Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

ОПИТ ЗА НЕЩО

Публикувано от dodo2 
Re: ОПИТ ЗА НЕЩО
16-02-2009 - 03:28:28
хора,правите безсмислени графики.тва са графики,които изразяват мечтите на бг стоители и инвеститори,но нямат нищо общо с реални цени.
тва,което сте открили е понижение в мечтите на строиотелите.

тва е се едно да влезна в кварталното кафе и да направя анкета,колко човека от киснещите там искат да са милионери.
и после да направя една графика за квартала и да кажа,че 90% от живеещите в този кватрал са милионери.........
и че има намаляне на милионерите в квартала,защото преди 3 месеца 95% от тях са мечтали да са милионери.
абсолютно същото е и с тези графики,които са по мечтани цени и реално показвате графично изменението на въображението на строителите но тва няма нищо общо с цените.
в момента цяла софия се продава на по 500-600 евро!но и това не са реални цени,защото и на тези нива сделки няма.
в момента няма реална цена,защото маркет нормите са нарушени.и 400 евро на кв да искат,сделките ще са единични,защото банките са пред колапс и пари няма,а хората вече са "инвестирали" и само единици имат заделен кеш,който могат да дадат за имот.
и тези хора,които имат заделен кеш,те го имат,защото не са глупаци,съответно в момента няма да рискуват да го загубят с покупка,дори и на 300 евро.
глупендерите вече са се "наинвестирали"-те пари нямат,няма да имат и само ще бъдат ограбени в бъдеще от декапитализацията.
само глупендер можеш да накараш да купи нещо в момента защото има "прИмоции",пробелма е ,че глупендера няма пари,а и вече не минава номера с банковите заеми.
пари в бг няма-свикнете с тази мисъл.продажби няма да има.свикнете и с тази мисъл.ще се продава всичко на безценица и никой няма да купува.
добре дошли в изтрезвителното. clap:
Re: ОПИТ ЗА НЕЩО
16-02-2009 - 04:46:16
avatar
Е да ама и те са полезни. Защото аз исках да направя след това връзка между тези мечтани цени и реалните и така да имаме някаква корелация между двете, за да може в бъдеще да се правят изводи на базата на тези мечти.

Мислех да питам дали някой от четящите тук не е работещ в някоя от по-големите консултанстки къщи за кредити? Защото там имат доста прилична извадка от актуални договори и цени. Ако да, ще е полезно да ни пратят инфо тук, сигурно не е тайна някаква информацията квартал/квадратура/цена? Нотариус май не върши работа защото първо има много малка извадка, второ той знае ли реалната цена или данъчна оценка (измама)?
Re: ОПИТ ЗА НЕЩО
16-02-2009 - 05:30:37
dodo2 Написал:
-------------------------------------------------------
> Е да ама и те са полезни. Защото аз исках да
> направя след това връзка между тези мечтани цени и
> реалните и така да имаме някаква корелация между
> двете, за да може в бъдеще да се правят изводи на
> базата на тези мечти.
>
> Мислех да питам дали някой от четящите тук не е
> работещ в някоя от по-големите консултанстки къщи
> за кредити? Защото там имат доста прилична извадка
> от актуални договори и цени. Ако да, ще е полезно
> да ни пратят инфо тук, сигурно не е тайна някаква
> информацията квартал/квадратура/цена? Нотариус май
> не върши работа защото първо има много малка
> извадка, второ той знае ли реалната цена или
> данъчна оценка (измама)?
>
==============================================================
аааа,ще правиш изчисление на въображението на стоителя,спрямо реалността,разбрах те сега.
тва си е нещо между психология и аналитична математика......
правиш една графика на мечтани цени,правиш една на реални и изменението между им е нарастването на въображението на строителите........ :] :]

що се отнася до нотариусите,чувал ли си за фалиращи нотариуси?
щото на мен преди месец ми разправяха за нотариуси,които са накупували скъпи офиси по центъра на софия(разбира се на кредит) и сега нямат работа.... :}
сериозно ти говоря,не се шегувам.....
Re: ОПИТ ЗА НЕЩО
16-02-2009 - 05:35:36
acen1975 , dodo2 ,
Това може и да стане, но още не е дошъл момента.
Имам две приятелки брокери и те казаха:" Имат работа, но се продава само с кеш."
Относно цените, те все още не са паднали на 500-600Е за централните и преференциrani квартали.
Маркета е "НАСИТЕН". Които са искали да купят, са го направили вече. Тези ,които не са успяли или сега имат мерак да купуват, са малцинство и наблюдавайки тренда, чакат ниски цени.
Аз лично мисля, че за декапитализацията ще е необходимо време. Може би до края на годината, имайки предвид какво ще е състоянието на лева през лятото.
asen1975 napisal:
глупендерите вече са се "наинвестирали"-те пари нямат,няма да имат и само ще бъдат ограбени в бъдеще от декапитализацията.
само глупендер можеш да накараш да купи нещо в момента защото има "прИмоции",пробелма е ,че глупендера няма пари,а и вече не минава номера с банковите заеми.

Имаш предвид инвеститорите в НИ, нали, защото ЕС изкупи България на безценица , сега ще си изтегли печалбите от банките ( което прави вече) и после
"Оооо Българияяяяя ", да не стане, каквото стана преди години с Еквадор?
Дано все пак да не сме прави с асен1975.
Re: ОПИТ ЗА НЕЩО
16-02-2009 - 05:47:21
Dodo2,
Продължавай ! Корелация между Психология, мечти и реалност. По-добре нещо научно отколкото нищо !
А за Нотариусите в С-я. То те са на всеки метър. Не се учудвам. Но всички обитават апт-и в стари сгради под наем. Има малко изключения.
Re: ОПИТ ЗА НЕЩО
16-02-2009 - 05:59:25
avatar
Не знам за нотариусите, но съм убеден, че една не малка част от "брокерите" са се изкушили да се набълбукат с "изгодни" покупки и затова сега се надпеварват с теориите как цените няма как да падат (в този форум съм видял само двама брокера да говорят трезво за цените). Другите ако са си "инвестирали" натрупаните комисиони в 1-2 апартамента сигурно не е много приятно.


acen1975 Написал:
-------------------------------------------------------
> dodo2 Написал:
> --------------------------------------------------

> що се отнася до нотариусите,чувал ли си за
> фалиращи нотариуси?
> щото на мен преди месец ми разправяха за
> нотариуси,които са накупували скъпи офиси по
> центъра на софия(разбира се на кредит) и сега
> нямат работа....
> сериозно ти говоря,не се шегувам.....


Re: ОПИТ ЗА НЕЩО
16-02-2009 - 11:59:03
Тинки Уинки Написал:
-------------------------------------------------------
> Ех, Joan, Joan как може да объркаш Красно село с
> Красна поляна
> Много се мъчи тогава да "нагласиш" камбанката
>
> Каква тема само бяхме избарали навремето с Панчо -
> 4 месеца всяка седмица следяхме движението на
> офертните цени и то от два източника.
>

Ей, ти къде се изгуби?! smiling smiley Абе верно, кое беше - Красно село или Красна поляна? Наистина не помня, а съм затрила данните.

Аааа, няма да ме обиждаш! winking smiley Нищо не съм нагласяла, само че правих честотни интервали, освен това нямах достъп до "суровите данни" от имоти.нет и не ползвах СПСС, ами най-елементарен excel - за без пари - толкова ! smiling smiley

Ама камбанката си беше съвсем истинска! Ти само се ядеше с мен, защото тя си показа доста близко до нормалното разпределение - както виждаш, и на додо камбанката същото показва.

Еххх, като форумни "старци" с теб въздишаме - какви времена бяха, като бяхме форумни младоци - сега ме мързи едно мнение да напиша smiling smiley
Re: ОПИТ ЗА НЕЩО
16-02-2009 - 12:13:47
Абе изрових ги тия данни, ама нещо не се справям с качването на jpg в нета. Тинки, помагай! smiling smiley
Re: ОПИТ ЗА НЕЩО
16-02-2009 - 12:53:33
avatar
Re: ОПИТ ЗА НЕЩО
16-02-2009 - 13:16:31
gekko Написал:
-------------------------------------------------------
> качвай тук: [www.imageshack.us]

Благодаря, Gekko, преди в снимка.бг се получаваше, а сега не - какво промениха, не знам.



Това е хистограмата на цените само за гарсониери само в Красно село (или Красна поляна, ама не съм отбелязала на файла- Тинки да каже кое беше) в края на 2005. Цените са в евро/кв.м.

Както и при додо, на абцисата се ценови интервали, на ординатата - честоти. Края на всеки интервал е на 0, а началото на следващия на 1-ца (макар че ме домързя да го коригирам smiling smiley



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2009-02-16 13:17 от Joan.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход