тиквата и в същото време имаш 150 хил. няма да правиш нищо, а ще купуваш на зелено и ще продаваш готово и така даже при 3-4% ръст, който е нормален за всички страни ще правиш по 15-20% минимум.

Това е ако имаш 150 хил, а ако ги нямаш, което в 95% от случаите можеш да си купиш само с ипотека, както в целият свят, и това може да стане само при ръст на цените. Няма банка изкукала до степен да дава ипотеки при падаще цени. Не задруго, а защото веднъж не можеш да дадеш обезпечение и второ, защото нямаш гаранция за работата.

Затова трябва да си изключително тъп за да разчиташ да си купиш апартамент при падащи цени. Даже трябва да си пълен идиот, за да купиш нещо, което пада.
Re: Защо все още се говори за вдигане не цени? Кой има сметка от това?
24-02-2009 - 19:20:21
тези имащите нещо ги няма напоследъка в Бг. хората с пари или свършиха или купиха, кредита свърши, в момента да продадеш дори и с 20 процента отсъпка е чудо (почти като да спечелиш от тотото) защото няма кой да купува.

сега с историите около борда и краха на производството може да се очакват сериозни фореклоужърс и дифолт по ипотеките.

истинските проблеми в Бг още не са започнали, сега още се плъзгаме към пропастта, като паднем в нея ще стане страшното.

продължавам да чета глупостите на Емил Хърсев за борда и не моге да проумея как може да е толкова прост човека. иначе доктор на икономическите науки. според него запазването на борда било политическо решение и едва ли не Аржентина, Унгария, латвия и литва 'избрали' да отменят борда а не са били принудени от дефицитите и липсата на твърда валута.

МФВ е пред изчерпване на резервите си, кой ще ни дава заеми не знам.



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2009-02-24 19:21 от kuku987.
Re: Защо все още се говори за вдигане не цени? Кой има сметка от това?
24-02-2009 - 19:24:58
продължавам да гледам глупостите на Емил Хърсев за борда и не моге да проумея как може да е толкова прост човека.

Слушай какво ти говори човека, не се прави на много отворен, защото от стари хора знам, че големите дяволи на баламите вада носят. Той беше един от малкото, които казвахо, че икономиката ни е много по-добре от тези на "отличниците" и че България е по-стабилна и от повечете стари членки.
Re: Защо все още се говори за вдигане не цени? Кой има сметка от това?
24-02-2009 - 19:31:48
я ми обясни каква икономика има в Бг че да обясни растежа на външния дълг 4 пъти в последните няколко години.

Хърсев е балалайка, защо като всичко е стабилно започнаха да треперят гащите на шефа на БНБ? току виж се изтървал. да не били приказвали хората че в приказките бил проблемът? ами нали всичко е стабилно?

за баламите и дяволирте си прав.
само дето големите дяволи са всички Бг тарикати и пишман икономисти дето доскоро се смееха на щатите че били в криза докато икономиката на Бг била стабилна.

Re: Защо все още се говори за вдигане не цени? Кой има сметка от това?
24-02-2009 - 19:34:49
я ми обясни каква икономика има в Бг че да обясни растежа на външния дълг 4 пъти в последните няколко години.

Имаш ли представа за какво говориш и какво означава външен дълг на България, на бюджета, как се формира или тези неща ги четеш на сайта на ДСБ?
Re: Защо все още се говори за вдигане не цени? Кой има сметка от това?
24-02-2009 - 19:42:25
др. Иванов Написал:
-------------------------------------------------------
> Че ти ако имаш 150 хил. защо ти е апратамент,
> значи си имаш поне два.


Може да имам един и да искам втори.



Тези 150 хил. от какво ги
> имаш? Ако са от заплати брой, че ги нямаш, защото
> е криза, ако са от бизнес пиши ги бегали, защото е
> криза,


Ако са от заплати или бизнес защо да ги пиша бегали, при условие, че ги имам и не дължа нищо на никого?



ако са от наследство са прекалено
> незначителен процент, за да го коментираме.


Наследвата си останаха в имоти в БГ, за които безкрайно съжалявам, че не продадох преди 1-3 години.



Защото ако имаш нещо в тиквата и в същото
> време имаш 150 хил. няма да правиш нищо, а ще
> купуваш на зелено и ще продаваш готово и така даже
> при 3-4% ръст, който е нормален за всички страни
> ще правиш по 15-20% минимум.

Точно защото имам нещо в тиквата не купувам на зелено. Не знам за какъв ръст ми говориш, аз не съм виждам такъв даже и в нормалните страни, за БГ изобщо не говоря, ако имаш впредвид офертните цени в момента, те са само в мечтите на продавачите, а даже и тях да гледаме има спад, следя няколко определени апартамента и 5-6 от тях са с 20 000- 30 000 надолу, няма нито един да е на цената искана преди 6 месеца, като и сега са сериозно надценени. Къде го виждаш този нормален 3-4 % ръст, то пазара умрял, инвеститорите плачат на държавата за промяна на закони, ти за ръст говориш!! Ама ти наистина живееш на някъква друга планета.

Да не говорим колко умственно "предизвикан" трябва да дадеш каквито и да било, повтарям - каквито и да било пари, било то в рупии, виетнамски донги и пр. за да купиш на зелено в БГ в момента, то на чист хазарт имаш повече вероятност да не ги загубиш.
>

в
> 95% от случаите можеш да си купиш само с ипотека,
> както в целият свят, и това може да стане само при
> ръст на цените. Няма банка изкукала до степен да
> дава ипотеки при падаще цени. Не задруго, а защото
> веднъж не можеш да дадеш обезпечение и второ,
> защото нямаш гаранция за работата.


Не се интересувам от ипотеки, аз не плащам лихви при кредитни карти даже (плащам си ги до месец), та ще давам на банка с години.
>


> Затова трябва да си изключително тъп за да
> разчиташ да си купиш апартамент при падащи цени.
> Даже трябва да си пълен идиот, за да купиш нещо,
> което пада.


Аз не разчитам, аз мога да го купя утре, просто няма смисъл да се дават грешни пари. Освен това не съм напълно убеден дали си заслужава да купувам в БГ, точно защото пазара пада. От друга страна ако падне достатъчно бих взел, но е добре да се види до 8-12 месеца как ще вървят пазарите в различни държави и да не се бърза, никъде не се вдигат цените в момента, за където и да било е добре да се изчака, а за БГ е просто задължително.


Елементарно Иванов, просто трябва да се следят трендовете брат'чед.
Re: Защо все още се говори за вдигане не цени? Кой има сметка от това?
24-02-2009 - 19:54:43
Недей бре Иванов ,другарю наш !
Задаваш тъпи въпроси , по дебилен начин и на неправилния човек .
Щото първо-форумът не е РабФак за овчери кандидат-икономисти че някой да ти отговаря на въпроси дето всички им знаят отговорите и второ - кликни върху ника и провери откога човекът е във форума и кво е писал досега. Ако правиш това по-често гарантирано ще се излагаш по-малко.
Иначе си готин ,почти колкото Остап Бендер .
smiling smiley
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход