Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Шизофренията на 2009г, или така наречената НИСКА ЦЕНА?

Публикувано от ivo107 
Re: Шизофренията на 2009г, или така наречената НИСКА ЦЕНА?
05-02-2009 - 12:56:16
Някъде горе някой написал:

> ...връщане по родните места , ако безработицата нарасне...<

Допънение:

или ако на Ото, или Фернандес , или Пиер им писне да плащат данъци,от които се
формират помощи за строителните предприемачи Компира и Бастуна, бивши вносители на прашки и потници от Капалъчарши, по-бивши трето разредни мутрета, "охранявали" няколко бозаджийници в Люлин, още по бивши спортни надежди, стигнали до ниво да гонят топките зад вратата на мачовете и най-бивши гении в началното училище , прекарали 90 % от времето в часовете , ядейки си сополите и изследвайки релефа под полата на госпожата.

Мисля , че ако съм на мястото на Ото, отдавна да съм ви отсвирил!!!!!



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2009-02-05 12:57 от Спиридон Тепавичаров.
Re: Шизофренията на 2009г, или така наречената НИСКА ЦЕНА?
05-02-2009 - 18:04:23
Дори да са 156 обявите и средно по трима човека да наемат двустаен то това са 468 човека. На мен не ми се виджа кой знае колко много като говорим за цяла София.
А да сравнявам София и Солун изобщо не съм си и помислял. Нямат нищо общо, освен може би в броя на жителите. Солун е дълъг и тесен и ще сторят една линия за метро за няколко милиардаsmiling smiley И полицията няма право да влиза в университетитеsmiling smiley
Re: Шизофренията на 2009г, или така наречената НИСКА ЦЕНА?
05-02-2009 - 18:15:52
Оноре , дори да си прав , а не си - защо да продавам за 30000 евро. Ще ги изпукам за отрицателно време ако нямам други доходи, нищо няма да ми донесат ако не ги пипам, нямам абсолютна идея в какво с изаслужава да се инвестира такава сума. Както отбелязах аз съм прост човек и не виждам в момента в какво е добре да се инвестира, ако става въпрос за десетки или стотици хиляди, а не за стотици милиони.
Всички ви ръзжъдения са донякъде правилни за хората, които имат доста повечеко пари - може да купиш и за 20000 евро в момента, но ако изкупиш проект на закъсал инвеститор , като му дадеш кредит с високи лихви. Ама за дребните играчи далавера няма да има.
Виж ако някой ми даде 60000 евро ще ми светнат очите и ще се полакомя да ги взема парите, въпреки , че пак най-вероятно ще ги пропилея по екскурзии, някое автомобилче ....
Най-добре е да имаш много имоти, които да дадеш на някой да управлява срещу процент от наемите , а ти да се наслаждаваш на живота. Пък вие тук ако искате се радвайте, че не сте се набутали да иматеsmiling smiley Мен ме е яд, не, че имам някое и друго имотче, а че са ми малко на бройsmiling smiley
Re: Шизофренията на 2009г, или така наречената НИСКА ЦЕНА?
05-02-2009 - 18:59:57
4ovek Написал:
-------------------------------------------------------
> Мен ме е яд, не, че имам някое и друго имотче, а
> че са ми малко на брой

Струва ми се, че бъркаш - на мен ми изглежда, че повечето от пишещите тук имат някое и друго имотче или най-малкото изкарват по някой лев. За старини!
И въобще не е необходимо да го продаваш за 30.000. Можеш да си го държиш докато му дойде времето за бутане. Но това не е бизнес на строител - ти нали строител беше? или бъркам. Разбира се можеш да се превърнеш и в наемодател - но това е друг бизнес! Знам доста строители дето го опитаха! Последният, след година и половина отдаване под наем ми се обади преди седмица за да видим как да продадем творенията му! За съжаление, в момента струва ми се, че освен данъците, не може да си плати и необходимата реклама, та може да се наложи и да го кредитирам! Иначе имотите му на цена себестойност са за няколко 10млн евро.
А иначе, той, имотът ти днес е сред 159те предложения за под наем - ново строителство, утре ще е сред 1000дата въобще имоти! А иначе е просто едно от 430.000 предложения в този сайт. Колкото и да са повтарящите се и фалшивите оферти, някак си това число представляващо над 15% от жилишният фонд на страната си е стряскащо.
Re: Шизофренията на 2009г, или така наречената НИСКА ЦЕНА?
05-02-2009 - 19:19:20
avatar
goro Написал:
-------------------------------------------------------
> 4ovek Написал:
> --------------------------------------------------
> -----
> > Мен ме е яд, не, че имам някое и друго
> имотче, а
> > че са ми малко на брой
>
> Струва ми се, че бъркаш - на мен ми изглежда, че
> повечето от пишещите тук имат някое и друго имотче
> или най-малкото изкарват по някой лев. За
> старини!
> И въобще не е необходимо да го продаваш за 30.000.
> Можеш да си го държиш докато му дойде времето за
> бутане. Но това не е бизнес на строител - ти нали
> строител беше? или бъркам. Разбира се можеш да се
> превърнеш и в наемодател - но това е друг бизнес!
> Знам доста строители дето го опитаха! Последният,
> след година и половина отдаване под наем ми се
> обади преди седмица за да видим как да продадем
> творенията му! За съжаление, в момента струва ми
> се, че освен данъците, не може да си плати и
> необходимата реклама, та може да се наложи и да го
> кредитирам! Иначе имотите му на цена себестойност
> са за няколко 10млн евро.
> А иначе, той, имотът ти днес е сред 159те
> предложения за под наем - ново строителство, утре
> ще е сред 1000дата въобще имоти! А иначе е просто
> едно от 430.000 предложения в този сайт. Колкото
> и да са повтарящите се и фалшивите оферти, някак
> си това число представляващо над 15% от жилишният
> фонд на страната си е стряскащо.

goro според теб колко апартамента реално се продават в момента в София.Ако опиташ и да ги разбиеш по видове и квартали с уговорката че това е само предположение, ще бъде интересно начало на дискусия какво аджеба се случва на пазара. *book*
Re: Шизофренията на 2009г, или така наречената НИСКА ЦЕНА?
05-02-2009 - 21:03:17
OwnerBG Написал:
-------------------------------------------------------
> goro според теб колко апартамента реално се
> продават в момента в София.Ако опиташ и да ги
> разбиеш по видове и квартали с уговорката че това
> е само предположение, ще бъде интересно начало на
> дискусия какво аджеба се случва на пазара.

Идея нямам, а и не ме интересува!
Влизам в този форум по няколко причини.
Да усетя настроенията!
Да побъбря с колеги!
Да прочета мнения на хора от други свери!
Да побъбря!, когато нямам много работа!
Но тъй като говорим за цени - в първото си участие в този форум дадох цени за сравнение от там където ги познавам - не ми се връща пак назад!
Това, което прави впечатление е, огромния дисбаланс на цени, БВП и заплати в България. Та се питах, как се купуват жилища на европейски цени с български заплати?
Говоря за масовите жилища, не за бутикови! (Сега някой да не вземе да обяснява, че всичко в Изток или на Оборище е бутик! или пък, че хората на заплата нямат право по природа на жилища!)
Та - настроенията са, за разлика от преди година - надолу!
Колегите в лични разговори споменават, че работата е в пъти по-малко!
Единственото, което се моля е да стане чудо и Асен и Куку да сгрешат поне с една трета от прогнозите си в полза на продавачите! Защото сбъдне ли се прогнозата им ще е катастрофа с летален изход!
Re: Шизофренията на 2009г, или така наречената НИСКА ЦЕНА?
06-02-2009 - 09:29:16
Goro, ако трябва и под наем няма да го давам , но няма да го продам за цена, която не ме устройваsmiling smiley
Подчертавам, че съм прост човек и не чета прогнози, не ме интересува макроикономическата ситуация, нито средната заплата, нищо. Искам 250 евро наем или 60000 евро. Твоите разсъждения важаха за мен, когато продавах "на зелено", въпреки, че тогава пазарът беше нагоре. Всичко зависи от позицията в която се намира човек, ресурса с който разполага, а не толкова от общото състояние на икономиката.
И имай предвид, че доста продавачи са в моята позиция. А като се има предвид повишения риск при сделки "на зелено" - цените на готовите апартаменти ново сторителство с неголеми квадратури няма да претърпят голяма корекция, а не е изключено да се вдигнат. Баникте не са сперли кредитите за такива жилища.
Re: Шизофренията на 2009г, или така наречената НИСКА ЦЕНА?
06-02-2009 - 17:21:35
4ovek Написал:
-------------------------------------------------------
> Goro, ако трябва и под наем няма да го давам , но
> няма да го продам за цена, която не ме устройва
> Подчертавам, че съм прост човек

Ама, разбира се, 4ovek!
И аз, в моя случай от чиста сантименталност, а не защото съм прост, не продавам нищо!
И дядо ми малко преди голямата криза не продал нищо. Не го устройвала цената. После го устроила 1/10 от цената, но така или иначе нямало да остави кой знае колко за поколенията щото още по-после последвала национализацията!
Жив и здрав!
Мислех, че говорим за бизнес, не за сантименталности!
Re: Шизофренията на 2009г, или така наречената НИСКА ЦЕНА?
06-02-2009 - 17:41:05
goro Написал:
-------------------------------------------------------
> 4ovek Написал:
> --------------------------------------------------
> -----
> > Goro, ако трябва и под наем няма да го давам
> , но
> > няма да го продам за цена, която не ме
> устройва
> > Подчертавам, че съм прост човек
>
> Ама, разбира се, 4ovek!
> И аз, в моя случай от чиста сантименталност, а не
> защото съм прост, не продавам нищо!
> И дядо ми малко преди голямата криза не продал
> нищо. Не го устройвала цената. После го устроила
> 1/10 от цената, но така или иначе нямало да остави
> кой знае колко за поколенията щото още по-после
> последвала национализацията!
> Жив и здрав!
> Мислех, че говорим за бизнес, не за
> сантименталности!

------------------------------


това с червеното е безупречна теза , стига да се приложи практически !
ако в този бранш са акулите (банки,строителни компании,металургия,циментови заводи и пр........производства) -

КАКВО МОЖЕШ да очакваш от тях ???
а от Мобилтел,Лукоил,ЧЕЗ,ЕВН,Е-он ?????22


кризите се произвеждат по поръчка -- я попитай познати ,колко от тях са с изразено усещане за криза и колко повтарят "криза" "криза" "криза" като папагали ?

--------------
какво се случи в УСА - не фалираха банки а ГИ фалираха без лубрикати , след което Данъкоплатецът им ГИ подари , плащайки 860 МЛРД $ - при криза който не умее да плува-потъва Акулите изядоха цацата - но ИПОТЕКИТЕ ЩЕ продължат - защото трябва да се плаща !!!!
просто "разместване" на табелите пред офисите !
изборите оправят всичко ,какво стана в УСА - Обама ГИ "спаси" , като накара американзците да ИМ подарят банки !
А тук ...........предстоят избори - кой ще гласува правилно,ако не спре помията , сещаш ли се ???

.......................................................................
Който се смее последен......... *ok* *angel*
как беше продължението ??????
--------------------------------------------------------
Re: Шизофренията на 2009г, или така наречената НИСКА ЦЕНА?
06-02-2009 - 18:03:55
Много безпомощни станаха постовете на закъсалите.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход